#باشگاه_کوهنوردی

10 دلیل عالی برای پیوستن به یک باشگاه کوهنوردی

فرقی نمی‌کند هزاران مایل در کوهستان پیمایش کرده‌اید یا تازه‌کار علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای کوهنوردی هستید، پیوستن به یک باشگاه به شما کمک می‌کند افق دید خود را گسترش دهید .باشگاه های کوهنوردی که معمولاً توسط داوطلبان اداره می‌شوند و با اشتیاق اعضای آن هدایت می‌شوند، راهی فوق‌العاده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیرهای کوهنوردی محلی شما، ملاقات با دوستان جدید و دریافت هوای تازه و ورزش در فضای باز عالی هستند. هنوز قانع نشدی؟ در زیر 10 دلیل عالی برای پیوستن به یک باشگاه کوهنوردی را مشاهده خواهید کرد.
با افراد همفکر در فضای باز ملاقات کنید
یکی از بهترین چیزها در مورد باشگاه های کوهنوردی این است که افراد را در هر سنی و طبقات مختلف جذب می کنند. ممکن است به طور معمول این فرصت را نداشته باشید که بعدازظهر را با فردی که 20 سال بزرگتر یا کوچکتر از خود دارید بگذرانید، اما وقتی به یک باشگاه کوهنوردی بپیوندید، این فرصت را خواهید داشت. احتمالاً متوجه خواهید شد که مهم نیست که چقدر متفاوت از سایر کوهنوردان خود به نظر می رسید، همه شما حداقل یک چیز مشترک دارید: عشق مشترک به فضای آزاد. با این نوع زمینه های مشترک، می دانید که همیشه چیزی برای صحبت با دوستان جدید خود پیدا خواهید کرد.

امنیت در کوهنوردی
ناگفته نماند که امن ترین راه برای تجربه بیرون از منزل، داشتن یک دوست است. در حالی که پیاده‌روی انفرادی قطعاً جذابیت‌های خود را دارد، اما وقتی نوبت به جسارت در اعماق جنگل و کوهستان خشن می‌رسد، قطعاً نیاز به حس امنیت وجود دارد. در صورت مواجهه با یک حیوان وحشی خطرناک مانند خرس یا شیر کوهی، نه تنها گروه کوهنوردی  شما می‌توانند دور هم جمع شوند، بلکه در صورت مواجهه با یک اورژانس پزشکی نیز می‌توانند پاسخ دهند.

از دیگران یاد بگیرید
خواه تازه وارد یک منطقه شده باشید و امیدوار باشید در مورد همه فرصت‌های تفریحی اطراف بیاموزید یا برای همیشه در یک مکان زندگی کرده باشید و فکر می‌کنید مسیرها را مانند پشت دست خود می‌شناسید، همیشه فرصتی برای یادگیری از آن‌ها وجود دارد. در اطراف شما. اعضای باشگاه کوهنوردی شما از گپ زدن در مورد پیاده‌روی‌ها، آبشارها و چاله‌های شنای مورد علاقه‌شان بسیار خوشحال خواهند شد و ممکن است با چند ماجراجویی جدید به لیست خود اضافه کنید.دانش در مسیرهای جدید متوقف نمی شود. از شناسایی درخت و گیاه گرفته تا تاریخچه منطقه ای که در آن پیاده روی می کنید، اعضای کلوپ کوهنوردی شما دانش خود را با شما به اشتراک می گذارند و به شما کمک می کنند درباره مکانی که درحال پیمایش هستید بیشتر بدانید.

تاثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهید
آیا خودروی شخصی ندارید یا فقط در مورد سوزاندن سوخت‌های فسیلی برای رسیدن به مسیر خود احساس گناه می‌کنید؟ باشگاه های کوهنوردی  اغلب در برنامه های سازمان‌یافته فرصت‌های همنشینی با خودرو دارند و به جای چند خودرو تک سرنشین با یک خودرو به محل پیمایش حرکت می کنند، به این معنی که می‌توانید تأثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهید و به کاهش ازدحام در مناطق پارکینگ کمک کنید، که اغلب ممکن است شلوغ شوند.

تاثیر مثبت بر محیط زیست داشته باشید
بسیاری از باشگاه‌های کوهنوردی نه تنها برنامه های کوهنوردی را سازماندهی می‌کنند، بلکه روزهای فعالیت های محیط زیستی داوطلبانه مانند پاکسازی مسیر هیا کوهنوردی را نیز سازماندهی می‌کنند که به شما این فرصت را می‌دهد تا در حفظ مسیرهای مورد علاقه خود کمک کنید. با صرف داوطلبانه وقت خود در مسیرها، نه تنها می‌توانید دین خود را به ظبیعت پس بدهید، بلکه زمان خوبی را نیز با دوستان جدید باشگاه خود خواهید داشت.

تجهیزات و وسایل مورد علاقه خود را که در هم تیمی ها هست امتحان کنید
به باتوم های کوهنودری فوق سبک یا آن مارک جدید کفش های کوهنوردی توجه کرده اید، اما مطمئن نیستید که پول خود را روی وسایل جدید سرمایه گذاری کنید؟ این احتمال وجود دارد که شخصی در گروه کوهنوردی شما از وسایلی که شما علاقه مند به خرید آن هستید استفاده کند. از گروه هم گروهی خود بخواهید اطلاعاتی که در مورد این وسیله دارد را در اختیار شما قرار دهد و در تصمیم گیری برای خرید بهش ما کمک کند.

انگیزه خود را حفظ کنید
همه ما می دانیم که برنامه ریزی یک آخر هفته برای کوهنوردی و سپس، زمانی که زمانش فرا رسید، خسته از خواب بیدار شوید و برنامه را تغییر دهید، چگونه است. زمانی که متعهد به کوهنوردی با باشگاه خود شده اید، تمایل بیشتری به پوشیدن چکمه های خود و ملاقات با دوستان جدید خود برای چند ساعت در خارج از منزل خواهید داشت حتی اگر در ابتدا انگیزه خاصی ندارید.

مقرون به صرفه است
عضویت در باشگاه و کلاس های تمرینی ممکن است گران باشد، اما عضویت در یک باشگاه کوهنوردی هزینه زیادی ندارد و گاهی اوقات حتی رایگان است. برای هزینه کم عضویت، به انجمنی از اعضای فعال متصل خواهید شد. باشگاه‌های کوهنوردی معمولاً یک خبرنامه ماهانه دارند که شما را در مورد برنامه های آینده و فرصت‌های دیگر مانند دوچرخه‌سواری، کایاک سواری یا فعالیت‌های اجتماعی راهنمایی می‌کند. هر سال با یک هزینه کم فرصت شرکت در ده ها رویداد سرگرم کننده و فعال را خواهید داشت.

خود را در یک محیط حمایتی قرار دهید.
فرقی نمی‌کند از زمانی که می‌توانید کوهنوردی کنید یا تازه وارد این فعالیت شده‌اید، باشگاه‌های کوهنوردی راهی عالی برای کشش خود و افزایش توانایی‌هایتان هستند. اکثر باشگاه‌های کوهنوردی معمولاً کوهپیمایی را در درجه های مختلف سختی رتبه‌بندی می‌کنند و به اعضا این امکان را می‌دهند تا تصمیم بگیرند که آیا در انجام این چالش احساس راحتی می‌کنند یا خیر. اگر هرگز کوهنوردی چالش برانگیز انجام نداده اید، یک باشگاه کوهنوردی راهی عالی برای رسیدن به کوهنوردی هایی  است که ممکن است هرگز به تنهایی احساس راحتی نکنید.

#باشگاه_کوهنوردی


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1057
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14818
بازدید ماه: 70616
کل بازدید ها: 423944
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com