رفتارهای اجتماعی غلط که زندگی شما را ناخوشایند می کند!

برخی از مردم بر این باور هستند که مردم دقیقا همانطور که شما به آنها اجازه می دهید با شما رفتار می کنند و این سخن تا حد زیادی درست است. زمانی که شما به خودتان عشق بورزید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت. در این مقاله از قله لیستی از کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آنها را بدهید گردآوری شده است که بر زندگی شما نیز تاثیر می گذارد. در ادامه با قله همراه باشید.
کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آن را بدهیم!
• شما برای ظاهر یا ترجیحات خود شرمنده هستید
اگر کسی در مورد لباس، شکل یا انتخاب همسر شما جملات منفی می گوید، لطفا شروع به بهانه جویی نکنید. شما مقصر نیستید و به هیچکس مدیون نیستید به یاد داشته باشید که افراد فوضول احتمالا اتفاق خاصی را در زندگی خود تجربه نکرده اند.
• شما مجبور هستید بین شغل و زندگی یکی را انتخاب کنید
 متاسفانه، این اتفاق اغلب هم در محل کار و هم در خانه رخ می دهد، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند خانواده را به نفع کار رها کنید یا برعکس. برقراری ارتباط با نیاز های خود به هر دو طرف و مدیریت خوب زمان به شما کمک می کند تا در کار و زندگی خود بهترین باشید و برای عزیزان خود وقت به اندازه کافی داشته باشید؛ همچنین وقت آزاد برای سرگرمی ها را نیز در اختیار خواهید داشت.
• همه چیز در این دنیا برای شما تعیین می شود
این امکان وجود دارد که مادر و پدر شما واقعا بهتر از شما شرایط  این زندگی را بدانند، حتی اگر خودتان در حال حاضر پدر و مادر باشید. اما این به آنها حق تحمیل انتخاب خود را به شما نمی دهد، هر چقدر هم که ایده ها و انتخاب های آن ها خوب به نظر برسد.
این زندگی شماست. شما عواقب تصمیمات خود را متحمل خواهید شد، بنابراین حق دارید آنطور که می خواهید تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید بهتر است یک طراح لباس شاد، البته نه خیلی معروف باشید تا یک وکیل ثروتمند که نمی تواند از افسردگی خلاص شود.
• روابطی که شما را ناراحت می کند
جالب است بدانید یک بار شخصی به شوخی گفت: شما همیشه بخاطر رابطه ی خود گریه می کنید؟ با چه کسی در ارتباط هستید؟ با یک شخص یا پیاز؟
اگر شریک زندگی شما مدام شما را ناراحت می کند، به این فکر کنید که زندگی بدون این فرد برای شما چگونه است قطعا تصمیم بهتری خواهید گرفت و یا فکر کنید که چرا هنوز با او هستید؟ این خودتان هستید که باعث خوشبختی و خوشحالی خودتان هستید نه افراد دیگر!
• اجبار به رابطه جنسی، حتی توسط همسرتان
بدن شما فقط به شما تعلق دارد و " حقوق زناشویی " به این معنی نیست که می توانید بدون توجه به خواسته ها و رفاه خود از جسمتان استفاده کنید. یک همسر یا شریک مناسب با امتناع شما همدردی خواهد کرد. به یاد داشته باشید در صورتی که برعکس اتفاق بیفتد و به خودخواهی متهم شوید، دلیلی جدی برای تجدید نظر در رابطه خود دارید.
•به طور مداوم دروغ های دوستان یا همسرتان را نادیده می گیرید
اگر تصمیم دارید که رابطه خود را بدون اعتماد حفظ کنید، پس بدون قضاوت به طرف مقابل بگویید که همه چیز را می دانید. تغییر این شخص موضوع اصلی فکر شما نیست، شما می توانید همچنان از او حمایت کنید اما بدانید اگر کسی شما را واقعا دوست داشته باشد و به شما احترام می گذارد و از ابتدا به شما دروغ نمی گوید.
•تحمل بی احترامی در محل کار
متاسفانه برخی از افراد مجبورند بی احترامی کارفرما یا همکاران خود را تحمل کنند. اگر در موقعیت مشابهی قرار گرفتید، از خودتان بپرسید که آیا آنقدر به این شغل نیاز دارید که تحقیر شوید؟ از مبارزه برای حق و حقوق خود دریغ نکنید و اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، از پاسخ دادن محترمانه اما قاطعانه نترسید. زمانی که شما ارزش خودتان را بدانید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت.
• آزار جسمی و روحی حتی در رابطه
هیچ توجیهی برای کسانی که به طور سیستماتیک شما را مورد ضرب و شتم یا تحقیر قرار می دهند وجود ندارد. امنیت شما از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید در کنار فردی باشید که دائما سلامت جسمی و روحی و حتی جان شما را تهدید می کند. شما حق کامل دارید که تمام ارتباط هایتان را با یک شخص سوء استفاده کننده قطع کنید و حتی آنها را به نهاد های امنیتی گزارش دهید.
• کنترل مداوم
اگر کسی شما را در هر حرکت یا هر کاری که انجام می دهید ، کنترل می کند خواه والدین، دوستان یا شریک زندگی شما باشد، این بدان معنا نیست که آنها خیلی اهمیت می دهند، همه به فضای شخصی نیاز دارند و روابط بدون اعتماد متقابل غیرممکن است. اگر این وضعیت به شانس واگذار شود، می تواند به یک استبداد واقعی تبدیل شود.
• سرزنش برای کمبود ها و نقص ها
تصور کودک ایده آل، مرد واقعی، دختر رویایی، تقریبا در ذهن همه ما وجود دارد، اما این به شما این اجازه را نمی دهد که عزیزان خود را به خاطر از دست دادن چیزی مورد انتقاد قرار دهید. با این حال تسلیم کسانی نشوید که اصرار دارند مدل موهایتان یا مدل لباس پوشیدنتان را عوض کنید، تغییرات شما تضمین نمی کند که آنها شما را بیشتر دوست خواهند داشت، شما مجبور نیستید مدام بخاطر عزیزانتان تغییر رنگ بدهید و هر مدلی که دوست دارند باشید، نکته قابل توجه این است که شما فقط باید به کسی گوش بدهید که نگران سلامتی یا رفاه زندگی شماست.
سخن پایانی
با توجه به مواردی که ذکر شد، اگر می خواهید زندگی آرام داشته باشید این 10 مورد را از ذهن خودتان بیرون کنید و برای خودتان زندگی کنید، اجازه ندهید دیگران همیشه در مورد روش زندگی شما، برنامه ها و اهداف و یا حتی طرز لباس پوشیدنتان نظر بدهند. به این ترتیب زندگی خوبی خواهید داشت بدون دغدغه و سرشار از انرژی.
امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.
منبع : بیتوته


#کوهنوردی#مفاهیم_اولیه#آموزش_کوهنوردی#سفر_به_ارتفاعات#تجهیزات_کوهنوردی#جذابیت_طبیعت#مسیریابی_در_کوهستان#آغاز_ماجرا
آغاز ماجرا: در دل کوهنوردی، راهنمایی در دنیای اصطلاحات و مفاهیم اولیه
در گنجینه طبیعت، کوهنوردی به ما این امکان را می‌دهد که با جلوه‌های بی‌پایان زیبایی و چالش‌های ناتمام آشنا شویم. اما تازه وارد شدن به این دنیای سرسبز و چالش‌انگیز نیازمند یک آشنایی کامل با اصطلاحات و مفاهیم اولیه است. در این مقاله از قله، می‌خواهیم به دنیای جذاب اصطلاحات و مفاهیم اولیه کوهنوردی سفر کنیم. از اصطلاحات امنیتی تا تجهیزات ضروری، این مقاله راهنمای جامعی است برای کسانی که تازه قدم به دنیای کوهنوردی گذاشته‌اند یا می‌خواهند تجربیات خود را بهبود دهند. با قله همراه شوید تا مفاهیم اولیه را به دقت بررسی کرده و به یادگیری این هنر وحشتناک اما فوق‌العاده بپردازیم.
#شادزیستن#رضایتزندگی#زندگی_مثبت#افزایش_شادی#سلامت_روان#ارتباطات_سالم#مدیریت_استرس#زندگی_متعادل
راهکارهای شاد زیستن: از آگاهی زندگی تا هنر و خلاقیت
شادی، به عنوان یکی از اهداف اساسی زندگی، همواره مورد جلب توجه انسان‌ها قرار گرفته است. گاهی اوقات، ما در تلاش برای دستیابی به موفقیت‌ها و تحقق اهداف، از معنا و لذت لحظات کوچک زندگی گذشته و احساسات مثبت را فراموش کرده‌ایم. اما چگونه می‌توانیم با وجود چالش‌ها و فشارهای زندگی، به عنوان انسان‌های شاد و راضی از زندگی بهره‌مند شویم؟ در این مقاله از قله، به بررسی راهکارها و استراتژی‌های مختلفی که می‌توانند به افراد کمک کنند تا شادی را در زندگی یابند، خواهیم پرداخت. از تأثیرات ارتباطات اجتماعی و آگاهی از لحظه حال گرفته تا نقش ورزش، هنر و خلاقیت در افزایش رضایت زندگی، در ادامه با قله همراه باشید.
#غار_سهولان #طبیعت_زیبا #کاوش_گردشگری #معماری_طبیعی #سفر_ماجراجویانه #گردشگری_ایران #آبشار_و_غار #کاوش_زیرزمینی
سفر به عمق زمین: غار سهولان و جذابیت‌های زیرزمینی
غار سَهولان در روستای سهولان، ۴۲ کیلومتری جنوب شرقی شهر مهاباد در مسیر جاده برهان و روستای عیسی کند واقع شده‌است. این غار میان شهرستان مهاباد و شهرستان بوکان قرار گرفته‌است. از سمتِ شهر بوکان تنها ۲۵ کیلومتر فاصله دارد. سهولان در زبان کردی به معنی یخبندان است و مردم محلی، غار را «کونه کفتر» یعنی لانه کبوتر نیز می‌نامند. دلیل این نامگذاری وجود تعداد زیادی لانه کبوتر درون غار است. این غار در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرار دارد. در این مطلب از قله با جاذبه های غار سهولان بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کوهنوردی#هیمالیا#کریس_بانینگتون#صعود_آناپورنا#اورست#سفر_ماجراجویانه#کوهنورد_معروف#تاریخ_کوهنوردی
کریس بانینگتون: مستند سفر به قله‌های آناپورنا و اورست در دهه هفتاد
کریس بانینگتون یک کوهنورد و سرپرستان برنامه‌های فنی در هیمالیا بوده است. او به خصوص برای سرپرستی در صعود به دیواره جنوبی آناپورنا و تیم صعود به دیواره جنوب غربی اورست شناخته شده است.صعود به دیواره‌های این کوه‌های بلند و خطرناک در هیمالیا نیاز به مهارت‌ها و استعدادهای فوق‌العاده کوهنوردانه دارد، و این دو کوه از جمله بلندترین قله‌های جهان هستند. انجام موفق این صعودها نشان‌دهنده توانمندی و تجربه زیاد کوهنوردی کریس بانینگتون است. در این مطلب از قله با کریس بانینگتون بیشتر آشنا شوید. در ادامه با قله همراه باشید.
 #جهانگردی_دوچرخه‌سواری#سفر_با_دوچرخه#ماجراجویی_دوچرخه‌سواری#دوچرخه_سفرها#آداب_و_رسوم_دوچرخه‌سواری#بهبود_فیزیکی_در_سفرهای_دوچرخه‌سواری#مسئولانه_دوچرخه‌سواری#تجهیزات_جهانگردی_با_دوچرخه
راهنمایی برای جهانگردی فعال با دوچرخه
جهانگردی با دوچرخه، یک تجربه هیجان‌انگیز و فرهنگی است که به شما این امکان را می‌دهد که با زیبایی‌ها و تاریخ‌های مختلف جهان آشنا شوید، همچنین این وسیله نقلیه ساده و پویا، فرصتی فوق‌العاده برای بهره‌مندی از فعالیت‌های ورزشی و محیطی است. با دوچرخه‌سواری، شما به راحتی می‌توانید به مناطق دورافتاده دسترسی یابید و از زیبایی‌های طبیعت و فرهنگ‌های محلی لذت ببرید و با سبک زندگی و مردمان محلی آشنا شوید. این تجربه باعث می‌شود که با واقعیت‌ها و چالش‌های جهان، از جمله مسائل محیطی و اجتماعی، به صورت مستقیم در تماس باشید.در این مقاله از قله با هیجان جهانگردی با دوچرخه بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2988  نفر
بازدید روز گذشته: 856  نفر
بازدید هفته: 20086  نفر
بازدید ماه: 193484  نفر
کل بازدید ها: 3216921  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید