تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟

دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در واقع در این است که اسپینینگ یک نوعی از دوچرخه ثابت است که با رکاب زدن بر روی آن افراد ورزش هوازی انجام می‌دهند.
تفاوت محسوسی بین دوچرخه‌های اسپینینگ و دوچرخه‌های ثابت دیده می‌شود. تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در نوع تمرین و حتی نوع مربی نیز می‌باشد. دوچرخه ثابت و لاغری رابطه بسیار مستقیم دارد و قطعا استفاده از آن میتواند باعث کاهش وزن شود .
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ

دوچرخه‌های ثابت دوچرخه‌هایی هستند که بدن شما را به چالش می‌کشند برای تمرینات هوازی و مراقبت از قلب و عروق بسیار کارآمد هستند. دوچرخه‌ی ثابت معمولا بر روی عضلات پاها و قلب کار می‌کند. اما با استفاده از دوچرخه‌ی اسپینینگ می‌توانید در هر ۴۵ دقیقه رکاب زدن، ۶۰۰ کالری بسوزانید و در کمترین زمان ممکن به تناسب اندام ایده آل خود دست یابید.
مربی آموزشی در دوچرخه ثابت باید یک فرد ماهر و با تجربه باشد. زیرا در این ورزش شما با مخلوطی از تمرینات همچون تپه نوردی، قله نوردی، مسیر صاف، تمرینات اینتروال و … آشنا می‌شوید. در سال ۱۹۸۰ یک ورزشکار نظامی به نام جانی گلدبرگ برای این که بتواند در ماه‌های سرد سال نیز به تمرین دوچرخه سواری بپردازد، دوچرخه‌ی ثابت را طراحی نمود. تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در این است که، دوچرخه‌ی اسپینینگ بسیار شبیه دوچرخه‌های کوهستانی است.
تفاوت‌های دیگر

این دوچرخه‌ها نسبت به دوچرخه‌های ثابت ایستاده دارای قابلیت‌های بسیاری در صندلی، پدال‌ها، دستگیره‌ها و … می‌باشند. انعطاف پذیری دوچرخه‌های اسپینینگ نسبت به دوچرخه‌های ثابت بیشتر بوده و به همین دلیل پزشکان این نوع دوچرخه‌ها را برای هر دو قشر جامعه ورزشی، اعم از حرفه‌ای و تازه کار، مناسب می‌دانند.
صندلی‌های دوچرخه‌های خانگی صندلی‌های عریضی دارند. ولی دوچرخه‌های اسپینینگ برخلاف دوچرخه‌های ثابت از صندلی‌های استاندارد و راحت‌تری برخوردارند. به همین دلیل در زمان استفاده از این دوچرخه‌ها احساس راحتی بیشتری می‌کنید.
البته علاوه بر تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه ثابت اسپینینگ ، این دوچرخه‌ها دارای شباهت‌هایی نیز هستند. از جمله:
هر دو وسیله‌ای ساکن هستند، از هر دوی این وسایل در فضاهای داخلی همچون خانه و باشگاه می‌توان استفاده نمود، این دوچرخه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که با ریتم موسیقی هماهنگ می‌شوند و به فرد کمک می‌کنند بهتر ورزش کند.
مهمترین مزیت دوچرخه‌های اسپینینگ نسبت به دوچرخه‌های ثابت
یکی دیگر از تفاوت دوچرخه‌ ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در این است که، پدال‌های دوچرخه اسپینینگ به چرخ دنده‌ها اجازه می‌دهند تا آزادانه بچرخند، برخلاف دیگر تجهیزات ورزشی خانگی. حتی وقتی شما پدال زدن را متوقف می‌کنید هم باز چرخ دنده‌ها آزادانه می‌چرخند. با همین مزیت دوچرخه‌های اسپینینگ، به شما این قدرت را می‌دهد که در طول زمان میزان پدال زدنتان را افزایش دهید و کمترین زمان را برای ساکن بودن انتخاب نمایید.
تاندون‌ها بخاطر همین مزیت دوچرخه‌ها با اشتیاق بیشتری کار می‌کنند. به طور معمول وقتی که از دوچرخه‌های اسپینینگ استفاده می‌کنید ضربان قلب شما افزایش می‌یابد ولی در استفاده از دوچرخه‌های ثابت چندان تغییری ایجاد نمی‌شود. هرچه شما با سرعت بیشتری پدال بزنید مسلما مقدار بیشتری کالری خواهید سوزاند.
یکی دیگر از تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در نوع ساختار آن‌ها می‌باشد. دوچرخه‌ی اسپینینگ به گونه‌ای طراحی شده است که شدت تحمل سختی و استقامت آن دقیقا شبیه به دوچرخه‌های معمولی باشد. این دوچرخه‌ها یک زنجیر انتقال دارند که در دوچرخه‌های ثابت ایستاده وجود ندارد.
مزیت‌های دیگر
این نوار معمولا از جنس پارچه یا پلاستیک ساخته می‌شود. با این زنجیر انتقال احساس می‌کنید که بر روی یک دوچرخه‌ی واقعی نشسته‌اید و تمرین می‌کنید. دوچرخه‌های اسپینینگ بیشتر شبیه به دوچرخه‌های مسابقه هستند و در باشگاه‌ها زیر نظر یک مربی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
برای استفاده از دوچرخه‌های اسپینینگ باید حتما کفش ورزشی مخصوص بپوشید. ۳۰ دقیقه قبل از شروع به تمرین یک لیوان آب خورده و در حین تمرین نیز یک بطری آب در کنار خود داشته باشید. آب را باید جرعه جرعه بنوشید تا دمای بدنتان همیشه در حالت تعادل باقی بماند. شما با سه جلسه تمرین بر روی دوچرخه‌ی اسپینینگ می‌توانید شاهد تغییر قابل توجهی در شکل ظاهری پاهایتان شوید. این ورزش به شما کمک می‌کند تا قدرت حافظه خود را افزایش دهید، وضعیت قلب و عروق بدن خود را بهبود بخشید، کالری زیادی بسوزانید، چربی‌های شکمی خود را آب کنید و… .
منبع : شهر سلامت


معرفی و راهنمای صعود به قله خلنو
خلنو ، بلندترین قله البرز مرکزی و یکی از زیباترین قلل این منطقه می باشد. این قله همچنین مرتفع ترین قله استان تهران به شمار می رود که از این روی در زمره قلل سیمرغ قرار می گیرد. قله خلنو تقریبا در قلب البرز مرکزی قرار دارد. در این بخش از قله به ارتفاع، نکات صعود، میزان سختی و سایر مطالب پیرامون این قله محبوب خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
پلانک چیست و چه فوایدی دارد؟
حرکت پلانک یکی از محبوبترین تمرینات تناسب اندام و تقویت عضلات است که در هر جایی می توانید آنرا انجام دهید. تاثیر اصلی این حرکت روی تقویت عضلات مرکزی بدن می باشد اما فواید این حرکت فول بادی بیشتر از اینهاست. در این مقاله ابتدا تمرین پلانک را تعریف می کنیم. سپس به فواید آن خواهیم پرداخت و در نهایت به صورت جز به جز و تصویری انواع پلانک را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
فواید شگفت انگیز عسل برای ورزش و بدنسازی
عسل از هزاران سال پیش با بشر بوده است و فواید آن بر کسی پوشیده نیست. اما احتمالا این فواید برای ورزشکاران بیشتر هم هست. چندین مطالعه در این زمینه در طول سال ها انجام شده است. در ادامه این مقاله از قله به چند مورد از تحقیقات پیرامون فواید عسل در ورزش و نحوه استفاده آن اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
ارتقاء درجه سنگنوردی با تغییر رژیم غذایی مناسب
تغذیه به اندازه تمرین با هنگ بورد و بولدرینگ روی سنگنوردی شما تاثیر دارد. ما می توانیم مثل یک مبارز تمام عیار تمرین و صعود کنیم، البته به شرطی که انرژی کافی برای به اتمام رساندن تمرینات خود را داشته باشیم. اما چگونه می توانید رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید تا واقعاً در سنگنوردی خود تفاوت ایجاد کنید؟ اطلاعات زیادی در مورد تغذیه وجود دارد، و بسیاری از آنها با آنچه قبلاً شنیده اید متناقض است. اضافه بار اطلاعات می تواند باعث شود افراد احساس فلج مغزی کنند و در نتیجه هیچ تغییری در رژیم غذایی آنها ایجاد نشود. به همین خاطرما در اینجا به ساده ترین حالت فقط چند تغییر کلیدی را بیان کرده ایم که توجه به آنها می تواند روی کیفیت سنگنوردیتان تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی فلاسک کوهنوردی
فلاسک کوهنوردی یک ابزار حیاتی در صعودها و کوهپیمایی در فصل زمستان می باشد. یک ظرف آب در دمای -۱۰ درجه تنها در نیم ساعت یخ می زند. این زمان در -۳۰ درجه سانتیگراد به چندین دقیقه کاهش می یابد. از طرفی در برنامه های چند روزه در هوای سرد استفاده از آب سرد می تواند باعث التهاب گلو و عفونت شود. این یعنی پایانی تلخ برای یک برنامه. کوه یا اسکی فرقی ندارد. فلاسک دوست هوای سرد ماست. در این مقاله از قله با معرفی فلاسک کوهنوردی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. در ادامه با قله همراه باشید.
تنقلات مفید و انرژی زا برای کوهنوردی
برنامه های کوهنوردی حداقل چند ساعت و گاها حتی چند روز یا چند هفته به طول می انجامند. در طول این مدت زمان، داشتن تغذیه مناسب اهمیت ویژه ای دارد، چرا که بدن ما برای تامین انرژی مورد نیاز خود محتاج غذاست. از سوی دیگر آنچه که معمولا در زمان کوهنوردی کم است، زمان و انرژی کافی برای درست کردن غذا می باشد. پس ما برای تامین انرژی خود وابستگی زیادی به میان وعده ها خواهیم داشت. تنقلات کوهنوردی در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند به خوبی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند. در این مقاله از قله به بررسی ویژگی ها و سپس معرفی برخی از بهترین تنقلات کوهنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
معرفی کوه رُنج
کوه رُنج یکی از کوه‌های بلند استان فارس است که در شهرستان سپیدان در ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله این کوه تا شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان، ۱۳ کیلومتر است. کوه رُنج در شمال اردکان فارس قرار گرفته‌است. این قله زیبا در جاده شیراز-اردکان از فاصله دور نمایان است. طول این کوه حدود ۷ کیلومتر است. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با یکی دیگر از کوه های زیبای کشور عزیزمان آشنا نماییم. برای شناخت بیشتر و بهتر کوه رُنج در ادامه با قله همراه باشید.
با کوهنوردی چقدر کالری می سوزانیم؟
کوهنوردی به ذاته یک ورزش استقامتی است. شما در حین کوهپیمایی، سنگنوردی و سایر فعالیت ها انرژی مصرف می کنید و در نتیجه کالری در بدنتان سوزانده می شود. در این مقاله از قله به این سوال می پردازیم که “کوهنوردی چقدر کالری می سوزاند” و عوامل موثر در میزان کالری سوزی را تشریح خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
راهنمای انتخاب دستکش مناسب کوهنوردی
دستکش کوهنوردی ، یکی از مهمترین قسمت های پوشاک در این ورزش می باشد. دستها وسیله کار هستند. و سرما باعث می شود دستتان از کار بیافتد. از طرف دیگر دستها مانند بقیه بدن نیستند. در صورتی که کاملا پوشانده شوند کارآیی خود را از دست خواهند داد. پس انتخاب دست کش و مدیریت آن به خصوص در هوای بسیار سرد ارتفاعات بالا و در صعودهای فنی نیاز به هنر و تجربه دارد. سیستم دستکش و تنظیم آن را باید پیچیده ترین قسمت در پوشاک کوهستان دانست. در این مقاله از قله به انواع دستکش و نکاتی که در زمان انتخاب و خرید دستکش کوهنوردی باید بدانید اشاره خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
تفاوت دوچرخه ثابت ایستاده با دوچرخه اسپینینگ در چیست؟
دوچرخه اسپینینگ در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار ساخته شد. سازنده‌ی این دستگاه به دنبال این هدف بود که دستگاهی بسازد برای ورزشکاران حرفه‌ای دوچرخه سواری، که سطح آمادگی خودشان را بالا برده و در سطوح مختلفی به تمرین بپردازند. کسانی که دوچرخه سواران حرفه‌ای در کوهستان هستند بیشتر از این دستگاه برای تمرین و بالا بردن مهارت خود استفاده می‌کنند. در این مقاله از قله قصد داریم شما را با تفاوت این دو نوع دوچرخه بیشتر آشنا نماییم. در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1179
بازدید روز گذشته: 1718
بازدید هفته: 10253
بازدید ماه: 49672
کل بازدید ها: 626036
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com