#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما

چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.

وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.

به طور خلاصه، این وسایل کوهنوردی بهتر است در خانه بررسی شوند:

    وسایل یخ نوردی (کرمپون، تبر)

    قوطی های پروپان (اجاق های پخت و پز)

    تجهیزات تجاری

من قصد دارم به این سؤال با جزئیات بیشتر همراه با ارائه نکاتی برای سفرهای بین المللی کوهنوردی پاسخ خواهم داد.

یک نکته سریع در مورد کیسه های گچی: بهتر است به جای قرار دادن گچ در کیسه Ziploc، گچ خود را در کیسه گچی واقعی با بند کشی تا جایی که می توانید محکم کنید، بگذارید.کیسه پلاستیکی پر از پودر سفید به طور جدی مشکوک به نظر می رسد و می تواند شما را در صف آشنایی با عوامل TSA قرار دهد. اصلا اتفاق خوبی نخواهد بود.

چه چیزی را در کجا بسته بندی کنیم

تجهیزات Trad (تجهیزات سنتی کوهنوردی) بهتر است بررسی شوند، زیرا مقامات فرودگاه معمولاً در مورد این موضوع کمی حساس هستند. مطمئناً نمی خواهید وسایل گرانبهای شما مصادره شود، مخصوصاً در مسیر صعود.

وسایل یخ نوردی نیز شبیه اسلحه هستند، بنابراین حتما باید آنها را بررسی کنید.

وسایل کوهنوردی ورزشی، مانند کیف های گچی، بند، کلاه ایمنی و کفش های کوهنوردی معمولاً در کیف دستی شما مناسب هستند. اگر نگران دزدیده شدن وسایل از کیف خود هستید، احتمالاً آنجا نیز امن تر خواهند بود.

هر چیزی که به طور بالقوه می تواند منفجر شود، مانند قوطی های پروپان یا گاز سفید برای اجاق کوچک آشپزی شما، قطعاً مجاز نیست، حتی در چمدان ها تحویل داده شده و آنها را در بدو ورود از مقصد باید خریداری کنید.

اگر در مورد خط‌ مشی‌های یک شرکت هواپیمایی مطمئن نیستید، کافی است قبل از رفتن با آن‌ها تماس بگیرید و مطمئن شوید که در چمدان دستی خود چیزی نخواهید داشت که در فرودگاه مجبور به برگشت دادن آنها باشید.

شما در سفر به چیزهای زیادی نیاز ندارید و قطعاً نمی‌خواهید هر جا که می‌روید چیزهای زیادی را با خود حمل کنید. گرفتن بسیاری از وسایل شما را در خطر تحمیل هزینه اضافی برای چمدان نیز قرار می دهد. به همین دلیل، بهتر است تمام وسایل خود را در دو کیف قرار دهید - یکی چمدان تحویل‌شده و دیگری چمدانی که با خود حمل خواهید کرد.

برای بسیاری از سفرهای کوهنوردی، من معمولا حداقل های مطلق را بسته بندی می کنم و در عوض سعی می کنم مدیریت کنم تا بتوانم تجهیزات را در محل اجاره کنم. سعی می کنم آنچه را که به نظرم مهم ترین و غیرقابل تعویض است، مانند کفش های کوهنوردی را به همراه خود داشته باشم.

لیستی که در ادامه ارایه خواهد شد می تواند برای هر فردی متفاوت باشد فقط برای تهیه لیست از خود بپرسید که اگر مجبور به اجاره یا خرید تجهیزات باشید کدام یک از آنها از کیفیت کمتری برخوردار خواهند شد تا این تجهیزات در اولویت بالاتری باشند.

کاهش فشار کابین که در هوا با آن مواجه می شوید باعث می شود تمام مواد مایع شما منبسط شوند. این می تواند باعث به هم ریختگی جدی در کیف شما شود و تمام وسایل و لباس های گرانبها را با شامپو یا مایع شسشتو به هم بریزد.در اینجا، شما چند گزینه دارید، مانند بسته بندی هر بطری در کیسه Ziploc خودش، یا چسباندن نوار چسب بر روی درب ها برای جلوگیری از جدا شدن آنها.همچنین می‌توانید درپوش‌ها را باز کنید، یک تکه پلاستیک روی دهانه بطری قرار دهید و درپوش را دوباره ببندید. یا برای ایده های بیشتر به اینترنت سر بزنید.

سعی کنید درست قبل از حرکت با منطقه زمانی مقصدتان همگام شوید بخصوص اگر زمان کمی برای صعود دارید و به هم ریختگی زمانی بدن باعث از دست دادن روزها برا صعود خواهد شد.

اگر در مقصد خود صعود فنی انجام می دهید و اختلاف زمانی شدیدی وجود دارد، همیشه ایده خوبی است که پرواز خود را چند روز زودتر از زمان دیگر برنامه ریزی کنید. شما نمی خواهید اشتباهی مرتکب شوید که باعث صدمه دیدن خود یا کسی شوید که صرفاً زمانبندی بدنیش به همر ریخته باشد.

زمانی که قصد دارید در پرواز بخوابید یا نخوابید، منطقه زمانی مقصد خود را در نظر بگیرید. اگر زمانی که در حال سفر هستید در آنجا صبح است، سعی کنید بیدار بمانید. عکس آن نیز صادق است.

برخی از افراد طرفدار استفاده از وسایل خواب در هواپیما هستند تا به شما کمک کنند در زمان های مناسب بخوابید و بیدار شوید. اگرچه این مورد بحث است، زیرا برخی افراد اصلاً با این روش موافق نیستند. آنچه برای شما خوب است را پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

همچنین ایده خوبی است که در طول سفر خود از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید، زیرا این نوشیدنی ها باعث کم آبی بدن و بدتر شدن اثرات به هم ریختگی زمانی بدن می شوند. همزمان با آن، باید به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید و ویتامین مصرف کنید. این به شما کمک می کند هیدراته و سالم بمانید و به شما امکان می دهد از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

وعده های غذایی در پرواز

در برخی از خطوط هوایی، می‌توانید از طریق وب‌سایت آن‌ها، وعده‌های غذایی جایگزین در پرواز را از قبل درخواست کنید. در اینجا می توانید از غذاهایی که در رژیم غذایی شما نیستند خودداری کنید.

نتیجه

اکثر خطوط هوایی با وسایل کوهنوردی مشکلی ندارند، تا زمانی که وسایلی که شبیه سلاح هستند در چمدان چک شده شما قرار داده شود. تنها چیزی که قطعا نباید با خود ببرید، قوطی های پروپان یا گاز سفید برای پخت و پز است.قبل از سفر، مطمئن شوید که محدودیت‌های بار تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی مورد نظرتان را می‌دانید. همچنین برای جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی برای چمدان خود، بسته بندی های سبک داشته باشید.

www.mountainhomies.com

#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1424
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7732
بازدید ماه: 32391
کل بازدید ها: 275725
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931