#باشگاه_کوهنوردی

10 دلیل عالی برای پیوستن به یک باشگاه کوهنوردی

فرقی نمی‌کند هزاران مایل در کوهستان پیمایش کرده‌اید یا تازه‌کار علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای کوهنوردی هستید، پیوستن به یک باشگاه به شما کمک می‌کند افق دید خود را گسترش دهید .باشگاه های کوهنوردی که معمولاً توسط داوطلبان اداره می‌شوند و با اشتیاق اعضای آن هدایت می‌شوند، راهی فوق‌العاده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیرهای کوهنوردی محلی شما، ملاقات با دوستان جدید و دریافت هوای تازه و ورزش در فضای باز عالی هستند. هنوز قانع نشدی؟ در زیر 10 دلیل عالی برای پیوستن به یک باشگاه کوهنوردی را مشاهده خواهید کرد.
با افراد همفکر در فضای باز ملاقات کنید
یکی از بهترین چیزها در مورد باشگاه های کوهنوردی این است که افراد را در هر سنی و طبقات مختلف جذب می کنند. ممکن است به طور معمول این فرصت را نداشته باشید که بعدازظهر را با فردی که 20 سال بزرگتر یا کوچکتر از خود دارید بگذرانید، اما وقتی به یک باشگاه کوهنوردی بپیوندید، این فرصت را خواهید داشت. احتمالاً متوجه خواهید شد که مهم نیست که چقدر متفاوت از سایر کوهنوردان خود به نظر می رسید، همه شما حداقل یک چیز مشترک دارید: عشق مشترک به فضای آزاد. با این نوع زمینه های مشترک، می دانید که همیشه چیزی برای صحبت با دوستان جدید خود پیدا خواهید کرد.

امنیت در کوهنوردی
ناگفته نماند که امن ترین راه برای تجربه بیرون از منزل، داشتن یک دوست است. در حالی که پیاده‌روی انفرادی قطعاً جذابیت‌های خود را دارد، اما وقتی نوبت به جسارت در اعماق جنگل و کوهستان خشن می‌رسد، قطعاً نیاز به حس امنیت وجود دارد. در صورت مواجهه با یک حیوان وحشی خطرناک مانند خرس یا شیر کوهی، نه تنها گروه کوهنوردی  شما می‌توانند دور هم جمع شوند، بلکه در صورت مواجهه با یک اورژانس پزشکی نیز می‌توانند پاسخ دهند.

از دیگران یاد بگیرید
خواه تازه وارد یک منطقه شده باشید و امیدوار باشید در مورد همه فرصت‌های تفریحی اطراف بیاموزید یا برای همیشه در یک مکان زندگی کرده باشید و فکر می‌کنید مسیرها را مانند پشت دست خود می‌شناسید، همیشه فرصتی برای یادگیری از آن‌ها وجود دارد. در اطراف شما. اعضای باشگاه کوهنوردی شما از گپ زدن در مورد پیاده‌روی‌ها، آبشارها و چاله‌های شنای مورد علاقه‌شان بسیار خوشحال خواهند شد و ممکن است با چند ماجراجویی جدید به لیست خود اضافه کنید.دانش در مسیرهای جدید متوقف نمی شود. از شناسایی درخت و گیاه گرفته تا تاریخچه منطقه ای که در آن پیاده روی می کنید، اعضای کلوپ کوهنوردی شما دانش خود را با شما به اشتراک می گذارند و به شما کمک می کنند درباره مکانی که درحال پیمایش هستید بیشتر بدانید.

تاثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهید
آیا خودروی شخصی ندارید یا فقط در مورد سوزاندن سوخت‌های فسیلی برای رسیدن به مسیر خود احساس گناه می‌کنید؟ باشگاه های کوهنوردی  اغلب در برنامه های سازمان‌یافته فرصت‌های همنشینی با خودرو دارند و به جای چند خودرو تک سرنشین با یک خودرو به محل پیمایش حرکت می کنند، به این معنی که می‌توانید تأثیر خود را بر محیط زیست کاهش دهید و به کاهش ازدحام در مناطق پارکینگ کمک کنید، که اغلب ممکن است شلوغ شوند.

تاثیر مثبت بر محیط زیست داشته باشید
بسیاری از باشگاه‌های کوهنوردی نه تنها برنامه های کوهنوردی را سازماندهی می‌کنند، بلکه روزهای فعالیت های محیط زیستی داوطلبانه مانند پاکسازی مسیر هیا کوهنوردی را نیز سازماندهی می‌کنند که به شما این فرصت را می‌دهد تا در حفظ مسیرهای مورد علاقه خود کمک کنید. با صرف داوطلبانه وقت خود در مسیرها، نه تنها می‌توانید دین خود را به ظبیعت پس بدهید، بلکه زمان خوبی را نیز با دوستان جدید باشگاه خود خواهید داشت.

تجهیزات و وسایل مورد علاقه خود را که در هم تیمی ها هست امتحان کنید
به باتوم های کوهنودری فوق سبک یا آن مارک جدید کفش های کوهنوردی توجه کرده اید، اما مطمئن نیستید که پول خود را روی وسایل جدید سرمایه گذاری کنید؟ این احتمال وجود دارد که شخصی در گروه کوهنوردی شما از وسایلی که شما علاقه مند به خرید آن هستید استفاده کند. از گروه هم گروهی خود بخواهید اطلاعاتی که در مورد این وسیله دارد را در اختیار شما قرار دهد و در تصمیم گیری برای خرید بهش ما کمک کند.

انگیزه خود را حفظ کنید
همه ما می دانیم که برنامه ریزی یک آخر هفته برای کوهنوردی و سپس، زمانی که زمانش فرا رسید، خسته از خواب بیدار شوید و برنامه را تغییر دهید، چگونه است. زمانی که متعهد به کوهنوردی با باشگاه خود شده اید، تمایل بیشتری به پوشیدن چکمه های خود و ملاقات با دوستان جدید خود برای چند ساعت در خارج از منزل خواهید داشت حتی اگر در ابتدا انگیزه خاصی ندارید.

مقرون به صرفه است
عضویت در باشگاه و کلاس های تمرینی ممکن است گران باشد، اما عضویت در یک باشگاه کوهنوردی هزینه زیادی ندارد و گاهی اوقات حتی رایگان است. برای هزینه کم عضویت، به انجمنی از اعضای فعال متصل خواهید شد. باشگاه‌های کوهنوردی معمولاً یک خبرنامه ماهانه دارند که شما را در مورد برنامه های آینده و فرصت‌های دیگر مانند دوچرخه‌سواری، کایاک سواری یا فعالیت‌های اجتماعی راهنمایی می‌کند. هر سال با یک هزینه کم فرصت شرکت در ده ها رویداد سرگرم کننده و فعال را خواهید داشت.

خود را در یک محیط حمایتی قرار دهید.
فرقی نمی‌کند از زمانی که می‌توانید کوهنوردی کنید یا تازه وارد این فعالیت شده‌اید، باشگاه‌های کوهنوردی راهی عالی برای کشش خود و افزایش توانایی‌هایتان هستند. اکثر باشگاه‌های کوهنوردی معمولاً کوهپیمایی را در درجه های مختلف سختی رتبه‌بندی می‌کنند و به اعضا این امکان را می‌دهند تا تصمیم بگیرند که آیا در انجام این چالش احساس راحتی می‌کنند یا خیر. اگر هرگز کوهنوردی چالش برانگیز انجام نداده اید، یک باشگاه کوهنوردی راهی عالی برای رسیدن به کوهنوردی هایی  است که ممکن است هرگز به تنهایی احساس راحتی نکنید.

#باشگاه_کوهنوردی


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 441
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7328
بازدید ماه: 31553
کل بازدید ها: 168331

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله