درباره تامارا لانگر

تامارا لانگر«Tamara Lunger» در ۶ ژوئن ۱۹۸۶ در شهر بولزانو، کشور ایتالیا متولد شده است و فرزند «هاسجورگ لانگر» ، قهرمان جهان اسکی کوهستان، می باشد. تامارا دوران کودکی غیر متعارف خود را در Val d’Ega تجربه کرده است، جایی در یک روستای کوچک بالاتر از بولزانو ، بین دره های کوهستان و جنگل ها بزرگ شد. بسیار نزدیک به والدین و خواهرانش. او در سال ۲۰۰۲ اسکی را شروع کرد و همزمان در رشته کوهنوردی و اسکی کوهستان فعالیت می کرد. تامارا طی سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ بیش از ۹ قهرمانی در ورزش اسکی کوهستان کسب نموده است. برای آشنایی بیشتر با این قهرمان در ادامه با قله همراه باشید.
جوان ترین دختر صعود کننده به کی ۲
تامارا لانگر در ۲۳ می ۲۰۱۰ در سن ۲۳ سالگی توانست قله لوتسه به ارتفاع ۸۵۱۶ متر، را صعود کند و لقب (جوان ترین دختر صعود کننده به کی ۲) را از آن خود کرد.
او در سال ۲۰۱۴ قله کی ۲ را نیز با استفاده از اکسیژن مصنوعی صعود کرد.
تامارا و کوهستان مرگ
در زمستان سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، تامارا لانگر به همراه سیمون مورو برای اولین صعود زمستانه به قله نانگاپاربات (معروف به کوهستان مرگ) تلاش کردند اما زمانی که تنها ۷۰ متر مانده بود تا به قله برسند، تامارا انصراف داد،اگر او انصراف نمیداد اولین زنی میشد که به نانگاپاربات صعود کرده.
مورو در کنار الکس تیکسون و علی سدپارا به قله رسید. تامارا احساس ناخوشایندی داشت و به صدای درونی اش که او را به فرود دعوت می کرد گوش داد، زیرا می دانست اگر برای افتخار به کوهنوردی ادامه می داد، بعداً برای پایین آمدن به کمک احتیاج خواهد داشت.
اما این تصمیم هوشمندانه تامارا نشان داد حفظ جانش برای او از کسب عنوان مهم تر است!
در مصاحبه ای تامارا در مورد نانگاپاربات گفت که پدر مادرش او را به صعود نانگاپاربات تشویق می کردند. او می گفت که: نانگا رویای من بود ولی من انرژی زیادی از دست داده بودم چون قبلا بالا آورده بودم و به همین خاطر می دانستم که اگر ادامه دهم بازگشت سختی خواهم داشت و به همین دلیل تصمیم گرفتم از ۷۰ متری قله بازگردم.
قله پوبدا (یکی از سردترین نقاط زمین)
در فوریه سال ۲۰۱۸ در زمستان ۲۰۱۸ “سیمونه”و “تامارا” بار دیگر بهمراه هم دست به ماجراجویی در شرق سیبری زدند و موفق شدند اولین صعود زمستانه “گورا پوبدا” (پیک پوبدا هم نامیده می‌شود) به ارتفاع ۳۰۰۳ متر را صعود کنند، آنها  قله “پیک پوبدا” در شرق سیبری را سرمای منجمدکننده حدود منفی ۵۰ درجه صعود کردند.
این قله یکی از دور افتاده ترین و خطرناک ترین قلل هفت هزار متری جهان است و همچنین یکی از سردترین نقاط زمین نیز نام گرفته است.
تامارا در جریان یکیی از صعودهای زمستانه به کی ۲ بعد از مرگ دلخراش یکی از همنوردانش (مینگوته) و انصراف همنورد اصلی وی (الکس گاوان)، توانست روحیه خود را حفظ کند وبه تنهایی به مسیر صعود ادامه دهد.
زیرا تامارا همیشه سعی دارد درون هر چیز بد، چیزی دیگر کشف کند،غلبه کند و در نتیجه قوی تر شود.
صعودهای تامارا لانگر


 ۲۰۰۹– صعود به قله ایمجاتسه(معروف به آیلندپیک) به ارتفاع ۶۱۸۹ متر
۲۰۱۰ – صعود به لوتسه به عنوان جوان ترین زن صعود کننده (در سن ۲۳ سالگی) به این قله، به ارتفااع ۸۵۱۶ متر
۲۰۱۱ – صعود به قله خان تنگری به ارتفاع ۷۰۱۰ متر
۲۰۱۲ – صعود به قله موستاق آتا به ارتفاع ۷۵۴۶ متر
۲۰۱۳ – صعود به قله لنین(ابن سینا) به ارتفاع ۷۱۳۴ متر
۲۰۱۴ – صعود به قله کی ۲ بدون کپسول اکسیژن به ارتفاع ۸۶۱۱ متر
۲۰۱۵ – تلاش برای صعود زمستانی به قله ماناسلو به ارتفاع ۸۱۵۶ متر به همراهی سیمون مورو، اما این صعود به دلیل بارش سنگین برف در منطقه، لغو شد
– تلاش برای صعود زمستانه به نانگاپاربات به ارتفاع ۸۱۲۶ اما تامارا از ۷۰ متری قله فرود را انتخاب کرد
۲۰۱۸ – صعود زمستانه به قله گورا پوبدا به ارتفاع ۳۰۰۳ متر با همراهی سیمون مورو
در زمستان سال ۲۰۱۹ قرار شد تامارا لانگر و سیمون مورو اولین صعود زمستانه قلل گاشربروم ۱ و گاشربروم ۲ را رقم بزنند اما به دلیل مصدومیت سیمون مورو این صعود متوقف شد.
«هر لحظه‌ای که در کوهستان می‌گذرانم به من کمک می‌کند از اینکه هستم آگاهی داشته باشم و نسبت به زندگی قدردان‌تر باشم. »
این سخنان از بانوی پُر‌انگیزه ایتالیایی می‌باشد که سرمشق و الگوی خیلی از دختران جوان در سطح جهان قرار گرفته است. تامارا لانگر از ۱۴ سالگی رویای قله‌های ۸۰۰۰ متری را در سر داشت؛ رویایی که خیلی هم از او دور نبود. شاید همین اشتیاق لونگر را تبدیل به دومین زن ایتالیایی در تاریخ کوهنوردی کرده که موفق به صعود قله K2 شده است.
تامارا آنقدر از خواسته خود در زندگی اطمینان داشت که پس از اولین تجربه کوهنوردی خود گفت: “همه چیز برای من روشن است. این همان چیزی است که من می‌خواهم!”
منبع : بریم کوهمعرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1145
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10219
بازدید ماه: 49638
کل بازدید ها: 626002
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com