#تغذیه #کوهستان #تغذیه_در_کوهستان #اصول_تغذیه_در_کوهستان

اصول تغذیه در کوهستان

به طور خلاصه، قبل از صعود می‌خواهید با غذاهای غنی از مواد مغذی و کربوهیدراتی مانند غلات کامل، لوبیا و میوه سر کنید. 60 درصد وعده غذایی شما باید کربوهیدرات باشد. نیم ساعت قبل از شروع، مقدار کمی کربوهیدرات بخورید و سعی کنید این مقدار را در طول صعود حفظ کنید. کربوهیدرات هایی که به راحتی هضم می شوند، بلغور جو دوسر، میوه، پنکیک و ماست هستند در ادامه به طور کامل اصول تغذیه در کوهستان را شرح خواهیم داد.
در حین خواندن این مقاله به این نکته توجه داشته باشید که همه افراد متفاوت هستند. این شامل نیازهای غذایی شما، چیزهایی است که دوست دارید یا دوست ندارید و آنچه برای شما مفید است. این مقاله فقط یک دستورالعمل کلی است.و به هیچ وجه قوانین سخت و سریعی نیست که برای همه در سراسر کروه قابل  اعمال باشد.

از هر روشی که به شما پیشنهاد می شود استفاده نکنید
محروم کردن بدن از برخی مواد غذایی می تواند در برخی موارد سلامت شما را بهبود بخشد. عکس این موضوع نیز صادق است - اجتناب از برخی غذاها می تواند سلامت عمومی شما را مهار کند و بر عملکرد شما در یک کوهنوردی تأثیر منفی بگذارد.بدانید چه چیزی برای شما مفید است و آن را دنبال کنید - به خاطر به خطر انداختن سلامتی و عملکرد خود تسلیم جدیدترین روش ها امتحان نشده نشوید.

شب قبل از صعود
قبل از آشپزی، در نظر بگیرید که سفر شما چقدر طولانی و فشرده خواهد بود. نیازهای تغذیه‌ای شما بین سفرهای شدید، یک روزه و سفرهای طولانی‌تر و با فعالیت مداوم متفاوت است. وعده های غذایی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. اگر  یک دوره کوتاه، یک بار در روز و با شدت بالا می روید، این بخش را نادیده بگیرید. اگر سفر طولانی‌تری است، باید به اندازه کافی غذا به همراه داشته باشید.
شما می خواهید غذایی بخورید که تا آنجا که ممکن است انرژی داشته و  در صورت نیاز در دسترس باشد. غذاهای غنی از مواد مغذی و کربوهیدرات را امتحان کنید.
نمونه‌های خوب غلات کامل، حبوبات و میوه‌ها هستند، زیرا گلیکوژن، منبع سوخت شما را ذخیره دارد. پاستا گندم کامل را با سس قرمز و سبزیجات یا مرغ و آووکادو امتحان کنید. اینها مملو از پروتئین، کربوهیدرات و چربی های سالم هستند.
نکته مهمی که باید در نظر  داشته باشید این است که بیش از 60 درصد وعده غذایی شما باید از کربوهیدرات تشکیل شود.

صبح کوهنوردی
در اینجا، دستور العمل اصلی کربوهیدرات هایی است که به راحتی هضم می شوند. وقتی قرار است سخت کار کنید، نمی خواهید احساس سنگینی و نفخ کنید. نمونه‌های خوب این کربوهیدرات‌هایی که به راحتی هضم می‌شوند، بلغور جو دوسر، میوه، پنکیک و ماست هستند.
همچنین باید مایعات زیادی مصرف کنید. اگر به خوردن قهوه صبحگاهی عادت دارید، از این کار غافل نشوید. زمان وعده های غذایی خود را تعیین کنید (این زمان از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت خواهد بود). ایده خوبی است که نیم ساعت قبل از شروع، حدود 25 تا 30 گرم کربوهیدرات دریافت کنید. این معادل تقریباً یک موز است. در طول صعود و زمانی که توقف می کنید، می خواهید همان مقدار را بخورید تا اطمینان حاصل کنید که آمینو اسیدهای کافی در جریان خون شما وجود دارد. اگر به اندازه کافی نباشد، در معرض خطر شکستگی عضلانی و کمی ضعف قرار می گیرید. به ظور خلاصه بعد از ان احساس ضعف خواهید کرد.
از مصرف بیش از حد چربی اجتناب کنید، زیرا تجزیه این چربی معمولاً سخت‌تر است و می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در معده شود و در حین ورزش شما را اذیت خواهد کرد.

در طول صعود
در حین کوهنوردی، تقریباً هر ساعت باید غذاهای غنی از کربوهیدرات مصرف کنید. این به طور مستقیم در جریان خون جذب می شود و انرژی مورد نیاز را در حین حرکت به شما می دهد. همچنین مطمئن شوید که مایعات زیادی می نوشید، زیرا تعریق باعث کم آبی بدن شما می شود.

بعد از صعود
ریکاوری مهم است. برای اینکه ماهیچه های شما پس از یک سفر طولانی به درستی ریکاوری کنند، باید به درستی غذا بخورید. به بدنتان مواد مغذی کافی، عمدتاً کربوهیدرات و پروتئین بدهید. این به بدن شما امکان می دهد تا ذخایر گلیکوژن را دوباره پر کند و ماهیچه ها را که بسیار مورد نیاز است، بازسازی کند.از مصرف چربی ها اجتناب کنید، زیرا جذب پروتئین را کاهش داده و در روند بهبودی شما اختلال ایجاد می کند.مهم است که هیدراته بمانید، زیرا بدن شما برای روند بهبودی به مایعات زیادی نیاز دارد.

وزن ایده ال
برای دستیابی به وزن ایده ال شخصی خود که به شما امکان می دهد سبک زندگی سالمی داشته باشید و عملکرد مطلوبی در مسیر داشته باشید، باید سبک زندگی سالمی داشته باشید و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید. این به معنای اجتناب از غذاهای تصفیه شده، به ویژه کربوهیدرات های تصفیه شده، مانند نان سفید برنج سفید، پاستا و شیرینی ها است.
برچسب نوشیدنی های انرژی زا و مکمل های پروتئینی که مصرف می کنید را بخوانید. بسیاری از اینها مواد مغذی بسیار کمی دارند و حاوی مقدار زیادی قند ناسالم هستند.
اگر می‌خواهید عملکرد بهینه در مسیرهای طولانی‌تر داشته باشید، از ترکیبی از غذاهای واقعی و سالم و مواد انرژی‌زا (نوع مناسب که حاوی قند زیادی نیستند) استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت بر کمیت برتری دارد. هنگام انتخاب کربوهیدرات برای وعده های غذایی خود این را در نظر بگیرید.

نتیجه
حفظ یک رژیم غذایی سالم در تمام طول سال بهترین انتخاب است. این هر دستاوردی را که از ورزش به دست می آورید بهینه می کند و به شما امکان می دهد از سفرهای خود لذت بیشتری ببرید. در نظر داشته باشید که آنچه برای شخص دیگری کار می کند، ممکن است برای شما کارساز نباشد. بدانید چه چیزی برای شما بهتر است و به آن پایبند باشید.

#تغذیه #کوهستان #تغذیه_در_کوهستان #اصول_تغذیه_در_کوهستان


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1476
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7784
بازدید ماه: 32443
کل بازدید ها: 275777
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931