#کمپینگ_زمستانی #زمستان #کوهنوردی #کمپ #کوهستان #برف

اصول کمپینگ برفی

فقط به این دلیل که زمستان در اوج سرما است، به این معنی نیست که وقت آن است که هر شب را در خانه بگذرانید. کمپینگ برفی اغلب وسیله‌ای عالی برای رسیدن شما به زیباییهای بی نظیر کوهستان است. اگرچه کمپینگ در برف می تواند کمی ترسناک باشد، اما با کمی آمادگی و چند نکته حرفه ای، یک شب زمستانی در خارج از خانه ممکن است ماجراجویی مورد علاقه جدید شما باشد.
1. یک مکان امن برای تماس با خانه داشته باشید
قانون طلایی کمپینگ برفی این است که مطمئن شوید در مسیر احتمالی بهمن قرار نگرفته اید یا خطری در فاصله قابل توجهی از کمپ ندارید (مانند سراک، مسیر سر خوردن برف یا ریزش سنگ). اگر یک قانون وجود دارد که باید از آن پیروی کرد، این همان است.

2. اتاقی با دید پیدا کنید
شما بیشتر از داخل چادر خود را بیرون از چادر خواهید دید و چیزی خاص در مورد آشپزی با غروب باشکوه خورشید در دوردست، یا بیرون رفتن در صبح و گرفتن نفس در مناظر در نور صبح وجود دارد.

3. آب منبع حیات است (و مصرف سوخت)
من دوست دارم کمپی را پیدا کنم که آب روان در فاصله چند قدمی آن وجود داشته باشد زیرا آب شدن برف یک فرآیند است و مقدار زیادی از زمان و سوخت مصرف می کند. من نهرها را ترجیح می‌دهم، اما اگر در دسترس نباشند و هوا گرم باشد، «سینک‌های خورشیدی» را ایجاد می‌کنم که اصطلاحی جذاب برای فرآیند قطره‌ای در برف است.

4. پناه از طوفان
دیوارهای سنگی یا برفی، همیشه خوب است که در اطراف چادر خود دیوارهای سرپناهی بسازید، زیرا هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که بخواهید بخوابید و در لحظه تاریک شدن هوا با طوفان بادی مواجه شوید. توجه داشته باشید که باد از چه سمتی می‌آید، اما برای تغییر جهت آن آماده باشید.

5. بگذارید خورشید بدرخشد
من همیشه در نظر می‌گیرم که خورشید از کجا طلوع می‌کند و اینکه آیا سایت کمپینگ من آفتاب اولیه صبح را دریافت می‌کند یا خیر. من ترجیح می دهم آخرین و اولین نور را داشته باشم، اما اگر قرار باشد انتخاب کنم، بدون شک طلوع خورشید خواهد بود. سردترین قسمت روز سحر است و اگر در سایه باشد، بیدار شدن از خواب می‌تواند روند کندی داشته باشد. یک کیسه خواب گرم نیز همیشه یک مکمل خوشایند برای فرآیند بیدار شدن و شروع به کار است.

6. یک سایت آشپزی بسازید
چه برای یک روز یا یک هفته، هیچ چیز بهتر از داشتن فضای باز برای روشن کردن اجاق گاز و آزادی حرکت آسان نیست. همیشه خوب است که محل های آشپزی خود را از محل چادر خود جدا کنید.

7. مطمئن شوید که محل کمپ شما از هوا قابل مشاهده است
من این نکته را در مواقع اضطراری هنگام کمپینگ در مناطق دورافتاده تمرین می کنم. چه چادر رنگارنگ شما باشد و چه بقایای برف که همه در یک نقطه انباشته شده اند، این تصاویر می تواند جان شما را در یک موقعیت وخیم نجات دهد.

8. هیچ اثری به جز رد پا از خود جای نگذارید
امیدواریم در منطقه ای بکر کمپینگ کنید: آن را به همین شکل نگه دارید تا دیگران بتوانند از آن لذت ببرند.

#کمپینگ_زمستانی #زمستان #کوهنوردی #کمپ #کوهستان #برف


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 885
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14646
بازدید ماه: 70444
کل بازدید ها: 423772
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com