علائم خطر سلامت روان کودک

در طی فرایند رشد و بزرگ شدن کودکان فراز نشیب های زیادی برایتان به‌وجود می آید که با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید با آن مقابله کنید. در این مقاله از قله به رفتارهای نگران کننده ی سلامت روان کودک اشاره شده است. برای آشنایی بیشتر با این رفتارها در ادامه با قله همراه باشید.
علائم نگران کننده سلامت روان کودک
کاملاً طبیعی است که هنگام بزرگ کردن کودک تان، با فراز و نشیب هایی روبرو باشید؛ اما از طرفی هم بعنوان والدین باید علائم هشدار دهنده را به یاد داشته باشید که اگر بیش از چند هفته ادامه داشته باشند، بهتر است از کمک حرفه ای استفاده کنید؛ چرا که گاهی اوقات ممکن است نشانه‌ای از یک اختلال روانی باشد و فقط یک متخصص می ‌تواند تشخیص دهد که دقیقاً چه اتفاقی برای کودک شما افتاده است؛ اما در هر صورت باید از قبل نشانه ها و علائمی که ممکن است خطرناک باشند را به یاد بسپارید که در این قسمت از نمناک این علائم را به شما معرفی خواهیم کرد.
خشم و تغییر حالت روحی


خشم و تغییراتِ روحی یا عصبانیت بدون هیچ دلیلی، گاهی اوقات همراه با تپش قلب و تنفس تند اتفاق می افتد و می تواند علامت یک بیماری ذهنی باشد که باید آن را پیگیری کرد.
اهمیت ندادن به ظاهر شخصی


اگر کودک شما هرگز به ظاهر خود اهمیت نمی دهد و تمیز نیست، بدانید که این اتفاق غیر طبیعی است. در واقع کودک تان نباید ظاهر و تمیزی اش را نادیده بگیرد و همیشه شلخته به نظر برسد.
دوری از دوستان و خانواده


دوری کردن از تعاملات اجتماعی و خانواده می‌ تواند علامتی منفی در کودک باشد. اگر متوجه شدید که او در مدرسه بهترین دوستانش را نادیده می‌ گیرد، حتما با متخصص صحبت کنید و دلیل را پیدا کنید.
انجام ندادن کارهایی که قبلا از آن لذت می برد


یکی دیگر از علائمی که نشان می دهد کودک از لحاظ عاطفی و احساسی دچار مشکل شده، این است که کارها و بازی هایی که قبلا انجام می داد و به آنها عادت داشت را دیگر انجام نمی دهد و برایش لذتی ندارد؛ حتی غذا هایی که قبلا دوست داشت را نمی خورد.
افزایش رفتار پرخطر


دعوا کردن، وارد شدن به ورزش های خیلی سنگین و نادیده گرفتن مدرسه جزء رفتار های پرخطر است که اگر در کودک خود مشاهده کردید، حتماً باید از طریق متخصص آن را پیگیری کنید.
سر درد و دل درد مداوم


مشکلاتِ ذهنی ممکن است گاها خود را با درد نشان دهند. اگر کودک تان مدام از سر درد، دل درد، حالت تهوع و دیگر درد های جسمی گله و شکایت می کند، حتماً باید به پزشک مراجعه کنید؛ چرا که شاید مشکل از اضطراب و افسردگی باشد.
تغییر در عادات خواب و غذا


ممکن است کودک تان با خوردن و خوابیدن مشکل داشته باشد. اگر این الگو ها به سمت بدتر شدن تغییر کنند و برای مدت طولانی منفی بمانند، نباید آن را نادیده بگیرید؛ البته در کل کودکان با مشکلات خوابیدن در طول زندگی مواجه می‌ شوند؛ اما اختلالات ذهنی هم می تواند عاملی برای این اتفاق باشد که در هر صورت باید پیگیری شوند.
منبع : نمناک


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1314
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10388
بازدید ماه: 49807
کل بازدید ها: 626171
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com