#قله#کوهنوردی#کوهستان#زندگی#مدرسه#تهران#بهشت#البرز#مرکزی#دماوند
تهران، بهشت کوهنوردی ایران
همیشه دوست داران طبعیت و کوهنوردان عاشق زندگی در جایی هستند که دسترسی سریع به طبیعت و کوهستان داشته باشد ، در ایران یکی از بهترین شهرهایی که این خصلت را در خود جا داده است شهر تهران است. شهر تهران یکی از منحصر به فردترین شهرها از لحاظ موقعیت قرارگیری نسبت به قله ها و کوهستان های ایران است این شهر که در شمال رشته کوه های البرز مرکزی واقع شده است که کمترین فاصله ممکن به بیشترین تعداد قله های مهم و معروف ایران را دارد.
همیشه دوست داران طبعیت و کوهنوردان عاشق زندگی در جایی هستند که دسترسی سریع به طبیعت و کوهستان داشته باشد ، در ایران یکی از بهترین شهرهایی که این خصلت را در خود جا داده است شهر تهران است. شهر تهران یکی از منحصر به فردترین شهرها از لحاظ موقعیت قرارگیری نسبت به قله ها و کوهستان های ایران است این شهر که در شمال رشته کوه های البرز مرکزی واقع شده است که کمترین فاصله ممکن به بیشترین تعداد قله های مهم و معروف ایران را دارد. شهر تهران از لحاظ موقعیت جغرافیای از پایین رشته کوههای البرز مرکزی که نزدیکترین آن توچال (که در بین کوهنوردان به قله عشق معروف است) شروع می شود و در حقیقت شما برای شروع صعود به این قله از هر نقطه از تهران تنها 20 دقیقه زمان لازم دارید تا به محل صعود برسید و صعود خود را به قله آغاز کنید. و این یکی از مهمترین خصوصیت ها برای یک کوهنوردی به حساب می آید که سریع به پای محل صعود قله برسید و علاوه بر این امکانات زیادی که در اینجا وجود دارد اجازه می دهد که همه خانواده ها بتوانند برای داشتن تفریح کوهنوردی به این نقطه بیایند و یک روز عالی را در دل این کوه تجربه کنند . علاوه بر این تهران با توجه به قرار گرفتن در مرکز شاه راه شمالی جنوبی و شرقی غربی دسترسی بسیار خوبی را برای سایر قله های مهم ایران مانند قله دماوند، قله علم کوه و ... را دارد که کوهنوردان برای دسترسی به این قله ها  حداکثر در 2 ساعت راننده گی می توانند به بیشتر این قله ها دسترسی داشته باشند که این باعث شده است اکثر قله هایی که در البرز مرکزی واقع شده اند دارای بیشترین تعداد کوهنوردان باشند و این قله ها همیشه مورد توجه علاقه مندان به کوهنوردی و طبیعت گردی باشند . از جمله قله های بسیار مهمی که سالیانه شاهد صعود چند هزار کوهنورد است پادشاه قله های ایران دماوند است که این قله بیشترین کوهنورد را از شهر تهران پذیرا است .
داشتن چنین موقعیت بسیار عالی برای شهر تهران مزیت بسیار بزرگی است که در صورت استفاده از این توان بلقوه در گردشگری می تواند باعث رونق گردشگری و طبیعت گردی این مناطق گردد و با توجه به اینکه شهرها و روستا هایی که در مناطق کوهستانی قرار دارند توسعه زیادی پیدا نکرده اند این فرصت بسیار خوبی است تا با صنعت گردشگری بتوان این مناطق را آباد کرد و امکانات بیشتری را در اختیار مردم این مناطق قرار داد.

عکس از ویکی سفر

 

#قله#کوهنوردی#کوهستان#زندگی#مدرسه#تهران#بهشت#البرز#مرکزی#دماوند

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 984
بازدید روز گذشته: 11976
بازدید هفته: 19584
بازدید ماه: 134388
کل بازدید ها: 862035

ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@golleh.ir   تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله قله