#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی

5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند

بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
1.    کوهنوردی: آزادی از تپه ها
Mountaineering: Freedom of the Hills
نویسنده (ها): کتاب درسی کوهنوردان
این کتاب اغلب "انجیل کوهنوردی" نامیده می شود و دلیل خوبی دارد.
این ماهیت دایره‌المعارفی است و مروری بر اکثر موضوعاتی ارائه می‌دهد که هنگام انجام یک سفر موفق و ایجاد مهارت‌های اولیه کوهنوردی خود باید بدانید.این کتاب برای اولین بار در سال 1960 منتشر شد و ویرایش های زیادی را پشت سر گذاشته و دائماً با آخرین اطلاعات و فناوری به روز می شود.
2.    چگونه صخره نوردی کنیم!
Mountaineering: Freedom of the Hills
نویسنده: جان لانگ
جان لانگ راهی برای ترکیب مطالب آموزشی با کیفیت بالا با طنز پیدا کرده است که خواندن این کتاب را لذت بخش می کند، حتی زمانی که برای چهارمین بار آن را انجام می دهید.
چگونه صخره نوردی کنیم! طیف گسترده ای از موضوعات اساسی مانند اخلاق و در واقع بالا رفتن از سنگ و دوباره پایین را پوشش می دهد. هر نسخه منعکس کننده آخرین تجهیزات و فناوری است.
شما بخش هایی را در مورد صخره نوردی، کرک نوردی، طناب، لنگر، مهار، صعود ورزشی و بسیاری از موضوعات دیگر خواهید یافت. این یک کتاب ضروری برای هر کسی است که علاقه جدی به صخره نوردی دارد.این کتاب نیز چندین چاپ را پشت سر گذاشت و در حال حاضر چاپ چهارم است.

3.    کوهنوردی آلپاین: تکنیک هایی برای بالاتر رفتن
Alpine Climbing: Techniques to Take You Higher
نویسنده: کتی کاسلی و مارک هیوستون
این اثر مرجع برای اولین بار در سال 2004 منتشر شد و هدف آن کوهنوردان متوسط است. در اینجا، آموزش های باکیفیت در مورد ابزارها، مهارت ها و تکنیک های استفاده در زمین های کوهستانی را خواهید یافت.
موضوعات پوشش داده شده شامل کوهنوردی بر روی صخره، برف، یخ و یخچال های طبیعی در ارتفاعات متوسط 5000 متر و پایین تر است.
این یک کتاب صرفاً آموزشی است - این یک تجربه یادگیری است، نه یک کتاب داستان، بنابراین هیچ داستان و حکایتی پیدا نخواهید کرد که با آن رد کنید.
کتی کاسلی و مارک هیوستون بیش از 20 سال تجربه به عنوان راهنما و مربی کوهنوردی دارند. کتی اولین زنی بود که یال مالی آیگر را صعود کرد، در حالی که مارک یکی از اولین راهنمایانی بود که از فدراسیون بین‌المللی راهنمایان کوهستان گواهینامه دریافت کرد. به طور خلاصه، این افراد واقعاً می دانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنند.
4.    کوهنوردی شدید: صعود سبک، بلند و سریع
Extreme Alpinism: Climbing Light, High, and Fast
نویسنده: مارک اف توایت و جیمز مارتین
مارک اف توایت در راس آلپینیسم افراطی قرار دارد. این کتاب مملو از نکات حرفه ای، داستان های کوهنوردی و اطلاعات مفیدی است که به شما کمک می کند تا با موفقیت در کوهنوردی حرفه ای وارد شوید.
و نکات و دستورالعمل‌ها بسیار کاربردی دارد، اگر در برخی مکان‌ها تا حدی با تجربه باشید، و اگر به این مرحله خاص از کوهنوردی علاقه دارید، گزینه خوبی برای شما خواهند داشت.
5.    صعود برای خود نجات: راه حل های بداهه برای موقعیت های خطرناک
Climbing Self-Rescue: Improvising Solutions for Serious Situations
نویسنده: اندی تایسون و مولی لومیس
نجات خود می تواند یک مهارت فوق العاده برای یادگیری باشد زیرا طیف گسترده ای از موضوعات و موقعیت های بالقوه را در بر می گیرد.
این کتاب موارد را به روشی ساده، کاربردی و قابل درک آسان می‌کند. اندی تایسون و مالی لومیس راهنماهای با تجربه و مربیان کوهنوردی هستند که تجربه شخصی فراوانی دارند.
برخی از تکنیک های شرح داده شده در کتاب کمی قدیمی هستند و می توان آنها را به روشی ساده تر و آسان تر انجام داد. به همین دلیل، ممکن است ایده خوبی باشد که خواندن این کتاب را با یک دوره کوتاه در مورد موضوع ارائه شده توسط یک راهنمای معتبر ترکیب کنید.
تکنیک‌های توصیف‌شده در این کتاب برای تیم‌های دو نفره که رایج‌ترین اندازه تیم سنگنوردی است، طراحی شده‌اند.
این تکنیک ها را می توان بر روی سنگ، برف و یخ با استفاده از وسایلی که کوهنوردان در هر صورت در کوله پشتی خود دارند استفاده کرد. اکثر مردم در سفرها وسایل گران قیمت جستجو و نجات را با خود حمل نمی کنند، بنابراین این بسیار کاربردی است.
نویسندگان همچنین فهرستی طولانی از خطرات بالقوه رایج را بررسی می‌کنند، مانند زمانی که طناب شما گیر می‌کند یا خیلی کوتاه است، از دست دادن یک قطعه مهم از چرخ دنده‌ها به دلیل سرگردانی در  مسیر، فرود آمدن شما در زمین‌های خطرناک.
اگر در مورد کوهنوردی جدی هستید، همیشه ایده خوبی است که آموزش مناسبی دریافت کنید. این شامل ثبت نام در دوره های ارائه شده توسط راهنماهای مجرب و واجد شرایط و همچنین مطالعه در مورد موضوع است.
امیدوارم پس از خواندن کتاب‌های موجود در این فهرست، برای ماجراجویی‌های جنون آمیز و سفرهای حماسی در فضای باز که کوهنوردان خانه می‌نامند، مجهزتر و آمادگی ذهنی بیشتری داشته باشید.

mountainhomies.com

#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1514
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7822
بازدید ماه: 32481
کل بازدید ها: 275815
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931