#بقا #بقا_در_کوهستان #کوهستان

5 مهارت اساسی بقا در کوهستان

تکنیک‌های بقا فراوان هستند، اما پنج مهارت اساسی برای بقا وجود دارد که هرکسی که در محیط کوهستان قرار می گیرد باید آن‌ها را یاد بگیرد و از نیازهای بالقوه خود در آن محیط کاملاً آگاه باشد. این فقط یک طرح کلی است، نه توضیح کاملی از تمام الزامات . یکی از مهم ترین عناصر زنده ماندن بین گوش های شماست که نامش مغز است . از بین تمام تکنیک‌های بقا، مهم‌ترین آن این است که نگران نباشید ،اضطراب خود را کم کنید و از عقل خود استفاده کنید و قبل از اینکه نیاز داشته باشید، تمام عناصر پنج مهارت اصلی بقا را تمرین کنید و یاد بگیرد.
مهارت اصلی بقا 1: آتش
آتش سلطان تکنیک های بقا است! آتش می تواند آب را تصفیه کند، غذا بپزد، به امدادگران سیگنال دهد، گرما، نور و راحتی را فراهم کند. همچنین می تواند به دور نگه داشتن شکارچیان کمک کند و می تواند دوست و همراهی باشد و به عنوان یک تکنیک بقا، یکی از موارد ضروری است. هر فردی که وارد فضای باز می شود باید حداقل دو راه برای ایجاد آتش با خود داشته باشد – یکی با استفاده از وسایل آتش زنه و دیگری با استفاده از محیط بدون وسایل آتش زنه. هیزمی را که فکر می کنید برای شب به آن نیاز دارید جمع آوری کنید و دوباره همان مقدار را جمع آوری کنید، تجربه نشان می دهد که به آن نیاز خواهید داشت. با ایجاد "آتش ستاره" سوخت را حفظ کنید. جایی که انتهای کنده های بزرگ فقط در آتش به هم می رسند، چون سوخت بیشتری نیاز است به داخل فشار دهید. یک بازتابنده از پتوی نجات خود در دیوار پشتی پناهگاه بسازید تا گرمای آتش بقای شما را به پشت شما منعکس کند، بین آتش و پشت دیوار پناهگاه خود بنشینید.تا هر چه بیشتر از حرارت آتش استفاده کنید.

مهارت اصلی بقا 2: پناهگاه
پناهگاه تکنیک بقای است که به وسیله آن از بدن خود در برابر قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، سرما، باد، باران یا برف محافظت می کنید. هر چیزی که دمای بدن شما را کاهش دهد یا به آن اضافه کند، می تواند دشمن شما باشد. لباس اولین خط حفاظت از پناهگاه است، لباس مناسب برای محیط مناسب داشته باشید. همیشه کلاه داشته باشید. هر کاری که می توانید انجام دهید تا لایه نزدیک به بدنتان خشک بماند. لایه ها هوا را به دام می اندازند و گرمتر از پوشیدن یک لباس ضخیم هستند. اگر طبیعت سرپناهی فراهم کرده انرژی را صرف ساختن سرپناه نکنید. در صورتی که نمی توانید محل کمپینگ خود را پیدا کنید، ساختن یک سرپناه سریع را تمرین کنید، تا زمانی که نیاز به ساختن آن ندارید، منتظر نمانید. از یک پتوی فضایی برای جلوگیری از رطوبت، برای عایق بندی سرپناه خود، یا اینکه در حالت نشسته یا چمباتمه بپیچید تا گرمای هسته بدن خود را متمرکز کنید، استفاده کنید.

مهارت اصلی بقا 3: سیگنال دهی
سیگنال دهی در بین تکنیک های بقا منحصر به فرد است زیرا به شما ابزار و توانایی می دهد تا به همه امدادگران احتمالی هشدار دهید که به کمک نیاز دارید. آتش، نور چشمک زن، نشانگرهای رنگی روشن، پرچم ها، آینه ها، سوت ها همگی می توانند به شما کمک کنند تا نجات پیدا کنید. سه آتش سوزی به شکل مثلثی یک سیگنال پموقعیت اضطرار شناخته شده است. فقط زمانی از آینه های سیگنال معمولی استفاده کنید که می توانید هواپیما یا افرادی را در دوردست ببینید. از یک چراغ بارق اضطراری در شب برای کمک به جلب توجه افرادی که ممکن است در آن منطقه باشند استفاده کنید. برای جلب توجه در طول روز آتش دودی را با مواد آلی روی آتش درست کنید. قرار دادن پیام های زمینی به سیگنال هوا در یک میدان باز، S.O.S. از سنگ ها، کنده ها یا لباس های رنگی، هر آنچه در پس زمینه دیده می شود. اکثر گروه های جستجو و نجات از هواپیما به عنوان روش اصلی مشاهده استفاده می کنند.

مهارت اصلی بقا 4: غذا و آب
غذا و آب برای بقای شما حیاتی هستند. نوشیدنی خود را جیره بندی کنید. شما می توانید تا سه روز بدون آب زندگی کنید. گیاهانی را که نمی شناسید نخورید. هرگز ادرار ننوشید. همیشه فرض کنید هنگام برنامه ریزی سفر خود به غذا و آب اضافی نیاز دارید. شکلات و آب نبات را همیشه در جیب خود قرار دهی.آب را از طریق دستمال خود صاف کنید تا ذرات بزرگ از بین برود. سعی کنید فقط در هوای خنک عصر بنوشید. هرگز منتظر نمانید تا آب را جمع کنید. چند کیسه برای جمع آوری و ذخیره آب داشته باشید. هرگز انواع میوه های وحشی را که درست نمی شناسید نخورید. با قرار دادن آن در یک حفره می توانید آب باران را در پتوی فضای خود جمع کنید.

مهارت پایه بقا 5: کمک های اولیه
کمک های اولیه به عنوان یک تکنیک بقا فقط نیازهای اولیه پزشکی نیست، بلکه راه اولیه ای است که برای زنده ماندن. هول نشوید، آرام باشید و کاری را که برای مراقبت از خودتان باید انجام دهید، انجام دهید بنشینید، فکر کنید، مشاهده کنید و برنامه ریزی کنید. این هوشمندانه ترین کاری است که می توانید انجام دهید زمانی که متوجه می شوید گم شده اید یا سرگردان هستید. مهمترین عنصر حفظ عملکرد منطقی مغز است، این کمک اولیه برای بقا است. قبل از هر سفر نیازهای خود را تجزیه و تحلیل کنید، یک چک لیست پزشکی ایجاد کنید و همیشه یک کیت شخصی کوچک همراه خود داشته باشید. بیشتر شرایط زنده ماندن فقط نیاز به پانسمان برای بریدگی‌های کوچک، کبودی‌ها و نیازهای دارویی شخصی دارند، مطمئن شوید که چه چیزی همراه خود دارید و چگونه از آن استفاده کنید. آنچه را که احساس می کنید باید همیشه با خود حمل کنید بسته بندی کنید. با عایق بندی خود در یک پتوی فضایی از هیپوترمی جلوگیری کنید. روی پیدا شدن تمرکز کنید، عکسی از خانواده خود را همراه با وسایلتان جمع کنید تا دلایل آرامش و زنده ماندن را به شما یادآوری کند.

منبع : https://www.wildernessawareness.org/
 

#بقا #بقا_در_کوهستان #کوهستان


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 395
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7282
بازدید ماه: 31507
کل بازدید ها: 168285

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله