#اورست #صعود #صعود_به_اورست

صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟

در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
بیایید نگاهی به مراحل پیش‌فرض لازم برای صعود به قله اورست بدون تجربه قبلی بیندازیم:
1. مطمئن شوید که در چارچوب فکری مناسب برای این صعود هستید و هدفی روشن برای خود داردید
منظور من از این است که از خود بپرسید که چرا می خواهید از قله اورست بالا بروید. شما باید دلیل بسیار خوبی برای تلاش برای این صعود داشته باشید، حداقل یک دلیل بسیار خوب برای خودتان. دلیل این امر به این است که سطح انگیزه شما باید بسیار بالا باشد.
یک دلیل ضعیف برای صعود به اورست کارساز نخواهد بود. اگر مایلید هر کاری که لازم است انجام دهید و خود را به لبه قدرت ذهنی خود برسانید، باید برای رفتن آماده باشید. این اولین مرحله اساسی تا حد زیادی مهم ترین است. اگر نمی توانید این گام را در ابتدا بردارید، باید همینجا خواندن را متوقف کنید و سایر مراحل لازم را ادامه ندهید.
2. مطمئن شوید که کاملاً تناسب اندام دارید و در طی مراحل بعدی تناسب اندام خود را به سطح بالایی برسانید.
آمادگی جسمانی شما باید شامل دویدن در زمین های هموار و تپه ها، کمی وزنه برداری، برخی از بالا رفتن با کوله پشتی سنگین و دوره های طولانی راه رفتن با کوله پشتی سنگین باشد. تناسب اندام خود را در طول زمان بسازید تا اوج تناسب اندام شما در حوالی زمان صعود به قله رخ دهد. بدیهی است که شما باید از لحاظ ذهنی و آماده صعود به قله اورست باشید.
3. مطمئن شوید که دانش و مهارت های فنی لازم برای صعود به قله اورست را دارید

اگر از نقطه اول شروع می کنید، باید دوره های کوهنوردی را انتخاب کنید و شروع به یادگیری کوهنوردی کنید. در اینجا من در مورد کوه نوردی صحبت می کنم، و نه کوه پیمایی، یک تفاوت وجود دارد.بعد از اینکه مهارت های لازم برای بالا رفتن از کوه را یاد گرفتید، کوهنوردی را شروع کنید
4. پس از صعودهای موفق به ارتفاعات کمتر از کوه های بسیار برجسته، شروع به صعود به قله های فوق العاده برجسته کنید.
و در طی یک دوره 3 تا 4 ساله، تمرینات کوهنوردی خود را طوری انجام دهید که بتوانید از چند کوه که حداقل 18000 فوت بالاتر از سطح دریا هستند بالا بروید. قبل از صعود به قله اورست، حداقل از یک کوه به ارتفاع 26247 فوت بالاتر از سطح متوسط دریا بالا بروید. همچنین مهم است که در دوره‌های آزمایشی در ارتفاع بالاتر، تجربه کسب کنید، و در مورد نحوه مقابله با سرما، تجربه کسب کنید. همچنین، در مورد چگونگی و زمان استفاده از اکسیژن بیاموزید. شما همچنین باید یاد بگیرید که چگونه با سرعت خود حرکت کنید و چگونه در هنگام بالا رفتن از کوه، انرژی کمتری را مصرف کنید.
5. در طول تمرینات و کوهنوردی خود، یک شرکت اکسپدیشن را انتخاب کنید.
این بسیار مهم است که از یک شرکت با سابقه استفاده کنید که تجربه بسیاری از سال‌های گذشته داشته. تعدادی از این شرکت ها  وجود دارد. قیمت آنها از 25000 دلار تا 60000 دلار متغیر است. آنها ارزان نیستند
مهمترین عنصر در اینجا برای انتخاب یک اکسپدیشن این است که مطمئن شوید آنها یک راهنما در اختیار شما قرار می دهند. داشتن یک راهنما در شانس شما برای یک صعود موفقیت آمیز به طور قطعی بسیار موثر است. یکی از شناخته شده ترین شرکت های آزمایشی، Himаlауаn Exреriеnсе است.
« Himаlауаn Exреriеnсе » توسط «روسل بریس» تاسیس شده است، که از سال 1974 در هیمالیا تحقیقاتی را انجام داده است. بریس به کنترل شدید شهرت دارد، بنابراین بهتر است قوانین او را به شدت دنبال کنید.
6. حداقل 50000 دلار بیمه کمک های فوری پزشکی بخرید، در صورتی که به دلایل نیاز به کمک های پزشکی داشتید بتوانید از این بیمه استفاده کنید.و همچنین مطمئن شوید که بیمه عمر شما برقرار است و در مورد اینکه آیا این بیمه نامه فعالیت خطرناکی را پوشش می دهد یا خیر. بسیاری از بیمه های عمر ،اگر در اثر فعالیت های مخاطره آمیز جان خود را از دست بدهید، به سادگی پرداختی به شما ارائه نمی دهند.خوشبختانه، برخی از بیمه‌های عمر وجود دارند که در چنین موقعیت‌های پرخطری تخصص دارند .
موارد زیر نرخ مرگ و میر برای قله اورست است:
    1922-1989; 285/106 (37.19%)
    1990-1999; 882/59 (6.69%)
    2000-2005; 1393/27 (1.94%)
    1922-2006; 3010/203 (6.74%)
همانطور که می توانید ببینید، نرخ مرگ و میر برای قله اورست از سال 1990 به طور چشمگیری کاهش یافته است. اما مهم نیست ، خطر از دست دادن زندگی در قله اورست همیشه وجود دارد.
7. سفر خود را برای بهار، در ماه های مارس، آوریل و می برنامه ریزی کنید.
این زمانی است که هوای مناسب کوهنوردی در هیمالا وجود دارد. شما همچنین باید در مورد آب و هوا و سیستم های آب و هوایی که اغلب از هیمالا حرکت می کنند، اطلاعات اساسی داشته باشید. در حالی که رهبر گروه شما تصمیمات مربوط به آب و هوا را می گیرد، انتخاب نهایی برای اینکه آیا صعود می کنید یا خیر بر عهده اوست.
8. برای دوره های طولانی سازگاری انجام شود
معمولاً چند هفته یا بیشتر. شما نمی توانید برای صعود به قله اورست تلاش کنید مگر اینکه با توجه به سطح کمتری از اکسیژن در جو، بدن شما نسبت به آن آمادگی کامل را داشته باشد.
9. حداقل دو ماه برای کل سه ماه برنامه ریزی کنید
من فهرستی از مراحلی را که باید برای صعود موفقیت آمیز به قله اورست دنبال کنید، در اختیار شما قرار داده ام. همانطور که می بینید، چنین تلاشی نباید به عنوان یک تعطیلات ماجراجویی در نظر گرفته شود.
نتیجه
همه نمی توانند به قله اورست صعود کنند. به خصوص با تجربه کوه نوردی صفر. نگاه کنید، من مطمئن هستم که می توان این کار را در صورتی انجام داد که پیش نیازهای مناسبی را داشته باشید و اینگه شما تا حد زیادی بنوانید از شرپاها کمک بگیرید.
برای صعود به قله اورست کار بسیار جدی است و باید به این صورت رفتار کرد. کلید یک صعود موفق، آمادگی است. اگر موفق باشید، یکی از بالاترین سطوحی که یک فرد می تواند به آن دست یابد را تجربه خواهید کرد.

#اورست #صعود #صعود_به_اورست


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1533
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7841
بازدید ماه: 32500
کل بازدید ها: 275834
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931