معرفی مسیرهای طبیعت گردی و کوهپیمایی در استانبول

کوهپیمایی یا ترکینگ به معنای پیاده روی متوسط در طبیعت است و یکی از زیباترین فعالیت هایی است که افراد ساکن در کلان شهری مانند استانبول می توانند برای فرار از هرج و مرج شهر انجام دهند. مناطق کوهنوردی به دریافت اکسیژن فراوان کمک می کنند زیرا معمولاً فضای تمیزی دارند. در طول پیاده روی از تمام مزایای ورزش بهره مند می شوید و استرس را نیز کنار می گذارید. علاوه بر این، مناطق کوهنوردی بسیار زیبایی وجود دارد که می توانید در داخل و اطراف استانبول از آنها لذت ببرید. در اینجا مسیرهای پیاده روی در استانبول و اطراف آن وجود دارد که می توانید دود را از سینه تان خارج کرده و اکسیژن را به راحتی استنشاق کنید. در این مقاله از قله با طبیعت استانبول بیشتر آشنا شوید. در ادامه با قله همراه باشید.
آبشار کرگالی – گبزه

وقتی به این مسیر واقع در گبزه برسید، ظاهر آبشار واقعا شما را تحت تاثیر قرار می دهد! تکمیل این مسیرها با دو مسیر ۱۴ و ۲۰ کیلومتری به طور متوسط ۵-۴ ساعت زمان می برد. در حالی که در این مسیر به جلو می روید، می توانید شاهد انواع راه ها، مراتع و جنگل ها باشید.
پولونزکوی – استانبول

می توان گفت پولونزکوی نه در داخل استانبول است و نه خارج از آن. مسیر Polonezköy که اغلب توسط مبتدیان ترجیح داده می شود، یک مسیر عالی برای کسانی است که می گویند “من نمی خواهم زیاد از استانبول دور باشم، اما می خواهم به کوه نوردی بروم!”. به یاد داشته باشید که می توانید بعد از پیاده روی یک صبحانه عالی میل کنید.
اریکلی هایلند – یالووا

نقطه شروع پیست اریکلی هایلند واقع در یالوا در روستای تزویکیه Tesvikiye است. مرحله اول مسیر بسیار ملایم شروع می شود. شیب بعد از ۱۵ دقیقه پیاده روی شروع به افزایش می کند. سپس به دشتی می‌رسید که منطقه کوهستانی اریکلی در آن قرار دارد. سکونتگاه های مرتفع در گذشته در اینجا ایجاد شده است. پس از استراحت، می توانید با دنبال کردن مسیر در امتداد آب به آبشار اریکلی برسید.
ساریکاواک – سیله
مسیر روستای ساریکاواک واقع در سیله ۳ کیلومتر طول دارد. هنگام پیاده روی در این مسیر می توانید شاهد زیبایی های طبیعی مختلفی باشید.
بالیکایالار – گبزه


در فاصله ۱.۵ ساعته از استانبول، بالیکایالار یک شگفتی طبیعی است. کوتاه ترین مسیر در منطقه میزبان چندین مسیر کوهنوردی ۱۱ کیلومتری می باشد. البته مسیرهای طولانی تری نیز وجود دارد. در طول یک سفر یک روزه در بالیکایالار ، می توانید یک کمپ راه اندازی کنید یا بعد از پیاده روی از یک فنجان چای داغ لذت ببرید. علاوه بر این، اگر به سنگنوردی علاقه دارید، مسیرهای صخره نوردی نیز وجود دارد.
جنگل بلگراد – استانبول


جنگل بلگراد در مساحتی به وسعت ۵۳۰۰ هکتار، مسیرهای پیاده روی متعددی دارد. اگرچه مردم استانبول معمولاً جنگل بلگراد را برای پیک نیک ترجیح می دهند، اما امکان پیاده روی در آنجا نیز وجود دارد. در مسیرهای خاص جنگل بلگراد می توانید زیباترین حالت طبیعت را مشاهده کنید.
ساکلی گل – سیله
مسیر واقع در این بهشت که ۵۰ کیلومتر تا استانبول فاصله دارد ۲ تا ۳ کیلومتر طول دارد. پس از پیاده روی در این مسیر که برای مبتدیان مناسب است، می توانید یک فنجان چای تازه دم کرده قوی را در سراسر دریاچه میل کنید. به عنوان جایگزین، می توانید مسیر ۱۲ کیلومتری اطراف دریاچه سد دارلیک را نیز انتخاب کنید.
ماسوکیه – ازمیت


ماسوکیه که یکی از شهرهای ایزمیت می باشد و در کوهستان کارتپه واقع شده است. مسیرهای پیاده روی متعددی در منطقه وجود دارد که برای کمپینگ بسیار مناسب هستند. پس از ۱ یا ۲ ساعت پیاده روی می توانید به منطقه هتل برسید. اگر این منطقه را ترجیح می دهید، فصل های بهار و زمستان زیباترین زمان های منطقه هستند.
اوکماک دره – سارکوی
مسیر کوه‌های گانوس – اوکماک دره واقع در تکیرداغ مقصد محبوب دوستداران دوچرخه‌سواری و کوهنوردی است. سختی مسیر در اینجا متوسط تا سخت می باشد. اوکماک دره با جاده های زمینی لذت بخش و دامنه های تپه ای، منظره ای فوق العاده دارد! علاوه بر این، در اینجا اکسیژن خود را پر خواهید کرد.
جنگل های دشت سیلابی ایگنیادا – کیرکلاریلی


آخرین مسیر نزدیک به استانبول جنگل های دشت سیلابی ایگنیادا است. این مسیر که می توانید بعد از یک سفر ۴ ساعته از استانبول به آنجا برسید ممکن است به شما کمک کند روزی فراموش نشدنی داشته باشید. این یک مسیر افسانه ای با جنگل های بکر آن است!
به غیر از موارد فوق در قله ترکیه چند کوه بلند و مشهور وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
    آرارات
    سوفان
    کاکار داغی
    ارکییس Erciyes
    بویوک دمیرکازیک
    کوه تندورک
    مدتز
    حسن داغی
    کوههای مادرا
    کوه هوناز
به یاد داشته باشید که به همراه داشتن لوازم کوهنوردی مناسب و اطلاعات کافی پیرامون مسیر و سایر موارد در برنامه های کوهنوردی اهمیت ویژه ای دارد
منابع: eliteworldhotels / traveltriangle


 #سنگنوردی#سبک_صخره‌ای#سبک_یخی#سبک_آلپاین#بولدرینگ#مهارت‌های_سنگنوردی#تجهیزات_سنگنوردی#مسابقات_سنگنوردی#ماجراجویی_در_طبیعت#تفریح_فیزیکی
معرفی سبک های مختلف سنگنوردی
سبک‌های مختلف سنگ‌نوردی، دنیای جذاب و متنوعی از این ورزش هیجان‌انگیز را به ما معرفی می‌کنند. این ورزش چندگانه، با تنوع بی‌پایانی از تکنیک‌ها، محیط‌ها و تجهیزات، به افراد اجازه می‌دهد تا با توجه به علایق و مهارت‌های خود، سبکی منحصر به فرد از سنگ‌نوردی را انتخاب کنند. از صعودهای با مسیر‌های صخره‌ای تا صعودهای آلپاین و تسلط بر یخ، هر سبک سنگ‌نوردی دارای چالش‌ها و تجربیات منحصر به فرد خود است. در این مقاله از قله، ما به بررسی این سبک‌های متنوع و جذاب می‌پردازیم و تأثیر آنها بر تجربه سنگ‌نوردان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین، با توجه به اینکه سنگ‌نوردی به عنوان یک ورزش جسمی و ذهنی فوق‌العاده ارتقاء می‌یابد، ما نگاهی به فواید آن بر سلامتی فردی نیز خواهیم داشت. در ادامه با قله همراه باشید.
 #مدیریت_خشم_و_تنش#زندگی_زناشویی_سالم#ارتباط_مثبت_در_زناشویی#رویکردهای_نوین_در_روابط_زناشویی#مهارت‌های_ارتباطی_زوجین#توسعه_روابط_خانوادگی#تربیت_کودکان_سالم#زندگی_مشترک_خوشبخت
هنر مدیریت خشم و تنش: راهنمایی به روابط زناشویی سالم و خوشبخت
مدیریت خشم و تنش در زندگی زناشویی یکی از مسائل مهم و حیاتی در جامعه ماست. زندگی زناشویی، یکی از بخش‌های حیات انسانی است که با وجود لحظات شادی و انسجام، ممکن است با چالش‌ها و مشکلاتی همراه باشد. خشم و تنش به عنوان دو عامل رایج در این روابط، می‌توانند تأثیرات منفی بر روابط زناشویی و سلامت روانی اعضای خانواده داشته باشند. در این مقاله از قله، به بررسی علل و آثار منفی خشم و تنش در زندگی زناشویی می‌پردازیم و تکنیک‌ها و راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که افراد می‌توانند برای مدیریت بهتر این عواطف و ایجاد روابط سالم‌تر در زندگی زناشویی خود بهره‌برند. همچنین، از مطالعات موردی و نمونه‌های واقعی برای نشان دادن کاربردهای عملی این راهکارها در زندگی زناشویی استفاده می‌شود.
#کوهنوردی_ایران#مقاصد_کوهنوردی#پیاده_روی_در_طبیعت#کوهنوردان_ایران#سفر_به_کوهستان#جذابیت_طبیعی_ایران#کوههای_ایران#ماجراجویی_در_طبیعت_ایران
مقاصد برتر کوهنوردی در ایران کجا قرار دارند؟
کوهنوردی یکی از ورزش‌ها و فعالیت‌های پرجذابی است که علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویی در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. ایران با تنوع طبیعی خیره‌کننده‌اش از کوهستان‌های بلند تا مناظر زیبای کویری، یکی از مقاصد مورد علاقه کوهنوردان از سراسر دنیا محسوب می‌شود. در این مقاله از قله، بهترین مکان‌های کوهنوردی ایران را برای شما معرفی خواهیم کرد تا شما نیز بتوانید تجربه فراموش‌نشدنی کوهنوردی در این سرزمین زیبا را تجربه کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
# کتاب_چرا_حال_انسان_امروزی_خوب_نیست #مایکل_روث #روان‌شناسی_اجتماعی #کتابخوانی #کتاب_جدید #خواندن_کتاب #معرفی_کتاب #تحلیل_کتاب
معرفی کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست!؟
کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست!؟ نوشته‌ی مایکل روث، به شما راه ترمیم شأن و وقار خودتان را به عنوان یک انسان نشان می‌دهد. همانطور که یونگ می‌گوید، انسان همواره در جستجوی روح است پس وقت آن رسیده که با کمک این کتاب به خود حقیقی‌تان بازگردید. برای آشنایی بیشتر با این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
#غار_یخی_چما#زیبایی_طبیعت_ایران#گردشگری_در_چهارمحال و بختیاری#تاریخ_غار_یخی#معجون_طبیعت_و_تاریخ#سفر_به_غارهای_ایران#کوهستان_البرز#بازدید_از_مکانهای_تاریخی
معرفی زیبایی و تاریخ غار یخی چما
غار یخی چما یکی از معروف‌ترین غارهای یخی در ایران است و در استان چهارمحال و بختیاری، در شمال غربی کشور واقع شده است. این غار به عنوان یک مکان تاریخی و باستان‌شناسی نیز جلب توجه محققان و گردشگران شده است. این مکان در دامنه کوه‌ها قرار گرفته و دارای مناظر طبیعی زیبا و چشم‌نوازی است.یکی از ویژگی‌های برجسته این غار، وجود یک یخچال طبیعی داخل غار است. این امر به غار جذابیت ویژه‌ای اضافه کرده است.غار یخی چما به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در ایران شناخته می‌شود. برخی از مردم معتقدند که غار یخی چما دارای ارتباطات مذهبی و باورهای مرتبط با دین می‌باشد و به نوعی مکان مذهبی است. گردشگران می‌توانند داخل غار را با همراهی راهنماهای محلی بپیمایند و زیبایی‌های داخل غار را ببینند. همچنین، محیط طبیعی اطراف غار نیز برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و طبیعت‌گردی مناسب است. برای آشنایی بیشتر با این غار زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 493  نفر
بازدید روز گذشته: 4779  نفر
بازدید هفته: 38735  نفر
بازدید ماه: 190038  نفر
کل بازدید ها: 2776971  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید