#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی

چرا کوهنوردی انفرادی نه؟

آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
پاسخ کوتاه این است، نه، شما نمی توانید به صورت انفرادی با خیال راحت صعود کنید، حتی اگر افرادی هستند که این کار را انجام می دهند. بسیاری از کوه ها به دلیل فنی بودن صعودها، صعود بدون تیم غیرممکن است. در این مقاله، این موضوع را کمی باز می کنیم و توضیح می دهیم که چرا کوهنوردی/پیاده روی/کوهنوردی انفرادی ایده بدی است.

1. صدمه دیدن در هنگام تنهایی در کوهستان
این یکی واضح است اگر در هنگام کوهنوردی به صورت گروهی کسی دچار حادثه شود، معمولاً کسی وجود دارد که در صورت صدمه دیدن می تواند به شما کمک کند، یا حداقل می تواند کمک بگیرد. اگر تنها هستید، یک آسیب جزئی می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.
رگ به رگ شدن مچ پای شما زمانی که در کوهستان هستید بسیار دردناک است، اما اگر پیچ خوردگی کوچک باشد، معمولاً می توانید آن را مدیریت کنید. همنوردان به شما کمک می کنند تا مقداری از وسایل خود را حمل کنید و حتی می توانند تا زمانی که به جایی برسید که بتوانید پیچ خوردگی را برطرف کنید، از شما حمایت فیزیکی کنند.اما وقتی به تنهایی کوهنوردی می‌کنید، باید با تمام وسایل خود بر روی کمر و بدون تکیه‌گاه ادامه دهید، که می‌تواند یک رگ به رگ شدن جزئی را به یک آسیب جدی تبدیل کند.

2. تنها در شکاف
فقط با فکر کردن بهش دلم می لرزه صعود انفرادی و افتادن در شکاف، ناتوانی در فراخوانی کمک یا بالا رفتن از آن. شکاف ها یکی از بزرگ ترین خطرات هنگام پیاده روی در کوهستان هستند، به خصوص هنگام کوهنوردی بر فراز یخچال های طبیعی. بسیاری از اوقات آنها توسط برف پنهان می شوند، بنابراین تا در آنها نیوفتید آنها را نمی بینید.اگر به طور جدی صدمه ببینی یا گیر کنی، از شکاف زمین بیفتی، بدون اینکه کسی کمکت کند در مشکل جدی قرار می‌گیری.

3. گم شدن
با جدیدترین فناوری در کنار شما، گم شدن در کوه ها بسیار سخت تر است. شما جی پی اس، ساعت های هوشمند و انواع وسایل حرفه ای دارید. با این حال، گم شدن هنوز اتفاق می افتد. فراموش می‌کنید پاوربانک بسته‌بندی کنید، باران شما را غافلگیر می‌کند و شما را به یک مسیر انحرافی می‌فرستد یا سیل راه شما را مسدود می‌کند.
اگر با نقشه خوب و دانش قابل قبولی از مسیرهای احتمالی که می توانید طی کنید آماده نباشید، ممکن است به بدترین شکل ممکن گم شوید.
اگر با افراد دیگر پیاده‌روی می‌کنید، باز هم ممکن است گم شوید، اما حداقل زمانی که در حال پرسه زدن هستید و سعی می‌کنید راه خود را پیدا کنید، همنورد دارید. آنها همچنین می توانند به ناوبری کمک کنند و شما را به مسیر اصلی بازگردانند.
زمان گم شدن  شما نیاز به قدرت ذهنی و اراده زیادی برای زنده ماندن دارید تا شما را به جلو سوق دهد. وقتی با یک تیم کنار هم هستید، بسیاری از استرس های روحی تقسیم شده و در گروه تاثیر زیادی نخواهد داشت.

4. مورد حمله قرار گرفتن
بسته به جایی که در حال پیاده روی هستید، می توانید با حیوانات وحشی یا افرادی روبرو شوید که به هدف می تواند به شما صدمه وارد کند .اگر در یک گروه هستید، احتمالاً حیوانات وحشی را بترسانید و افرادی را که قصد حمله به شما را دارند دلسرد خواهید کرد. فقط سفر گروهی امن تر است.

5. زمین چالش برانگیز
گاهی اوقات، مسیر چالش برانگیزتر از آن چیزی است که شما پیش بینی می کنید. برخی از مسیرها برای رفتن به تنهایی مناسب هستند، که از مسیرهای زیبا و باز و شیب‌های ملایم تشکیل شده‌اند. مسیرهای مشکل دارد همیشه به یک تیم نیاز دارند تا شما را از موانع عبور دهد.
اگر تنها هستید و با مانعی روبرو می شوید، مانند یک صخره بلند که نمی توانید به تنهایی بر آن غلبه کنید، گیر کرده اید. اگر خوش شانس باشید، می توانید بچرخید و گام های خود را به نقطه شروع بازگردانید، یا می توانید در بخشی از مسیر باشید که واقعاً نمی توانید از روی مانع قبلی راه خود را بازگردید. هرکدام از آنها به درد می خورد.
اگر به تنهایی می‌روید، قبل از رفتن، مطمئن شوید که در مورد صعود/مسیر تحقیق کاملی انجام داده باشید. این همیشه مهم است، اما در صعودهای انفرادی مهمتر است.

مزایای داشتن همنورد در کوهستان
اگر همنورد دارید، کسی را دارید که با او صحبت کنید، کسی که به شما انگیزه دهد وقتی شرایط سخت می شود و فقط یک همراهی ساده، همه اینها عالی هستند. علاوه بر این، اگر تنها باشید، چه کسی از شما در این منظره باشکوه عکس می گیرد؟

هزینه ها
سفر به صورت گروهی به شما امکان می دهد هزینه های حمل و نقل را تقسیم کنید. وقتی انفرادی می روید، همه اینها از جیب خودتان خارج می شود. اگر شما هم مانند بسیاری از ما هستید و بودجه محدودی دارید، این به معنای سفرهای کمتر است.

اقدامات احتیاطی اگر تنها بروید
  • اگر پس از خواندن همه این موارد، همچنان می‌خواهید تنها بروید، اقدامات احتیاطی وجود دارد که باید انجام دهید تا اوضاع کمی ایمن‌تر شود:
  • منطقه را بشناسید. به این ترتیب، اگر گم شوید یا مجبور به انحراف شوید، احتمال گم شدن شما کمتر است.
  • نحوه پیمایش با استفاده از نقشه را بدانید. GPS شما ممکن است اشتباه کار کند و شما را سرگردان کند.
  • به کسی بگویید کجا و کی می روید و چه زمانی برمی گردید. پس از بازگشت به آنها اطلاع دهید.
  • خیلی دور نروید پیاده روی های روزانه کوتاه تری داشته باشید. به این ترتیب، اگر مشکلی پیش بیاید، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم شما را پیدا کنند و به موقع متوجه شوند که مشکلی پیش آمده است.
  • زمین را بشناسید تا مطمئن شوید که واقعاً قادر خواهید بود به تنهایی از پس همه موانع برآیید. حتی بهتر از آن، مسیری را انتخاب کنید که قبلاً سفر کرده اید.
  • از مناطق شناخته شده برای حملات حیوانات و انسان اجتناب کنید.

نتیجه
کوهنوردی انفرادی بهترین ایده نیست، اما مردم قبلاً آن را انجام داده اند و برخی واقعاً از آن لذت می برند. اگر تصمیم به رفتن به تنهایی دارید، در مورد آن ایمن باشید و تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1431
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7739
بازدید ماه: 32398
کل بازدید ها: 275732
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931