#قله #مرتفع #کوهستان #10_کوه_مرتفع _دنیا #کوهستان

10 قله بلند دنیا

بلندترین کوه جهان قله اورست است که در ارتفاع ۸۸۴۸ متری در هیمالیا و در نپال قرار دارد. به احتمال زیاد شما قبلاً این را می دانستید. از این گذشته،اگر از 100 نفر در جهان بخواهید که یک کوه را نام ببرند، اکثر آنها می گویند کوه اورست. بسیاری از مردم همچنین می‌دانند که دومین کوه مرتفع جهان K2 است که در مرز چین و پاکستان قرار دارد، اما کمتر کسی می‌داند که سومین کوه مرتفع جهان Kangchenjunga نام دارد. یا نحوه املای آن این کاملاً به سادگی "K2" نیست، مطمئناً. بنابراین، واقعا چند تا از بلندترین کوه های جهان را می شناسید؟
اورست شهرت زیادی دارد، اما در واقع، کل قاره آسیا پر از کوه های بزرگ است. 100 کوه بلند دنیا همگی در آسیا هستند. هیچ یک از هفت قله - مرتفع ترین کوه های هر قاره - به جز اورست در این لیست نیست. در واقع بسیار نادر است که کسی را پیدا کنید که در مورد ششمین، هفتمین یا هشتمین کوه های مرتفع جهان اطلاعات داشته باشد.

highest mountain in the world 1 everest

کوه اورست، هیمالیا، نپال/منطقه خودمختار تبت، چین – 8848 متر
کوه اورست که برای اولین بار توسط سر ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی در سال 1953 صعود کرد، بلندترین کوه جهان است. اورست اخیراً مورد توجه زیادی قرار گرفته است. عکس‌هایی که صف ‌های زیادی را در نزدیکی قله نشان می‌دهند، بحث بزرگی را در مورد ازدحام بیش از حد در اورست ایجاد کرده است.
بشر مانند پروانه به سوی شعله به کوه کشیده می شود. علاوه بر کسانی که به دنبال مسیر از کمپ اصلی اورست به قله هستند، کوهنوردی به سمت کمپ اصلی اورست نیز بسیار محبوب است. در واقع، این به یکی از معروف ترین سفرهای چند روزه در جهان تبدیل شده است.

highest mountain in the world 2 k2

K2، قراقورام، پاکستان/چین – 8611 متر
دومین کوه مرتفع جهان K2 است. این کوه نام خود را از نماد استفاده شده توسط مرکز مثلثاتی بزرگ هند بریتانیا گرفته است. در آن زمان، نام محلی مشخصی برای کوه وجود نداشت.K2 همچنین به "کوه وحشی" ملقب است.
این کوه به طور معمول یکی از سخت‌ترین کوه‌های جهان برای صعود به حساب می‌آید، که البته سخت‌تر از کوه اورست است، علی‌رغم اینکه دومین کوه بلند جهان است. K2 با حدود 300 صعود موفقیت آمیز و 77 مرگ در واقع دومین میزان مرگ و میر در هر تلاش برای صعود به قله را در بین تمام کوه های بالای 8000 متر دارد. بالاترین میزان مرگ و میر مربوط به دهمین کوه مرتفع جهان آناپورنا I در نپال است. با این حال، برخلاف آناپورنا، K2 هرگز در زمستان به قله نرسیده بود - تا اینکه در زمستان 2020 اتفاق افتاد.

highest mountain in the world 3 Kangchenjunga

 Kangchenjunga، هیمالیا، نپال/هند – 8586 متر
می دانستید که قله اورست بلندترین کوه جهان است. حتی می دانستید که K2 دومین رتبه برتر است. اما شرط می‌بندیم اگر از بیشتر مردم بپرسید کانگچن جونگا چیست، حدس می‌زنند که این نوعی غذای خیابانی است. این نیست. Kangchenjunga سومین کوه مرتفع جهان است. می توان آن را بین نپال و سیکیم در هند، با سه قله در مرز و دو قله دیگر در منطقه Taplejung نپال یافت.
این باعث می شود کانگچن جونگا بلندترین قله هند باشد. این کوه در واقع تا سال 1852 به عنوان بلندترین کوه جهان شناخته می شد. این به این دلیل نبود که مردم از کوه اورست اطلاعی نداشتند، بلکه به این دلیل بود که محاسبات خود را اشتباه انجام داده بودند. پس از انجام تست بیشتر توسط بررسی مثلثاتی بزرگ هند، مشخص شد که در واقع کانگچن جونگا سومین کوه مرتفع جهان است و کودکان در سراسر جهان نفس راحتی کشیدند که به جای آن در درجه اول درباره کوه اورست یاد خواهند گرفت، کوهی که هم گفتن و هم املا کردن به طور قابل توجهی راحت تر است.

highest mountain in the world 4 lhotse

لوتسه، هیمالیا، نپال/منطقه خودمختار تبت، چین – 8516 متر
لوتسه یکی از مشهورترین کوه‌های موجود در فهرست 10 کوه برتر جهان است که عمدتاً به دلیل نزدیکی آن به قله اورست است. مسیر صعود به لوتسه مانند مسیر صعود به قله اورست از کمپ اصلی اورست است تا اینکه از کمپ 3 عبور کنید و سپس از روی لوتسه به سمت کولور ریس حرکت کنید، جایی که به قله لوتسه می‌رسید.
لوتسه کمی شبیه خواهر و برادر کوچکتر غفلت شده کوه اورست است. اورست همه توجه را به خود جلب می کند در حالی که لوتسه، اگرچه اغلب از نظر بصری جذاب تر به نظر می رسد، به طور قابل توجهی کمتر شلوغ است. در حالی که قله اصلی لوتسه برای اولین بار در سال 1956 صعود شد، قله لوتسه میانه در واقع بالاترین قله صعود نشده باقی ماند که برای چندین دهه به عنوان نقطه دست نیافتنی روی زمین نامگذاری شد ودر نهایت اولین بار در سال 2011 توسط یک اکسپدیشن روسی بزرگ شد.

highest mountain in the world 5 makalu

 ماکالو، هیمالیا، نپال/منطقه خودمختار تبت، چین – 8485 متر
ماکالو سومین کوه از چهار کوه 8000 متری در  اورست در نپال است. برای اولین بار توسط یک اکسپدیشن فرانسوی به رهبری ژان فرانکو در سال 1955 صعود شد. اهمیت صعود آنها بیشتر به این دلیل بود که ده نفر از اعضای تیم اعزامی در این سفر به کوه صعود کردند. در آن روزها، معمولاً فقط یک یا دو کوهنورد از هر تیم در یک سفر به بالای کوه می‌رسیدند، بنابراین در آن زمان این یک موفقیت بزرگ بود.

highest mountain in the world tallest 9 cho oyu

 چو اویو، هیمالیا، نپال/منطقه خودمختار تبت، چین – 8188 متر
چهارمین و آخرین عضو باشگاه 8000 متری منطقه اورست چو اویو است. ششمین کوه مرتفع جهان با ارتفاع 8188 متر، چو اویو به دلیل شیب ملایم تر صعود، آسان ترین کوه در بین 8000 متری تلقی می شود. همچنین تنها چند کیلومتر با گذرگاه نانگپا لا فاصله دارد، مسیر تجاری اصلی بین تبتی و خومبو شرپا.

highest mountain in the world tallest 8 Dhaulagiri

دائولاگیری، نپال – 8167 متر
دائولاگیری در نپال هفتمین کوه مرتفع جهان با 8167 متر ارتفاع و یکی از زیباترین کوه‌های این منطقه است. Dhaulagiri برای اولین بار در 13 مه 1960 صعود شد، اما شاید بیشتر به دلیل قابلیت رویت آن در مسیر محبوب آناپورنا شناخته شده است، با آناپورنا I فقط 34 کیلومتر فاصله دارد و داولاگیری یک ویژگی معمولی در خط افق هنگام کوهپیمایی آناپورنا است.

highest mountain in the world tallest 7 manaslu

 ماناسلو، نپال – 8163 متر
ماناسلو هشتمین کوه مرتفع جهان است، این نام در واقع از کلمه سانسکریت "ماناسا" به معنای "عقل" یا "روح" گرفته شده است.
ماناسلو برای اولین بار توسط توشیو ایمانیشی و گیالزن نوربو که بخشی از یک اکسپدیشن ژاپنی بودند که در 9 مه 1956 به بالای کوه رسیدند. صعود آنها بحث برانگیز بود. مردم محلی این منطقه در سال 1954 مانع از رسیدن یک تیم ژاپنی به قله شده بودند، زیرا معتقد بودند که تلاش های قبلی باعث نارضایتی خدایان شده و باعث ریزش بهمن شده است که یک صومعه را در این منطقه ویران کرده و 18 نفر را کشته اند. ژاپنی ها کمک مالی قابل توجهی برای بازسازی صومعه کردند، و این امر حسن نیت را نسبت به اکسپدیشن ها بازگرداند و در نتیجه، صعود دوم ماناسلو تا سال 1971 انجام نشد، زمانی که تیم ژاپنی دیگری صعود را تکمیل کرد.

highest mountain in the world tallest 6 Nanga Parbat

نانگاپاربات، پاکستان – 8126 متر
نهمین کوه مرتفع جهان نانگاپاربات است که در ناحیه دیامر در منطقه گیلگیت بالتستان پاکستان در غرب هیمالیا قرار دارد. مانند بسیاری از کوه‌های دیگر، این نام از زبان سانسکریت گرفته شده است که به معنی «نانگا» و «پارواتا» به معنای «کوه برهنه» است. نام تبتی برای کوه "Diamer" به معنی "کوه بزرگ" شاید کمی مناسب تر باشد . نانگا پاربات واقعاً بر فراز دره های کم ارتفاع اطراف آن در هر جهت برجستگی دارد. رخ خیره کننده روپال روی کوه 4600 متر بالاتر از پایه خود قرار دارد و اغلب به عنوان مرتفع ترین رخ کوه در جهان شناخته می شود.

The South Face of Annapurna I

آناپورنا I، نپال – 8091 متر
آناپورنا I در نپال دهمین کوه مرتفع جهان است و یکی از معروف ترین کوه های این لیست به دلیل این واقعیت است که کوه نوردی در آناپورنا واقعاً شهرت جهانی دارد. شاید آناپورنا I تنها دهمین کوه مرتفع جهان باشد، اما در واقع نرخ مرگ و میر بالاتری نسبت به هر کوه دیگری در این لیست دارد، به طوری که 32 درصد از تلاش ها برای رسیدن به قله کوه منجر به مرگ می شود.بسیار محبوب‌تر از تلاش برای صعود به قله، پیست آناپورنا است که آناپورنا I را دور می‌زند و مناظری از داولاگیری به گردنه‌های کوهستانی توده آناپورنا دارد. سفر به پناهگاه آناپورنا، کمپ پایه برای صعود به قله های آناپورنا، نیز به طور فزاینده ای محبوب است.
اینها 10 کوه بلند دنیا هستند. 10 قله مرتفع با این حال، باید از گاشربروم یک (8080 متر) با نام شگفت انگیز در مرز پاکستان و چین یاد کرد. این یازدهمین کوه مرتفع در جهان است و به همین دلیل جایگاهی را در این فهرست و شهرت و ثروتی که با آن همراه است، تنها با 19 متر از دست داده است.


#قله #مرتفع #کوهستان #10_کوه_مرتفع _دنیا #کوهستان


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 415
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7302
بازدید ماه: 31527
کل بازدید ها: 168305

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله