#هواشناسی #کوهستان #هواشناسی_کوهستان #نرم_افزار

نرم افزارهای مهم برای پیش بینی هواشناسی و هواشناسی کوهستان

آب و هوا می تواند در یک ثانیه تغییر کند. ایمنی شما به پخش‌های به‌موقع و پیش‌بینی‌هایی بستگی دارد که اطلاعات قابل‌توجهی را ارائه می‌کنند که می‌توانید استفاده کنید. در حالی که زمانی برای اطلاعات به روز به رادیو و تلویزیون متکی بودیم، امروزه اینترنت جای آنها را گرفته است. برنامه‌های موبایل و وب‌سایت‌ها اطلاعات بی‌درنگ از جمله سرعت باد و بارش، به‌علاوه پیش‌بینی‌های تخصصی را ارائه می‌کنند. اهمیت پیش بینی های هواشناسی در کوهنوردی دو چندان می شود .جایی که کوچکترین تغییرات آب و هوایی می تواند منجر به حوادث بسیار خطرناکی شود و جان کوهنوردان را تهدید کند.در ادامه به معرفی سایت هایی که خدمات اطلاع رسانی هواشناسی را در اختیار عموم مردم قرار می دهند خواهیم پرداخت.
این وب سایت بسیار فراتر از هر گونه شناسایی صرف ایستگاه است. این تجربه وب فشرده ویدئویی همچنین پیش بینی های ساعتی، 5 روزه، 10 روزه و ماهانه را ارائه می دهد. در حالی که در میان مجموعه حرفه‌ای هواشناسی، به ساده‌سازی آب‌وهوا برای توده‌ها و گاهی اوقات فرافکنی از رویدادهای آب‌وهوایی معروف است، هشدارهای آن‌ها توسط مردم به عنوان نجات جان انسان‌ها با توجه به پیش‌بینی زمانی که هوا نیاز به تخلیه دارد، ذکر کرده‌اند.
AccuWeather که مدت‌ها مورد علاقه انبوه کسب‌وکار بود، گزینه‌های حرفه‌ای و ممتازی را ارائه می‌کند این سرویس یکی از محبوبترین سرویس های هواشناسی در سطح جهان است و اپلیکیشن های این سرویس در بیشتر موبایل ها در تمام جهان قابل یافتن است.یک سرویس کاملا ساده ،فعال و پر کاربرد.

بهترین برنامه های آب و هوا برای کوهنوردی چیست؟

آیا مکان مناسب برای کوهنوردی که می خواهید این آخر هفته انجام دهید پیدا کرده اید؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که خودتان را آماده کنید و تمام وسایل مورد نیاز سفر را در کوله پشتی خود قرار دهید. از جمله مراحل ضروری در آماده سازی کوهنوردی، بررسی آب و هوا قبل از حرکت است. در واقع، هیچ چیز بدتر از این نیست که روز بعد در محل حاضر شوید و متوجه شوید که شرایط جوی برای کوهنوردی حطرناک است! بررسی وضعیت آب و هوا راهی برای کوهنوردی ایمن به منظور پیش بینی تغییر ناگهانی شرایط است.با این حال، بسته به برنامه یا سایت مورد استفاده، پیش بینی ها همیشه یکسان نیستند. در نتیجه، دانستن شرایط موجود در سایت با قطعیت کم و بیش همیشه آسان نیست. در ادامه به معرفی چند برانامه معروف برای پیش بینی هوای کوهستان می پردازیم.
windy  یک شرکت چک است که در نوامبر 2014 تأسیس شد و پیش بینی آب و هوا در سراسر جهان را ارائه می دهد. Windy یک وب سایت و یک برنامه موبایلی دارد. به نظر من این یکی از سرویس های کامل در این حوزه است. و داده های زیادی را ارائه می دهد: سرعت باد در ارتفاعات مختلف، بارش، وزش تند بادها، پوشش ابر، فشار اتمسفر، کیفیت هوا و غیره. این مجموعه داده به سرعت به یکی از محبوترین برنامه ها انتخابی کوهنورد تبدیل می شود. یکی از عملکردهای مورد علاقه من نشانگر پوشش ابری است که اطلاعاتی در مورد وضعیت پوشش ابر در ارتفاعات مختلف ارائه می دهد. یکی از نقاط قوت Windy به نظر من مقایسه چندین مدل پیش بینی آب و هوا است. در واقع این سرویس امکان مشاهده پیش بینی های تولید شده توسط مدل های ECMWF، GFS، MeteoBlue، ICON-EU و Arome را فراهم می کند. برای کوه‌ها، Windy استفاده از پیش‌بینی‌های مدل ECMWF و MeteoBlue را توصیه می‌کند.
mountain-forecast.com احتمالاً جامع‌ترین سرویس آب‌وهوای کوهستانی برای کل جهان است. در حالی که این سایت ممکن است از دقت دقیق خدماتی که به طور خاص برای یک منطقه خاص طراحی شده است به رخ بکشد، این یک ابزار فوق العاده برای کسانی است که به مناطق دوردست سفر می کنند.
به سادگی کوه مورد نظر را جستجو کنید و می توانید پیش بینی ساعتی سرعت و جهت باد، بارش، دما، بادگیر و سطح یخبندان را باز کنید. احتمالاً خاص ترین ویژگی روشی است که می توانید ارتفاع پیش بینی خود را انتخاب کنید و اطلاعات مهمی در مورد آنچه می توانید در کمپ اصلی در مقایسه با قله انتظار داشته باشید به شما می دهد.
DarkSky به دلیل دقت در دقیقه آن قابل توجه است. آنقدر مورد توجه قرار گرفته است که اپل اخیراً آن را خریداری کرده است، اگرچه این باعث شده است که این پلتفرم دیگر برای کاربران اندروید در دسترس نباشد. این برنامه تلفن همراه 3.99 دلار (3.99 پوند برای کاربران بریتانیایی) هزینه دارد، در حالی که به صورت رایگان در وب نیز موجود است.
این پلت فرم از رادارهای مورد استفاده توسط اداره هوانوردی فدرال و همچنین الگوریتم های اختصاصی برای تولید پیش بینی های محلی دقیق استفاده می کند که به آن مشهور است. روندها و الگوهای آب و هوا در زمان واقعی را می توان از طریق نقشه رادار جهانی آن مشاهده کرد، در حالی که می توانید مستقیماً به منطقه مورد علاقه خود زوم کنید. به شما امکان می دهد هم به داده های تاریخی و هم به پیش بینی های آینده نگاه کنید.

پیش بینی هوای کوهستان و تمامی قله های ایران در سایت قله(www.gholleh.com)

سایت قله با توجه به اهمیت کوهنوردی و دانش آب و هواشناسی برای کوهنوردان و نیاز گسترده ای که در این حوزه در کشور وجود دارد بخش بسیار کاملی از پیش بینی هوای کوهستان برای تمامی قله ها و کوهستان های ایران طراحی کرده است که داده های این سرویس از طریق مدل های پیشرفته جهانی تامین می شود و با دقت بالا دراختیار کوهنوردان عزیز قرار می گیرد .


#هواشناسی #کوهستان #هواشناسی_کوهستان #نرم_افزار


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 400
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7287
بازدید ماه: 31512
کل بازدید ها: 168290

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله