#شکاف #یخی #شکاف_یخی #کوهستان

سه روش هوشمندانه برای عبور از شکاف برفی در کوهستان

هنگامی که در منطقه برفی کوهنوردی می کنید، بدون شک با شکاف هایی مواجه خواهید شد. اینها ترسناک هستند، زیرا شما همیشه آنها را نمی بینید و به این دلیل که واقعاً نمی دانید چقدر بزرگ هستند.و مسیر و نقاط دقیق این شکاف ها مشخص نیستند و باید با دقت بالا در ابتدا نقاط این شکاف ها را تشخیص دهید و با هوشمندی بالا با استفاده از روش هایی که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت از این شکاف ها عبور کنید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.
1. عبور از نردبان
این روش عبور از شکاف چندان رایج نیست زیرا شامل حمل یک نردبان به بالای کوه قبل از استفاده واقعی از آن برای عبور از شکاف است.این نردبان ها معمولا از آلومینیوم ساخته می شوند و در دو طرف شکاف ثابت می شوند.اگرچه شما آن را در مسیرهای مانند آبشارهای یخی خومبو در کوه اورست مشاهده می کنید.در اینجا به یک نردبان (یا دو یا سه)، پیچ های یخ، دستگیره و تجهیزات محافظ معمولی (بند، کارابین یا بالارو و کلاه ایمنی) نیاز دارید.
شکاف ها از نظر عرض متفاوت هستند، بنابراین گاهی اوقات یک نردبان برای پل زدن آن کافی است، در حالی که برای عبور طولانی تر باید چند نردبان را به هم بچسبانید.وقتی به شکاف رسیدید، نردبان (یا ترکیبی از نردبان ها) را روی شکاف قرار دهید.آنها را از قبل به تیم خود یا یک جسم بی جان متصل کنید تا مطمئن شوید در صورت افتادن در شکاف آنها را از دست نمی دهید.از پیچ های یخ برای لنگر انداختن نردبان به نزدیک ترین سمت شکاف استفاده کنید.اکنون بخش دشوار فرا می رسد: یک نفر باید اول برود. آن شخص بیشترین ریسک را می پذیرد و ترجیحاً باید فردی با تجربه در عبور از شکاف باشد.همیشه مطمئن شوید که به درستی طناب زده شده باشد در غیر اینصورت سقوط در اینجا می تواند کشنده باشد.
نکته مهم در مورد نحوه استفاده از نردبان: آهسته و پیوسته کلید اصلی است. عجله نکنید، نپرید یا جهش نکنید.آهسته، پیوسته و با اعتماد به نفس راه بروید، زیرا این کار تاب خوردن و جهش را در نردبان به حداقل می رساند.تاب خوردن و جهش می تواند نردبان را از جای خود خارج کند یا تعادل فرد روی نردبان را به خطر بیندازد، که هر دو می توانند منجر به سقوط مرگ بار شوند.اکنون، فردی که اول می رود باید پیچ های یخ با خود ببرد و از تعادل خود کاملاً مطمئن باشد.هنگامی که آنها از نردبان عبور کردند، باید طرف دیگر نردبان را با پیچ های یخ ثابت کنند.
نکاتی برای عبور از نردبان
نکته ای در مورد نحوه راه رفتن واقعی روی نردبان: دو تکنیک وجود دارد انتخاب شما ممکن است بیشتر به اندازه پای شما بستگی داشته باشد تا ترجیح شخصی شما.
اولین مورد این است که پاهای خود را به گونه ای قرار دهید که میخ های جلویی کرامپون ها، پله های جلوی شما را بگیرند، در حالی که میخ های پشتی، پله های پشت پای شما را بگیرند.
این روش خوب و ایمن است و لغزش را به حداقل می رساند. با این حال، باید پاهای خود را به صورت عمودی بلند کنید، زیرا چرخاندن پا باعث می شود کرامپون شما در نردبان گیر کند.
اگر پاهای شما برای گزینه قبلی خیلی کوچک است، قرار دادن وسط پای خود روی یک پله بهترین گزینه است. این روش بالقوه کمی لغزنده تر است.
برخی از افراد ترجیح می‌دهند از روی نردبان روی دست و زانو بخزند. هنوز در مورد اینکه آیا این یک تکنیک قابل قبول است یا خیر، نمی توان چیزی گفت، اگرچه خیره شدن به پرتگاه زیر پای شما ترسناک است .

2. پل یخی
این یکی خطرناک است، زیرا پل های یخی می توانند بدون هیچ هشداری فرو بریزند - آنها اغلب بسیار کمتر از آنچه به نظر می رسند پایدار هستند، به خصوص زمانی که هوا گرم تر می شود یا نور مستقیم خورشید به آنها می تابد.
در اینجا، ممکن است نیاز باشد که در مجموع سه بار از روی پل یخی عبور کنید، بسته به اینکه آیا می توانید طناب خود را در آنجا رها کنید یا نه. یعنی اگر به تنهایی می روید. اگر در یک تیم هستید، همه فقط یک بار می توانید از آن استفاده کنید.
وقتی به پل یخی رسیدید، یک لنگر را با پیچ های یخ روی برف محکم کنید.مطمئن شوید که به درستی ایمن شده است، زیرا زندگی شما ممکن است به آن بستگی داشته باشد.
حالا، اولین نفر از روی پل یخی عبور می کند در حالی که شخص دیگری او را زیر نظر دارد. آنها در سمت دیگر لنگر را به همان روش اول نصب کردند.
یک طناب بین این دو لنگر محکم کنید. این به عنوان یک خط ایمنی ثانویه برای هر کسی که از پل عبور می کند عمل می کند.تمام تیم یکی یکی از پل یخی عبور می کنند در حالی که توسط سایر اعضای تیم به طناب دوم محکم می شوند.
اگر نمی توانید طناب را در آنجا رها کنید، آخرین نفری که از روی پل عبور می کند باید اولین لنگر را باز کند و طناب را با خود بیاورد.اگر قصد بازگشت از همان مسیر را دارید، ایده خوبی است که طناب و لنگرها را در آنجا رها کنید، زیرا باعث صرفه جویی در زمان در راه بازگشت می شود.این امر به ویژه در صورتی مفید است که مشکلی پیش بیاید و نیاز به عقب نشینی عجولانه باشد.

3. در اطراف شکاف قدم بزنید
این یکی از نظر فنی یک تکنیک عبور از شکاف نیست، اما گاهی اوقات گزینه ایمن تر از عبور از پرتگاه است.پیاده روی در اطراف یک شکاف قطعاً بیشتر از عبور از شکاف طول می کشد، اما از چندین خطر جلوگیری می کند: افتادن در شکاف به دلیل اینکه به موقع آن را تشخیص نداده اید، سقوط از شکاف به دلیل سقوط از نردبان و سقوط از شکاف به خاطر شکستن پل یخی.
در اینجا، شما همچنین مجبور نیستید یک نردبان را با خود ببرید، که همیشه یک برد است.شما باید شرایط را در مسیر خاصی که انتخاب می کنید بسنجید و خودتان تصمیم بگیرید که بهترین راه حل کدام است آن را انتخاب کنید.

نتیجه
عبور از شکاف خطرناک و ترسناک است، اما غیرممکن نیست.
روشی که انتخاب می‌کنید به مسیر خاص شما بستگی دارد: مدت زمان، سطح تجربه و وضعیت مسیر.
نردبان های ثابت معمولاً نصب دائمی در مسیرهای پرتردد هستند.
اکثر کوهنوردان هرگز به طور شخصی نردبان نصب نمی کنند.
بالا بردن یک نردبان از کوه نیز ماموریتی است که اکثر مردم ترجیح می دهند از آن اجتناب کنند.
عبور از پل یخی بسیار خطرناک است، اما اگر یک تیم مجرب داشته باشید می‌توانید انجام دهید.
پیاده‌روی در اطراف شکاف اغلب امن‌ترین کار است، اما مسیر شما را تا حدودی طولانی می‌کند، بنابراین محدودیت‌های زمانی اغلب در اینجا نقش دارند.
اکنون که می دانید چگونه از شکاف عبور کنید، تنها چیزی که می توانم بگویم این است، ماجراهای موفقی داشته باشید.

منبع: mountainhomies.com

#شکاف #یخی #شکاف_یخی #کوهستان


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 437
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7324
بازدید ماه: 31549
کل بازدید ها: 168327

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله