#یخچال #کوهستان #طبیعی #رودخانه #یخچال_طبیعی

10 بزرگترین یخچال های طبیعی جهان (طول، مکان و موارد دیگر)

یخچال های طبیعی 69 درصد از کل آب شیرین سیاره را ذخیره می کنند و حدود 200000 یخچال منحصر به فرد در سطح جهان وجود دارد.در حال حاضر، یخچال‌های طبیعی، همراه با کلاهک‌های یخی و صفحه یخی گرینلند/قطب جنوب، حدود 10 درصد از سطح زمین را پوشش می‌دهند.در این مقاله، نگاهی به ده یخچال عظیم در جهان (از نظر طول، نه مساحت) خواهیم داشت. برخی از آنها برای پیاده روی و کوهنوردی قابل دسترسی هستند، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند.
1. یخچال لامبرت فیشر


بزرگترین یخچال طبیعی جهان - Lambert Fisher - در قطب جنوب است. جای تعجب نیست این یخ‌ترین مکان در کل جهان است، بنابراین بهترین منطقه برای تشکیل یخچال‌های طبیعی است.این یخچال حدود 8 درصد از ورقه یخی قطب شمال را تشکیل می دهد که مسافتی به طول 400 کیلومتر (250 مایل) و عرض 100 کیلومتر (60 مایل) را در بر می گیرد.در برخی نقاط، ضخامت صفحه یخی در این صفحه تا 4.7 کیلومتر (3 مایل) می رسد.مردم معمولاً در این یخچال سفر نمی‌کنند زیرا دسترسی به آن بسیار سخت است .

2. یخچال هابارد

هابارد بزرگترین یخچال طبیعی آمریکای شمالی به طول 122 کیلومتر (75 مایل) است.این یخچال به دو دلیل منحصر به فرد است: این یخچال طبیعی جزر و مد است و با وجود گرم شدن کره زمین و این واقعیت که اکثر یخچال های دیگر در حال نازک شدن هستند، این یخچال در حال پیشرفت است.این یخچال طبیعی به دلیل اینکه با سرعتی سرسام‌آور به سمت خلیج آلاسکا حرکت می کنئ (حداقل برای یک یخچال طبیعی) به آن لقب «یخچال در حال گردش» داده‌اند.می‌توانید با قایق به این یخچال بروید، جایی که می‌توانید آنقدر به آن نزدیک شوید که صدای زایش یخچال را بشنوید.زایش در یخچال زمانی است که تکه‌های یخ از یخچال جدا می‌شود، فرآیندی که در کوه‌های یخ، جبهه‌های یخ، قفسه‌های یخی و شکاف‌ها نیز اتفاق می‌افتد. تماشای از راه دور فوق‌العاده است، اما برای کسی که خیلی نزدیک می‌شود فاجعه‌بار است.

3. یخچال فدچنکو

این یخچال بزرگ ترین یخچال غیر قطبی جهان است و در تاجیکستان واقع شده است.این مکان با طول 77 کیلومتر یکی از باشکوه ترین مناظر در رشته کوه قراقورام است.اگر مایل به پیاده روی در این مسیر هستید، باید به استان گورنو بدخشان بروید و کوه های پامیر را بخواهید.این نام از کاشف روسی قرن نوزدهم A.P. Fedchenko گرفته شده است که برای اولین بار در سال 1928 آن را به عنوان بخشی از سفر شوروی به پامیر کاوش کرد.چندین ایستگاه هواشناسی در طول سال ها در اینجا قرار داشتند که اطلاعات زیادی در مورد آب و هوای منطقه ارائه می کردند.این یخچال همچنین با سرعت بسیار بالایی حرکت می کند و در مسیر میانی به سرعت تا 67 سانتی متر (26 اینچ) در روز می رسد.آب ذوب شده از یخچال فدچنکو سرچشمه رودخانه سرخوب و آمودریا است.

4. یخچال سیاچن

یخچال سیاچن بین هند و پاکستان و در خط کنترل بین دو کشور قرار دارد.طول یخچال سیاچن 75 کیلومتر (47 مایل) است و مساحت باورنکردنی 700 کیلومتر مربع (270 مایل مربع) را پوشش می دهد.اگر می‌خواهید این یخچال  را پیاده‌روی کنید، برای کارهای اداری جدی آماده باشید. مکان آن به دلیل جنگ قدرت بین دولت هند و پاکستان بدنام است و شما نمی خواهید در این آشوب گرفتار شوید. بر اساس گزارش ایندیا تایمز، در حقیقت، یخچال سیاچن "بلندترین، مرگبارترین و پرهزینه ترین میدان جنگ" است.

شرایط آب و هوایی در یخچال سیاچن بسیار شدید است. در اینجا، سربازان با بادهای شدید، دمای 60- درجه سانتیگراد، بهمن، شکاف و بیماری های مربوط به ارتفاع مواجه می شوند.از سال 1984 حدود 1000 سرباز در اینجا جان خود را از دست داده اند که بیشتر به دلیل شرایط آب و هوایی شدید و نه درگیری مسلحانه بوده است. بنابراین، چرا کسی می خواهد آنجا باشد؟

این منطقه دارای مزیت استراتژیک جغرافیایی و سیاسی است، زیرا خط جداکننده آسیا و شبه قاره هند را تشکیل می دهد.از نظر سیاسی، این به عنوان یک ابزار چانه زنی عمل می کند، به همین دلیل است که پس از گذشت این همه سال هنوز مورد مناقشه است.

5. یخچال بیافو

بیافو برادر کوچک فدچنکو است و همچنین در رشته کوه قراقورام - این بار در پاکستان - واقع شده است.نکته: کوه های قراقورام یکی از بزرگترین رشته کوه های آسیا است که در سراسر هند، پاکستان، چین، افغانستان و تاجیکستان گسترده شده است. طول بیافو 67 کیلومتر (42 مایل) است و یک حوضچه برفی به عمق نزدیک به یک مایل دارد.

آب ذوب شده از یخچال طبیعی بیافو به رودخانه سند، یکی از بزرگترین و مهم ترین رودخانه های هند می ریزد.در راس یخچال طبیعی بیافو، دریاچه برفی قرار دارد، فضای وسیعی از برف که یک رویا برای پیاده روی است. یعنی فوق‌العاده سخت است و برنامه‌ریزی دیوانه‌واری می‌طلبد، اما یک آیتم فهرست سطلی برای هر علاقه‌مند به کوهنوردی در یخچال است.از آنجایی که رسیدن به آنجا بسیار چالش برانگیز است، کمتر از 200 نفر در سال از دیدن این مناظر خیره کننده لذت می برند.

6. یخچال بروگن

این یخچال در جنوب شیلی وسعت 1260 کیلومتر مربع (488 مایل مربع) و 66 کیلومتر (41 مایل) طول دارد.بروگن، که با نام پیو یازدهم نیز شناخته می‌شود، کاملاً پیشرونده است و بین سال‌های 1945 تا 1976 حدود 5 کیلومتر (3.1 مایل) پیشروی کرده است. در این فرآیند، دریاچه گرو را از دریا قطع کرد.یخچال طبیعی بروگن که به افتخار زمین‌شناس آلمانی خوان بروگن مستورف نامگذاری شده است، از میدان یخی پاتاگونیای جنوبی سرازیر می‌شود. این عظیم ترین جریان خروجی به غرب است.برای دیدن رنگ های خیره کننده این یخچال، سوار کشتی کروز شوید. بازدیدکنندگان از رنگ‌های آبی و صورتی که در یخ می‌بینید لدت می برند. این واقعاً جالب و دیدنی است.

7. یخچال بالتورو

این یکی نیز در پاکستان است که در منطقه گیلگیت-بالتستان یافت می شود.در طول 62 کیلومتر (39 مایل)، منظره ای باورنکردنی است. بالتورو سرچشمه رودخانه شیگر است که به رود سند می ریزد.مسیر صخره ای بالای یخچال بالتورو، جاده ای است که به کمپ اصلی K2 می رسد. K2 دومین قله مرتفع جهان و منظره ای شگفت انگیز است.سه قله 8000 متری دیگر نیز در بالای یخچال بالتورو قرار دارند: قله برادپیک، گاشربروم اول و گاشربروم دوم.

8. یخچال جنوبی اینیلچک

یخچال طبیعی اینیل چک جنوبی در کوه های مرکزی تیان شان در منطقه ایسیک کول واقع شده است. این در شمال شرقی قرقیزستان و چین است.طول آن 61 کیلومتر (38 مایل) و پوشش و 18 کیلومتر مربع (7 مایل مربع) است که آن را به یخچالی طولانی و نازک تبدیل می کند.پیاده‌روی در جنوب اینیل‌چک سخت است، اما کمپ‌های ثابتی در مسیر وجود دارد. برای ورود به این موارد، باید از راهنمایان تور حرفه ای عبور کنید.در این سفر یک طرفه، از کمپ At-Jailoo در دره شروع می‌کنید و تا کمپ اصلی Inylcheck جنوبی می‌روید.این بین قله های خان تنگی و پوبی بی، همه 7000 متر و بالاتر واقع شده است. شما دوباره با یک هلیکوپتر نظامی قدیمی شوروی پرواز می کنید - این هلیکوپتر فوق العاده قابل اعتماد نیست، بنابراین خود را برای یک ماجراجویی آماده کنید!

9. یخچال Jostedal

Jostedal منحصر به فرد است زیرا بزرگترین یخچال قاره اروپا است. Jostedal نهمین یخچال بزرگ جهان است و طول آن 60 کیلومتر (37 مایل) است و ضخامت آن 600 متر (2000 فوت) باورنکردنی است.این یخچال که در شهرستان Sogn og Fjordane در نروژ واقع شده است، یکی از معدود یخچال های طبیعی است که برای صعود قابل دسترسی است.در اینجا، حدود 2 تا 4 ساعت بر فراز کشور ناهموار پیاده روی می کنید و پس از آن وارد یخچال می شوید.اگر به تازگی به کوهنوردی در یخچال های طبیعی علاقه مند هستید، ممکن است این مکان عالی برای شروع باشد (اگر به اندازه کافی برای رسیدن به آنجا آمادگی دارید).در Jostedal، چندین تور یخچال‌های طبیعی با راهنما در دسترس است، که اطمینان حاصل می‌کند که راهنمای باتجربه‌ای برای کمک به شما در انجام آن دارید.این یخچال با یخ آبی خود و گزینه ای برای پیاده روی در داخل برخی از شکاف ها مسحور کننده است. حتی می توانید صدای ذوب یخ را بشنوید. این نفس گیر و تجربه ای است که سال ها به یاد خواهید آورد.

10. یخچال Batura

در پاکستان، یخچال باتورا در منطقه گوجال در گیلگیت-بالتستان یافت می شود. طول یخچال باتورا 56 کیلومتر (35 مایل) است.رسیدن به باتورا سخت است، زیرا تقریباً در بین راه قرار دارد . پس از رسیدن به آنجا، پیاده روی در سراسر یخچال حدود پنج روز طول می کشد، بسته به آب و هوا و سطح آمادگی شما.این منطقه به طرز خیره کننده ای زیبا است و مردم محلی به طرز باورنکردنی دوستانه و مهمان نواز هستند.در طول مسیر، بیشتر باید در چادرها کمپ بزنید. در برخی مکان ها کلبه های چوپان برای خوابیدن وجود دارد. در اینجا می‌توانید غذاهای محلی میل کنید، یاک‌ها را ببینید .

یخچال های طبیعی و تغییرات آب و هوایی

گرم شدن کره زمین به یک کلمه فحش بدل شده است که احساسات را برمی انگیزد و افکار تئوری های توطئه را به ذهن متبادر می کند.این واقعیت باقی می ماند که یخچال ها و کلاهک های یخی ما با گرم شدن زمین در حال ذوب شدن هستند. این با سرعتی هشداردهنده اتفاق می‌افتد - به اندازه‌ای سریع که بتوانیم تأثیر آن را در طول عمر ببینیم.

همانطور که برای قدردانی و شگفتی از این تشکل های یخی باورنکردنی به طبیعت می رویم، بیایید این را در ذهن داشته باشیم. ما می توانیم با مسئولیت پذیر بودن گردشگران و به حداقل رساندن تأثیر خود بر محیط زیست، عامل تغییر باشیم. شما می توانید لذت ببرید و تجربیات باورنکردنی را بدون آسیب رساندن به محیط زیست جمع آوری کنید.

از صعود به دنیای شگفت انگیز خیره کننده یخچال های طبیعی لذت ببرید.

#یخچال #کوهستان #طبیعی #رودخانه #یخچال_طبیعی


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 407
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7294
بازدید ماه: 31519
کل بازدید ها: 168297

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله