چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟

در اولین جمله باید بگوییم که صبور باشید. نتیجه گرفتن در هر کاری نیازمند صبر است. با این حال روشهایی وجود دارد که باعث بهینه سازی مسیر رسیدن به هدف می شود. خوشبختانه این روشها شامل ورزش کردن و بدنسازی هم می شود. اما سوال کلیدی این مطلب این است که “چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم” با ما باشید تا شگفت انگیزترین نکات را به شما آموزش دهیم. در ادامه با قله همراه باشید.
چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟
روش صحیح تمرینات ارجحیت دارد.
احتمالا شما هم کسانی را دیده اید که با وزنه های سنگین اما نصفه و نیمه تمرین می کنند. در اولین نکته پیرامون جواب سوال “چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم” باید گفت که این روش سریعترین راه برای آسیب دیدن است نه نتیجه گرفتن. مسلما هدف شما از بدنسازی ناقص کردن مفاصل و پارگی عضلاتتان نیست. پس حتما ابتدا به ساکن روی فرم صحیح تمرینات تمرکز کنید. فرم صحیح، دامنه حرکتی کامل و تمرین با وزنه های متناسب چیزهایی هستند که باید به آنها توجه کرد. اگر نمی توانید با یک وزنه فرم صحیح را پیاده کنید، به راحتی این وزنه برایتان سنگین است، پس بدون غرور سراغ وزنه سبکتر بروید.
روز استراحت داشته باشید
گاها پیش می آید که به تمرین اعتیاد پیدا می کنیم یا اینکه فکر می کنیم که تمرین بیشتر همیشه به معنای پیشرفت بیشتر است اما این درست نیست. یک نکته مهم در برنامه تمرینی صحیح این است که ریکاوری محور باشد. یعنی عضلات زمان کافی برای بازیابی داشته باشند. شما باید به بدن خودتان فرصت دهید تا آسیبهای ناشی از تمرین قبلی را بهبود دهد در غیر این صورت به جای رشد دچار بیش تمرینی می شوید. پس حتما در طول هفته روزهایی به استراحت تخصیص دهید. البته در روزهای استراحت می توانید پیاده روی یا سایر اشکال سبک تمرین داشته باشید اما نباید بدنتان تحت فشار قرار گیرد.
یک تکنیک دیگر در این رابطه تمرین دادن یک گروه عضلات و استراحت دادن گروه دیگر است. به طور مثال شنبه پاها را تمرین دهید و روز یکشنبه تمرینات بالاتنه را داشته باشید. به این شکل عضلات پا در روز یکشنبه استراحت خواهند داشت. ۱ تا ۳ روز در هفته هم با وزنه تمرین نکنید، این چیزیست که باید در برنامه شما در نظر گرفته شود.
تمرینات کششی داشته باشید

جالب است بدانید که انجام تمرینات کششی و انعطاف پذیری پس از تمرین می تواند تا ۱۹% تاثیر مثبت روی ریکاوری، کیفیت جلسات بعدی و پیشرفت بهتر شما داشته باشد. هر چند قبول داریم که انجام این تمرینات گاها کسل کننده است اما یادتان باشد که جزییات چیز مهمیست و کسی که به جزییات توجه کند، پیروز می شود. برای انجام این نکته ۱۰-۱۵ دقیقه پس از تمرین را به حرکات کششی ایستا اختصاص دهید. یک راه دیگر هم این است که در روزهای استراحت خود تمرین یوگا داشته باشید.
هدف گذاری کنید.
فرض کنید که مالک سریعترین اتومبیل جهان هستید اما نمی دانید قرار است به کجا برسید. در نهایت به چه مقصدی می رسید؟ جواب مشخص است: هیچ جا. پس داشتن هدف مثل داشتن مقصد روی نقشه است. یک هدف برای خودتان ایجاد کنید. برخی اهداف می توانند به شکل زیر باشند:
    افزایش ۴ کیلوگرم عضله بدن در یک دوره ۳ ماهه
    کاهش ۵ کیلوگرم چربی در یک دوره ۳ ماهه
    افزایش سایزهای بدن مثلا سایز دور بازو و دور سینه
    افزایش قدرت عضلانی به میزان ۲۰%
این ها چند نمونه بود اما شما می توانید بر اساس دیدگاه خودتان هدف جدیدی ایجاد کنید که مقصد شما را مشخص کند. همواره مثال سریعترین اتومبیل را به یاد بیاورید.
تمرینات هوازی را فراموش نکنید.

بسیاری از افراد همه تمرکز خود را روی وزنه زدن می گذارند و تمرین هوازی را فراموش می کنند. البته شما یک دونده حرفه ای نیستید اما لازم است قدری تمرین هوازی داشته باشید. مقداری تمرین هوازی به شما کمک می کند چربی سوزی بهتری داشته باشید. همچنین استفاده از این روش تمرینی در ابتدای هر جلسه باعث گرم شدن بهتر و جلوگیری از آسیب دیدگی می شود.
تعداد تکرار ۸ تا ۱۲ را در هر ست در نظر بگیرید.
اگر به دنبال عضله سازی و هایپرتروفی هستید تعداد تکرار هر ست بین ۸ تا ۱۲ بهترین مقدار خواهد بود. با این حال کسانی که چربی بیشتری دارند بهتر است از تعداد بیشتر و کسانی که به دنبال عضله سازی بیشتر هستند از تعداد تکرار کمتری استفاده کنند.
روی تمرینات ترکیبی تمرکز کنید.
تمرینات ترکیبی در عین سادگی تاثیر بسزایی دارند. انواع این تمرینات روی چند عضله در زمان واحد اثر می گذارند که باعث می شود زودتر رشد کنید. همچنین این تمرینات اثر ترشح هورمونی خوبی هم دارند. از بهترین تمرینات ترکیبی می توان به اسکات، پرس سینه، ددلیفت، لانگز و مانند آن اشاره کرد. سعی کنید در هر جلسه ۲-۳ حرکت ترکیبی داشته باشید.
از اشتباهات درس بگیرید.
همه اشتباه می کنند اما برنده کسیست که از اشتباه خود پلی برای پیروزی بسازد. پس لازم است ارزیابی کنید. این ارزیابی بهتر است با کمک یک مربی باتجربه انجام شود تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. مثلا نقاط ضعف خود را شناساییی کنید. کدام عضلات به خوبی تمرین داده نشده اند و کدام عضلات دچار عدم تقارن هستند. اینها می تواند باعث تغییرات شگفت انگیزی شود.
به تغذیه تان توجه کنید.

تغذیه ورزشی علم موشک نیست اما لازم است به خوبی به ریزه کاری های آن توجه کنید تا سریعتر نتیجه بگیرید. برای شروع به چند نکته زیر توجه کنید:
    آب کافی بنوشید.
    در رژیم غذایی خود پروتئین کافی دریافت کنید.
    مصرف ویتامین ها و مواد معدنی اهمیت دارد.
قبل و بعد تمرین تغذیه کنید.
این نکته در حقیقت ادامه نکته قبلیست اما به خاطر اهمیت آن جداگانه هم آوردیم. تغذیه قبل و بعد تمرین از ضروری ترین ارکان تغذیه ورزشی است. بسیاری از افراد به تغذیه بعد از تمرین توجه می کنند اما تغذیه قبل از تمرین یکی از ترفندهای نتیجه گیری سریع در تمرین می باشد. مقداری پروتئین و یک ترکیب انرژی بخش می تواند به شما کمک کند تا یک پله به هدفتان نزدیک شوید.
برنامه تمرینی خود را تغییر دهید.
هر ۴-۶ هفته یک بار برنامه تمرینی خود را تغییر دهید. انجام طولانی مدت یک برنامه باعث یکنواختی، کاهش انگیزه و ایجاد فلات تمرینی می شود. از طرف دیگر بدن از نظر فیزیکی هم به برنامه حال حاضر عادت کرده و در نتیجه به تمرین واکنش کمتری نشان خواهد داد. تغییر برنامه تمرینی باعث می شود در ابتدای هر برنامه یکبار خودتان را ارزیابی کنید و بفهمید که چقدر به هدف رسیده اید.
ما در این نوشته به بررسی پاسخ های اساسی به سوال "چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم" پرداخته ایم. پیشنهاد ما در پایان این است که این مطلب را ۲ یا ۳ بار بخوانید. در این صورت به جزییات مسلط شده و می توانید آنها را در عمل بهتر به کار گیرید.
منبع : ۲۴۷fitness


#معرفی قله #سماسوس #کوهنوردی #قله
معرفی قله سماسوس
قله سماموس یا قله سمام نام قله‌ایست که، مرتفع‌ترین قلهٔ مشرف به دریای خزر و بلندترین قلهٔ گیلان است. در این بخش از قله به معرفی قله سماسوس خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#آسیب در کوهنوردی #آسیب مفاصل در کوهنوردی #آسیب زانو در کوهنوردی #آسیب شناسی در کوهنوردی
آسیب های شایع در کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش مفرح است که در تمام گروه های سنی بخصوص افراد میانسال طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای این ورزش این است که نیاز به مهارت خاصی ندارد و هر کسی در هر سنی قادر به انجام آن است. با این حال، کوهنوردی می‌تواند باعث آسیب های جدی در عضلات و مفاصل شود. در این مقاله شما را با آسیب های شایع در کوهنوردی آشنا می‌کنیم. در ادامه با قله همراه باشید.
#روستای سوباتان #گیلان #جاذبه های گردشگری سوباتان #گردشگری در گیلان #جاذبه های زیبای تالش
معرفی روستای زیبای سوباتان
سوباتان از روستاهای بی نظیر و زیبا در گیلان است که جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد همچنین گیاهان دارویی و غذاهای محلی خوشمزه ای را دارا می باشد. در فاصله ای نه چندان دور از تالش روستایی زیبا و چشم نواز که گویا تا به حال دست هیچ بشری به آن نخورده به نام سوباتان قرار دارد مسیر این روستا بسیار زیبا و چشم نواز است که دل هر رهگذر و بیننده ای را می رباید؛ شروع مقصد از تالش می باشد ،سوباتان در شمال غربی تالش قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با این روستای زیبا و رویایی در ادامه با قله همراه باشید.
#آرامش در زندگی زناشویی #مهارت های زندگی زناشویی #رفتار صحیح زندگی زناشویی #موفقیت در زندگی زناشویی
رمز و راز آرامش در زندگی زناشویی چیست؟
برای داشتن یک ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست! شاید از دید جوانان عشق و علاقه و دوست داشتن بیش از حد دلیل بر یک زندگی موفق باشد اما کافی نخواهد بود. شاید عشق و علاقه چند ماه اول زندگی به کارتان بیاید ولی زمانی که زندگی در روال عادی خود قرار گرفت و همه چیز برای شما تکراری و یکنواخت شد آن وقت مشکلات جدید شروع خواهند شد. اما نگران نباشید چرا که شما با داشتن مهارت های کافی خواهید توانست بر مشکلات غلبه کنید و زندگی شاد و پر از آرامش را تجربه نمایید. در این مطلب مهارت های لازم برای داشتن یک زندگی سرشار از آرامش و شادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای کسب مهارت های آرامش در زندگی در ادامه با قله همراه باشید.
#پنیرپیتزا #مزایای پنیرپیتزا #مضرات پنیرپیتزا #انواع پنیرپیتزا
مزایا و مضرات پنیرپیتزا
با شنیدن نام پنیرپیتزا یاد انواع فست فودهای خوش مزه در ذهنمان تداعی می شود! کمتر کسی پیدا می شود که عاشق فست فود و طعم لذیذ پنیرپیتزا نباشد. بیشتر مردم به ویژه کودکان عاشق این خوش مزه ی کش دار هستند. با توجه به این که پنیرپیتزا از شیر تهیه می شود و حاوی کلسیم و انواع ویتامین ها می باشد در کنار این مزیت ها، حاوی چربی بسیار بالایی می باشد به طوری که خوردن بیش از حد آن باعث مشکلات گوارشی و مشکلات قلبی - عروقی خواهد شد. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا خوردن پنیرپیتزا مفید است یا مضر؟ در این مطلب در مورد مزایا و مضرات پنیرپیتزا صحبت خواهیم کرد. در ادامه با قله همراه باشید.
#بدنسازی #عضله سازی #غذاهای عضله ساز #بهترین غذاها در بدنسازی
بهترین غذاهای عضله ساز در بدنسازی کدام غذاها هستند؟
اکثر افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می کنند در تلاش هستند تا خیلی سریع بتوانند عضله سازی کنند. برخی از افراد تمرین های بیش از حد، روزانه و پی در پی انجام می دهند تا بتوانند زودتر نتیجه بگیرند و برخی دیگر علاوه بر تمرین های روزانه و سخت، استفاده کردن از مکمل ها را راهکاری برای عضله سازی سریع تر می دانند. اما در کنار این ها باید بدانید که تغذیه صحیح و اصولی کمک زیادی به شما خواهد کرد تا سریع تر به هدفتان برسید. برای ترمیم بدن خود و عضله سازی سریع دانستن اینکه چه غذاهایی برایتان مفید است، بسیار مهم و حائز اهیمت می باشد. در این مطلب فهرستی از غذاهای مفید برای عضله سازی را معرفی خواهیم کرد. قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذاییتان و کسب اطلاعات در این رابطه چیزیست که می تواند نتایج تمرینات شما را به شکل چشمگیری تغییر دهد. برای آشنایی با فهرست غذاهای مفید برای عضله سازی در ادامه با قله همراه باشید.
#سنگنوردی #نداشتن توان لازم برای سنگنوردی #کمبود انرژی بدن
دلایل کمبود انرژی در سنگنوردی
در برخی از روزها هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس کمبود انرژی شدید، ضعف و بی حالی می کنید. احساس می کنید که بدنتان نای انجام هیچ کاری را ندارد و پاهایتان توان تحمل وزن بدنتان را ندارد! چه عواملی باعث چنین اتفاقی در بدنتان شده است؟ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که شاید بدنتان درگیر بیماری خاصی شده باشد؟ حال اگر شما در رشته سنگنوردی فعالیت کنید و با چنین حالاتی روبه رو شوید قطعا نخواهید توانست سنگنوردی را با مهارت و انرژی کافی انجام دهید. در این مطلب به دلایل کمبود انرژی بدن و در واقع نداشتن انرژی و توان لازم برای سنگنوردی خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#غار برفی #ساختن غار برفی #فواید غار برفی #شب مانی در غار برفی #کوهنوردی در برف
غار برفی چیست و چگونه ساخته می شود؟
یکی از کاربردی ترین آموزش های کوهنوردی، آموزش و یادگیری ساختن غار برفی می باشد. کوهنوردانی که علاقه زیادی به کوهنوردی در فصل زمستان دارند حتما باید ساختن یک پناهگاه برفی را یاد بگیرند تا در مواقع ضروری بتوانند برای خود جان پناه برفی دست و پا کنند. یکی از تکنیکهای شبمانی در کوهنوردی و البته بیواک به معنای شبمانی برنامه ریزی نشده برای بقا استفاده از غار برفی است که در صورت اجرای درست می تواند کاملا مفید و نجات دهنده باشد. در این مقاله به ویژگی های لازم برای حفر، گامهای ایجاد، روش استفاده، نکات و همچنین نقاط ضعف غار برفی اشاره کرده ایم. در ادامه با قله همراه باشید.
#پوکی استخوان #وزرش #تناسب اندام #ورزش مضر
ورزش های مضر برای کسانی که پوکی استخوان دارند
پوکی استخوان که امروزه با رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک کافی به شدت میان مردم رواج یافته است و تبدیل به معضلی بزرگ شده است ، این بیماری محدودیت هایی در ورزش ایجاد می کند که در صورت ابتلا به آن باید به آن ها توجه داشته باشید. ورزش های مضر برای پوکی استخوان می توانند یکی از این محدودیت ها باشند که باید رعایت کنید. در این مطلب به معرفی چند ورزش مضر برای پوکی استخوان خواهیم پرداخت. در ادامه با قله همراه باشید.
#پارک جنگلی #النگدره #گرگان #گردشگری #طبیعت گردی #تفریحی
معرفی پارک جنگلی النگدره
پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در این پارک جنگلی انجام دهید. جاده سلامتی، ایستگاه دوچرخه، خودروهای برقی، زمین‌های بازی و ورزش نیز از جمله امکانات این پارک است. برای آشنایی بیشتر با زیبایی های النگدره در ادامه با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 2716  نفر
بازدید روز گذشته: 6925  نفر
بازدید هفته: 43752  نفر
بازدید ماه: 186417  نفر
کل بازدید ها: 1351952  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل : info@Gholleh.com    
تلفن تماس:   09960990748،   91692194-021
اینستاگرام: Gholleh_com@
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید