#اورست #قله #کوه_اورست #قله_اورست #ورزش

درباره اورست

کوه اورست قله ای در رشته کوه هیمالیا است. این منطقه بین نپال و تبت، منطقه خودمختار چین واقع شده است. با ارتفاع 8849 متر (29032 فوت) بلندترین نقطه روی زمین محسوب می شود. در قرن نوزدهم، این کوه به افتخار جورج اورست، نقشه بردار سابق هند نامگذاری شد. نام تبتی Chomolungma است که به معنای "الهه مادر جهان" است. نام نپالی ساگارماتا است که معانی مختلفی دارد.
کوه اورست قله ای در رشته کوه هیمالیا است. این منطقه بین نپال و تبت، منطقه خودمختار چین واقع شده است. با ارتفاع 8849 متر (29032 فوت) بلندترین نقطه روی زمین محسوب می شود. در قرن نوزدهم، این کوه به افتخار جورج اورست، نقشه بردار سابق هند نامگذاری شد. نام تبتی Chomolungma است که به معنای "الهه مادر جهان" است. نام نپالی ساگارماتا است که معانی مختلفی دارد.
اولین افرادی که تا به حال به اورست صعود کردند ادموند هیلاری (کوهنوردی از نیوزلند) و راهنمای تبتی او تنزینگ نورگی بودند. آنها در سال 1953 از این کوه بالا رفتند و با هم رکورد دارند. اولین رکوردها در مورد ارتفاع اورست خیلی زودتر، در سال 1856 به دست آمد. نقشه برداران بریتانیایی در بررسی مثلثاتی بزرگ خود در شبه قاره هند ثبت کردند که اورست بلندترین قله در جهان است.
کوه های هیمالیا از دیرباز محل زندگی گروه های بومی ساکن دره ها بوده است. مشهورترین آنها قوم شرپا هستند. کلمه "شرپا" اغلب به معنای راهنمای کوه استفاده می شود، اگرچه در واقع به یک گروه قومی اشاره دارد. شرپاها تجربیات ارزشمندی در کوهنوردی دارند که می توانند در اختیار سایر کوهنوردان قرار دهند. اکثر صعودهای اورست بدون کمک لجستیکی و دانش شرپاها غیرممکن خواهد بود. با این حال، شیوه زندگی آنها فراتر از کمک به کوهنوردان اورست است. به طور سنتی، سبک زندگی آنها شامل کشاورزی، گله داری و تجارت بوده است. و از آنجایی که آنها در طول سال در چنین ارتفاعی زندگی می کنند، به سطوح پایین اکسیژن عادت کرده اند.
صعود به قله اورست به یک اکسپدیشن محبوب برای کوهنوردان تبدیل شده است. با این حال، این یک اقدام خطرناک است. صعود به اورست به تجربه زیاد کوهنوردی در جاهای دیگر و همچنین گواهی سلامت، تجهیزات و راهنمای آموزش دیده نپالی نیاز دارد. برف و یخ روی کوه خطرات مرگباری مانند ریزش بهمن ایجاد می کند و به دلیل شرایط بد آب و هوایی فقط فصل محدودی برای صعود وجود دارد. اما شاید بزرگترین خطر ارتفاع باشد. اکثر کوهنوردان به ارتفاع زیاد و سطوح کم اکسیژن عادت ندارند و به اکسیژن بطری شده ای که همراه خود می آورند متکی هستند. به همین دلیل است که منطقه بالای 8000 متر (26000 فوت) ارتفاع اورست را "منطقه مرگ" می نامند. کوهنوردانی که دوره های طولانی را در این منطقه سپری می کنند ممکن است به بیماری ارتفاع و حتی تورم مغز مبتلا شوند.
صنعت کوه نوردی اورست بحث برانگیز شده است. همانطور که محبوبیت صعود افزایش یافته است، "ترافیک" بیشتر شده است زیرا کوهنوردان زمان زیادی را در منطقه مرگ در انتظار شانس خود برای رفتن به قله می گذرانند. با افزایش جمعیت، آلودگی بیشتر در نزدیکی قله نیز افزایش یافته است زیرا کوهنوردان اغلب موارد ناخواسته را در سراسر کوه دور می اندازند. علاوه بر این، مردم شرپا توسط کوهنوردان مورد استثمار قرار گرفته اند و شیوه زندگی سنتی آنها توسط کوهنوردان خارجی مختل شده است. راهنمایان شرپا با دستمزد نسبتاً کمی با برخی از بالاترین میزان مرگ و میر در میان هر رشته شغلی روبرو هستند. نگران‌کننده‌تر این است که چون بسیاری از کوهنوردان در طول مسیر جان خود را از دست داده‌اند و بازیابی اجساد آن‌ها غیرممکن است، کوهنوردان باید مکرراً از کنار اجساد عبور کنند و در مسیر بالا رفتن از کوه قرار بگیرند.
اورست آقای خاص قله های دنیاست که همه ساله کوهنوردان زیادی را برای چالش دعوت می کند و در بین این کوهنوردان فقط اونهایی موفق خواهند بود که آمادگی جسمانی و آمادگی روانی بالایی داشته باشند و شوق و عشق بالایی برای صعود در بین انها وجود داشته باشد.

#اورست #قله #کوه_اورست #قله_اورست #ورزش


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 448
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7335
بازدید ماه: 31560
کل بازدید ها: 168338

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله