#کوهستان #رانندگی

نکات مهم برای رانندگی در کوهستان

بسیار از کوهنوردان برای رفتن به نقاط کوهستانی از وسایل نقلیه استفاده می کنند و شاید این نکته به چشم نیایید ولی رانندگی در کوهستان یکی از سخت ترین و حساس ترین نقاط برای رانندگی است که راننده گان باید به اصول خیلی مهم و اساسی در این مورد را توجه کنند در این مقاله اصول مهمی که در راننده گی کوهستان باید به آنها توجه کنید ارایه شده است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید
ا 9 نکته اساسی برای رانندگی در کوه ها، تپه ها و راه دور قبل از سفرهای آینده خود، نکات زیر را در نظر بگیرید:

ماشین خود را تنظیم کنید.
 قبل از سفر در مناطق کوهستانی، به خصوص پس از ماه های سرد زمستان، ماشین شما ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشد. از پر بودن مایعات ترمز و گیربکس خودرو اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید که ترمزها، گرمایش و سرمایش، برف پاک کن های شیشه جلو، عملکرد باتری و سیستم های اگزوز به درستی کار می کنند. همچنین مطمئن شوید که لاستیک ها باد شده و زاپاس در حالت آماده به کار باشد. خودروی شما باید در شرایط بهینه باشد، زیرا رویدادهای غیرمنتظره، زمین و آب و هوا ممکن است بار سنگین‌تری را بر خودروی شما وارد کند.

پر کن
 بسیاری از مردم نمی دانند که بالا رفتن از شیب های تند به سوخت بیشتری نسبت به رانندگی معمولی نیاز دارد. با این واقعیت که پمپ بنزین ها و خدمات تلفن همراه ممکن است در مناطق کوهستانی کم باشد. بسیاری از جاده‌های کوهستانی حداقل شانه‌ها و دید کمی در پیش رو دارند، بنابراین تمام شدن بنزین می‌تواند شما را در معرض خطر جدی برخورد با راننده دیگری قرار دهد. با پر کردن کامل ماشین خود قبل از رانندگی در کوهستان، از این اتفاق اجتناب کنید.

 برای مواقع اضطراری آماده باشید.
آب و هوای نامناسب ناگهانی یا یک تصادف رانندگی  می تواند شما را برای چند ساعت در مناطق کوهستانی روستایی سرگردان کند. قبل از حرکت، به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بگویید به کجا می‌روید و چه زمانی می‌خواهید برسید، و مطمئن شوید که غذا، آب، لباس، کمک‌های اولیه و ابزار اضافی را بسته‌اید تا در صورت نیاز به کمک‌های جاده‌ای، مشکلات جزئی را برطرف کنید. در دسترس نیست
با احتیاط از ترمز استفاده کنید

 ترمزگیری مداوم در سطوح شیب دار می تواند از ترمزهای ماشین بیش از اندازه کار بکشد
هنگام استفاده از ترمزها در سرپایین ها، از روش ضربه زدن (ضربه های سریع و سبک روی پدال ترمز) برای خنک نگه داشتن آنها استفاده کنید. به علائم سرعت توجه کنید و قبل از شروع به شتاب گرفتن ، پیچ های شیب دار را با ترمز کردن پیش بینی کنید. با ترمز کردن قبل از پیچ‌ها، نیروها را به جای جلو به عقب خودرو منتقل می‌کنید، که کنترل بیشتری را امکان پذیر می کند و امکان عبور آسان‌تر از جاده‌های مارپیچ را فراهم می‌کند.

وضعیت خودرو در سرازیری ها
 برای عملکرد بهتر در مسیرهای شیب دار، با دنده سنگین حرکت کنید. این کار فشار وارد بر موتور و ترمز خودروی شما را محدود می کند و به شما کمک می کند سرعت خود را کنترل کنید. مطمئن شوید که این کار را قبل از شروع به سرازیری انجام دهید، زیرا تعویض دنده در طول شیب تند می تواند خطرناک باشد.

حواستان به آمپر خودور باشد
در حالی که در حال صعود هستید، مراقب دماسنج موتور باشید و سعی کنید آن را در منطقه امن نگه دارید. اگر دیدید که از سطح قابل قبول بالا می رود، کولر گازی را خاموش کنید یا از جایی که ایمن است کنار بکشید و تا زمانی که موتور خودرو برای مدتی خنک می شود از مناظر اطراف لذت ببرید.

هوشیار باشید .
اگرچه تماشای مناظر خیره کننده در حین رانندگی وسوسه انگیز است، اما روی حفظ فاصله یکنواخت بین خطوط جاده تمرکز کنید. حتی کوتاه‌ترین لحظه حواس‌پرتی می‌تواند باعث تصادف شود، هر زمان که ترافیک پشت سر شما از دو یا سه وسیله نقلیه بیشتر شد، اجازه دهید تا در جاهایی که سبقت مجاز است از شما سبقت بگیرند. به یاد داشته باشید که ترافیک در سربالایی حق تقدم دارد و مراقب پیچ‌های تند، صخره‌های شیب‌دار و سایر تغییرات غیرمنتظره در زمین باشید.

از چراغ های جلو خود استفاده کنید
غروب، سحر، باران، برف، مه و رانندگی در شب نیاز به چراغ‌های جلو دارند. در صورت شک، از چراغ‌های جلوی خود استفاده کنید تا خود را تا حد امکان برای ترافیک روبرو و اتومبیل‌های جلو و پشت سرتان نمایان کنید. فراموش نکنید که قبل از سوار شدن به جاده بررسی کنید که چراغ‌های جلوی خودروتان در وضعیت مناسبی قرار دارند و از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.

نقشه سفر خود را از قبل ترسیم کنید - به معنای واقعی کلمه.
 تکیه بر برنامه GPS گوشی هوشمند یا دستگاه گارمین شما ممکن است شما را به هر جایی که نیاز داشته باشید بدون مشکل در مناطق شهری برساند، اما این برنامه‌ها و دستگاه‌ها در مناطق دورافتاده که ممکن است جاده‌های فرعی کوچک به طور کامل یا دقیق ترسیم نشده باشند، با مشکل مواجه می‌شوند. برای جلوگیری از اشتباه، قبل از حرکت، سفر خود را بر روی یک نقشه کاغذ ترسیم کنید. حتی اگر گوشی هوشمند شما این کار را به خوبی انجام دهد، با دانستن اینکه یک نسخه پشتیبان در دسترس دارید، احساس بهتری خواهید داشت.


#کوهستان #رانندگی


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 443
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7330
بازدید ماه: 31555
کل بازدید ها: 168333

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله