#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان

پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟

پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
حدس می‌زنم که شما در یکی از این موقعیت‌ها هستید: پوتین های کوهنوردی دارید و مطمئن نیستید که برای سفر بعدی خود باید کفش‌های پیاده روی بخرید یا برعکس، یا هر دو را دارید، اما می‌ترسید که این کار را انجام دهید. اگر هر دو را بیاورید، کوله پشتی خیلی سنگین می شود.
آیا می توانید با پوتین های کوهنوردی پیاده روی کنید یا باید یک جفت کفش پیاده روی اضافی به همراه داشته باشید؟
به طور خلاصه، پوتین های پیاده روی به طور خاص برای پیاده روی ساخته شده اند، پوتین های کوهنوردی چند منظوره هستند. پیاده‌روی را می‌توان با بیشتر کفش‌های کوهنوردی انجام داد، اما برای پیاده‌روی‌های طولانی، هم زمان و هم مصرف انرژی را از دست می‌دهید. اگر فضای زیادی در کوله پشتی خود دارید، آوردن هر دو می تواند مفید باشد.
یعنی فقط یک جفت پوتین برای همه کوه ها کافی است؟ خب، این بستگی به چیزهای زیادی دارد.
در این مقاله، من نکات کاربردی پیاده روی با پوتین های کوهنوردی را باز می کنم، امیدوارم به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا بردن آن جفت پوتین اضافی ارزش آن را دارد یا خیر.

دلایلی که باید فقط کفش های کوهنوردی به همراه داشته باشید
اول از همه، پوتین های کوهنوردی و کفش های پیاده روی یکسان نیستند. در حالی که برخی از کفش‌های کوهنوردی خود را به پیاده‌روی راحت می‌ برند، بسیاری از آنها این کار را نمی‌کنند.
چند تفاوت عمده بین این دو وجود دارد - موردی که در نهایت استفاده می کنید به آنچه برای یک سفر (یا سفر) خاص نیاز دارید بستگی دارد.
کرامپون با پوتین های سخت بهتر است
پوتین های کوهنوردی برای استفاده با کرامپون زمانی که در مناطق کوهستانی کوهنوردی می کنید استفاده می شود. به همین دلیل، آنها به طور خاص برای کرامپون مناسب هستند.برخی از کفش‌های پیاده‌روی با مارک‌های خاص کرامپون سازگار هستند، اما بسیاری از آنها اینطور نیستند.اگر به سفری می روید که در آن به کرامپون نیاز دارید، ابتدا مطمئن شوید که آنها را در کوله پشتی خود قرار داده اید. وقتی در میانه راه هستید، نمی خواهید بفهمید که چکمه های شما برای کرامپون شما مناسب نیست.

تفاوت سرعت پیاده روی
می دانم که ممکن است برای بسیاری از مبتدیان سرعت پیاده روی معیاری باشد که ارزش در نظر گرفتن ندارد، اما در واقع می تواند تفاوت زیادی بین پیاده روی با کفش های کوهنوردی و پیاده روی معمولی وجود داشته باشد. پیاده روی با کفش های کوهنوردی بسیار خسته کننده تر از پیاده روی با کفش های مخصوص پیاده روی هستند و این تفاوت مهمی بین این دو کفش به شمار می آید که می تواند در سطح برنامه شما تاثیر زیادی داشته باشد.

پوتین های کوهنوردی خیلی سفت هستند
چرا پوتین های کوهنوردی اینقدر سفت هستند؟
پاسخ در نحوه استفاده از کرامپون نهفته است: هنگامی که از یک شیب برفی بالا می روید، با پاهای خود لگد می زنید و با میخ های اطراف پنجه چکمه خود لنگر می زنید.در حالی که برای قدم بعدی در پای دیگر خود حفاری می کنید، تمام وزن شما باید در آنجا نگه داشته شود. برای انجام راحت این کار، به چیزی محکم نیاز دارید که روی آن بایستید: این همان پوتین های شماست.
اگر کف پا سفت نبود، باید روی انگشتان پا می ایستادید ه باعث می شد ماهیچه‌های ساق پا  شما خیلی سریع‌تر خسته شوند و احتمالاً در این فرآیند به شدت آسیب می دیدند.کفش‌های سفت از ماهیچه‌های شما محافظت می‌کنند و به شما امکان می‌دهند خیلی راحت‌تر صعود کنید.

محافظت از مچ پا
پوتین های کوهنوردی نسبت به کفش های پیاده روی از مچ پا بلندتر و سفت تر پشتیبانی می کنند.میزان و ارتفاع این ساپورت بین مدل‌ها متفاوت است و به شما امکان می‌دهد تا بر اساس نیاز خود مدل مورد نظر را انتخاب و خرید کنید.

تفاوت گرما و عایق
به طور کلی کفش های کوهنوردی گرمتر از کفش های پیاده روی هستند.برخی از مدل ها حتی دارای یک آستر قابل جابجایی هستند که برای سفرهای زمستانی بسیار مناسب است.کفش های پیاده‌روی عایق کمتری دارند.
اگر کوهنوردی را در کوه‌های بالای 3000 متر را انجام می‌دهید، هنگام انتخاب پوتین، شرایط آب و هوایی را در نظر می‌گیرم، حتی اگر فقط یک «پیاده‌روی» باشد.

دلایلی که می خواهید کفش پیاده روی داشته باشید
اینها دلایلی هستند که چرا باید کفش های پیاده روی را به همراه کفش های کوهنوردی با خود بیاورید
کفش های پیاده روی معمولا سبک تر هستند
پوتین های کوهنوردی معمولاً سنگین تر از کفش های کوهنوردی هستند زیرا از مواد بسیار بیشتری ساخته شده اند.
کفش های پیاده‌روی سبک‌تر هستند، بنابراین وزن کمتری برای همراه داشتن در حین حرکت  ایجاد می کنند- یک مزیت مشخص برای زمانی که در پایان یک دوره طولانی خسته می‌شوید.
سفتی کف پا
پوتین های کوهنوردی سفت‌تر از کفش‌های پیاده‌روی هستند، مخصوصاً برای یخ‌نوردی با کرامپون.
ساق کفش کوهنوردی هنگام راه رفتن خم نمی شود، در حالی که کفش پیاده روی نرم تر است و پیاده روی راحت تری را ایجاد می کند.
بنابراین، هنگام انتخاب بین این دو، نسبت پیاده‌روی و کوهنوردی را که احتمالاً در مسیر خود با آن مواجه خواهید شد، بدانید و عاقلانه انتخاب کنید.

اگر برنامه سفرتان واقعا طولانی است
اگر پوتین های کوهنوردی شما به درستی جا نشوند، احتمالاً در هنگام نزدیک شدن یا سایر پیاده روی ها روی زمین صاف، پای شما شروع به درد می کند.شما می توانید این مشکل را با تنظیم نحوه بستن توری های خود برطرف کنید.به طور خاص، حلقه های بالایی را خیلی سخت نبندید.
برخی از کوهنوردان نیز توصیه می کنند که یک کفی داخلی بهینه شده شخصی برای پوتین خود تهیه کنید، زیرا این می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به استفاده از پوتین های کوهنوردی برای پیاده روی را کاهش دهد.گفته می‌شود، این کفش‌ها معمولاً برای راه رفتن روی زمین مسطح نیستند، بنابراین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که به اندازه کفش‌های پیاده‌روی مناسب، راحت باشد.
کفش های پیاده‌روی معمولاً از مواد نرم‌تر تولید می‌شوند و به آن‌ها احساس نرم‌تری نسبت به کفش‌های کوهنوردی در اطراف پای شما می‌دهند.حتی می توانید کفش های پیاده روی چرمی مناسبی تهیه کنید .پوتین های کوهنوردی که اغلب از پلاستیک مرغوب تولید می‌شوند، سفت‌ هستندو قطعا راحت نیستند

کفش های پیاده روی راحت تر هستند
کفش های پیاده‌روی نسبت به کفش‌های کوهنوردی راحت‌تر هستند، زیرا به طور خاص برای پیاده‌روی ساخته شده‌اند، نه برای کوهنوردی.
پوتین های کوهنوردی معمولا بسیار سفت و سنگین هستند زیرا سفت‌تر هستند و برای بالا رفتن در یخ و برف در نظر گرفته شده‌اند.
اگر با سفری با پیاده روی بسیار بیشتر روی خاک و صخره روبرو هستید، ممکن است بخواهید به جای چکمه های کوهنوردی، یک جفت کفش پیاده روی با عایق بندی مناسب را انتخاب کنید.

چرا با کفش های کوهنوردی پیاده روی کنید؟
چرا مردم با کفش های کوهنوردی پیاده روی می کنند؟ آنها سنگین‌تر و راحت‌تر هستند و مشخصاً برای پیاده‌روی در نظر گرفته نشده‌اند.
دلایل زیادی وجود دارد که مهمترین آنها راحتی و ناآگاهی است.

راحتی
اگر به سمت مسیری می‌روید که کوهنوردی فنی و آلپاین زیادی همراه با پیاده‌روی دارد، ممکن است ارزش داشته باشد که بخش‌های پیاده‌روی را با کفش‌های راحت‌تر انجام دهید.
کفش های اضافی به معنای وزن اضافی در بسته شماست. همچنین به این معنی است که در مسیر باید کفش را عوض کنید که زمان بر است.
شما باید کوله‌تان را در بیاورید، یک فضای امن برای قرار دادن آن پیدا کنید (نمی‌خواهید از شیب غلت بخورد یا از صخره‌ای بیفتد)، چکمه‌هایتان را زیر و رو کنید، کفش‌ها را عوض کنید، کوله‌تان را دوباره بسته‌بندی کنید و آن را روی پشت‌تان بگذارید. از نو. اوه! چه ماموریتی! سپس، اگر کمی دست و پا چلفتی هستید، می توانید در این فرآیند پاهای خود را خیس کنید. قطعا حس خوبی ندارد.
یا، شاید فقط برای یک پیاده روی یک روزه به بیرون می روید و تازه وارد این ورزش شده اید. تنها جفت چکمه ای که می توانید با استفاده  کنید، یک جفت چکمه کوهنوردی قدیمی است که دوستتان به شما قرض داده است.
برخی از مردم واقعاً بهتر نمی دانند، کورکورانه به آنچه فروشنده (که پورسانت می گیرد، بنابراین می خواهد گران ترین چیز در مغازه را بفروشد) به آنها اعتماد می کنند.
ارزش این را دارد که قبل از رفتن به مغازه کمی مطالعه کنید و قبل از رسیدن به آنجا بدانید که چه می خواهید و چه نیازی دارید.

نتیجه
پوتین های کوهنوردی همیشه برای پیاده روی بهترین نیستند، اما می توانند کارساز باشند. شما حتی برخی از مدل های هیبریدی را پیدا می کنید که قرار است هر دو را انجام دهند.
وقتی تصمیم می گیرید که سفر خود را با پوتین های کوهنوردی انجام دهید یا با یک جفت کفش اضافی تلاش کنید، بدانید که در چه کاری هستید.
مسیری را که می‌روید بخوانید، از دیگرانی که اخیراً این کار را انجام داده‌اند بپرسید شرایط چگونه است و آگاهانه تصمیم بگیرید.
شما فقط یک جفت پا دارید، پس مطمئن شوید که به درستی از آن مراقبت می کنید. پیاده‌روی با کفش های ناراحت‌کننده واقعاً می‌تواند سفر شما را مختل کند.
منبع :mountainhomies.com

#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1457
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7765
بازدید ماه: 32424
کل بازدید ها: 275758
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931