مادر عصبانی چه کسی است؟

مادری بداخلاق که داد می‌ زند، با اتفاق‌های کوچکی مثل بی‌ دقتی و بی‌تفاوتی بچه به صحبت های او، به هم می‌ریزد و نمی تواند رفتار و صحبت هایش را کنترل کند؟ بعضی اوقات فرزندانش را دعوا می‌کند و نمی‌داند در مقابل توقعات غیرمنطقی آن‌ها چه عکس العملی به غیر فریاد داشته باشد؟ در این مقاله از قله به معرفی مادران عصبی و راهکارهایی برای کنترل عصبانیت این مادران ارائه شده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که با کوچکترین اتفاق کنترل خشم خود را از دست می دهید این مقاله را از دست ندهید. در ادامه با قله همراه باشید.
تمام مادران بعضی وقتها عصبانی می‌شوند. همه گاهی اوقات خسته می‌شوند و دوست دارند حتی چند دقیقه آن مکان را ترک کنند. یادتان باشد این کاملا عادی است. ولی هیچ‌کس دوست ندارد از تجربه‌ها و خاطرات تلخش در این باره حرف بزند. چون همه دوست دارند همیشه خوب و بی‌ عیب به چشم بیایند.
الگوهای ذهنی مادر عصبانی

والدین بعضی وقتها به علت ناآگاهی و نداشتن مهارت‌های برخورد با کودکان، الگوهای ذهنی غلطی را در ذهن خود می پرورانند و طبق همان الگوهای ذهنی با کودکان خود رفتار می‌کنند. مادران عصبانی تصور می‌کنند در روبرو شدن با رفتارهای ناخوشایند بچه ها حق دارند عصبی شوند؛ مثلا می‌گویند فرزندشان آینه را شکسته است پس حق دارند سر او فریاد بزنند.
مادران عصبانی معمولا کوشش های خود را بی‌ ثمر می‌بینند و به همین علت دائم ناراضی و خسته به نظر می‌ آیند. مثلا به فرزندشان می‌گویند "من همیشه در حال تمیز کردن و اتو کردن هستم ولی تو همیشه لباس‌های مدرسه‌ات را کثیف و چروک می‌کنی." نکته دیگه این که مادران عصبانی فکر می‌کنند با عصبانی شدن و داد زدن زودتر به نتیجه مورد نظر خود می‌رسند،مثلا تصور می‌کنند تا سر کودک خود داد نزنند و عصبانی نشوند او اسباب بازی‌های خود را از روی زمین جمع نمی‌کند.
راهکارهایی برای کنترل عصبانیت
محرک‌های عصبانیت را بشناسید

موقعیت‌ها و شرایطی را که سبب عصبانیت شما می‌شوند را بشناسید. محرک‌هایی را که در به وجود آوردن عصبانیت شما نقش دارند شناسایی کنید. به طور مثال بی‌خوابی. برخی مادران هنگامی که خواب کافی ندارند زودتر از معمول عصبانی می‌شوند. یعنی زمانی که مادر خواب و استراحت کافی ندارد به سرعت در شرایط نامناسب کنترلش را از دست می‌دهد.
برخی مادران نیز، زمانی که حمایت همسرشان را در خانه‌داری و بچه‌داری حس نمی‌کنند و حس تنهایی می‌کنند، به مادری صدمه پذیر و عصبانی تبدیل می‌شوند. محرک‌های بسیاری برای از دست دادن مدیریت هیجانات و رفتارها وجود دارد. قدم اول برای خنثی کردن آن‌ها شناخت و تعریف دقیقشان است.
محرک‌های دیگر که امکان دارد روی اخلاق و رفتار شما اثر منفی بگذارند:


- نداشتن تغذیه مناسب و مطلوب که سبب ضعیف شدن بدن می‌شود
- استفاده بیش از اندازه از فضای مجازی و فناوری‌های روز
- نداشتن زمانی برای خود حتی یک ساعت در هفته
- بیرون نرفتن از خانه به مدتی طولانی
- کار کردن در ساعات طولانی
- نداشتن زمانی برای معاشرت با دیگران
محرک‌های عصبانیت برای هر کس مخصوص خود اوست. در حقیقت، هر کس به علل گوناگونی امکان دارد عصبانی شود و رفتاری نامناسب نشان دهد. مهم این است که خودتان را با دقت زیر نظر قرار دهید و ببینید چه چیزهایی این عصبانیت را بیشتر می کند. محرک‌هایی را که شما را به مادری عصبانی تبدیل می‌کنند با دقت بشناسید.
از شیوه های آرام سازی کمک بگیرید


پس از شناخت محرک‌های خشم و عصبانیت نیاز است روشهای کاهش آن‌ها و شیوه هایی که به آرام شدنتان کمک می‌کند را پیدا کنید. بعضی اوقات اشخاص با گوش دادن به یک موسیقی ملایم آرام می‌شوند و بعضی دیگر با درد دل کردن با دیگران خودشان را تخلیه می‌کنند. خود را برای این که یک مادر عصبانی هستید ملامت نکنید و به دنبال آرامش باشید. راه حل های مناسب را تمرین کنید در زمان‌های عصبانیت آن‌ها را به کار بگیرید. نفس‌های عمیق بکشید، دوش بگیرید، عود روشن کنید و...
راههای بسیاری در این باره وجود دارند و از مفیدترین آن‌ها می‌توان تمرینات مراقبه، ریلکسیشن و یوگا را نام برد. انجام روزانه و مرتب مراقبه به شما کمک می‌کند تا به آرامش ذهنی برسید و بهتر بتوانید احساسات و رفتارهای خود را در برابر محرک‌ها کنترل کنید.
منبع : بیتوته


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1175
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10249
بازدید ماه: 49668
کل بازدید ها: 626032
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com