#کرامپون

راهنمای حمل کرامپون در کوله پشتی

هنگام کوهنوردی در ارتفاعات یا در آب و هوای سرد، قطعا با یخ و برف مواجه خواهید شد. در این مورد، کرامپون ها بهترین دوست شما هستند که در یخ فرو می روند و شما را از سر خوردن از شیب باز می دارند. احتمالاً برای کل مسیر از کرامپون استفاده نخواهید کرد، زیرا احتمالاً روی صخره، چمن و شن نیز پیاده‌روی می‌کنید، جایی که بهتر است از کفش‌های پیاده‌روی معمولی استفاده کنید.در این مقاله نحوه حمل کرامپون ها در کوهنوردی را توضیح خواهیم داد.
بنابراین، چگونه کرامپون های خود را طوری بسته بندی کنیم که به بسته یا وسایل دیگر شما آسیب نرسانند، یا بدتر از آن، به شما یا یکی دیگر از اعضای پروه شما آسیب نرسانند؟
در این مقاله، من اصول اصلی را که باید در هنگام حمل کرامپون در نظر داشته باشید و روش های مختلف حمل و قرار دادن کرامپون در کوله پشتی را بررسی خواهیم کرد.

اصول اولیه
کرامپون ها دارای لبه های تیز و دندانه دار هستند. این لبه ها برای ایمنی شما در هنگام بالا رفتن از یک شیب یخی ضروری هستند، اما اگر آنها را به درستی بسته بندی نکنید، ممکن است فاجعه ایجاد شود. کرامپون‌ها می‌توانند کوله‌پشتی، وسایل و مواد غذایی شما را خراب کنند و باعث آسیب‌های بزرگی شوند که قطعاً نمی‌خواهید در نیمه‌ی راه کوه در شرایط زیر صفر با آن مواجه شوید. آنها همچنین می توانند پوست شما را برش دهند و یک زخم خالی باقی بگذارند تا یک چالش جدی در سفر عالی شما ایجاد کند.اگر کرامپون های خود را به طور ایمن نبندید، ممکن است در نهایت آنها را از دست بدهید.
نحوه قرار دادن کرامپون در کوله پشتی
هنگام قرار دادن کرامپون در کوله پشتی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:
لبه های تیز کرامپون‌ها را کنار هم قرار دهید و قسمت‌های پایین آن رو به روی هم قرار دهید، به طوری که لبه‌های تیز در جایی قرار بگیرند که به احتمال زیاد به چیزی برخورد نکنند.
حجم را کاهش دهید. از بند کرامپون های خود استفاده کنید تا کمی حجم آنها را در کوله پشتی کم کنید. این کاهش جزئی حجم به آنها کمک می‌کند تا فضای کمتری را در داخل یا روی کوله پشتی شما اشغال کنند و کار را برای پیاده‌روی آسان ساده‌تر کند. .

حمل کرامپون: داخل یا خارج از کوله پشتی
در مورد حمل کرامپون دو روش وجود دارد: کسانی که می گویند بیرون بهترین است، و کسانی که ترجیح می دهند کرامپون را در داخل کیف بسته بندی کنند.
هنگامی که کرامپون های خود را در داخل کیسه بسته بندی می کنید، قطعا باید در نزدیکی قسمت بالایی قرار داشته باشند. وقتی برای پوشیدن کرامپون توقف می‌کنید، می‌خواهید آن‌ها به راحتی در دسترس باشند و نمی‌خواهید همه چیز را باز کنید و دوباره بسته‌بندی کنید تا به آنها برسید. شما همچنین نمی خواهید انتهای تیز کرامپون های خود را در داخل کوله پشتی قرار دهید، جایی که نمی توانید ببینید چه اتفاقی دارد می افتد.
روش (کرامپون داخل) می‌گوید که قرار دادن کرامپون‌ها در قسمت بیرونی کیف، خطر گیرکردن آن‌ها به چیزهایی را در حین پیاده‌روی، گم شدن و در نهایت آسیب زدن به  شما یا همنوردانتان را افزایش می‌دهد.
روش (کرامپون بیرون) می گوید که قرار دادن کرامپون در داخل کیف، خطر آسیب رساندن به وسایل دیگرتان را افزایش می‌دهد، زیرا درست در کنار آن فشرده شده است. وقتی کرامپون‌هایتان را بیرون می‌آورید، خیس و کثیف هستند، بنابراین با قرار دادن آن‌ها در بسته‌تان، لباس‌های خشک و غذایتان کاملاً خیس می‌شوند.
از آنجایی که استدلال های معتبری برای هر دوی این روش ها وجود دارد، شما باید خودتان تصمیم بگیرید. این به ترجیحات شخصی شما، کوله پشتی و مهارت های بسته بندی شما بستگی دارد. من هر دو را امتحان کردم و هر دو روش قطعا کار می کند.

کیف حمل کرامپون
بسیاری از برندهای مورد اعتماد کوهنوردی، کیسه یا کیف مخصوص برای حمل کرامپون تولید می کنند. اینها از کرامپون‌های شما محافظت می‌کنند و امکان اتصال آسان به کوله پشتی شما را فراهم می‌کنند، زیرا آنها معمولاً دارای حلقه‌ها، قلاب‌ها یا کارابین‌هایی هستند که برای این منظور طراحی شده‌اند.
من از یک کیف کرامپون بسیار سبک اما ساده استفاده می کنم که در طول سال ها بسیار بادوام باقی مانده است.
با این حال، این کیسه ها می‌توانند مقداری حجم و وزن به بسته شما بیافزایند، بنابراین هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب گزینه، باید این موارد را در مقابل سهولت کار در نظر بگیرید.
همچنین می‌توانید از بطری‌های آب‌میوه‌های قدیمی، یک پاچه شلوار جین بریده شده یا حتی یک حوله کهنه، کیف حمل و نقل خود را بداهه بسازید.
در غیر این صورت، می توانید به سادگی کیسه را کنار بگذارید و کرامپون های خود را با نوک تیز به سمت داخل بسته بندی کنید.

نوع کوله پشتی
نوع کوله پشتی ای که استفاده می کنید بیشترین تأثیر را در نحوه اتصال کرامپون و سایر وسایل به کوله خواهد داشت.
برخی از کوله پشتی ها دارای کیسه‌ها، حلقه‌ها و حلقه‌های مخصوص برای وسایل خاص هستند، در حالی که برخی دیگر دارای مجموعه‌ای از تسمه‌ها هستند که می‌توانید اساساً برای هر چیزی از آنها استفاده کنید.
تعیین کوله پشتی، نیازهایتان و اینکه کدام چیدمان برای شما مناسب است کاری است که ترجیحاً باید قبل از شروع یک سفر طولانی انجام دهید. این کار را با پیاده‌روی‌های یک روزه یا پیاده‌روی‌های کوتاه‌تر با یک کوله کامل انجام دهید، و همه چیز را در حین حرکت تنظیم کنید.
کوله پشتی های زیادی وجود دارد که با کرامپون خوب کار می کنند، بنابراین من در طول سال ها از چند کوله پشتی مختلف استفاده کرده ام. امروز کوله پشتی من 70 لیتر است .

تسمه های فشاری جانبی
اینها تسمه هایی هستند که در قسمت بیرونی کوله پشتی شما قرار دارند و به شما امکان می دهند بسته را فشار دهید تا حجم کمتری داشته باشد. اگرچه اکثر مردم از این تسمه ها برای حمل تجهیزات اضافی استفاده می کنند. پس از جفت کردن کرامپون‌ها با انتهای تیز رو به یکدیگر و بستن تسمه‌ها برای حجم کمتر، آن‌ها را در قسمت بیرونی کوله پشتی خود قرار دهید و آن‌ها را داخل بسته بندی کنید. تسمه‌ها را خوب و محکم بکشید. اگر کوله شما دارای حلقه های اضافی برای محکم کردن وسایل است، تسمه ها را از طریق آنها حلقه کنید تا وقتی کوله خود را تکان می دهید، کرامپون های شما نتوانند حرکت کنند.
کوله پشتی شما احتمالاً دارای تسمه ها و کش های اضافی یا طناب بانجی در بیرون است. برای ایمن نگه داشتن کرامپون های خود از برخی از این ها به عنوان یک لاستیک استفاده کنید، فقط در صورتی که تسمه های کناری شما از کار بیفتند.

جیب بیل
جیب های بیل شبیه به جیب های توری مخصوص بطری های آب است که معمولا در کنار کوله پشتی ها پیدا می کنید. با این حال، آن‌ها بسیار محکم تر هستند و برای نگهداری وسایل حجیم با دندانه‌های نوک تیز، مانند بیل‌های بهمن، کفش‌های برفی و کرامپون در نظر گرفته شده‌اند.
اگر کوله پشتی شما یکی از اینها را دارد، کرامپون های خود را به درستی بسته بندی کنید و تکه های نوک تیز رو به روی هم قرار دهید و آنها را محکم به هم ببندید. اکنون، به سادگی آنها را در جیب بیل قرار دهید و تسمه ها را محکم کنید تا از افتادن آنها جلوگیری شود.

حلقه ها را گره بزنید
در حالی که حلقه های بنددار کمابیش عملکرد مشابهی با زنجیر دارند، وزن کمتری دارند، بنابراین اغلب تعداد بیشتری از آنها به یک بسته متصل می شوند. می‌توانید از اینها برای اتصال سیم‌های بانجی به بسته‌تان استفاده کنید تا کرامپون‌ها و سایر وسایل خود را ایمن در جای خود نگه دارید.

نتیجه
گزینه های مختلفی برای حمل کرامپون با خود وجود دارد. چه در داخل کوله پشتی  یا خارج از آن خود را انتخاب کنید، همیشه مطمئن شوید که کرامپون های خود را ایمن بسته بندی کرده اید و آنها را محکم ببندید.اگر کفش‌های کوهنوردی جدیدی تهیه می‌کنید و از سازگاری با کرامپون مطمئن نیستید، قبل از انجام سفر حتما آنها را روی کفش های خود ببندید و از تطابق آنها اطمینان حاصل کنید.

#کرامپون


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 457
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7344
بازدید ماه: 31569
کل بازدید ها: 168347

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله