#قله#کوهنوردی#کوهستان#زندگی#مدرسه#گردشگری#قله#گردشگری_قله

در مورد کوهنوردی چه می دانید

بسیاری از مردم که تجربه کوهنوردی ندارد از آن به عنوان ورزش یاد می کنند، برخی از مردم از آن به عنوان عشق و برخی دیگر از کوهنوردی با عنوان شیوه زندگی و برخی دیگر آن را بدترین ورزشی که می توان انتخاب کرد ولی واقعیت این است که کوهنوردی ورزشی است آمیخته با عشق و استقامت و قدرت که تکرار آن آنسان را به شیوه های جدیدی از سبک زندگی سوق می دهد که در طولانی مدت آنچنان تاثیری در فرد در جنبه های مختلف زندگی ایجاد می کند که کوهنوردی در حقیقت تبدیل به بخشی از زندگیش می شود که جدایی بین آنها امری محال و ناممکن است...
شاید در بین همه ورزش ها یکی از خاص ترین ورزشهایی که صبر و تحمل بالایی نیاز دارد کوهنوردی باشد، ورزشی که هر کسی نمی تواند در آن تحمل و مداومت زیادی داشته باشد ، ورزشی که پر از هیجان و لحظات ناب و تکرار ناشدنی است، کوهنوردی یکی از ورزش های است که بسیاری از مردم قطعا" تلاش کرده اند تا در آن وارد شوند ولی به خاطر سختی و شرایط خاص آن نتوانستند  زمان زیادی در آن دوام بیاورند و نهایتا بار اول و یا دوم آنرا کنار گذاشته اند کوهنوردی ورزشی است که بسیاری از مردم در ابتدا با کلی انرژی در آن وارد می شوند و کلی وسایل و تجهیزات ورزشی خرید می کنند ولی در نهایت نمی توانند بیش از یکبار از آنها استفاده کنند چون بعد از بار اول بیخیال این ورزش می شوند.
 کوهنوردی ورزشی است که مردان و زنانی دارد که سالهای سال است در آن با عشق و انگیزه بالا هر هفته در حال پیمودن قله های جدید هستند افرادی که شاید بودن در کوه و گردنه های پر پیچ و خم و خطرناک را به بودن در بهترین رستوران ها و مراکز تفریحی دنیا ترجیح می دهند. این همه اختلاف بین کوهنوردان واقعا جای تامل بسیاری دارد که چرا فردی بار اول انتهای کوهنوردیش است در حالی که فردی بیش از چهل سال در حال کوهنوردی است و در کهولت سن هم دست از این کار بر نمی دارد
یکی از دلایل مهم آن انگیزه افراد از این کار است انگیزه ای که فرد را برای کوهنوردی سوق می دهد.هر کسی در کوهنوردی هدف و انگیزه خاص خودش را دارد، شخصی برای کم کردن وزن ، شخصی برای لذت بردن از طبیعت ، شخصی برای کسب درامد ،شخصی برای دوری از محیط های شلوغ و ... شاید بتوان دلایل بسیاری را از زبان هر کوهنورد شنید ولی بسیاری از این افراد بعد از مدتی کوهنوردی با هر دلیلی که در ابتدا این کار را شروع کرده اند مجذوب این ورزش می شوند و عاشق آن ، افرادی که به این مرحله از حس لذت در کوهنوردی رسیده باشند دیگر محال است که آن را به هر دلیلی کنار بگذارند حتی اگر دچار حادثه های خطرناک شده باشند . ما در مسیر کوهنوردی همیشه با افراد مسنی روبرو می شویم که شاید باور کردنش برای خیلی از ما سخت باشد که در آن سن ما هم بتوانیم به کوهنوردی ادامه دهیم ولی این افراد توانستند و دلیل آن فقط و فقط عشقی است که در این ورزش نهفته است و باید آن را پیدا کنیم.
کوهنوردی تنها یک ورزش نیست بلکه یک سبک زندگی است این رازی است که در این ورزش نهفته و دلیلی برای عاشق شدن خیلی از ورزشکاران ، و این راز مهم وقتی هویدا می شود که شما تجربه کوهنوردی را در یک تیم داشته باشید، شاید کوهنوردی انفرادی برای افرادی که تجربه چند ساله در کوهنوردی داشته باشند راحتترین نوع کوهنوردی باشد ولی در حقیقت این اشتباه بسیار بزرگی است که برخی از کوهنوردان آن را مرتکب می شود و در برخی از موارد متاسفانه این کار به قیمت جان آنها تمام می شود. من در لحظاتی که در حال نوشتن این مقاله هستم مورخ 12  آذر 99 الان به مدت یک هفته است که هیچ خبری از کوهنورد اصفهانی که تنها برای صعود به دماوند اقدام کرده، نیست و این یعنی خبر ناگوار و متاثر کننده، شاید اگر ایشان ذره ای برای این کار خود و هدفی که در پیش گرفته درست و منطقی فکر می کرد شاهد این رخداد نبودیم و رخداد های شبیه این کم نیستند.
هدف و دلیلی که بسیاری از مردم برای کوهنوردی انتخاب کرده اند می تواند شروع یک زندگی لذت بخش و آرامشی وصف ناشدنی از طبیعت کوهستان باشد و شاید افتادن در یک گودالی از یخ که سالهاهم نتوان جنازه فرد را از آن بیرون آورد اینجاست که کوهنوردی اختلاف خود را نشان می دهد که انتخاب مسیر و هدف درست از ابتدا می تواند تا انتهای عمر کوهنوردی شما تاثیر داشته باشد .
اصولی در کوهنوردی وجود دارد که رعایت کردن آن از سوی همه اساتید با سابقه کوهنوردی همیشه توصیه می شود:
اصل اول: کوهنوردی یک ورزش انفرادی نیست پس همیشه باید برای کوهنوردی به صورت یک تیم اقدام کرد.
اصل دوم:اصل ساعت چهارده ، در کوهنوردی ساعت 14 هر جای کوه هستید باید بازگردید و ادامه دادن مسیر اشتباه ترین تصمیمی است که می توان گرفت.
اصل سوم : تجهیزات هر کوهنورد باید متناسب با فصلی که در آن در حال پیمایش است، باشد و همیشه وسایل مناسب و کاملی به همراه داشته باشد.
اصل چهارم: تغذیه یکی از نکات بسیار مهم در کوهنوردی است، به همراه داشتن تغذیه مناسب و کامل که اگر حادثه ای در کوه اتفاق افتاد بتوانید با آن تا 48 ساعت در کوه دوام بیاورید.
اصل پنجم :کنترل انرژی ،یک کوهنورد برای صعود باید با 20 درصد انرژی صعود و با 80 درصد انرژی فرود کند چون بیشتر حوادث کوهنوردی در زمان بازگشت از آن اتفاق می افتد به همین خاطر کنترل انرژی می تواند برای بازگشت از کوه بسیار باشد.
و...
کوهنوردی بر خلاف بسیاری از ورزش ها نیاز به دانش فنی و تخصصی دارد و مهمتر از همه نیاز به صبر و استقامت بالا ، پس در این ورزش با هر هدفی که وارد شدیم باید در ابتدا تلاش کنیم تا کار تیمی را یاد بگیریم ، با فوت و فن این ورزش به صورت کامل آشنا شویم ، غرور و تعصب بی جای خود را کنار بگذاریم و سعی کنیم از کوهنوردی لذت ببریم تا به آرامش واقعی که در درون این ورزش نهفته است دست پیدا کنیم.
باید با کوهنوردی زندگی کنیم چون کوهنوردی اصل مفهوم زندگی را در دل خود نهفته دارد و این اصل را فقط برای کسانی نشان می دهد که پر از صبر و استقامت و فروتنی باشند.

#قله#کوهنوردی#کوهستان#زندگی#مدرسه#گردشگری#قله#گردشگری_قله


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 433
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7320
بازدید ماه: 31545
کل بازدید ها: 168323

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله