رفتارهای اجتماعی غلط که زندگی شما را ناخوشایند می کند!

برخی از مردم بر این باور هستند که مردم دقیقا همانطور که شما به آنها اجازه می دهید با شما رفتار می کنند و این سخن تا حد زیادی درست است. زمانی که شما به خودتان عشق بورزید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت. در این مقاله از قله لیستی از کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آنها را بدهید گردآوری شده است که بر زندگی شما نیز تاثیر می گذارد. در ادامه با قله همراه باشید.
کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آن را بدهیم!
• شما برای ظاهر یا ترجیحات خود شرمنده هستید
اگر کسی در مورد لباس، شکل یا انتخاب همسر شما جملات منفی می گوید، لطفا شروع به بهانه جویی نکنید. شما مقصر نیستید و به هیچکس مدیون نیستید به یاد داشته باشید که افراد فوضول احتمالا اتفاق خاصی را در زندگی خود تجربه نکرده اند.
• شما مجبور هستید بین شغل و زندگی یکی را انتخاب کنید
 متاسفانه، این اتفاق اغلب هم در محل کار و هم در خانه رخ می دهد، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند خانواده را به نفع کار رها کنید یا برعکس. برقراری ارتباط با نیاز های خود به هر دو طرف و مدیریت خوب زمان به شما کمک می کند تا در کار و زندگی خود بهترین باشید و برای عزیزان خود وقت به اندازه کافی داشته باشید؛ همچنین وقت آزاد برای سرگرمی ها را نیز در اختیار خواهید داشت.
• همه چیز در این دنیا برای شما تعیین می شود
این امکان وجود دارد که مادر و پدر شما واقعا بهتر از شما شرایط  این زندگی را بدانند، حتی اگر خودتان در حال حاضر پدر و مادر باشید. اما این به آنها حق تحمیل انتخاب خود را به شما نمی دهد، هر چقدر هم که ایده ها و انتخاب های آن ها خوب به نظر برسد.
این زندگی شماست. شما عواقب تصمیمات خود را متحمل خواهید شد، بنابراین حق دارید آنطور که می خواهید تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید بهتر است یک طراح لباس شاد، البته نه خیلی معروف باشید تا یک وکیل ثروتمند که نمی تواند از افسردگی خلاص شود.
• روابطی که شما را ناراحت می کند
جالب است بدانید یک بار شخصی به شوخی گفت: شما همیشه بخاطر رابطه ی خود گریه می کنید؟ با چه کسی در ارتباط هستید؟ با یک شخص یا پیاز؟
اگر شریک زندگی شما مدام شما را ناراحت می کند، به این فکر کنید که زندگی بدون این فرد برای شما چگونه است قطعا تصمیم بهتری خواهید گرفت و یا فکر کنید که چرا هنوز با او هستید؟ این خودتان هستید که باعث خوشبختی و خوشحالی خودتان هستید نه افراد دیگر!
• اجبار به رابطه جنسی، حتی توسط همسرتان
بدن شما فقط به شما تعلق دارد و " حقوق زناشویی " به این معنی نیست که می توانید بدون توجه به خواسته ها و رفاه خود از جسمتان استفاده کنید. یک همسر یا شریک مناسب با امتناع شما همدردی خواهد کرد. به یاد داشته باشید در صورتی که برعکس اتفاق بیفتد و به خودخواهی متهم شوید، دلیلی جدی برای تجدید نظر در رابطه خود دارید.
•به طور مداوم دروغ های دوستان یا همسرتان را نادیده می گیرید
اگر تصمیم دارید که رابطه خود را بدون اعتماد حفظ کنید، پس بدون قضاوت به طرف مقابل بگویید که همه چیز را می دانید. تغییر این شخص موضوع اصلی فکر شما نیست، شما می توانید همچنان از او حمایت کنید اما بدانید اگر کسی شما را واقعا دوست داشته باشد و به شما احترام می گذارد و از ابتدا به شما دروغ نمی گوید.
•تحمل بی احترامی در محل کار
متاسفانه برخی از افراد مجبورند بی احترامی کارفرما یا همکاران خود را تحمل کنند. اگر در موقعیت مشابهی قرار گرفتید، از خودتان بپرسید که آیا آنقدر به این شغل نیاز دارید که تحقیر شوید؟ از مبارزه برای حق و حقوق خود دریغ نکنید و اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، از پاسخ دادن محترمانه اما قاطعانه نترسید. زمانی که شما ارزش خودتان را بدانید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت.
• آزار جسمی و روحی حتی در رابطه
هیچ توجیهی برای کسانی که به طور سیستماتیک شما را مورد ضرب و شتم یا تحقیر قرار می دهند وجود ندارد. امنیت شما از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید در کنار فردی باشید که دائما سلامت جسمی و روحی و حتی جان شما را تهدید می کند. شما حق کامل دارید که تمام ارتباط هایتان را با یک شخص سوء استفاده کننده قطع کنید و حتی آنها را به نهاد های امنیتی گزارش دهید.
• کنترل مداوم
اگر کسی شما را در هر حرکت یا هر کاری که انجام می دهید ، کنترل می کند خواه والدین، دوستان یا شریک زندگی شما باشد، این بدان معنا نیست که آنها خیلی اهمیت می دهند، همه به فضای شخصی نیاز دارند و روابط بدون اعتماد متقابل غیرممکن است. اگر این وضعیت به شانس واگذار شود، می تواند به یک استبداد واقعی تبدیل شود.
• سرزنش برای کمبود ها و نقص ها
تصور کودک ایده آل، مرد واقعی، دختر رویایی، تقریبا در ذهن همه ما وجود دارد، اما این به شما این اجازه را نمی دهد که عزیزان خود را به خاطر از دست دادن چیزی مورد انتقاد قرار دهید. با این حال تسلیم کسانی نشوید که اصرار دارند مدل موهایتان یا مدل لباس پوشیدنتان را عوض کنید، تغییرات شما تضمین نمی کند که آنها شما را بیشتر دوست خواهند داشت، شما مجبور نیستید مدام بخاطر عزیزانتان تغییر رنگ بدهید و هر مدلی که دوست دارند باشید، نکته قابل توجه این است که شما فقط باید به کسی گوش بدهید که نگران سلامتی یا رفاه زندگی شماست.
سخن پایانی
با توجه به مواردی که ذکر شد، اگر می خواهید زندگی آرام داشته باشید این 10 مورد را از ذهن خودتان بیرون کنید و برای خودتان زندگی کنید، اجازه ندهید دیگران همیشه در مورد روش زندگی شما، برنامه ها و اهداف و یا حتی طرز لباس پوشیدنتان نظر بدهند. به این ترتیب زندگی خوبی خواهید داشت بدون دغدغه و سرشار از انرژی.
امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.
منبع : بیتوته


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1315
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10389
بازدید ماه: 49808
کل بازدید ها: 626172
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com