معرفی کتاب بهانه ها را کنار بگذارید

کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید به قلم برایان تریسی، دربردارنده‌ی روش‌هایی است که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید به خوشحالی و موفقیت پایدار دست یابید. این روش‌ها پیشرفت و ترقی شما را در زندگی به دنبال خواهند داشت. اغلب مردم گمان می‌کنند که خوش‌شانسی یا نبوغ زیاد عامل موفقیت است ولی بسیاری از افراد موفق به روشی ساده‌تر به موفقیت می‌رسند: «با انضباط شخصی». کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید (No excuses!: the power of self-discipline) به‌ عنوان یک راهنمای گام‌ به‌ گام، به شما کمک خواهد کرد فردی فوق‌العاده شوید که قادر است به موفقیت‌های فوق‌العاده دست یابد. برای آشنایی بیشتر با این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
این کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید برای زنان و مردان با‌انگیزه، جدی و با‌اراده‌ای نوشته شده که می‌خواهند هر چیزی را که در زندگی برایشان امکان‌پذیر است، به‌ دست بیاورند. این کتاب برای کسانی است که تشنه‌اند تا بیشتر انجام دهند، بیشتر داشته باشند و بیشتر از آن چیزی که هستند، باشند.
شاید مهم‌ترین نکته‌ای که درباره‌ی موفقیت باید بدانید، این است که برای این‌که به خواسته‌های عالی دست یابید، باید فردی متفاوت شوید. دارایی‌های مادی آن‌قدرها مهم نیستند، بلکه ویژگی‌های فردی‌ای که باید داشته باشید تا آن دارایی‌ها را به دست آورید به مراتب بیشتر اهمیت دارد. ایجاد نظم و انضباط شخصی، راهی مطمئن است که همه‌ی راه‌های دیگر را برای شما هموار می‌سازد.
برای استفاده‌ی راحت‌تر، این کتاب به سه بخش اصلی تقسیم شده است. در «بخش اول» با عنوان «نظم و انضباط شخصی و موفقیت‌های شخصی» در هفت فصل خواهید آموخت که از طریق اِعمال نظم و انضباط در هر یک از حیطه‌های زندگی شخصی‌تان، از جمله هدف‌گذاری، ساختن شخصیت، پذیرفتن مسؤولیت، ایجاد جرأت و جسارت، و پشتیبانی از همه‌ی این‌ها با پایداری و جدیت، چگونه می‌توانید بیش از پیش نیروهای بالقوه‌ی خود را آزاد کنید.
در هفت فصل بعدی در بخش دوم یاد خواهید گرفت چگونه در زمینه‌های کسب‌وکار، فروش و امور مالی بیش از پیش به موفقیت‌های گسترده دست یابید. همچنین یاد می‌گیرید چرا و چگونه نظم و انضباط شخصی برای تبدیل شدن به یک رهبر در حیطه‌ی کاری‌تان و برای گرداندن کسب‌وکارتان، دریافت سود بیشتر، بالاتر بردن فروش، سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تر و مدیریت بهتر زمان به‌ منظور دستیابی به بیشترین موفقیت، ضروری است.
در نهایت، در هفت فصل بخش سوم خواهید آموخت چگونه به معجزه‌ی نظم و انضباط شخصی در زندگی شخصی‌تان دست یابید و آن را در حیطه‌هایی همچون شادی، سلامت، تناسب اندام، رابطه‌ی زناشویی، بچه‌ها، دوستان و رسیدن به آرامش خاطر اِعمال کنید. شما یاد خواهید گرفت چگونه کیفیت زندگی‌تان را ارتقا ببخشید و روابط‌ خود را در هر زمینه‌ای بهتر کنید.
برایان تریسی (Brian Tracy) در هر فصل از این کتاب، به شما نشان خواهد داد که چگونه می‌توانید سطوح بالاتر نظم و انضباط شخصی و تسلط بر خویشتن را در هر کاری که انجام می‌دهید، بگنجانید. در کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید می‌آموزید چگونه عادت‌های اتکا به خویشتن، مصمم بودن و نظم و انضباط شخصی را در خود ایجاد کنید؛ عادت‌هایی که شما را قادر خواهند ساخت هر هدفی را برای خود تعیین نمایید و به آن برسید. همین‌طور یاد خواهید گرفت کنترل بر ذهن، عواطف و آینده‌ی خود را به‌طور کامل به‌ دست بگیرید.
جملات برگزیده‌ی کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید:
- اولین و بهترین پیروزی، این است که بر خودتان غلبه کنید.
- اگر بر نفستان مسلط نشوید، نفستان بر شما مسلط می‌شود.
- نظم و انضباط شخصی، پلی بین اهداف و دستیابی به اهداف است.
- جرأت و جسارت، فقدان ترس نیست، بلکه داشتن کنترل روی ترس است.
- همیشه برای شکست هزاران بهانه وجود دارد اما هرگز هیچ‌یک از آن‌ها دلیل خوبی نیست.
- ما همان کارهایی هستیم که مدام انجام می‌دهیم. بنابراین برتری یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.
در بخشی از کتاب بهانه‌ها را کنار بگذارید می‌خوانیم:
ارسطو وقتی می‌نویسد انسان‌ها فرجام‌گرا هستند، بدین معناست که انسان هدف‌محور است. بنابراین شما تنها هنگامی شادمان هستید و احساس می‌کنید کنترل زندگی‌تان را به‌دست دارید که هدف مشخصی داشته باشید؛ هدفی که هر روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. این همچنین بدین معناست که توانایی هدف‌گذاری در کل عمر، یکی از مهم‌ترین عادت‌هایی است که می‌توانید در خود ایجاد کنید.
در طبیعت، کبوتر نامه‌بر پرنده‌ای عجیب و شایان‌توجه است. این پرنده استعداد ذاتی خارق‌العاده‌ای دارد که او را قادر می‌سازد به لانه‌ی خود برگردد، بدون ‌توجه به این‌که چقدر دور شده باشد و در چه مسیری رفته باشد. می‌توانید پرنده‌ی نامه‌بر را از لانه‌اش خارج کنید، در قفسی بگذارید، قفس را داخل یک جعبه بگذارید، جعبه را داخل یک پتو بپیچید و سپس آن را پشت یک وانت بگذارید و هزاران مایل در هر مسیری که می‌خواهید بروید. بعد در وانت را باز کنید، جعبه را بیرون بیاورید، پتو را بردارید، قفس را باز کنید و کبوتر نامه‌بر را به هوا پرتاب کنید.
کبوتر نامه‌بر سه بار می‌چرخد، موقعیت‌یابی می‌کند و سپس مستقیم به لانه‌اش برمی‌گردد. کبوتر تنها موجود روی زمین است که این توانایی را دارد، البته به‌استثنای انسان. به‌استثنای شما.
شما نیز در ذهنتان توانایی کبوتر نامه‌بر را دارید، البته با یک تفاوت ویژه. کبوتر نامه‌بر به‌صورت غریزی می‌داند که لانه‌اش کجا قرار دارد و می‌تواند مستقیم به لانه‌اش برگردد. در مقابل، انسان‌ها وقتی هدفی را در ذهنشان برنامه‌ریزی می‌کنند، در حالی به‌سمت هدف به‌راه می‌افتند که هیچ ایده‌ای درباره‌ی این‌که به کجا ‌خواهند رفت و چگونه به آن هدف خواهند رسید، ندارند. آن‌ها معجزه‌آسا و بدون اشتباه به‌سمت هدفشان حرکت می‌کنند و آن هدف نیز به‌سوی آن‌ها حرکت می‌کند.
فهرست مطالب کتاب
مقدمه مترجم
مقدمه: معجزه‌ی نظم و انضباط شخصی
بخش اول: نظم و انض
باط شخصی و موفقیت‌های شخصی
فصل 1: نظم و انضباط شخصی و موفقیت
فصل 2: نظم و انضباط شخصی و شخصیت
فصل 3: نظم و انضباط شخصی و مسؤولیت‌پذیری
فصل 4: نظم و انضباط شخصی و اهداف
فصل 5: نظم و انضباط شخصی و برتری شخصی
فصل 6: نظم و انضباط شخصی و جرات و جسارت
فصل 7: نظم و انضباط شخصی و پشتکار
بخش دوم: نظم و انضباط شخصی در کسب‌وکار، فروش و مسائل مالی
فصل 8: نظم و انضباط شخصی و کار
فصل 9: نظم و انضباط شخصی و رابطه‌ی آن با مدیریت و رهبری
فصل 10: نظم و انضباط شخصی و کسب‌وکار
فصل 11: نظم و انضباط شخصی و فروش
فصل 12: نظم و انضباط شخصی و پول
فصل 13: نظم و انضباط شخصی و مدیریت زمان
فصل 14: نظم و انضباط شخصی و حل مسأله
بخش سوم: نظم و انضباط شخصی و زندگی خوب
فصل 15: نظم و انضباط شخصی و شادی
فصل 16: نظم و انضباط شخصی و سلامت شخصی
فصل 17: نظم و انضباط شخصی و آمادگی جسمانی
فصل 18: نظم و انضباط شخصی و رابطه‌ی زناشویی
فصل 19: نظم و انضباط شخصی و بچه‌ها
فصل 20: نظم و انضباط شخصی و دوستی
فصل 21: نظم و انضباط شخصی و آرامش خاطر
درباره‌ی نویسنده
منبع : کتابراه


# تغذیه_سالم #سلامتی_و_تغذیه #رژیم_غذایی_صحیح #میوه_و_سبزیجات #پروتئین_سالم #قند_و_شکر_سالم #روغن_سالم #سبک_زندگی_سالم
معجزه تغذیه در بهبود کیفیت زندگی
تغذیه مناسب و سلامتی بدن اهمیتی فراگیر در زندگی ما دارد. رژیم غذایی صحیح و متوازن نه تنها به ما انرژی و قدرت جسمی می‌بخشد، بلکه به ما کمک می‌کند در برابر بیماری‌ها مقاومت بهتری داشته باشیم و زندگی سالم‌تری را تجربه کنیم. اما گاهی اوقات، در میان فراوانی اطلاعات درباره تغذیه و سلامتی، سردرگم می‌شویم و نمی‌دانیم کدام راهکارها و روش‌ها برای بهبود سلامتی بدنمان موثرتر هستند. به خوشبختی، در این مقاله از قله، به بررسی راهکارها و روش‌های ساده برای بهبود سلامتی از طریق تغذیه می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با رژیم غذایی مناسب در ادامه این مقاله با قله همراه باشید.
#  کوهنوردی #طبیعت #هیجان #ماجراجویی #خودشکوفایی #تحمل_استرس #رشد_شخصی #اراده #تصمیم‌گیری #مدیریت_ریسک
کوهنوردی، هیجان و رشد شخصی در قله‌ها
کوهنوردی هنر و علم فراگیری فعالیتی است که در آن افراد به تسلط بر محیط‌های کوهستانی و صعود به قله‌ها پرداخته و از زیبایی‌ها و چالش‌های طبیعت بهره می‌برند. این ورزش و ماجراجویی متنوع در سطوح مختلفی از تجربه قرار می‌گیرد، از کوه‌های محلی و کوهچه‌ها تا قله‌های مرتفع و معروف جهان. به طور کلی، کوهنوردی نیازمند ترکیبی از استعداد فیزیکی، تکنیک‌های صعود و فرود، تجربه و مهارت است. در این مقاله از قله به هنر کوهنوردی پرداخته شده است. با خواندن این مقاله درک درست و بهتری از کوهنوردی خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با هنر کوهنوردی در ادامه با قله همراه باشید.
#سفر_تابستانی #جاهای_دیدنی #مقصد_گردشگری #طبیعت_زیبا #مناظر_خیره_کننده #سفر_به_اردبیل #کوه_گل_دنا #جهان_نما_گرگان #کوهرنگ_بهشتی سفید #فیروزکوه_تهران #آلاشت_مازندران #کردستان #لرستان #کهگیلویه و بویراحمد #چهارمحال_بختیاری
تابستان، به کجای ایران سفر کنیم؟ جاذبه‌هایی که همیشه پنهان مانده‌اند!
اگر در امسال نیز قصد دارید به سنت گذشته پایبند شده و تعطیلات تابستانی خود را در شمال کشور، در شهرهای ساحلی و دریایی سپری کنید، لحظه‌ای صبر کنید! در ادامه، با ما همراه باشید تا بهترین مقاصد سفر در تابستان را برای شما معرفی کنیم. ممکن است تا به حال به این مقاصد فکر نکرده باشید.این سرزمین چهارفصل، دارای مقاصد گردشگری بسیار جذابی است که بسیاری از ما به آنها غافل هستیم یا به درستی بررسی نکرده‌ایم. در سفرهای تابستانیمان، بیشتر ما تمایل داریم به شهرهایی سفر کنیم که معتدل‌تر هستند و از داغی تیر و مرداد فراری داشته باشیم. اما به نظر شما کدام شهرهای ایران برای سفر در تابستان بهترین انتخاب هستند؟ اگر می خواهید با این شهرها آشنا شوید در ادامه با قله همراه باشید.
#لکنت_زبان #مدیریت_لکنت_زبان #افزایش_مهارت_صحبت_کردن #ارتباط_مؤثر #تقویت_تلفظ #مشکلات_صحبت_کردن #لکنت_زبان_و_روابط_اجتماعی #راهکارهای_مدیریت_لکنت_زبان #مهارت_صحبت_کردن #افزایش_اعتماد_به_نفس
لکنت زبان و راهکارهای عملی برای بهبود مهارت صحبت کردن
لکنت زبان یکی از مشکلاتی است که برخی افراد در بیان و صحبت کردن با آن روبرو می‌شوند. این مشکل می‌تواند تأثیرات متعددی بر روی زندگی روزمره و روابط اجتماعی شخص داشته باشد. لکنت زبان باعث می‌شود که فرد در بیان کلمات و جملات به مشکل برخورده و ناتوانی در انتقال اطلاعات و ارتباط مؤثر با مخاطبین را تجربه کند. در این مقاله از قله، به بررسی انواع لکنت زبان، علل و عوامل آن، تأثیرات آن بر روابط اجتماعی و راهکارهای مدیریت و درمان آن خواهیم پرداخت. با خواندن این مقاله، شما با مفهوم لکنت زبان آشنا خواهید شد و روش‌های کاربردی برای مقابله با آن را به دست خواهید آورد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کفش_کوهنوردی #مواد_ساخت_کفش_کوهنوردی #تکنولوژی_کفش_کوهنوردی #طراحی_کفش_کوهنوردی #انواع_کفش_کوهنوردی #راحتی_کفش_کوهنوردی #پشتیبانی_کفش_کوهنوردی #امنیت_کفش_کوهنوردی
رازهای کفش‌های کوهنوردی: آسودگی، امنیت و خلاقیت در هر قدم
کفش‌های کوهنوردی، یکی از اجزای حیاتی تجهیزات کوهنوردی هستند که برای ماجراجویی‌های در طبیعت و صعودهای کوهستانی طراحی شده‌اند. این کفش‌ها با ترکیبی از عناصر مانند راحتی، پشتیبانی، مقاومت و طراحی منحصر به فرد، به کوهنوردان امکان می‌دهند تا در مسیرهای غیرمسطح، زمین‌های سخت و شرایط متغیر طبیعت، با اطمینان بیشتری حرکت کنند. کفش‌های کوهنوردی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مواد با کیفیت ساخته می‌شوند. در این مقاله از قله با ساختار کفش های کوهنوردی بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 7998  نفر
بازدید روز گذشته: 8774  نفر
بازدید هفته: 56422  نفر
بازدید ماه: 245109  نفر
کل بازدید ها: 1887463  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید