#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده

بلندترین قله های صعود نشده جهان

قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
 با توجه به اینکه صعودهای جدیدی در آینده انجام م خواهد شد، تمام تلاش خود را می کنم تا لیست را به روز کنم. با این حال، در صورت مشاهده هرگونه نادرستی، نظر خود را اعلام کنید و من تمام تلاش خود را برای مشاهده تصحیح آنها انجام خواهم داد.
در اینجا لیستی از 11 کوه مرتفع صعود نشده جهان آمده است:

1. ماشربروم (رخ شمال شرقی)
    ارتفاع: 7821 متر (25659 فوت) (قله شمالی)، 7806 متر (قله جنوب غربی)
    مکان: بالتستان، پاکستان
    نام مستعار: "دیوار غیرممکن"، "K1" و "ملکه قله ها "
    سخت ترین صعود در جهان بالای 7500 متر
    رتبه بندی ارتفاع: بیست و دومین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

این نام به معنای «ملکه قله‌ها» پیشنهاد می‌شود، اما اولین بار در سال 1856 زمانی که برای اولین بار توسط توماس مونتگومری به رسمیت شناخته شد، به «K1» نشان شناخته شد. مونتگومری همچنین با نام معروف «K2»، K مخفف Karakoram، رشته کوه معروف است.
در سال 2014 دیوید لاما رخ N/E را به عنوان "صورت صخره ای که هرگز پایان نمی یابد" توصیف کرد. مانند نمای شمالی ایگر با سرو تورس در بالای آن.» لاما که در این مقاله به شاهکارهای باورنکردنی او بسیار اشاره شده است، متأسفانه به دلیل شرایط بهمن مجبور به توقف صعود شد. اخیراً هیچ تلاشی برای صعود از آن صورت نگرفته است.
ماشربروم تا به امروز تنها چهار صعود داشته است، اما هیچ کدام از رخ N/E رخ نداده است. اولین تلاش برای رسیدن به قله در سال 1938 توسط یک اکسپدیشن بریتانیایی بود. اولین صعود در سال 1960 از طریق جبهه S/E انجام شد. اولین صعود قله S/W در سال 1981 توسط یک تیم لهستانی انجام شد که در هنگام فرود دو کشته برجای گذاشت.
سومین و چهارمین (و آخرین) صعود در سال 1985 توسط یک تیم ژاپنی و یک تیم اتریشی از طریق جبهه شمالی و شمال غربی انجام شد. از آن زمان تاکنون هیچکس به قله نرسیده است.

2. Gangkhar Puensum
    ارتفاع: 7570 متر (24836 فوت)
    مکان: مرز بوتان و چین
    نام مستعار: "قله سفید "

    اولین تیمی که برای صعود به قله تلاش کرد، به دلیل نقشه برداری ناکافی از منطقه، نتوانست کوه را پیدا کند. هنوز در مورد اینکه این کوه در کدام کشور قرار دارد، بحث می شود
    رتبه بندی ارتفاع: چهلمین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: صعود ممنوع

به دلیل اختلافات مرزی، مشخص نیست که آیا Gangkhar Puensum در بوتان قرار دارد یا در چین. با این حال اکثرا این کوه را به عنوان بلندترین کوه در بوتان می شناسند.نزدیکترین گروهی که به آن صعود کرده است، اکسپدیشن ژاپنی است که در سال 1999 به قله 7535 متری فرعی لیانگ کانگ کانگری صعود کرد.به دلیل اختلافات سیاسی بین مقامات چین و بوتان، مجوز صعود به Gangkhar Puensum لغو شد و از سال 2003 به طور کامل ممنوع شد.

3. آناپورنا III (خط الراس جنوب شرقی)
    ارتفاع: 7555 متر (24787 فوت)
    مکان: نپال
    نام مستعار: -
    چیزهای بی اهمیت: آناپورنا I با 33 درصد مرگ و میر مرگبارترین کوه جهان در نظر گرفته می شود
    رتبه بندی ارتفاع: چهل و سومین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

خط الراس جنوب شرقی آناپورنا III برای چندین دهه به عنوان یکی از شدیدترین چالش های کوهنوردی در نظر گرفته شده است.
کنتون کول، کوهنورد معروفی که در سال های 2004 تا 2019 چهارده بار به اورست صعود کرد، بخشی از اولین گروهی بود که از خط الراس جنوب غربی آناپورنا III در سال 2003 صعود کرد. صعود آنها به عنوان "قبل از رسیدن به کمپ اصلی وحشتناک" توصیف شد.
کول برای صعود از خط الراس S/E نامزد جایزه Piolet d’Or (به بهترین عملکرد کوهنوردی) شد.
قابل توجه ترین تلاش بر روی خط الراس S/E توسط دیوید لاما و همونوردان او در سال 2016 انجام شد. متأسفانه شرایط آب و هوایی آنها را مجبور کرد قبل از رسیدن به قله به دور خود بچرخند.

4. موچو چیش
    ارتفاع: 7453 متر (24452 فوت)
    مکان: پاکستان
    نام مستعار: "Batura V"
    رتبه بندی ارتفاعی: شصتمین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

موچو چیش یکی از بلندترین کوه هایی است که صعود نشده است که به دلایل مذهبی و سیاسی ممنوع نیست.این کوه در رشته کوه Karakoram، درست در نزدیکی یخچال طبیعی Batura، یکی از طولانی ترین یخچال های طبیعی در جهان قرار دارد.
تنها دو تلاش شناخته شده برای صعود به موچو چیش وجود داشته است. اولین مورد در سال 1999 توسط یک اکسپدیشن اسپانیایی بود، اما آنها موفق نشدند.جدیدترین و قابل توجه ترین تلاش برای صعود به این کوه در سال 2014 توسط پیت تامپسون و همکارانش انجام شد. آنها در نهایت مجبور شدند قبل از رسیدن به قله برگردند.
تامپسون در خاطره‌ای از صعودشان، توصیف می‌کند که چگونه توسط گله‌ای از یاک‌ها تقریباً له می‌شوند و فقط با بالا رفتن از روی تخته سنگ‌های بزرگ فرار می‌کنند. کمپ اصلی آنها همچنین مورد بازدید شبانه بزکوهی و یک پلنگ برفی قرار داشته است.

5. کبرو
    ارتفاع: 7412 متر (24318 فوت)
    مکان: نپال
    نام مستعار: "کبرو چهارم"
    رتبه بندی ارتفاعی: شصت و پنجمین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

خط الراس کبرو که در مرز نپال و هند واقع شده است از حداقل هفت قله تشکیل شده است که تنها چند صد متر اختلاف ارتفاع دارند.
این واقعیت که قله های زیادی در کبرو وجود دارد کوهنوردان و رسانه ها را سردرگم کرده است. با این حال کبرو IV رسماً صعود نشده است و اتفاقاً مرتفع ترین قله نیز می باشد.

6. Labuche Kang III
    ارتفاع: 7250 متر (23786 فوت)
    مکان: تبت (هیمالیا)، چین
    نام مستعار: "Labuche Kang East"
    پیش بینی آب و هوا باعث شد یک تیم تنها از 400 متری قله عقب نشینی کند.
    رتبه بندی ارتفاعی: 93 امین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

تلاش قابل توجهی توسط لوک اسمیت ویک در سال 2018 انجام شد که به دلیل شرایط آب و هوایی سخت مجبور به برگشت شد.
طبق گزارش ها، تیم آنها 17 سقوط شکاف و 24 سقوط در آب را در یخچال ثبت کردند، اما مجبور شدند تا 6900 متر (22600 فوت) عقب نشینی کنند.

7. کارجیانگ جنوبی
    ارتفاع: 7221 متر (23691 فوت)
    مکان: تبت (هیمالیا)، چین
    نام مستعار: "Karjiang I"
    تنها دو تلاش شناخته شده انجام شد، یکی در سال 1986 توسط یک تیم ژاپنی و دیگری در سال 2001 توسط یک تیم هلندی.
    رتبه بندی ارتفاعی: نود و نهمین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

در سپتامبر-اکتبر 2001، یک اکسپدیشن هلندی تلاشی برای صعود به قله کرجیانگ اول از سمت شرق انجام داد، آنها ضلع شمال شرقی را به گونه ای توصیف کردند که حداقل 800 متر ارتفاع و حتی تندتر و دشوارتر از جبهه جنوبی چاکراراجو در پرو بوده است.در ادامه تیم عقب نشینی کرد تا در سمت غربی کاجیانگ جنوبی تلاش کند. پس از ایجاد بهمن 25 متری در ارتفاع 6550 متری تصمیم به عقب نشینی گرفتند.بعداً آنها خط الراس جنوبی را جستجو کردند اما به این نتیجه رسیدند که بالا رفتن از آن بسیار خطرناک است.

8. تونگشانجیابو
    ارتفاع: 7207 متر (23645 فوت)
    مکان: بوتان (هیمالیا)
    نام مستعار: -
    رتبه بندی ارتفاعی: صد و سومین کوه مرتفع جهان
    وضعیت: صعود ممنوع

Tonghanjiabu مشابه و تنها 24 کیلومتر دورتر از Gangkhar Puensum، در مرز مورد مناقشه بوتان و چین قرار دارد.
اطلاعات زیادی در مورد تانگشانجیابو در دست نیست و به دلیل ماهیت مرگبار این کوه عمدتاً محدود است.

9. Latok I (نورث ریج)
    ارتفاع: 7145 متر (23442 فوت)
    مکان: پاکستان
    نام مستعار: -
    تلاش برای صعود از آن در سال 1978 به طور گسترده به عنوان "قابل توجه ترین شکست در تاریخ کوهنوردی" در نظر گرفته می شود.
    رتبه ارتفاع: 100 +
    وضعیت: کوهنوردی ممنوع نیست

لاتوک چهار قله دارد و همه آنها از سخت ترین و خشن ترین صعودهای جهان به حساب می آیند. اگرچه بیشتر مسیرها صعود شده اند، خط الراس شمالی تا لاتوک اول پس از بیش از 40 سال تلاش هنوز صعود نشده است.
برجسته ترین تلاش در سال 1978 توسط کوهنوردان معروف جف لو، جورج لو، جیم دونینی و مایکل کندی انجام شد. آنها 26 (!) روز را در کوه گذراندند، نیمی از روزهایی که در پوشش هوای طوفانی بودند، اما در نهایت مجبور شدند تنها از فاصله 400-500 فوت از قله برگردند.دومین صعود موفق از سال 1979 در آگوست 2018 توسط یک تیم سه نفره اسلوونی/بریتانیا انجام شد. یال شمالی 2/3 مسیر را طی کرد، اما 1/3 آخر یال شمالی هنوز صعود نشده باقی مانده است.

10. ماچاپوچاره
Machhapuchhare (6997 متر) مشاهده شده از Tadapani. از اینجا منشأ نام به معنای "دم ماهی" است.
    ارتفاع: 6993 متر (22943 فوت)
    مکان: هیمالیا، نپال
    نام مستعار: "دم ماهی" و "ماترهورن نپال"
    شایعه شده است که به طور غیرقانونی در دهه 1980 صعود شده است
    رتبه ارتفاع: 100 +
    وضعیت: صعود ممنوع

به دلیل ارتباط آن با خدای هندو، شیوا، قله کوه از هرگونه صعود ممنوع است.گفته می شود که تنها یک اکسپدیشن قبل از اینکه کوه کاملاً ممنوع شود، به قله صعود کرده است. در سال 1957، ویلفرد نویس به 150 متری (492 فوت) (برخی می گویند 50 متری) زیر قله رسید. اما نویس به پادشاه نپال قول داده بود که قله را صعود نکند، بنابراین آنها هرگز به قله نرفتند/
پس از اکسپدیشن Noyce، بالا رفتن از کوه کاملاً ممنوع شد. به طور رسمی پس از آن کوه هرگز صعود نشده است، با این حال شایعات چیز دیگری می گویند.گزارش شده است که در اوایل دهه 1980، بیل دنز نیوزلندی یک صعود غیرقانونی به ماچاپوچاره انجام داد. گفته می شود دنز به تنهایی این صعود را انجام داده است، اما این صعود هرگز رسمی نشد.دنز در سال 1983 در بهمن در ماکالو به طرز غم انگیزی جان باخت، قبل از اینکه بتواند در مورد این صعود ثبت نام کند. تقریباً 40 سال بعد، ما هنوز حقیقت کامل را نمی دانیم و احتمالاً هرگز نخواهیم فهمید.

11. کوه کایلاش
کوه مقدس کایلاش در تبت، محل اقامت شیوا و پارواتی.
    ارتفاع: 6638 متر (21778 فوت)
    مکان: تبت، چین
    نام مستعار: "Kailasa"، "Kangrinboqê"، "Tisé"، "کریستال" و "جواهری گرانبها از برف"،
    رتبه ارتفاع: 100 +
    وضعیت: صعود ممنوع

این کوه در آیین بون، بودیسم، هندوئیسم و جینیسم مقدس شمرده می شود. به همین دلیل صعود کوه به شدت ممنوع است.
در سال 1936، هربرت تیچی از یک محلی پرسید که آیا صعود از کوه کایلاش امکان پذیر است؟ این محلی به طرز معروفی پاسخ داد: «فقط یک مرد کاملاً عاری از گناه می تواند از کایلاش صعود کند. و او برای انجام این کار نیازی به بالا رفتن از دیواره های یخی ندارد - او فقط خود را به یک پرنده تبدیل می کند و به سمت قله پرواز می کند.


#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1489
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7797
بازدید ماه: 32456
کل بازدید ها: 275790
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931