#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما

چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.

وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.

به طور خلاصه، این وسایل کوهنوردی بهتر است در خانه بررسی شوند:

    وسایل یخ نوردی (کرمپون، تبر)

    قوطی های پروپان (اجاق های پخت و پز)

    تجهیزات تجاری

من قصد دارم به این سؤال با جزئیات بیشتر همراه با ارائه نکاتی برای سفرهای بین المللی کوهنوردی پاسخ خواهم داد.

یک نکته سریع در مورد کیسه های گچی: بهتر است به جای قرار دادن گچ در کیسه Ziploc، گچ خود را در کیسه گچی واقعی با بند کشی تا جایی که می توانید محکم کنید، بگذارید.کیسه پلاستیکی پر از پودر سفید به طور جدی مشکوک به نظر می رسد و می تواند شما را در صف آشنایی با عوامل TSA قرار دهد. اصلا اتفاق خوبی نخواهد بود.

چه چیزی را در کجا بسته بندی کنیم

تجهیزات Trad (تجهیزات سنتی کوهنوردی) بهتر است بررسی شوند، زیرا مقامات فرودگاه معمولاً در مورد این موضوع کمی حساس هستند. مطمئناً نمی خواهید وسایل گرانبهای شما مصادره شود، مخصوصاً در مسیر صعود.

وسایل یخ نوردی نیز شبیه اسلحه هستند، بنابراین حتما باید آنها را بررسی کنید.

وسایل کوهنوردی ورزشی، مانند کیف های گچی، بند، کلاه ایمنی و کفش های کوهنوردی معمولاً در کیف دستی شما مناسب هستند. اگر نگران دزدیده شدن وسایل از کیف خود هستید، احتمالاً آنجا نیز امن تر خواهند بود.

هر چیزی که به طور بالقوه می تواند منفجر شود، مانند قوطی های پروپان یا گاز سفید برای اجاق کوچک آشپزی شما، قطعاً مجاز نیست، حتی در چمدان ها تحویل داده شده و آنها را در بدو ورود از مقصد باید خریداری کنید.

اگر در مورد خط‌ مشی‌های یک شرکت هواپیمایی مطمئن نیستید، کافی است قبل از رفتن با آن‌ها تماس بگیرید و مطمئن شوید که در چمدان دستی خود چیزی نخواهید داشت که در فرودگاه مجبور به برگشت دادن آنها باشید.

شما در سفر به چیزهای زیادی نیاز ندارید و قطعاً نمی‌خواهید هر جا که می‌روید چیزهای زیادی را با خود حمل کنید. گرفتن بسیاری از وسایل شما را در خطر تحمیل هزینه اضافی برای چمدان نیز قرار می دهد. به همین دلیل، بهتر است تمام وسایل خود را در دو کیف قرار دهید - یکی چمدان تحویل‌شده و دیگری چمدانی که با خود حمل خواهید کرد.

برای بسیاری از سفرهای کوهنوردی، من معمولا حداقل های مطلق را بسته بندی می کنم و در عوض سعی می کنم مدیریت کنم تا بتوانم تجهیزات را در محل اجاره کنم. سعی می کنم آنچه را که به نظرم مهم ترین و غیرقابل تعویض است، مانند کفش های کوهنوردی را به همراه خود داشته باشم.

لیستی که در ادامه ارایه خواهد شد می تواند برای هر فردی متفاوت باشد فقط برای تهیه لیست از خود بپرسید که اگر مجبور به اجاره یا خرید تجهیزات باشید کدام یک از آنها از کیفیت کمتری برخوردار خواهند شد تا این تجهیزات در اولویت بالاتری باشند.

کاهش فشار کابین که در هوا با آن مواجه می شوید باعث می شود تمام مواد مایع شما منبسط شوند. این می تواند باعث به هم ریختگی جدی در کیف شما شود و تمام وسایل و لباس های گرانبها را با شامپو یا مایع شسشتو به هم بریزد.در اینجا، شما چند گزینه دارید، مانند بسته بندی هر بطری در کیسه Ziploc خودش، یا چسباندن نوار چسب بر روی درب ها برای جلوگیری از جدا شدن آنها.همچنین می‌توانید درپوش‌ها را باز کنید، یک تکه پلاستیک روی دهانه بطری قرار دهید و درپوش را دوباره ببندید. یا برای ایده های بیشتر به اینترنت سر بزنید.

سعی کنید درست قبل از حرکت با منطقه زمانی مقصدتان همگام شوید بخصوص اگر زمان کمی برای صعود دارید و به هم ریختگی زمانی بدن باعث از دست دادن روزها برا صعود خواهد شد.

اگر در مقصد خود صعود فنی انجام می دهید و اختلاف زمانی شدیدی وجود دارد، همیشه ایده خوبی است که پرواز خود را چند روز زودتر از زمان دیگر برنامه ریزی کنید. شما نمی خواهید اشتباهی مرتکب شوید که باعث صدمه دیدن خود یا کسی شوید که صرفاً زمانبندی بدنیش به همر ریخته باشد.

زمانی که قصد دارید در پرواز بخوابید یا نخوابید، منطقه زمانی مقصد خود را در نظر بگیرید. اگر زمانی که در حال سفر هستید در آنجا صبح است، سعی کنید بیدار بمانید. عکس آن نیز صادق است.

برخی از افراد طرفدار استفاده از وسایل خواب در هواپیما هستند تا به شما کمک کنند در زمان های مناسب بخوابید و بیدار شوید. اگرچه این مورد بحث است، زیرا برخی افراد اصلاً با این روش موافق نیستند. آنچه برای شما خوب است را پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

همچنین ایده خوبی است که در طول سفر خود از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید، زیرا این نوشیدنی ها باعث کم آبی بدن و بدتر شدن اثرات به هم ریختگی زمانی بدن می شوند. همزمان با آن، باید به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب بنوشید و ویتامین مصرف کنید. این به شما کمک می کند هیدراته و سالم بمانید و به شما امکان می دهد از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

وعده های غذایی در پرواز

در برخی از خطوط هوایی، می‌توانید از طریق وب‌سایت آن‌ها، وعده‌های غذایی جایگزین در پرواز را از قبل درخواست کنید. در اینجا می توانید از غذاهایی که در رژیم غذایی شما نیستند خودداری کنید.

نتیجه

اکثر خطوط هوایی با وسایل کوهنوردی مشکلی ندارند، تا زمانی که وسایلی که شبیه سلاح هستند در چمدان چک شده شما قرار داده شود. تنها چیزی که قطعا نباید با خود ببرید، قوطی های پروپان یا گاز سفید برای پخت و پز است.قبل از سفر، مطمئن شوید که محدودیت‌های بار تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی مورد نظرتان را می‌دانید. همچنین برای جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی برای چمدان خود، بسته بندی های سبک داشته باشید.

www.mountainhomies.com

#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1036
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14797
بازدید ماه: 70595
کل بازدید ها: 423923
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com