البته! #تفکر_نامطمئن #عدم_قطعیت #تصمیم_گیری #رفتار_انسانی #روان‌شناسی #مدیریت #کتابخوانی #آنی_دوک

معرفی کتاب تفکر نامطمئن نوشته آنی دوک

«تفکر نامطمئن» نوشته‌ی آنی دوک یکی از کتب مهم در زمینه‌ی روان‌شناسی و علوم اجتماعی است که به بررسی و تحلیل پدیده‌ی عدم قطعیت و تاثیرات آن در تصمیم‌گیری و رفتار انسان‌ها می‌پردازد. در این کتاب، آنی دوک با استفاده از مطالعات موردی و تحقیقات روان‌شناختی، به بررسی روابط بین عواملی همچون ترس، اعتماد به نفس، و شیوه‌های تصمیم‌گیری در مواجهه با شرایط نامطمئن می‌پردازد. او در این کتاب به مطالعه و تحلیل رفتارهای مردم در شرایطی که اطلاعات کافی موجود نیست یا امکان تعیین پیش‌بینی دقیق وضعیت وجود ندارد، می‌پردازد. «تفکر نامطمئن» به خواننده‌ها کمک می‌کند تا روش‌های موثری برای مقابله با شرایط نامطمئن را در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان یاد بگیرند. برای آشنایی بیشتر با کتاب تفکر نامطمئن در ادامه با قله همراه باشید.
زندگی سراسر احتمالات است؛ چطور می‌توانیم در چنین شرایطی تصمیمات درست بگیریم؟ آنی دوک، قهرمان سابق پوکر و مشاور کسب‌وکار، در کتاب تفکر نامطمئن از راه و روش تفکر درمیان عدم قطعیت‌ها سخن می‌گوید. کتاب پیش رو از پرفروش‌ترین کتاب‌های وال استریت جورنال محسوب می‌شود.
این کتاب به عنوان یکی از مرجع‌های مهم در زمینه‌ی مدیریت، روان‌شناسی، علوم اجتماعی و علوم تصمیم‌گیری شناخته شده و توسط افراد مختلفی از جمله مدیران، مشاوران، دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درباره‌ی کتاب تفکر نامطمئن:
یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیمات تاریخ رقابت‌های سوپربول در ثانیه‌های پایانی سوپربول سال 2015 گرفته شد. تیم سیاتل سی‌هاکس 26 ثانیه مانده به پایان بازی درحالی‌که چهار امتیاز عقب بود، در خط هدف تیم نیوانگلند پتریوتس توپ را به دست آورد. همه انتظار داشتند که پیت کرول، مربی سی‌هاکس، خواستار انتقال توپ به مارشون لینچ شود. چرا همه چنین انتظاری داشتند؟ خب فاصله‌ی کوتاهی تا خط هدف وجود داشت و لینچ یکی از بهترین بازیکنان نوک حمله در لیگ ملی فوتبال آمریکایی بود. درعوض، کرول خواست تا توپ را به راسل ویلسون، بازیکن خط حمله، پاس بدهند. در این بین، نیوانگلند توانست توپ را بگیرد و لحظاتی بعد برنده‌ی سوپربول شد. اگرچه تقریباً همه‌ی کارشناسان بر سر موضوع اتفاق‌نظر داشتند، افراد کمی هم معتقد بودند انتخاب مربی اگرچه خیلی هوشمندانه نبود، عاقلانه بوده است. در تحلیل چندین سایت به‌طور قانع‌کننده‌ای استدلال شد که تصمیم اتخاذشده برای پرتاب توپ کاملاً قابل دفاع است و بر اساس ملاحظات مربوط به مدیریت زمان و پایان بازی گرفته شده است. این صداهای مخالف نتوانست از سیل هجمه‌ها و انتقادات علیه پیت کرول کم کند.
صرف‌نظر از اینکه تحلیل مخالف را می‌پذیریم یا نه، بیشتر مردم نمی‌خواستند به تصمیم کرول اعتبار بدهند و قبول کنند که راجع به تصمیمش فکر کرده یا دلایلی برای انتخابش داشته است. حالا این سؤال مطرح می‌شود: چرا بسیاری از مردم این‌قدر مطمئن‌اند که پیت کرول چنین اشتباه فاحشی را مرتکب شده است؟ می‌توانیم جواب را در چهار کلمه خلاصه کنیم: انتخاب او نتیجه نداد.
بهترین تصمیم‌ها هم خیلی اوقات بهترین نتایج را به بار نمی‌آورند و همیشه پای عنصر کنترل‌نشدنیِ شانس و همچنین اطلاعاتی که از دید پنهان می‌مانند درمیان است. کتاب تفکر نامطمئن (Thinking in Bets) راهنمایی برای موفقیت در بلندمدت و جلوگیری از اضطراب در شرایط غیرقطعی است.
قهرمان پیشین مسابقات پوکر، آنی دوک (Annie Duke)، که حالا مشاوری در زمینه‌ی کسب‌وکار شده، با مثال‌هایی از تجارت، ورزش، سیاست، و البته، پوکر به ما می‌آموزد تا با عدم قطعیت کنار بیاییم و در این شرایط، تصمیمات بهتری اتخاذ کنیم. در شرایطی که ارزش‌ها و پاداش‌ها در سمت قطعیت و اطمینان است، برای اکثر مردم، گفتن جمله‌ی «مطمئن نیستم» دشوار است. اما، پوکربازان حرفه‌ای با این واقعیت کنار آمده‌اند که همیشه تصمیم‌های عالی منجر به نتایج خوب نمی‌شوند و تصمیم‌های اشتباه نتایج بد به بار نمی‌آورند.
با خواندن کتاب حاضر، که از پرفروش‌ترین کتاب‌های وال‌استریت جورنال است، یاد می‌گیریم که همیشه در انتظار قطعیت نباشیم و با اعتمادبه‌نفس بیشتر و آرامش و شور و شوق، موفقیت‌های درازمدت را هدف بگیریم.

نکوداشت‌های کتاب تفکر نامطمئن:
- از کتاب‌های محبوب سرمایه‌گذاران در این روزها. (نیویورک تایمز)
- درخشان. (وال استریت جورنال)
- تلفیقی حیرت‌انگیز از میز پوکر و رویکردهای علوم شناختی. (فیلیپ ای. تتلوک)
- عالی. ده نسخه از کتاب تفکر نامطمئن را بخر و به هر کسی که با او کار می‌کنی بده. این کتاب عالی است. (ست گودین)
- راهنمایی فشرده برای حوزه‌هایی که احتمالات در آن نقش دارند، مانند بازی پوکر، سرمایه‌گذاری پرریسک... کتاب تفکر نامطمئن را به کسانی که در دنیای واقعی کار می‌کنند توصیه می‌کنم. (مارک اندرسن)

کتاب تفکر نامطمئن برای چه کسانی مناسب است؟
اگر دلتان می‌خواهد در شرایط پیش‌بینی‌ناپذیر و غیرقطعی دنیای امروز تصمیم‌های درست بگیرید، این کتاب مناسب شماست.

با آنی دوک بیشتر آشنا شویم:


نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر در میان چهار پوکرباز برتر زن در جهان جای می‌گیرد و در این عرصه افتخارات زیادی کسب کرده است. آنی دوک، علاوه‌بر پوکر، در زمینه‌ی تصمیم‌گیری مطالعه داشته و چندین کتاب در این حوزه نوشته است. او اکنون سخنران، مربی و نویسنده‌ی تمام‌وقت است و در این عرصه نیز خوش درخشیده است.
«هنر تصمیم‌گیری» دیگر کتاب دوک است که به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب تفکر نامطمئن می‌خوانیم:
ما این الگو را بلدیم که دیگران را به‌خاطر نتایج بدشان سرزنش کنیم و درعین‌حال نتایج خوب‌شان را به هیچ انگاریم. وقتی در محل کار به‌جای ما شخص دیگری ارتقا می‌گیرد، می‌توانیم بپذیریم که او بیشتر از ما کار کرده و مستحق چنین پاداشی است؟ نه، می‌گوییم حتماً پاچه‌خواری رئیس را کرده است. اگر کسی در امتحان مدرسه نتیجه‌ی بهتری بگیرد می‌گوییم به این خاطر است که معلم او را بیشتر دوست دارد. اگر کسی شرایط محیطی وقوع تصادف رانندگی را توصیف کند و بگوید مقصر نیست، با خود فکر می‌کنیم چه حرف احمقانه‌ای می‌زند؛ علت اصلی تصادف، رانندگی بد او بوده است.
وقتی بازی پوکر را شروع کردم از همین الگو پیروی می‌کردم (و هنوز هم در همه‌ی زمینه‌های زندگی‌ام تا امروز، با تمایل برای پیروی از این الگو مبارزه می‌کنم). علاوه‌بر این‌که موفقیت‌هایم را نتیجه‌ی مهارت و شکست‌هایم را نتیجه‌ی بدشانسی می‌دانستم، در ارزیابی نتایج دیگران هم برعکس عمل می‌کردم. خیلی به بُرد دیگران بها نمی‌دادم و درعوض باخت‌شان را فوراً به‌ پای بازی ضعیف‌شان می‌گذاشتم.

فهرست مطالب کتاب
مقدمه: این کتاب درباره‌ی پوکر و شرط‌بندی نیست!
فصل یک: زندگی پوکر است، نه شطرنج
فصل دوم: می‌خواهی شرط ببندی؟
فصل سوم: شرط‌بندی برای یادگیری
فصل چهارم: سیستم دوستی
فصل پنجم: مخالفت‌ورزی برای پیروزی
فصل ششم: ماجراجویی در سفر ذهنی در زمان
منابع

منبع : کتابراه

البته! #تفکر_نامطمئن #عدم_قطعیت #تصمیم_گیری #رفتار_انسانی #روان‌شناسی #مدیریت #کتابخوانی #آنی_دوک


#ورزش_برای_تناسب_اندام#ورزش_برای_سلامتی#تمرینات_ورزشی#ورزش_کاردیو#ورزش_مقاومتی#انواع_ورزش#زندگی_سالم#بدن_سالم
راه‌های شگفت‌انگیز برای به دست آوردن تناسب اندام از طریق ورزش
به دنبال رسیدن به تناسب اندام می‌گردید؟ ورزش‌ها یک راه موثر و جذاب برای دست‌یابی به این هدف هستند. از تمرینات تناسبی ساده تا ورزش‌های پرانرژی، هر کدام می‌توانند به شما کمک کنند تا به آرزوی تناسب اندامتان برسید. تمرینات کاردیووازی برای سوختن چربی: از دویدن تا شنا، تمرینات مقاومتی برای ساخت عضلات: از آرم‌کرل تا حرکات وزنه‌ای، ورزش‌های گروهی برای انگیزه بیشتر: از زومبا تا بوکسینگ، ورزش‌های آبی برای لذت بیشتر و کاهش فشار: شنا و آبگرم کردن. در این مقاله از قله، انواع مختلف ورزش‌ها را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بهترین گزینه برای شما را انتخاب کنید و به راحتی به تناسب اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
#کوهنوردی_موفق#مهارت_کوهنوردی#آمادگی_فیزیکی#روحیه_ماجراجویی#مدیریت_ریسک#هم‌تیمی_در_کوهنوردی#مهارت_های_کوهنوردی#احترام_به_محیط_زیست
راهنمای کامل برای کوهنوردی موفق: چگونه به قله‌ها صعود کنیم؟
در دنیای کوهنوردی، هر صعودی چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و برای دستیابی به موفقیت، نیازمند آمادگی فیزیکی، مهارت‌های فنی، برنامه‌ریزی دقیق و همچنین هم‌تیمی و مدیریت ریسک مناسب هستیم. از زیرموضوع‌های مهم در این راستا می‌توان به آمادگی فیزیکی، مسئولیت پذیری، و ارتباطات دقیق اشاره کرد که هر کدام نقش بسیار مهمی در موفقیت یک صعود کوهنوردی ایفا می‌کنند. در این مقاله از قله، به بررسی عوامل اساسی برای دستیابی به یک صعود موفقیت‌آمیز در کوهنوردی می‌پردازیم تا با کمک دانش و تجربه‌های ارزشمند، شما نیز بتوانید هر چالشی را با اطمینان و موفقیت پیش بگیرید. در ادامه با قله همراه باشید.
 #خواص_انجیر#تغذیه_انجیر#سلامتی_و_انجیر#میوه_انجیر#ویتامین_های_انجیر#فیبر_در_انجیر#آنتی‌اکسیدان_انجیر#افزایش_ایمنی_با_انجیر
خواص و مزایای انجیر
انجیر یکی از میوه‌هایی است که به دلیل خواص تغذیه‌ای و درمانی برجسته‌اش، از دیرباز توجه زیادی به خود جلب کرده است. این میوه خوشمزه، به غنای فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، فیبر، پتاسیم و کلسیم شناخته شده است. همچنین، انجیر به دلیل دارا بودن خواص ضد‌اکسیدانی، می‌تواند در بهبود گوارش، کنترل قند خون، تقویت سیستم ایمنی و حتی حفظ سلامت استخوان‌ها نقش مؤثری داشته باشد. از این رو، ارزش غذایی و مزایای بهداشتی انجیر آن را به یک انتخاب سالم برای رژیم غذایی می‌تواند تبدیل کند. در این مطلب با خواص انجیر بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کتاب_کوه_جادو #TheAlchemist #توماس_مان #کتاب_خودشناسی #کتاب_ماجراجویی #کتاب_انگیزشی #کتاب_بهترین_فرصت_زندگی #کتاب_باورهای_شخصی
معرفی کتاب کوه جادو
کتاب کوه جادو شاهکاری منحصر به فرد از توماس مان رمان‌نویس آلمانی است. داستان از شهر هامبورگ که شهر بازرگانان و میدان مسابقه کسب ثروت است، آغاز می‌گردد. وقایع در کوهستان داووس سوئیس اتفاق می‌افتد. در افسانه‌ها، ارواح خبیثی در داوس هستند که با طلسم‌های جادویی انسان‌ها را به دام می‌کشند. کوه جادو سبک‌های متعددی را شامل می‌شود: کلاسیک و در عین حال مدرنیستی، اثری تعلیمی و سنتی، یک کمدی رفتار، حکایتی از اروپای بورژوای پیش از جنگ و [شاید از همه مهم‌تر] کتابی ایده‌آل که با داستان مهیج و طوفانی خود، مخاطب را تنها نمی‌گذارد. در این مطلب از قله با کتاب کوه جادو بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
#گردشگری#طبیعت گردی#گنبدنمکی#جاشک#بوشهر#ایران گردی#غارهای نمکی#آبشارهای نمکی#کوه نوردی#کوه جاشک
معرفی گنبد نمکی جاشک
گنبد نمکی جاشک که با نام‌های کوه نمک جاشک و گنبد نمکی دشتی نیز شناخته می‌شود، ناحیه وسیع و مرتفعی در کوه جاشک است. این گنبد از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می‌آید و به‌عنوان تنها اثر طبیعی ملی استان بوشهر، در سال ۱۳۸۸ به ثبت رسید. کوه نمک با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای زمین‌شناسی، انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشارکوه‌ها و آویزه‌های نمکی نه‌تنها چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد، بلکه بهترین محل برای محققان علاقه‌مند به علم زمین‌شناسی است. رنگ سفید نمک‌های طعام گنبد به منطقه جلوه‌ای زیبا بخشیده است، به‌نحوی که از جاده خورموج دیر به‌صورت یک کوه برفی زیبا در بخش شرقی دشت برهنه ظاهر می‌شود. در این مقاله با گنبد نمکی زیبای جاشک بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com

نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید