معرفی کتاب بهانه ها را کنار بگذارید

کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید به قلم برایان تریسی، دربردارنده‌ی روش‌هایی است که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید به خوشحالی و موفقیت پایدار دست یابید. این روش‌ها پیشرفت و ترقی شما را در زندگی به دنبال خواهند داشت. اغلب مردم گمان می‌کنند که خوش‌شانسی یا نبوغ زیاد عامل موفقیت است ولی بسیاری از افراد موفق به روشی ساده‌تر به موفقیت می‌رسند: «با انضباط شخصی». کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید (No excuses!: the power of self-discipline) به‌ عنوان یک راهنمای گام‌ به‌ گام، به شما کمک خواهد کرد فردی فوق‌العاده شوید که قادر است به موفقیت‌های فوق‌العاده دست یابد. برای آشنایی بیشتر با این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
این کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید برای زنان و مردان با‌انگیزه، جدی و با‌اراده‌ای نوشته شده که می‌خواهند هر چیزی را که در زندگی برایشان امکان‌پذیر است، به‌ دست بیاورند. این کتاب برای کسانی است که تشنه‌اند تا بیشتر انجام دهند، بیشتر داشته باشند و بیشتر از آن چیزی که هستند، باشند.
شاید مهم‌ترین نکته‌ای که درباره‌ی موفقیت باید بدانید، این است که برای این‌که به خواسته‌های عالی دست یابید، باید فردی متفاوت شوید. دارایی‌های مادی آن‌قدرها مهم نیستند، بلکه ویژگی‌های فردی‌ای که باید داشته باشید تا آن دارایی‌ها را به دست آورید به مراتب بیشتر اهمیت دارد. ایجاد نظم و انضباط شخصی، راهی مطمئن است که همه‌ی راه‌های دیگر را برای شما هموار می‌سازد.
برای استفاده‌ی راحت‌تر، این کتاب به سه بخش اصلی تقسیم شده است. در «بخش اول» با عنوان «نظم و انضباط شخصی و موفقیت‌های شخصی» در هفت فصل خواهید آموخت که از طریق اِعمال نظم و انضباط در هر یک از حیطه‌های زندگی شخصی‌تان، از جمله هدف‌گذاری، ساختن شخصیت، پذیرفتن مسؤولیت، ایجاد جرأت و جسارت، و پشتیبانی از همه‌ی این‌ها با پایداری و جدیت، چگونه می‌توانید بیش از پیش نیروهای بالقوه‌ی خود را آزاد کنید.
در هفت فصل بعدی در بخش دوم یاد خواهید گرفت چگونه در زمینه‌های کسب‌وکار، فروش و امور مالی بیش از پیش به موفقیت‌های گسترده دست یابید. همچنین یاد می‌گیرید چرا و چگونه نظم و انضباط شخصی برای تبدیل شدن به یک رهبر در حیطه‌ی کاری‌تان و برای گرداندن کسب‌وکارتان، دریافت سود بیشتر، بالاتر بردن فروش، سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تر و مدیریت بهتر زمان به‌ منظور دستیابی به بیشترین موفقیت، ضروری است.
در نهایت، در هفت فصل بخش سوم خواهید آموخت چگونه به معجزه‌ی نظم و انضباط شخصی در زندگی شخصی‌تان دست یابید و آن را در حیطه‌هایی همچون شادی، سلامت، تناسب اندام، رابطه‌ی زناشویی، بچه‌ها، دوستان و رسیدن به آرامش خاطر اِعمال کنید. شما یاد خواهید گرفت چگونه کیفیت زندگی‌تان را ارتقا ببخشید و روابط‌ خود را در هر زمینه‌ای بهتر کنید.
برایان تریسی (Brian Tracy) در هر فصل از این کتاب، به شما نشان خواهد داد که چگونه می‌توانید سطوح بالاتر نظم و انضباط شخصی و تسلط بر خویشتن را در هر کاری که انجام می‌دهید، بگنجانید. در کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید می‌آموزید چگونه عادت‌های اتکا به خویشتن، مصمم بودن و نظم و انضباط شخصی را در خود ایجاد کنید؛ عادت‌هایی که شما را قادر خواهند ساخت هر هدفی را برای خود تعیین نمایید و به آن برسید. همین‌طور یاد خواهید گرفت کنترل بر ذهن، عواطف و آینده‌ی خود را به‌طور کامل به‌ دست بگیرید.
جملات برگزیده‌ی کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید:
- اولین و بهترین پیروزی، این است که بر خودتان غلبه کنید.
- اگر بر نفستان مسلط نشوید، نفستان بر شما مسلط می‌شود.
- نظم و انضباط شخصی، پلی بین اهداف و دستیابی به اهداف است.
- جرأت و جسارت، فقدان ترس نیست، بلکه داشتن کنترل روی ترس است.
- همیشه برای شکست هزاران بهانه وجود دارد اما هرگز هیچ‌یک از آن‌ها دلیل خوبی نیست.
- ما همان کارهایی هستیم که مدام انجام می‌دهیم. بنابراین برتری یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.
در بخشی از کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید می‌خوانیم:
ارسطو وقتی می‌نویسد انسان‌ها فرجام‌گرا هستند، بدین معناست که انسان هدف‌محور است. بنابراین شما تنها هنگامی شادمان هستید و احساس می‌کنید کنترل زندگی‌تان را به‌دست دارید که هدف مشخصی داشته باشید؛ هدفی که هر روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. این همچنین بدین معناست که توانایی هدف‌گذاری در کل عمر، یکی از مهم‌ترین عادت‌هایی است که می‌توانید در خود ایجاد کنید.
در طبیعت، کبوتر نامه‌بر پرنده‌ای عجیب و شایان‌توجه است. این پرنده استعداد ذاتی خارق‌العاده‌ای دارد که او را قادر می‌سازد به لانه‌ی خود برگردد، بدون ‌توجه به این‌که چقدر دور شده باشد و در چه مسیری رفته باشد. می‌توانید پرنده‌ی نامه‌بر را از لانه‌اش خارج کنید، در قفسی بگذارید، قفس را داخل یک جعبه بگذارید، جعبه را داخل یک پتو بپیچید و سپس آن را پشت یک وانت بگذارید و هزاران مایل در هر مسیری که می‌خواهید بروید. بعد در وانت را باز کنید، جعبه را بیرون بیاورید، پتو را بردارید، قفس را باز کنید و کبوتر نامه‌بر را به هوا پرتاب کنید.
کبوتر نامه‌بر سه بار می‌چرخد، موقعیت‌یابی می‌کند و سپس مستقیم به لانه‌اش برمی‌گردد. کبوتر تنها موجود روی زمین است که این توانایی را دارد، البته به‌استثنای انسان. به‌استثنای شما.
شما نیز در ذهنتان توانایی کبوتر نامه‌بر را دارید، البته با یک تفاوت ویژه. کبوتر نامه‌بر به‌صورت غریزی می‌داند که لانه‌اش کجا قرار دارد و می‌تواند مستقیم به لانه‌اش برگردد. در مقابل، انسان‌ها وقتی هدفی را در ذهنشان برنامه‌ریزی می‌کنند، در حالی به‌سمت هدف به‌راه می‌افتند که هیچ ایده‌ای درباره‌ی این‌که به کجا ‌خواهند رفت و چگونه به آن هدف خواهند رسید، ندارند. آن‌ها معجزه‌آسا و بدون اشتباه به‌سمت هدفشان حرکت می‌کنند و آن هدف نیز به‌سوی آن‌ها حرکت می‌کند.
فهرست مطالب کتاب
مقدمه مترجم
مقدمه: معجزه‌ی نظم و انضباط شخصی
بخش اول: نظم و انض
باط شخصی و موفقیت‌های شخصی
فصل 1: نظم و انضباط شخصی و موفقیت
فصل 2: نظم و انضباط شخصی و شخصیت
فصل 3: نظم و انضباط شخصی و مسؤولیت‌پذیری
فصل 4: نظم و انضباط شخصی و اهداف
فصل 5: نظم و انضباط شخصی و برتری شخصی
فصل 6: نظم و انضباط شخصی و جرات و جسارت
فصل 7: نظم و انضباط شخصی و پشتکار
بخش دوم: نظم و انضباط شخصی در کسب‌وکار، فروش و مسائل مالی
فصل 8: نظم و انضباط شخصی و کار
فصل 9: نظم و انضباط شخصی و رابطه‌ی آن با مدیریت و رهبری
فصل 10: نظم و انضباط شخصی و کسب‌وکار
فصل 11: نظم و انضباط شخصی و فروش
فصل 12: نظم و انضباط شخصی و پول
فصل 13: نظم و انضباط شخصی و مدیریت زمان
فصل 14: نظم و انضباط شخصی و حل مسأله
بخش سوم: نظم و انضباط شخصی و زندگی خوب
فصل 15: نظم و انضباط شخصی و شادی
فصل 16: نظم و انضباط شخصی و سلامت شخصی
فصل 17: نظم و انضباط شخصی و آمادگی جسمانی
فصل 18: نظم و انضباط شخصی و رابطه‌ی زناشویی
فصل 19: نظم و انضباط شخصی و بچه‌ها
فصل 20: نظم و انضباط شخصی و دوستی
فصل 21: نظم و انضباط شخصی و آرامش خاطر
درباره‌ی نویسنده
منبع : کتابراه


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1143
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10217
بازدید ماه: 49636
کل بازدید ها: 626000
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com