نحوه ی اصولی حمل کرامپون در کوله پشتی

نحوه ی حمل اصولی تجهیزات کوهنوردی بسیار مهم می باشد زیرا این تجهیزات باید به گونه ای حمل شوند که علاوه بر اینکه آسیبی به تجهیزات وارد نشود باعث سنگینی کوله پشتی و آسیب رساندن به دیگر وسایل داخل کوله پشتی نشود. در این مقاله از قله به نحوه حمل کرامپون در کوله پشتی، بررسی نحوه اتصال ایمن و تمامی مواردی که بایستی در این زمینه بدانید، پرداخته شده است. در ادامه با قله همراه باشید.
هنگام اتصال کرامپون به کوله پشتی، به موارد زیر توجه باید داشته باشید.
زیرا اگر کرامپون های خود را به صورت نادرست بخواهید در کوله پشتی حمل کنید میتواند باعث آسیب رساندن به خودتان و حتی وسایل و تجهیزاتی که با خود حمل میکنید شود.
نحوه حمل کرامپون در کوله پشتی
روش بدون آسیب لبه های تیز
کرامپون های خود را کنار هم قرار دهید و قسمت های پایینی رو به روی یکدیگر باشند.
به طوری که به وسایل دیگر برخورد نکنند.
گره دوبل
هنگامی که کرامپون خود را به کول پشتی خود می بندید، گره دوبل به آن ببندید.
به این ترتیب، اگر تسمه ای از آن خراب شود، شما گره دیگری دارید که وسایل گرانبهای خود را ایمن نگه می دارد.
کاهش حجم
با استفاده از تسمه های کرامپون، آنها را کمی صاف تر فشار دهید.
این کاهش اندک در حجم به آنها کمک می کند تا فضای کمتری را در داخل یا روی کوله پشتی شما اشغال کرده و پیاده روی را آسان تر میکنند.
کوله پشتی تمیز و مرتب دارای مرکز ثقل نزدیک به ماهیچه های اصلی است که حمل آن ارگونومیک تر است.
به طور خلاصه، ماهیچه های شما مجبور نیستند برای تثبیت خود و کوله پشتی خیلی سختی تحمل کنند .
بنابراین از انرژی به طور کارآمدتری استفاده خواهید کرد.
اتصال کرامپون داخل کوله یا خارج آن
در مورد حمل کرامپون دو طرز فکر وجود دارد:
    آنهایی که می گویند اتصال کرامپون در بیرون کوله بهتر است
    و کسانی که ترجیح می دهند کرامپون را داخل کوله جای دهند.
هنگام بستن کرامپون های خود در داخل کوله، مطمئناً باید در بالای کیف شما قرار بگیرند.
هنگام توقف پوشیدن کرامپ ها، می خواهید آنها را در دسترس خود قرار دهید و نمی خواهید همه وسایل هایی را که بسته بندی کرده اید، دوباره باز کرده یا جابه جا کنید تا به کرامپون هایتان دسترسی داشته باشید.
شما همچنین نمی خواهید انتهای تیز کرامپون هایتان را در داخل کوله پشتی قرار دهید، جایی که نمی توانید ببینید چه خبر است.
حمل کرامپون در داخل کوله پشتی:
قرار دادن کرامپون ها در بیرون کوله، خطر گیر کردن به وسایل شما در حین پیاده روی، گم شدن و در نهایت آسیب رساندن به شما را افزایش می دهد.
حمل کرامپون در خارج کوله :
حمل کرامپون در داخل کوله خطر آسیب رساندن به وسایل دیگر شما را افزایش می دهد، زیرا دقیقاً در کنار آن قرار گرفته است.
هنگام برداشتن کرامپون ها، آنها خیس و کثیف می شوند، بنابراین قرار دادن آنها در داخل کوله پشتی لباس های خشک و غذای شما را خیس می کند.
از آنجا که استدلالهای معتبری برای هر دو طرز فکر وجود دارد، باید این مورد را خودتان تصمیم بگیرید.
این بستگی به ترجیحات شخصی شما، کوله پشتی و مهارت های بسته بندی شما دارد.
منبع : نوین


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1207
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10281
بازدید ماه: 49700
کل بازدید ها: 626064
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com