#کلاه_ایمنی #راهنمای _خرید #کلاه_کوهستان

انواع کلاه ایمنی و راهنمای خرید آن

تعداد بسیار کمی از صخره نوردانی که من می شناسم از کلاه ایمنی استفاده می کنند، علیرغم این واقعیت که یک سقوط بد، جایی که ممکن است سر خود را به صخره بکوبید، می تواند کشنده باشد یا باعث ضربه مغزی شدید شما شود.استفاده از کلاه ایمنی از سر شما در برابر سقوط سنگ ها یا تجهیزات از بالا محافظت می کند. همچنین صدمات ناشی از برخورد سر به صخره یا در صورت افتادن را کاهش می دهد. همه اینها دلایل خوبی برای استفاده از کلاه ایمنی هستند.
گفته می‌شود، بیشتر صخره‌نوردان و افرادی که در حال صعود هستند، کلاه ایمنی به سر نمی کنند، به‌ویژه هنگام کوهنوردی. در سنگ نوردی سنتی و یخ نوردی، دیدن افرادی که کلاه ایمنی به سر دارند، رایج تر است.صدمات سر در سنگنوردی بسیار کمتر از آنچه در ورزش‌های دیگر مانند دوچرخه‌سواری مشاهده می‌کنید، رایج است.
اکنون که می دانید همیشه باید از کلاه ایمنی استفاده کنید، این سوال پیش می آید: از کدام کلاه ایمنی استفاده کنم؟ چگونه کلاه ایمنی انتخاب کنم؟ بیایید به این سوال پاسخ دهیم:
انتخاب کلاه ایمنی صخره نوردی
ابتدا باید بدانید که سه نوع کلاه ایمنی وجود دارد: پوسته سخت، فوم و هیبریدی. نوع انتخابی شما به محیطی که در آن صعود می کنید و ویژگی های خاصی که در کلاه ایمنی نیاز دارید بستگی دارد. ابتدا، ویژگی های هر نوع را بررسی می کنیم.

انواع کلاه ایمنی:

پوسته ی سخت
کلاه ایمنی سخت از یک پوسته بیرونی سخت با تارهای داخلی برای توزیع و جذب نیروی ضربه به سر شما استفاده می کند تا از شما محافظت کند و هرگونه آسیب احتمالی را به حداقل برساند. این کلاه‌ها به راحتی قابل تغییر هستند و معمولاً دارای قابلیت تغییر اندازه هستند، به همین دلیل چندین نفر به صورت مشترک می توانند از آن استفاده کنند. این نوع کلاه ها همچنین سخت و بادوام هستند، بنابراین پوسته سخت احتمالاً طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت.
از جنبه منفی، اینها به خوبی تهویه نمی شوند. آنها همچنین سنگین هستند، و مناسب کار در محیط های گرم نیستند.

فوم
این یکی شبیه کلاه ایمنی دوچرخه است که از فوم مانند پوشش پلی استایرن منبسط شده (EPS) در لایه نازکی از پلی کربنات تشکیل شده است. فوم غلیظ با جذب نیروی برخورد از سر شما محافظت می کند، در حالی که پلی کربنات شما را از ضربه های جزئی محافظت می کند.این یکی تا حد زیادی سبک ترین گزینه است، اما معمولاً گران و بسیار شکننده است.

ترکیبی
در اینجا از مخلوط فوم و پوسته سخت استفاده می شود. پلی کربنات کلاه ایمنی فوم سنتی با ABS (ترموپلاستیک) که ضخیم تر و بادوام تر است جایگزین شده است.با کلاه های هیبریدی، کلاه ایمنی سبک وزنی به دست می آورید که بادوام است و به گرانی کلاه ایمنی فوم نیست.
مناسب برای کلاه کوهنوردی
کلاه ایمنی شما باید درست جا بیفتد. این به این معنی است که تناسب خوبی داشته باشد .برای محافظت مناسب، پیشانی شما باید تقریباً تا خط ابرو پوشانده شود و باید محکم اما راحت زیر چانه شما بچرخد.
اگر کلاه ایمنی شما به خوبی جا می‌شود، باید بتوانید سرتان را تکان دهید (مثل زمانی که بله می‌گویید) و سرتان را تکان دهید (مانند هنگام نه گفتن) بدون اینکه کلاه ایمنی به اطراف تکان بخورد، حتی قبل از اینکه بند چانه را ببندید. همچنین وقتی به بالا نگاه می کنید نباید در گردن شما فرو رود.
اگر قصد دارید از کلاه خود برای کوهنوردی در هوای سرد و همچنین تابستان استفاده کنید، مطمئن شوید که قابل تنظیم است، زیرا در زمستان می خواهید از کلاه یا کلاه عایق زیر آن استفاده کنید.
کلاه‌های کوهنوردی با کیفیت خوب دارای صفحه‌های چرخشی قابل تنظیم در طرفین هستند که به شما امکان می‌دهد تسمه‌ها را دقیقاً همانطور که دوست دارید تنظیم کنید.

ایمنی
هر گونه ضربه بزرگ به طور قابل توجهی طول عمر کلاه خود را کوتاه تر یا حتی به پایان می رساند. هر کلاه ایمنی دارای یک رتبه بندی ایمنی است، که توضیح می دهد که کلاه شما چقدر دوام می آورد و قبل از تعویض آن چه میزان ضربه را می تواند تحمل کند.
از آنجایی که ضربه کارایی کلاه ایمنی را به خطر می اندازد، هرگز نباید یک کلاه دست دوم بخرید، زیرا نمی دانید چند ضربه خورده است. اگر از این فرصت استفاده کنید، در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، با خطر کار نکردن کلاه ایمنی مواجه خواهید شد.

ویژگی های بیشتر کلاه ایمنی
هنگام انتخاب کلاه ایمنی، به دقت فکر کنید که کجا و چه زمانی می خواهید از آن استفاده کنید. برخی از کلاه‌های ایمنی دارای گیره چراغ‌های جلو هستند که به شما امکان می‌دهد در شب یا در غارها به طور مؤثرتری از آن‌ها استفاده کنید. اگر قصد دارید در مناطق بیابانی کوهنوردی کنید یا کوهنوردی جدی و پر انرژی انجام دهید، ممکن است چیزی با تهویه بیشتر بخواهید. اگر قصد یخ نوردی یا مسیرهای کثیف را دارید، یک کلاه ایمنی با گیره برای محافظت از چشمان خود در برابر زباله ها و سایر موارد زیانبار در نظر بگیرید.

نتیجه
من همیشه توصیه می کنم هنگام صخره نوردی از کلاه ایمنی استفاده کنید. مانند هر چیز دیگری در زندگی، منصرف نشوید و نظر خود را به دلیل درک «مردم» تغییر دهید. استفاده نکردن از کلاه ایمنی صرفاً برای "باحال بودن" و تناسب اندام، اگر حتی احتمال کمی وجود داشته باشد که با سنگی که در حال سقوط باشد، به مرگ برخورد کند، احمقانه است.
در نهایت، همیشه مطمئن شوید که کلاه ایمنی شما به درستی جا می‌شود و از آن در سطح ایمنی توصیه شده استفاده می‌کنید. ماجراهای مبارک!

#کلاه_ایمنی #راهنمای _خرید #کلاه_کوهستان


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1445
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7753
بازدید ماه: 32412
کل بازدید ها: 275746
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931