#هواشناسی_کوهستان#هواشناسی #کوهستان #هواشناسی_قله #قله

هواشناسی کوهستان

شاید یکی از مهمترین واساسی ترین نیازها در کوهنوردی دانش #هواشناسی_کوهستان است .نیازی که هیچ تفاوتی ندارد شما یک کوهنورد حرفه ای باشید یا مبتدی ،سابقه کوهنوردی طولانی داشته باشید یا در ابتدای کار باشید،در تابستان کوهنوردی کنید یا در زمستان ،صعود ارتفاع کم داشته باشید یا ارتفاع بالا و ... هیچ تفاوتی ندارد شما در چه شرایطی در حال کوهنوردی هستید تنها یک نیاز بسیار مهم وجود دارد و آن هم داشتن دانش هواشناسی کوهستان است .کوهستان یکی از جاهایی است در آن تغییرات جوی به صورت ناکهانی اتفاق می افتد و شاید در یک روز کوهستان که شبش آرامترین شب وصبحش زیباترین صبح باشد،ظهرش تبدیل به یک جهنمی که هیچ موجود زنده ای تاب ماندن در آن را نداشته باشد شود. بله هواشناسی کوهستان تا این اندازه اهمیت و پیچیدگی های خاص خودش را دارد .
شاید یکی از مهمترین واساسی ترین نیازها در کوهنوردی دانش #هواشناسی_کوهستان است .نیازی که هیچ تفاوتی ندارد شما یک کوهنورد حرفه ای باشید یا مبتدی ،سابقه کوهنوردی طولانی داشته باشید یا در ابتدای کار باشید،در تابستان کوهنوردی کنید یا در زمستان ،صعود ارتفاع کم داشته باشید یا ارتفاع بالا و ... هیچ تفاوتی ندارد شما در چه شرایطی در حال کوهنوردی هستید تنها یک نیاز بسیار مهم وجود دارد و آن هم داشتن دانش هواشناسی کوهستان است .کوهستان یکی از جاهایی است در آن تغییرات جوی به صورت ناکهانی اتفاق می افتد و شاید در یک روز کوهستان که شبش آرامترین شب وصبحش زیباترین صبح باشد،ظهرش تبدیل به یک جهنمی که هیچ موجود زنده ای تاب ماندن در آن را نداشته باشد شود. بله هواشناسی کوهستان تا این اندازه اهمیت و پیچیدگی های خاص خودش را دارد .خاطره 5 دی ماه سال 1399 هیچ وقت از خاطر کوهنوردان پاک نخواهد شد که نمونه ای دقیق از تفاوت شرایط جوی در کوهستان را در شرایط مختلف نشان داد .لحظاتی که کوهنوردان صبح در حال صعود بودند با یک هوای خوب صعود خود را شروع کردند و با یک هوای خوب به قله رسیدند در قله عکس یادگاری گرفتند ولی موقع برگشت جهنمی برپا شد که باعث از بین رفتن چندین کوهنورد عزیز و سرمازدگی بسیار از آنها شد.
هواشناسی کوهستان یک نیاز اساسی برای کوهنوردان است وفرقی ندارد که شما به چه قله ای وبا چه ارتفاعی و در چه فصلی صعود خواهید کرد باید و باید روزقبل از صعود به صورت کامل از شرایط جوی کوهستان موردنظر از چندین منبع معتبر(هواشناسی) آگاهی پیدا کنید . و بعد از بررسی دقیق شرایط جوی کوهستان اقدام به برنامه ریزی برای صعود کنید.
یکی از منابع دقیق و بروز برای اطلاعات #هواشناسی_کوهستان ، اطلاعاتی است که توسط سازمانها وشرکت های مرتبط با هواشناسی  در اختیار کوهنوردان قرار می گیرد.و کوهنوردان عزیز می توانند از طریق منابع اطلاع رسانی و سایت های مرتبط نسبت به دریافت این اطلاعات  اقدام کنید.
نکته بسیار مهم در مورد هواشناسی کوهستان واطلاعات  این است که حتما این اطلاعات را از چندین منبع معتبر دریافت کنید و بعد از مقایسه این اطلاعات با همدیگر نسبت به برنامه ریزی و تصمیم گیری  اقدام کنید .و حتما یکی از نیاز های اساسی که در کوهنوردی برای هواشناسی وجود دارد این است که هر کوهنوردی باید دانش ابرشناسی را داشته باشد چون با داشتن این دانش می توانید قبل از وقوع شرایط بحرانی در کوهستان پیش بینی های لازم را انجام دهید و خود را به شرایط مناسب و مکان مناسب برسانید.
ما در سایت قله یکی از سرویس هایی که در اختیار کوهنوردان عزیز قرار می دهیم هواشناسی کوهستان است که با استفاده از داده های مهم از سرویس های جهانی اطلاعات هواشناسی را برای تمامی قلل کشور در اختیار کاربران قرار می دهیم باز هم تاکید می کنیم در هواشناسی کوهستان علاوه بر اطلاعات سایت قله سعی کنید از اطلاعات منابع دیگر نیز استفاده کنید و با مقایسه این اطلاعات نسبت به تصمیم گیری برای برنامه کوهنوردی خود اقدام کنید.


منبع عکس هواشناسی کوهستان
https://fly8ma.com/topic/mountain-weather/

#هواشناسی_کوهستان#هواشناسی #کوهستان #هواشناسی_قله #قله


#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
#صخره_نوردی #کوهنوردی #کوهستان #صخره
مقایسه کوهنوردی با صخره نوردی
کوه نوردی و صخره نوردی به خصوص برای افراد ناآشنا بسیار شبیه به نظر می رسند. از این گذشته، هر دو در فضای بازانجام می شوند و هر دو ماجراجویانه هستند، به تجهیزات تخصصی نیاز دارند و به طور بالقوه فوق العاده خطرناک هستند. بر خلاف شباهت های گفته شده این دو فعالیت در دنیای واقعی با هم تفاوت های بزرکی دارند.تفاوت های کلیدی بین صخره نوردی و کوهنوردی در تجهیزات مورد نیاز، خطرات زیست محیطی، موقعیت های جغرافیایی، آب و هوا و شرایط، مدت زمان صعود، تکنیک های صعود و روش های ایمنی است. در این مقاله، من تفاوت‌ها و شباهت‌های آن‌ها را با تمرکز بر تجهیزات و مکان‌ها باز بررسی خواهم کرد.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 380
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7267
بازدید ماه: 31492
کل بازدید ها: 168270

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله