#اورست#قله
اورست تعطیل شد
به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نپال صعود به قله اورست را به مدت بیش از یک ماه ممنوع کرد.به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، نپال که از یک سو با چین، مرکز شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر با هند که ۷۵ مورد ابتلا به این ویروس را گزارش کرده، هم مرز است، به تازگی اولین مورد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را ثبت کرد.
 به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، نپال صعود به قله اورست را به مدت بیش از یک ماه ممنوع کرد.
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، نپال که از یک سو با چین، مرکز شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر با هند که ۷۵ مورد ابتلا به این ویروس را گزارش کرده، هم مرز است، به تازگی اولین مورد ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را ثبت کرد.
به همین منظور، مقامات نپال امروز (جمعه) اعلام کردند که صعود به قله اورست تا تاریخ ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) به دلیل جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ممنوع است.
روز گذشته هم کشور چین صعود به بلندترین قله جهان را ممنوع اعلام کرده بود.
این تصمیم در حالی اتخاذ شده که با نزدیک شدن به فصل آب و هوای خوب قله اورست، بسیاری از کوهنوردان تصمیم به صعود به این قله را می گیرند. در بهار سال گذشته دست کم ۸۸۵ کوهنورد تلاش کردند قله اورست را فتح کنند که از این تعداد ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.
#اورست#قله

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 984
بازدید روز گذشته: 318
بازدید هفته: 4412
بازدید ماه: 16407
کل بازدید ها: 94461
ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@golleh.ir   تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله قله