#شکاف #یخ #شکاف_یخی #کوهستان

راه های پیدا کردن شکاف های یخی در کوهستان

پیاده روی بر فراز یخچال های طبیعی، تجربه ای باورنکردنی است که شما را به زیبایی بی نظیر طبیعت نزدیک می کند. خیره شدن به پرتگاه آبی شکاف وصف ناپذیر است. این وحشتناک، نفس گیر زیبا و الهام بخش است.همچنین زمانی که همه چیز اشتباه می شود بسیار خطرناک است و حتی کشنده.سقوط از شکاف یکی از خطرناک‌ترین رخ دادهایی است که می‌تواند در کوه‌ها اتفاق بیفتد، درست در آنجا با سرمازدگی و هیپوترمی خواهید مرد.بنابراین، چگونه یک شکاف را تشخیص می دهید و - مهمتر از آن - از افتادن در آن اجتناب می کنید؟ در این مقاله نگاهی به این خواهم داشت که شکاف ها چیست و چگونه می توان آنها را به موقع تشخیص داد.
مشاهده شکاف
افتادن از شکاف در بهترین حالت ناخوشایند و در بدترین حالت کشنده است. بهتر است به طور کلی از آنها دوری کنید. متأسفانه، اگر از یک یخچال طبیعی عبور کنید، بدون شک با شکاف هایی روبرو خواهید شد.یادگیری نحوه تشخیص آنها اولین گام برای ایمنی است.
مهارت‌های دیگری که قطعاً به آن‌ها نیاز دارید، عبور از شکاف و نجات از شکاف است - در مقالات دیگر به آن‌ها پرداخته شده است.

3 راه برای تشخیص شکاف ها وجود دارد
سه درس مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید که به شما در تشخیص شکاف کمک می کند: شکاف ها باعث ایجاد سایه در یخ می شوند. اگر یک یخچال تنها لایه نازکی از برف داشته باشد یا برف نداشته باشد، معمولاً می توانید این سایه ها را ببینید.هنگامی که برف توسط باد هدایت می شود، به طور متفاوتی در لبه یک دره فرود می آید. توجه به این تغییر شکل به شما کمک می کند تا شکاف را تشخیص دهید.شکاف ها اغلب با لایه نازکی از یخ یا برف پوشیده می شوند. کوبیدن یخ یا برف با تبر یا وسیله نوک تیز ممکن است یخ را بشکند و شکاف را آشکار کند.اکنون که می دانید کجاست، می توانید برای عبور از آن راهپیمایی کنید یا بهترین شیوه های ایمنی را دنبال کنید.

بدانید کجا باید آنها را مشاهده کنید
دانستن اینکه کجا باید انتظار شکاف ها را داشت، نیمی از کار است. در صورت امکان از آن مناطق اجتناب کنید. اگر نمی توانید از آن اجتناب کنید، با دقت پیش بروید.
در اینجا چهار واقعیت کلیدی وجود دارد که تعیین می کند شکاف در کجا ظاهر شود:
شیب های تند مستعد تشکیل شکاف هستند. شکاف‌ها در این نواحی نیز عموما عمیق‌تر و نزدیک‌تر از نواحی صاف‌تر هستند.آنها با بقیه یخ ها حرکت می کنند، بنابراین نمی توانید آنها را برای فصل بعد یا حتی هفته آینده ترسیم کنید.موارد جدید به طور مداوم در حال شکل گیری هستند، و قدیمی ها شکل و اندازه خود را تغییر می دهند و برنامه ریزی دقیق شما را به هم می ریزند.

شکاف  چیست؟
شکاف ها در یخچال ها یافت می شوند. اینها به نوبه خود توسط لایه‌هایی از برف ذوب نشده تشکیل شده‌اند که طی سال‌های متوالی ریخته شده‌اند. برف با فشرده شدن با وزن لایه‌های بعدی به یخ تبدیل می‌شود و یخچال‌های با شکوهی را تشکیل می‌دهد که می‌شناسیم و دوست داریم.
یخچال های طبیعی دائما در حال حرکت هستند. آنها را به عنوان یک رودخانه یخ زده در نظر بگیرید. در حین حرکت، با سنگ ها و موانع دیگر مواجه می شوند و بر یخ فشار وارد می کنند. در اینجا، یخ تغییر شکل می‌دهد و در نهایت شکافته می‌شود و شکاف یا شکاف ایجاد می‌کند. این می تواند از چند میلی متر تا چند متر متغیر باشد و همچنین از نظر طول و عمق متفاوت است.
شکاف ها زیبا هستند، اما فوق العاده خطرناک هستند. آنها معمولاً در زیر یک پوشش تازه از برف یا یک لایه نازک یخ از دید پنهان می شوند، بنابراین به سختی می توان آنها را تشخیص داد.

انواع شکاف
نحوه تشکیل شکاف تحت تأثیر زمین و حرکت یخچال است.

عرضی
این شکاف ها عمود بر محور طولانی یک یخچال طبیعی قرار دارند. شما معمولاً آنها را در یخچالهای طبیعی واقع در دره ای نزدیک به زمین های شیب دار، مانند بالای یک آبشار یخی، پیدا خواهید کرد. آبشار یخ یک عنصر خطر اضافی را به سفر شما اضافه می کند.

طولی
شکاف های طولی معمولاً به موازات محور طولانی یک یخچال طبیعی باز می شوند. به طور معمول، آنها را در منطقه ای خواهید یافت که یخچال وسیع تر می شود.

سطحی
شکاف های سطحی در یک زاویه عجیب و غریب در نزدیکی حاشیه یخچال قرار دارند و به دلیل کرنش چرخشی ایجاد می شوند. در اینجا، سرعت یخچال با سرعت یخ در لبه یخچال متفاوت است.
برگشروند
Bergschrund آلمانی به معنای "شکاف کوه" است. در اینجا، بخش متحرک یخچال از بخش راکد جدا شده و شکافی را تشکیل می دهد.

نتیجه
ردیابی شکاف ها علم دقیقی نیست. و بسیار خطرناک هستند، و شما به راحتی می توانید یکی از آن ها را از گم کنید و تنها زمانی آن را پیدا کنید که در آن بیفتید.
زمانی که در یخچال‌های طبیعی کوهنوردی می‌کنید، همیشه به اقدامات ایمن مانند سفر نکردن به تنهایی، طناب زدن و حفظ فاصله ایمن بین اعضای تیم پایبند باشید.
رعایت بهترین شیوه ها به شما کمک می کند تا آسیب وارد شده به یخ را هنگام ضربه زدن به یخ که شکافی را پوشانده است به حداقل برسانید. زمان بندی سفر خود بر اساس فصول نیز ایده خوبی است. در اینجا، پل های برفی در بهترین حالت خود خواهند بود و امن ترین مسیر ممکن را به شما می دهند.
سفر در سردترین بخش روز (معمولاً در صبح) تضمین می کند که یخ جامد است و بنابراین می تواند وزن بیشتری را تحمل کند.
ما اطمینان داریم که این مقاله را برای تشخیص شکاف ها و ایمن تر کردن مسیر خود مفید یافته اید. صعود مبارک!

#شکاف #یخ #شکاف_یخی #کوهستان


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 434
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7321
بازدید ماه: 31546
کل بازدید ها: 168324

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله