#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای

چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم

تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
برای هرکسی که کوهنوردی را شروع می‌کند، تمرین استقامتی در سالن بدنسازی و همچنین یادگیری و تمرین در داخل خانه بر روی دیوارهای مصنوعی را توصیه می‌کنم. این کار کوهنوردان حرفه ای را قادر می سازد تا دست های خود را قوی کرده و یاد بگیرند که چگونه با کمک دست ها از موانع سنگی و دیواره ها آویزان شوند و مهارت های تعادل را به دست آورند. برخی از نکات اساسی مربوط به کوهنوردی وجود دارد که شما باید از آنها پیروی کنید، در حالی که کوهنوردی را به عنوان یک سرگرمی انتخاب کرده و سپس برای تبدیل شدن به یک "حرفه ای" تلاش کنید.همچنین بستگی زیادی به تعریف شما از "حرفه ای" دارد. در این پست من یک رویکرد معمولی تر را در پیش خواهم گرفت.

کیفیتی که یک کوهنورد حرفه ای می سازد
کوهنوردی را می‌توان به‌عنوان یک سرگرمی خاص توصیف کرد که در دسته‌بندی ورزش‌های خلی سخت قرار می‌گیرد. در میان بسیاری از مردم این امری عجیب است که برای یک سفر کوهستانی در مکان های کوهستانی مختلف دنیا سفر کنید.
نکاتی وجود دارد که باید در تمام طول سفر دنبال شود تا سفری پرماجرا و به یاد ماندنی داشته باشید.

اولویت اول یادگیری ایمنی است.
در بیشتر سفرهای کوهستانی، همه به تنهایی می روند و باید با سختی ها و مشکلات خاصی روبرو شوند و باید به تنهایی آنها را مدیریت کنند. کوهنوردی مستلزم تعیین، مهارت، قدرت، استقامت و سایر تجهیزات ضروری کوهنوردی است. بهترین نوع کوهنوردی شامل شهامت، خطر، احساس پیروزی بزرگ زمانی است که به بالای یک کوه می رسد. ساعت ها صبر و شهامت لازم است تا به بالای کوه برسید.

تکنیک های طناب
شما همچنین باید سعی کنید در تکنیک های مختلف کوهنوردی متخصص باشید. تکنیک کوهنوردی طناب نقش حیاتی در کوهنوردی دارد. ممکن است زمین های کوهستانی متفاوتی وجود داشته باشد مانند: کوه‌های دشت، کوه‌های ناهموار، شیب‌های یخی، صعودهای عمودی و دیگر ساختارهای دشوار کوهستانی. خطر اصلی مرتبط با کوهنوردی، خطر لیز خوردن و از دست دادن زندگی است.

عامل ذهنی
فاکتورهای مهم دیگر، عنصر تمرکز است که رفتار کوهنورد را در حین صعود تعیین می کند، از دست دادن آن می تواند نتایج مهلکی داشته باشد. قبل از حرکت کوهنوردی، کوهنوردان تمرین های مختلف زیادی انجام می دهند، کتاب ها و مجلات مختلف را می خوانند و مجلات مرتبط با کوهنوردی نیز انواع مختلفی دارند. از این رو، آنها همچنین تمایل دارند تا در مورد تکنیک های اساسی که در کوهنوردی قابل استفاده هستند، چیزهای زیادی بیاموزند.

تجهیزات مناسب تهیه کنید
کفش های کوهنوردی
کفش‌های مخصوص کوهنوردی برای محافظت از پاهای شما در برابر آسیب‌ها در زمین‌های ناهموار مختلف مورد نیاز است. این کفش ها دارای برش های بالا هستند و دارای روکش و زیره اضافی هستند. آنها کاملاً سخت و قوی هستند و شما را از سطوح زمین ناهموار و شرایط آب و هوایی محافظت می کنند. همچنین، آنها به طور خاص برای آب و هوای خشن و سخت طراحی شده اند.
می‌توانید با استفاده از کفش‌های کوهنوردی معمولی شروع کنید، اما من توصیه می‌کنم به دنبال کفش‌های کوهنوردی حرفه‌ای‌تر باشید، زیرا صعود شما فنی‌تر و سخت‌تر می‌شود.
علاوه بر این، کفش‌های حرفه‌ای به شما چسبندگی محکمی روی سنگ‌ها می‌دهند و احتمال لیز خوردن را به حداقل می‌رسانند. ضروری است زیرا از دست دادن گیره پای شما می تواند منجر به آسیب شدید شود یا حتی می تواند به قیمت جان شما تمام شود. کفش‌ها معمولاً از مواد سخت ساخته شده‌اند ، بنابراین مواد کفش برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب هستند.
این کفش ها همچنین دارای ساق بلند هستند که از پاها و مچ پا پشتیبانی کافی می کند و احتمال کشیدگی مچ پا را به حداقل می رساند. آنها همچنین از آب و سایر گرد و غبارها از بیرون جلوگیری می کنند تا پاهای شما را لمس نکنند.

تن پوش
برای انجام سفر کوهنوردی خود به راحتی و به طور موثر به لباس مناسب نیاز است. این موضوع همچنین به نوع زمین یا شرایط آب و هوایی که در آن در حال کوهنوردی هستید بستگی دارد. در شرایط آب و هوایی سخت و سرد، برای جلوگیری از یخ زدگی یا جراحات دیگر، باید لباس کافی داشته باشید. در حالی که در آب و هوای گرم باید حداقل و ضروری ترین لباس را بپوشید.

تجهیزات فنی
سایر تجهیزات فنی نیز بسیار مهم هستند و بدون این تجهیزات فنی نمی توانید با اطمینان کامل کوهنوردی خود را انجام دهید. اگر در برف کوهنوردی می کنید، باید یک بیل دستی با خود حمل کنید. طناب ، یکی دیگر از تجهیزاتی است که در مسیرهایی که نیاز به دست سنگ هست باید به همراه خود داشته باشید.کرامپون ها و تبرهای یخ نیز نقش حیاتی ایفا می کنند، زیرا شما نیاز دارید .
چیزهای ضروری دیگر می تواند کیت های پزشکی یا مقدار زیادی آب باشد.شما همچنین باید قبل از رفتن به کوهستان زانوها و سر خود را با تجهیزات ایمنی بپوشانید زیرا این کار شما را از صدمات نجات می دهد.

نتیجه
کوهنوردی مستلزم تجربه، دانش فنی، توانایی ورزشی، استقامت، هماهنگی و تمرکز ذهنی است.
بسیاری از افراد تمرینات خود را برای کوهنوردی در سالن های ورزشی محلی خود، روی دیوارهای سرپوشیده کوهنوردی آغاز می کنند. شما متخصصان آموزش دیده را در آنجا خواهید یافت تا شما را راهنمایی کنند و به شما یاد دهند که چگونه شروع کنید.
شما به برخی آموزش های واقعی نیاز دارید، زیرا جنبه های فنی و پیشرفتی وجود دارد که باید برای صعود ایمن بیاموزید. نیازهای ضروری و مسائل ایمنی وجود دارد که باید قبل از رفتن به بزرگ ترین کوهی که می توانید بیابید، یاد بگیرید!
سالن ورزشی محلی خود و جدیدترین ها را برای گروه های کوهنوردی در نزدیکی خود بررسی کنید. شما می توانید از این طریق دوستان مادام العمر و همنوردان کوهنوردی پیدا کنید! کوهنوردی برای همه مناسب نیست، اما اگر برای شما مناسب باشد، ممکن است هرگز در موقعیتی قرار نگیرید که راحت خود را «حرفه ای» خطاب کنید. مطمئناً کوه ها می دانند چگونه از همه ما مبتدی بسازند.

#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1467
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7775
بازدید ماه: 32434
کل بازدید ها: 275768
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931