#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست

راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا

دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
در زیر راهنمای هیمالیا نپال را با گزیده ای از 10 گزینه برتر کوهنوردی در هیمالیا به اشتراک می گذاریم. فصل قبل یا بعد از موسمی است، یعنی از آوریل تا ژوئن یا سپتامبر تا نوامبر. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از ایمنی و کمک به تدارکات، با راهنمای کوهستانی دارای گواهی IFMGA یا NNMGA قرارداد ببندید تا از ایمنی بالاتری برخوردار باشید. علاوه بر این، پیوستن به یک گروه یک گزینه بهتری است که تجربه صعود را لذت بخش تر و همچنین ارزان تر و ایمن تر می کند.

کوهنوردی در در نپال
کوهنوردی یک گزینه عالی برای کسانی است که دوست دارند از یک ماجراجویی در فضای باز در هیمالیا لذت ببرند، اما مهارت های فنی یا تجربه کوهستانی بالا برای صعود به قله هیمالیا را ندارند. نپال به خاطر سفرهای کوهنوردی خود مشهور است، و مواردی که در اینجا فهرست شده اند مورد علاقه ما هستند.

1. کمپ پایه آناپورنا (ABC Trek)
ارتفاعات آناپورنا در شمال مرکزی نپال یکی از نقاط مهم کوهنوردی هیمالیا است. اگرچه  پیست آناپورنا به عنوان یکی از بهترین مسیرهای کوهنوردی  مسافت طولانی در جهان انتخاب شده است، کوهنوردی در بیس کمپ آناپورنا به همان اندازه زرق و برق دار است اما سختی کمتری دارد. و از آنجایی که کوتاه‌تر است و شما را به ارتفاع کمتری می‌برد، برای کوهنوردانی که تجربه کمی دارند اما سطح تناسب اندام خوبی دارند، مناسب است.
    مدت زمان متوسط: 2 هفته
    نقطه شروع: نایاپول
    بلندترین نقطه: پناهگاه آناپورنا (4130 متر)
    سختی: متوسط
    نکات برجسته:
شما دید عمیقی از فرهنگ و روستاهای محلی خواهید داشت. شگفت انگیز وراحت تر از بیس کمپ اورست است

2. پون هیل
در منطقه آناپورنا، کوهنوردی کوتاه‌تر و آسان‌تر در پون هیل شما را به منظره شگفت‌انگیز پون تپه می‌برد. این نقطه منحصربه‌فرد به شما امکان می‌دهد منظره‌ای 360 درجه از کوه‌های اطراف را تماشا کنید، به‌علاوه، مکانی فوق‌العاده برای لذت بردن از طلوع بی‌نظیر خورشید است.
مدت زمان متوسط: 1 تا 2 هفته
نقطه شروع: نایاپول
بالاترین نقطه: نقطه دید پون هیل در ارتفاع 3210 متری
سختی: از آنجایی که روزانه چندین ساعت را به پیاده روی می گذرانید، به سطح آمادگی جسمانی خوبی نیاز خواهید داشت.
نکات برجسته:
تماشای طلوع خورشید از Poon Hill
عبور از منطقه آناپورنا
از مناظر شگفت انگیز 360 درجه هیمالیا لذت ببرید

3. کمپ اصلی اورست (EBC Trek)
این سفر شما را از طریق شمال شرقی نپال به قلب بخش هیمال ماهالنگور هیمالیا می برد، جایی که اورست در آن قرار دارد. اگرچه در یک ماجراجویی کوهنوردی به قله مرتفع ترین کوه جهان نخواهید رسید، اما طعم فرهنگ محلی و کوهنوردی اورست را خواهید چشید.
مدت زمان متوسط: 2 هفته
نقطه شروع: لوکلا
بالاترین نقطه: کمپ اصلی اورست (5364 متر) 17598 فوت
سختی: متوسط
نکات برجسته:
فرهنگ کوهستان اورست را کشف کنید.
منطقه ای نمادین از هیمالیا را کاوش کنید

4. راهپیمایی کانچن جونگا
Kanchenjunga در شرق هیمالیا، بین منطقه Taplejung نپال و هند واقع شده است. کانچن جونگا با ارتفاع 8586 متری که به معنای "پنج گنج برف بلند" است، سومین کوه مرتفع جهان و کوهی واقعا چالش برانگیز برای صعود است، سخت تر از اورست. با این حال، سفرهای کوتاه تر در این منطقه نیز یک گزینه است.
پیاده روی در رشته کوه کانچن جونگای هیمال راهی عالی برای کاوش در این منطقه است که به دلیل زیبایی طبیعی، گیاهان و جانوران و همچنین به دلیل فرهنگ منحصر به فردش مشهور است. سفرهای کانچن جونگا طولانی و از نظر فیزیکی سخت است، اما اگر به دنبال جستجو در یک مکان دورافتاده پر از شگفتی های ارزشمند هستید، ارزشش را دارد.
کوه نوردی در نپال
هدف اکسپدیشن کوهنوردی از این جهت متفاوت است که هدف نهایی رسیدن به قله کوه است و خواسته ها کمی متفاوت است. البته با توجه به اینکه برخی از مرتفع‌ترین کوه‌های جهان در هیمالیا قرار دارند، منطقی است که نپال چنین نقطه‌ای برای کوهنوردی باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که ارتفاع، آب و هوا، و چالش های فنی نیاز است، و بنابراین، در واقع رسیدن به قله امری مسلم نیست. از طرفی، نپال آنقدر زرق و برق دار است که صرف نظر از آن ارزشش را خواهد داشت.

5. قله مرا
صعود به قله مرا یک گزینه عالی برای کوهنوردان مبتدی است، اگرچه سطح آمادگی جسمانی خوب و سازگاری برای مقابله با آن ضروری است. Mera در منطقه ساگارماتا نپال واقع شده است. مسیرهای مختلفی برای صعود وجود دارد که مسیر شمالی بیشترین صعود را دارد و شامل پیاده روی در ارتفاعات یخچال است. جبهه‌های غربی و جنوبی برای کوهنوردان پیشرفته‌تری که به دنبال مسیرهای فنی‌تر هستند عالی است. یکی از نکات برجسته Mera این است که از قله می توانید از مناظر پانورامای 360 درجه اورست، کانچن جونگا، لوتسه، ماکالو و چو اویو که برخی از بلندترین کوه های جهان هستند لذت ببرید.
ارتفاع: 6476 متر (21247 فوت)
میانگین مدت زمان: 16 تا 25 روز
نقطه شروع: لوکلا
دشواری: مهارت های اولیه کوه نوردی مورد نیاز است (درجه PD)
نکات برجسته:
تماشای 5 تا از مرتفع ترین کوه های جهان از قله.
یک صعود قابل دسترس برای کوهنوردان مبتدی.
گزینه صعود از مسیرهای فنی بیشتر برای کوهنوردان پیشرفته تر.

6. لوبوچه
Lobuche در نزدیکی یخچال Khumbu واقع شده است که بین کوه اورست و خط الراس Lhotse-Nuptse قرار دارد. دو قله شرقی و غربی این کوه را تشکیل می دهند. Lobuche east یک قله کوهنوردی در نظر گرفته می شود - هرچند فنی تر از سایرین - و یک کوه آموزشی عالی است، در حالی که Lobuche west یک قله اکسپدیشن در نظر گرفته می شود. در نتیجه، بسته به اینکه تصمیم بگیرید با کدام یک از این دو صعود کنید، دشواری متفاوتی دارند.
ارتفاع: شرق: 6119 متر (20075 فوت) غرب: 6145 متر (20161 فوت)
مدت زمان متوسط: 2 تا 3 هفته
نقطه شروع: لوکلا
سختی: متوسط
نکات برجسته:
یک گزینه عالی برای تمرین و سازگاری
مناظر زیبا از منطقه اورست.
Lobuche East فنی ترین قله کوهنوردی در نپال است
توصیه می کنیم: این برنامه ترکیبی شگفت انگیز که شما را به کمپ اصلی اورست و قله Lobuche East می برد.

7. آما دابلام
آما دابلام بیشتر مورد علاقه است و دلیل خوبی هم دارد. به دلیل شکل آن، نام آن به "گردنبند مادر" ترجمه می شود، اما گاهی اوقات به عنوان "ماترهورن هیمالیا" نیز شناخته می شود. این قله که در منطقه خومبو، در شمال شرقی نپال قرار دارد، یکی از محبوب ترین قله های کوهنوردی در این کشور است و معمولاً از طریق خط الراس جنوب غربی صعود می شود.
ارتفاع: 6812 متر (22349 فوت)
میانگین مدت زمان: 1 ماه
نقطه شروع: لوکلا
سختی: فنی، برای کوهنوردان پیشرفته
نکات برجسته:
یخچال معلق
چالش کوهنوردی
منطقه شگفت انگیز خومبو و فرهنگ نپال را کاوش کنید.

8. هیملونق هیمال
هیملونق هیمال در منطقه ماناسلو، نزدیک به مرز تبت، در شمال شرقی منطقه آناپورنا واقع شده است. این یک صعود ایده آل برای کسانی است که به دنبال امتحان هدف 7k بدون چالش های فنی بزرگ هستند.
ارتفاع: 7140 متر (23430 فوت)
میانگین مدت زمان: 1 ماه
نقطه شروع: کاتماندو
سختی: ارتفاع بالا، نیمه فنی، درجه بندی سه بعدی
نکات برجسته:
طلوع و غروب شگفت انگیز خورشید را تماشا کنید.
از روستاهای دورافتاده نپال در نزدیکی مرز تبت دیدن کنید.
یک ماه کامل را به کوهنوردی در قله 7k در نپال بگذرانید.

9. ماناسلو
ماناسلو، "کوه روح" هشتمین کوه مرتفع جهان است. این شهر در غرب مرکزی نپال، در زیرشاخه هیمال ماناسلو هیمالیا واقع شده است. دره های یخبندان شگفت انگیز و یال های طولانی آن چندین مسیر کوهنوردی را برای کوهنوردان فراهم می کند. اگرچه این "ساده ترین" 8 هزار کوهنوردی است، اما هنوز یک کوه بسیار آزمایشی است که به مهارت های کوهنوردی به خوبی آموزش دیده نیاز دارد. همچنین، به خاطر داشته باشید که قبل و بعد از موسمی فصل هیمالیا صعود است، با این حال، سپتامبر برای ماناسلو بهینه است.
ارتفاع: 8163 متر (26781 فوت)
میانگین مدت زمان: 35-60 روز
نقطه شروع: کاتماندو
سختی: سخت
نکات برجسته:
صعود به یکی از قله های 8 هزار متری هیمالیا.
کاوش در منطقه خیره کننده ماناسلو و مناظر.
پیاده روی در برخی از روستاهای نپال و کشف فرهنگ محلی.

10. اورست
کوه اورست، بلندترین کوه جهان را می توان صعود کرد، اما نه به راحتی. با این حال، راهنمای IFMGA، Tshering، چندین بار به این نماد کوهنوردی شگفت انگیز صعود کرده و مردم را با موفقیت به قله هدایت کرده است. تجربه و آموزش لازم است..
ارتفاع: 8848.86 متر (29031.7 فوت)
میانگین مدت زمان: 2 ماه
نقطه شروع: لوکلا
سختی: بسیار سخت
نکات برجسته:
بالا رفتن از بلندترین کوه جهان
مهارت ها و تجربیات کوهنوردی خود را امتحان کنید.
دستیابی به یک شاهکار شگفت انگیز در هیمالیاهای نفس گیر.

منبع: www.explore-share.com

#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1119
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14880
بازدید ماه: 70678
کل بازدید ها: 424006
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com