معرفی مسیرهای طبیعت گردی و کوهپیمایی در استانبول

کوهپیمایی یا ترکینگ به معنای پیاده روی متوسط در طبیعت است و یکی از زیباترین فعالیت هایی است که افراد ساکن در کلان شهری مانند استانبول می توانند برای فرار از هرج و مرج شهر انجام دهند. مناطق کوهنوردی به دریافت اکسیژن فراوان کمک می کنند زیرا معمولاً فضای تمیزی دارند. در طول پیاده روی از تمام مزایای ورزش بهره مند می شوید و استرس را نیز کنار می گذارید. علاوه بر این، مناطق کوهنوردی بسیار زیبایی وجود دارد که می توانید در داخل و اطراف استانبول از آنها لذت ببرید. در اینجا مسیرهای پیاده روی در استانبول و اطراف آن وجود دارد که می توانید دود را از سینه تان خارج کرده و اکسیژن را به راحتی استنشاق کنید. در این مقاله از قله با طبیعت استانبول بیشتر آشنا شوید. در ادامه با قله همراه باشید.
آبشار کرگالی – گبزه

وقتی به این مسیر واقع در گبزه برسید، ظاهر آبشار واقعا شما را تحت تاثیر قرار می دهد! تکمیل این مسیرها با دو مسیر ۱۴ و ۲۰ کیلومتری به طور متوسط ۵-۴ ساعت زمان می برد. در حالی که در این مسیر به جلو می روید، می توانید شاهد انواع راه ها، مراتع و جنگل ها باشید.
پولونزکوی – استانبول

می توان گفت پولونزکوی نه در داخل استانبول است و نه خارج از آن. مسیر Polonezköy که اغلب توسط مبتدیان ترجیح داده می شود، یک مسیر عالی برای کسانی است که می گویند “من نمی خواهم زیاد از استانبول دور باشم، اما می خواهم به کوه نوردی بروم!”. به یاد داشته باشید که می توانید بعد از پیاده روی یک صبحانه عالی میل کنید.
اریکلی هایلند – یالووا

نقطه شروع پیست اریکلی هایلند واقع در یالوا در روستای تزویکیه Tesvikiye است. مرحله اول مسیر بسیار ملایم شروع می شود. شیب بعد از ۱۵ دقیقه پیاده روی شروع به افزایش می کند. سپس به دشتی می‌رسید که منطقه کوهستانی اریکلی در آن قرار دارد. سکونتگاه های مرتفع در گذشته در اینجا ایجاد شده است. پس از استراحت، می توانید با دنبال کردن مسیر در امتداد آب به آبشار اریکلی برسید.
ساریکاواک – سیله
مسیر روستای ساریکاواک واقع در سیله ۳ کیلومتر طول دارد. هنگام پیاده روی در این مسیر می توانید شاهد زیبایی های طبیعی مختلفی باشید.
بالیکایالار – گبزه


در فاصله ۱.۵ ساعته از استانبول، بالیکایالار یک شگفتی طبیعی است. کوتاه ترین مسیر در منطقه میزبان چندین مسیر کوهنوردی ۱۱ کیلومتری می باشد. البته مسیرهای طولانی تری نیز وجود دارد. در طول یک سفر یک روزه در بالیکایالار ، می توانید یک کمپ راه اندازی کنید یا بعد از پیاده روی از یک فنجان چای داغ لذت ببرید. علاوه بر این، اگر به سنگنوردی علاقه دارید، مسیرهای صخره نوردی نیز وجود دارد.
جنگل بلگراد – استانبول


جنگل بلگراد در مساحتی به وسعت ۵۳۰۰ هکتار، مسیرهای پیاده روی متعددی دارد. اگرچه مردم استانبول معمولاً جنگل بلگراد را برای پیک نیک ترجیح می دهند، اما امکان پیاده روی در آنجا نیز وجود دارد. در مسیرهای خاص جنگل بلگراد می توانید زیباترین حالت طبیعت را مشاهده کنید.
ساکلی گل – سیله
مسیر واقع در این بهشت که ۵۰ کیلومتر تا استانبول فاصله دارد ۲ تا ۳ کیلومتر طول دارد. پس از پیاده روی در این مسیر که برای مبتدیان مناسب است، می توانید یک فنجان چای تازه دم کرده قوی را در سراسر دریاچه میل کنید. به عنوان جایگزین، می توانید مسیر ۱۲ کیلومتری اطراف دریاچه سد دارلیک را نیز انتخاب کنید.
ماسوکیه – ازمیت


ماسوکیه که یکی از شهرهای ایزمیت می باشد و در کوهستان کارتپه واقع شده است. مسیرهای پیاده روی متعددی در منطقه وجود دارد که برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. پس از ۱ یا ۲ ساعت پیاده روی می توانید به منطقه هتل برسید. اگر این منطقه را ترجیح می دهید، فصل های بهار و زمستان زیباترین زمان های منطقه هستند.
اوکماک دره – سارکوی
مسیر کوه‌های گانوس – اوکماک دره واقع در تکیرداغ مقصد محبوب دوستداران دوچرخه‌سواری و کوهنوردی است. سختی مسیر در اینجا متوسط تا سخت می باشد. اوکماک دره با جاده های زمینی لذت بخش و دامنه های تپه ای، منظره ای فوق العاده دارد! علاوه بر این، در اینجا اکسیژن خود را پر خواهید کرد.
جنگل های دشت سیلابی ایگنیادا – کیرکلاریلی


آخرین مسیر نزدیک به استانبول جنگل های دشت سیلابی ایگنیادا است. این مسیر که می توانید بعد از یک سفر ۴ ساعته از استانبول به آنجا برسید ممکن است به شما کمک کند روزی فراموش نشدنی داشته باشید. این یک مسیر افسانه ای با جنگل های بکر آن است!
به غیر از موارد فوق در قله ترکیه چند کوه بلند و مشهور وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
    آرارات
    سوفان
    کاکار داغی
    ارکییس Erciyes
    بویوک دمیرکازیک
    کوه تندورک
    مدتز
    حسن داغی
    کوههای مادرا
    کوه هوناز
به یاد داشته باشید که به همراه داشتن لوازم کوهنوردی مناسب و اطلاعات کافی پیرامون مسیر و سایر موارد در برنامه های کوهنوردی اهمیت ویژه ای دارد
منابع: eliteworldhotels / traveltriangle


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1293
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10367
بازدید ماه: 49786
کل بازدید ها: 626150
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com