معرفی کتاب حباب ترس

بدون ترس، هیچ چالشی وجود ندارد. بدون چالش، هیچ رشدی وجود ندارد. بدون رشد، زندگی وجود ندارد. آنت میدلتون در کتاب حباب ترس که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز به شمار می‌آید، داستان هیجان‌انگیز صعود مرگبار خود به اورست را بازگو می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از ترس در زندگی استفاده کرد و به کمک آن از محدودیت‌های خود عبور کنید. برای آشنایی بیشتر با این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
درباره‌ی کتاب حباب ترس:
آنت میدلتون (Ant Middleton) با ترس غریبه نیست: او به عنوان یک مرد در نیروهای ویژه، هر روز با ترس روبرو می‌شود و هرگز نمی‌داند چه چیزی در انتظارش است. او به علت درگیری با یک افسر پلیس به زندان افتاد و چهار ماه را پشت میله‌های زندان سپری نمود، در زندان لقب او را ناشناخته گذاشته بودند. از دوستان و خانواده جدا شد و با افکار شکست و ترس از آینده خود تنها ماند و زمانی که به اورست قدم گذاشت، در شرایطی که خطر مرگ او را تهدید می‌کرد و همه چیز در شرایط ناامید کننده‌ای قرار داشت، مجبور شد با بزرگترین ترس خود روبرو شود؛ ترس از اینکه مرگ او باعث شود همسرش بدون شوهر و فرزندانش بدون پدر شوند. اما ترس، دشمن او نیست بلکه همانند انرژی و نیرویی او را تحریک می‌کند.
ترس باعث می‌شود تا کل زندگی هراسناک و خطرناک به نظر برسد. به همین دلیل است که زندگی در هاله‌ای از ترس، یک ذهن بیمار به وجود می‌آورد؛ ذهنی که همچون آتشی سهمگین و وحشی در جامعه‌ی امروز ما در حال گسترش است و باعث ایجاد نسلی از زنان و مردانی شده که دوست دارند پایشان را بر زمین بکوبند و دیگران مسئولیت اعمالشان را بر عهده بگیرند.
با مفهوم حباب ترس، میدلتون یاد گرفته است که قدرت ترس را مهار و نیروی مثبتی را ایجاد کند. ترس به او اجازه می‌دهد تا چالش‌های زندگی را دنبال کند، او می‌خواهد نشان دهد که ترس مهار نشده چقدر می‌تواند برای افراد و اطرافیانشان خطرناک باشد. زندگی در ترس و وحشت نابودکننده است. ترس باعث ایجاد نوعی منفی‌بافی می‌شود که کل زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شیوه‌ی دریافتی که فرد از حقیقت دارد را دچار دگرگونی می‌سازد. درست همان‌طور که بیست سال پیش در کوه اسناودن برای کوهنوردی که جلوی میدلتون حرکت می‌کرد، اتفاق افتاد، او وحشت‌زده شد و ناگهان کوه برایش به یک تله‌ی مرگ بدل گشت.
میدلتون در کتاب حباب ترس (The Fear Bubble) بدون اینکه واقعیت را پنهان کند، مرحله‌ای از زندگی‌اش را توصیف کرده که بسیار تاثیرگذار است. کتاب حاضر صرفاً یک داستان معمولی نیست بلکه روایتی واقعی‌ست که در آن آموزه‌های بسیار مفیدی در مورد کنترل و مهار ترس در زندگی وجود دارد. میدلتون قصد دارد از ماجراجویی‌ها، اتفاقات و رویدادهای آن کوه به‌ عنوان سکویی برای شیرجه زدن به درون تمام چیزهایی که در زندگی آموخته استفاده کند و ثابت کند که مهار کردن ترس و استفاده از قدرت آن به همه این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت زندگی کنند.
کتاب حباب ترس مناسب چه کسانی است؟
کتاب حاضر برای علاقه‌مندان به خاطرات و آموزه‌های روانشناسی جذاب و خواندنی است. همچنین خواندن این اثر الهام‌بخش برای هر فردی که می‌خواهد ترس خود را مهار کرده و قله‌های زندگی شخصی خودش را فتح کند، مناسب خواهد بود.
آنت میدلتون را بیشتر بشناسیم:
این نویسنده و مجری امریکایی در سال 1980 در پورت باوث متولد شد، سال‌ها به عنوان سرباز در ارتش خدمت کرد و بعد از آن به عنوان مجری در یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلویزیونی آمریکا تحت عنوان چه کسی جرأت برنده شدن دارد فعالیت نمود و به خاطر تجارب حیرت آوری که در دوران خدمتش کسب کرد، اشتهای سیری ناپذیری برای ماجراجویی دارد و همواره در پی به چالش کشیدن زندگی است.
او بعد از چندین سال فعالیت، تصمیم گرفت تا آموخته‌های خود را در قالب کتاب و سخنرانی‌های انگیزشی با سایرین به اشتراک بگذارد. پس از انتشار نخستین کتاب در سال 2018 که جزو پرفروش‌ترین‌ها بود، در سال 2019 کتاب حاضر را روانه بازار کرد که در فهرست کتاب‌های پرفروش، رتبه نخست را کسب نمود.
در بخشی از کتاب حباب ترس می‌خوانیم:
با صعود از قلّۀ اسناودن شرایطم به‌کلی تغییر کرد. واضح‌ترین خاطرۀ من از آن رویداد، به زمانی برمی‌گردد که پای دوستم لغزید. ابتدا ترس در وجودش رخنه کرد و بعد وجودش را فراگرفت و درنهایت نیز دست از تلاش کشید و از کوه پایین رفت تا خودش را به زمین امن برساند. نزدیک بود تا ترس او به من هم سرایت کند، این حس داشت همچون یک مایع سنگین و فلج‌کننده در وجودم رخنه می‌کرد. با نگاهی به اطرافم، دریافتم که بر لبۀ مرگ ایستاده‌ام. با کوچک‌ترین اشتباهی به آغوش مرگ پرتاب می‌شوم. ممکن بود سُر بخورم. ممکن بود از سرما یخ بزنم یا از ترس سکته کنم. تا قبل از آن چنین شرایطی را تجربه نکرده بودم. برای نخستین بار در تمام طول عمرم احساس می‌کردم که مرگ و زندگی‌ام در دستان خودم قرارگرفته است. در همان حین که ترس تلاش می‌کرد تا راهی به درونم بیابد، می‌بایست تصمیم نهایی را بگیرم. آیا می‌بایست به حرف‌هایش گوش دهم؟ یا اینکه به ندای وجودم گوش بسپارم؟ بالا بروم؟ یا پایین بیایم؟
در همان حال که از پلکان ایستگاه متروی لیورپول بالا و پایین می‌رفتم در افکارم غرق‌شده بودم و آن‌چنان در تفکراتم فرورفته بودم که گویی تمامی آن وقایع در آن لحظه در مقابلم در حال روی دادن بودند. آن روز، نزدیک بود ترس فائق شود، امّا به‌محض اینکه تصمیم گرفتم به مسیرم ادامه دهم و خودم را به قلّه برسانم، تحول غیرقابل‌باوری در وجودم رخ داد و تصوراتم تغییر کرد. به نظر می‌رسید که کوه دیگر نمی‌خواهد مرا از بدنش جدا کند، بلکه به یاری‌ام شتافته تا در رسیدن به قلّه همراهی‌ام نماید. در آن لحظه احساس ایستادن بر لبۀ مرگ از وجودم رخت بربست.
دلیل این تحول بزرگ چه بود؟ چطور چنین دگرگونی‌ای اتفاق افتاده بود؟ به نظر خودم، بخشی از این تحول، بدان دلیل بود که وقتی تصمیم گرفتم به مسیرم به سمت قلّه ادامه دهم، مسئولیت عواقب عملم را پذیرفته بودم.
فهرست مطالب کتاب
مقدمه
فصل اول - رام کردن روح خودم
فصل دوم - شیوۀ مهار کردن ترس
فصل سوم - جادۀ چومولونگما
فصل چهارم - نوشداروی جادویی
منبع : کتابراه


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1186
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10260
بازدید ماه: 49679
کل بازدید ها: 626043
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com