#کوهموردی #فصل #فصل_کوهنوردی #بهترین_فصل

بهترین و بدترین فصول برای کوهنوردی

وقتی تصمیم می‌گیرم از کدام کوه و چه زمانی بالا برویم، همیشه برای کوهنوردی به فصل‌ها وابسته هستیم. دانستن زمان رفتن به کوه می تواند تفاوت بین داشتن یک سفر عالی و گیر افتادن در بدترین شرایطی باشد که می توانید تصور کنید.یک قانون کلی این است که بهار، اوایل پاییز و تابستان برای کوهنوردی بهترین هستند. در اینجا، آب و هوا به طور کلی مطلوب است و با برف زیاد یا باد شدید مواجه نخواهید شد. اگرچه این همیشه معتبر نیست.
در این مقاله نگاهی به بهترین فصل برای کوهنوردی و نحوه درک آب و هوای کوهستان خواهم داشت.
در یک سفر کوهنوردی، می خواهید از سرمای شدید، بارش برف سنگین، بادهای شدید و هر نوع بارانی اجتناب کنید. اگر در ارتفاعات بسیار بالا به سمت کوه ها می روید، احتمالاً اجتناب از این موارد بسیار سخت خواهد بود، زیرا بیشتر مکان هایی که در ارتفاعات شدید قرار دارند همیشه سرد و پوشیده از برف هستند.
بهترین فصل برای کوهنوردی واقعاً به مکان کوهنوردی بستگی دارد، با این حال ماه‌های زمستان و اوایل بهار اغلب در معرض هوای سخت‌تر و برف بیشتر است.
نکته کلیدی درک وضعیت آب و هوا در منطقه ای است که می خواهید در آن کوهنوردی کنید و اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید.صرف نظر از منطقه، معمولاً ایده خوبی است که از زمستان اجتناب کنید، حتی در مناطقی که عموماً پوشیده از برف نیستند. در بیشتر مناطق، آب و هوای زمستانی بدتر از فصول دیگر است و همچنین پیش بینی آن دشوارتر است.
درک آب و هوا و فصول کوهستان
آب و هوای کوهستانی غیرقابل پیش بینی است. حتی بهترین پیش بینی آب و هوا گاهی اوقات نادرست است.
این بدان معنی است که می توانید در یک صبح آفتابی به بیرون بروید و فکر کنید که یک روز آرام پیاده روی در پیش دارید، فقط می بینید که در اواسط صبح چند ابر جمع شده و در حوالی ناهار در طوفان رعد و برق گیر کرده اید. این بد است و می تواند پیامدهای جدی برای ایمنی شما داشته باشد.درک آب و هوای کوهستانی برای برنامه ریزی سفر و مطالعه آب و هوا در حین کوهنوردی کمی مزیت به شما می دهد.
به طور کلی افزایش ارتفاع باعث افزایش باد و بارندگی (اعم از باران یا برف) می شود.همراه با این، دما به ازای هر 1000 متر صعود تقریباً 6 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.این بدان معناست که آب و هوای کوهستان به طور کلی سردتر، مرطوب تر و بادتر از مناطق کم ارتفاع اطراف کوه است.در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که هنگام تعیین آب و هوای سفر خود باید از آنها استفاده کنید:
پیش بینی آب و هوا و تفاوت در زمستان
آب و هوا را به صورت آنلاین برای مکان واقعی صعود خود بررسی کنید، نه نزدیکترین شهر. نزدیک‌ترین شهر می‌تواند یک کیلومتر کمتر از مسیر برنامه‌ریزی شده شما باشد، که تأثیر قابل‌توجهی بر آنچه احتمالاً با آن روبرو خواهید شد، دارد. فقط دما را بررسی نکنید - به سرعت باد و پیش بینی بارش توجه کنید.
اکثر سایت های آب و هوا پیش بینی ساعتی دارند. این نشان دهنده بسیاری از موارد اضافی است، مانند ارتفاع یخبندان و بسیاری چیزهای دیگر که به شما کمک می کند از قبل برنامه ریزی کنید و به طور بالقوه سفر خود را یک یا دو روز به تعویق بیندازید.
مردم محلی
مردم محلی منطقه خود و آب و هوای آن را می شناسند. آن‌ها می‌توانند به شما بگویند زمانی که قصد رفتن دارید بیرون بروید، چیزهایی که معمولاً اشتباه می‌شوند و مواردی که باید در کوهستان به آنها توجه کنید یا خیر.آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که معمولاً هوا چگونه تغییر می‌کند، باران از کدام جهت می‌آید و واقعاً شب‌ها چقدر سرد است.
چشم به آسمان
این مهم ترین ابزار شما در هنگام کوهنوردی است. اگر می بینید که آب و هوا سریعتر از حد انتظار تغییر می کند، برنامه های خود را بر اساس آن تنظیم کنید. هرگز ایده خوبی نیست که در هوای بد بیرون گیر کنید.
با کسب تجربه، در فهمیدن آب و هوای کوهستان بهتر خواهید شد. این کمک می کند شخصی را با خود ببرید که تجربه بیشتری دارد و می تواند به شما یاد دهد که آب و هوا را به درستی بخوانید.
ابرها را درک کنید
انواع مختلف ابرها انواع مختلف آب و هوا را نشان می دهد. اگر بفهمید که انواع ابرها چه شکلی هستند و چه معنایی دارند، می‌توانید پیش‌بینی کنید که یک طوفان در راه است و احتمال شدت آن چقدر است. در اینجا چند نوع ابر وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:
ابرهای عدسی شکل: با نام مستعار ابرهای هوگ پشت. اینها به دلیل شکل متمایز خود شناخته می شوند. وقتی اینها را با بادهای قوی همراه می بینید، می توانید شرط بندی کنید که در 6 تا 24 ساعت آینده طوفانی رخ دهد.
ابرهای سیروس: این ابرها در ارتفاعات زیاد ایجاد می‌شوند و حالتی دارند. اگر اینها را به تنهایی ببینید، همه چیز خوب است. اگر آنها را در ترکیب با ابرهای لایه پایین مشاهده کردید، احتمالاً می توانید انتظار بارش باران را داشته باشید.
ابرهای کومولوس. اینها بزرگ و پف دار هستند و معمولاً آب و هوای مناسب را نشان می دهند. با این حال، اگر آنها بزرگتر شوند و سرها یا برآمدگی های زیادی ایجاد کنند، آب و هوای بدی را به همراه خواهند داشت: آنها به ابرهای کومولونیمبوس تبدیل می شوند که تگرگ، باد شدید، رعد و برق و رعد و برق را به همراه می آورند.
سایر شاخص های طوفان
شاخص های دیگری وجود دارد که باید در مورد آب و هوا مراقب آنها باشید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:
 افت فشار هوا نشان دهنده نزدیک شدن طوفان است. شرایط بالاتر همیشه بدتر است. اگر آب و هوا در ارتفاعات پایین تر نسبتاً بد باشد، احتمالاً در ارتفاعات هوای بدی خواهید داشت. با این حال، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد، زیرا گاهی اوقات یک سیستم ابری کم تنها بر مناطق پایین‌تر تأثیر می‌گذارد. هنگامی که از میان ابرها عبور کردید، می توانید با آب و هوای فوق العاده ایده آل برای پیاده روی روبرو شوید.
نتیجه
کوهنوردی مانند بسیاری از ورزش‌های فضای باز، در هوای خوب بهتر است انجام شود. فصل خود را بر اساس شرایط محلی انتخاب کنید و همیشه آب و هوای فعلی را در نظر بگیرید.برای مبتدیان، توصیه می کنم بیشتر صعودها را در اواخر بهار، تابستان یا در برخی موارد در پاییز انجام دهند. از ماه های زمستان اجتناب کنید زیرا ممکن است در شرایط برفی و صعودهای فنی/یخی بیشتر گیر بیفتید.برای حفظ امنیت خود و تیمتان، خواندن دقیق هوای کوهستان ایده خوبی است.

منبع: https://mountainhomies.com

#کوهموردی #فصل #فصل_کوهنوردی #بهترین_فصل


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 402
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7289
بازدید ماه: 31514
کل بازدید ها: 168292

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله