میزان کالری سوزی با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از فرح بخش ترین ورزش ها است که به خصوص اگر در دل طبیعت و هوای آزاد انجام شود می تواند به بهبود روحیه، تناسب اندام و کالری سوزی کمک زیادی کند. اگر به دوچرخه سواری علاقه دارید و هر روز سعی می کنید اوقاتی را به این ورزش سرگرم کننده اختصاص دهید حتما به این فکر کرده اید که در طول دوچرخه سواری چقدر کالری می سوزانید و آیا این ورزش می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟ پاسخ به این سوالات بسیار پیچیده است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله از قله درباره آن صحبت خواهیم کرد، در ادامه با قله همراه باشید.
تاثیر سرعت در مقدار کالری سوزی دوچرخه سواری


هنگام انجام فعالیت های ورزشی عضلات بدن با استفاده از اکسیژن موجود در ریه ها چربی، قند و گاهی پروتئین را به آدنوزین تری فسفات تبدیل می کنند که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز سلول ها را بر عهده دارد.
ما همیشه، حتی زمان هایی که ورزش نمی کنیم، به مقداری از این مولکول نیاز داریم اما هنگام ورزش کردن این نیاز افزایش می یابد.
در حالت عادی همیشه مقداری آدنوزین تری فسفات در عضلات وجود دارد اما زمانی که این مقدار مصرف می شود بدن به مقدار بیشتری از آن نیاز خواهد داشت و بدن ما بسته به این که چه مدت و با چه شدتی ورزش می کنیم ممکن است به شیوه های مختلف این ماده را تامین یا تولید کند.
در طول انجام حرکات ورزشی کوتاه با شدت بالا، بدن از متابولیسم بی هوازی برای تبدیل کربوهیدرات ها به آدنوزین تری فسفات استفاده می کند در حالی که حین تمرینات ورزشی طولانی با شدت کمتر، بدن سعی می کند این ماده را از طریق متابولیسم هوازی به دست آورد.
اگر با سرعت متوسط و پیوسته بدون وجود مقاومت قابل توجه دوچرخه سواری می کنید بیشتر از سیستم متابولیسم هوازی استفاده می کنید که باعث بهبود عملکرد قلب و ریه ها شده و به بدن در استفاده کاراتر از گلوکز کمک می کند.
لازم به ذکر است عدم استفاده کارا از گلوکز می تواند خطر ابتلا به پیش دیابت یا سندرم متابولیک را افزایش دهد.
دوچرخه سواری با سرعت متوسط توانایی بدن در سوخت و ساز چربی های ذخیره شده در عضلات را نیز بهبود می بخشد.
اگر با سرعت زیاد یا مقاومت بیشتر دوچرخه سواری می کنید بیشتر به سیستم متابولیسم بی هوازی تکیه خواهید داشت، اگرچه این روش به گونه ای نیست که بتوانید برای مدت زمان طولانی آن را ادامه دهید اما دوچرخه سواری با شدت بالا به فیبرهای عضلات یاد می دهد چطور خود را با تقاضا سازگار کنند.
قانون کلی این است: هر چه سرعت دوچرخه سواری بیشتر باشد به احتمال زیاد کالری سوزی نیز افزایش خواهد یافت زیرا بدن در سرعت بالا به انرژی بیشتری نیاز دارد.
به گفته متخصصان دانشگاه هاروارد زمانی که یک فرد با وزن 70.3 کیلوگرم با سرعت متوسط 19.3 تا 22.3 کیلومتر در ساعت دوچرخه سواری می کند در مدت 30 دقیقه 298 کالری می سوزاند، در حالی که همین فرد در سرعت های بالاتر 22.5 تا 25.5 کیلومتر در ساعت حدود 372 کالری می سوزاند.
نیم ساعت دوچرخه سواری چند کالری می سوزاند؟
مقدار کالری سوزی ممکن است بین دوچرخه سواری ثابت داخل سالن و دوچرخه سواری در محوطه باز کمی متفاوت باشد اگرچه هر دو عالی هستند.
دوچرخه سواری خارج از منزل پویاتر از دوچرخه سواری ایستا می باشد زیرا نیاز به توجه و دقت به محیط اطراف دارد و عبور از جاده ها و مسیرهای مختلف تحرک بیشتری می طلبد، مواردی همچون مقاومت باد و فراز و نشیب هایی مانند تپه ها نیز ممکن است وجود داشته باشد که می توانند سطح کالری سوزی را نسبت به میزان کالری سوزی در دوچرخه سواری ایستا و داخل باشگاه افزایش دهند.
دوچرخه سواری ایستا یا ثابت

طبق گفته متخصصان دانشگاه هاروارد مقدار کالری سوزی در دوچرخه سواری ایستا با سرعت متوسط به وزن هر فرد بستگی دارد.
کالری سوزانده شده با سرعت متوسط حدود 19.3 تا 22.3 کیلومتر در ساعت به مدت 30 دقیقه به صورت زیر می باشد:
    56.7 کیلوگرم: 210 کالری
    70.3 کیلوگرم: 260 کالری
دوچرخه سواری در محیط بیرون

با توجه به آن چه گفتیم احتمالا کالری سوزی با دوچرخه سواری خارج از منزل کمی بیشتر است، گفته شده کالری سوزانده شده طی دوچرخه سواری با سرعت متوسط در فضای باز در مدت 30 دقیقه به صورت زیر می باشد:
    56.7 کیلوگرم: 240 کالری
    70.3 کیلوگرم: 298 کالری
    83.9 کیلوگرم: 355 کالری
دوچرخه سواری کوهستان

بعضی افراد ممکن است دوچرخه سواری کوهستان یا BMX را انتخاب کنند که کالری سوزی بیشتری به دنبال دارد زیرا نیاز به بالا رفتن از تپه ها و پیمودن زمین های صخره ای و ناهموار دارد.
طبق گفته متخصصان دانشگاه هاروارد، مقدار کالری سوزی با دوچرخه سواری در کوهستان طی مدت زمان 30 دقیقه به صورت زیر می باشد:
    56.7 کیلوگرم: 255 کالری
    70.3 کیلوگرم: 316 کالری
    83.9 کیلوگرم: 377 کالری
به خاطر داشته باشید مقدار کالری سوزی های ذکر شده تنها یک تخمین است و با توجه به معادل MET و وزن فرد به دست آمده است و هر چه سرعت فرد بیشتر باشد تعداد MET افزایش می یابد.
به گفته شورای ورزش آمریکا هر فرد در هر یک لیتر اکسیژن که مصرف می کند حدود 5 کالری می سوزاند.
میانگین MET دوچرخه سواری مدرن عدد 8 است در حالی که میانگین MET برای دوچرخه سواری کوهستان با شدت بالا عدد 14 می باشد، با این وجود افراد با توجه به میزان متابولیسم بدن خود کالری سوزی متفاوت دارند و عدد MET عددی تخمینی است.
میزان کالری سوزی یک ساعت دوچرخه سواری چقدر است؟


دوچرخه سواری ایستا یا ثابت
کالری سوزانده شده با سرعت متوسط حدود 19.3 تا 22.3 کیلومتر در ساعت به مدت یک ساعت به صورت زیر می باشد:
    58.9 کیلوگرم: 413 کالری
    70.3 کیلوگرم: 493 کالری
    81.6 کیلوگرم: 572 کالری
دوچرخه سواری در محیط بیرون
گفته شده کالری سوزانده شده طی دوچرخه سواری با سرعت متوسط در فضای باز در مدت یک ساعت به صورت زیر می باشد:
    58.9 کیلوگرم: 472 کالری
    70.3 کیلوگرم: 563 کالری
    81.6 کیلوگرم: 654 کالری
دوچرخه سواری کوهستان
کالری سوزی طی دوچرخه سواری کوهستان با سرعت متوسط در مدت یک ساعت به صورت زیر می باشد:
    58.9 کیلوگرم: 502 کالری
    70.3 کیلوگرم: 598 کالری
    81.6 کیلوگرم: 695 کالری
دوچرخه سواری و کاهش وزن


مدت زمان و شدت دوچرخه سواری از عوامل تاثیرگذار اصلی روی میزان کالری سوزی در فرد می باشد. اگر فردی هستید که فعالیت ورزشی چندانی ندارید دوچرخه سواری روزانه 15 دقیقه یا 30 دقیقه (چند بار در هفته) روشی عالی برای بهبود سلامتی می باشد و به احتمال زیاد وزن را کاهش می دهد.
پس از مدتی که بدن شما با دوچرخه سواری شدت متوسط سازگار می شود می توانید شدت آن را افزایش دهید تا کالری سوزی افزایش یابد.
سایر مزایای دوچرخه سواری


کالری سوزی تنها یکی از فواید دوچرخه سواری است، این ورزش روش عالی برای کاهش استرس و عضلانی کردن پاها نیز می باشد. از دیگر مزیت های دوچرخه سواری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. فشار کم روی بدن
دوچرخه سواری بر خلاف ورزش های دیگری همچون دویدن و پرش، فشار زیادی به زانوها و مفاصل وارد نمی کند.
2. شدت متغیر
سطح شدت دوچرخه سواری با توجه به تمایل فرد قابل تغییر است و می تواند شدید در مدت زمان کوتاه یا آهسته و طولانی مدت باشد.
3. حمل و نقل
دوچرخه سواری شیوه خوبی برای رفتن از جایی به جای دیگر می باشد و جایگزین مناسبی برای وسایل نقلیه محسوب می شود.
4. بهبود آمادگی جسمانی کلی
دوچرخه سواری سیستم قلبی عروقی و عضلانی را به چالش می کشاند، با دوچرخه سواری منظم می توانید تناسب اندام خود را بهبود ببخشید.
منبع: healthline – nutristrategy


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1280
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10354
بازدید ماه: 49773
کل بازدید ها: 626137
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com