#درامد #کوهنوردی #درامد_کوهنوردی

راه های کسب درامد از کوهنوردی

9 راه برای کسب درآمد کوهنوردان حرفه ای ،اکثر افرادی که تا به حال در یک سفر مناسب بوده اند احتمالاً به این فکر کرده اند که انجام این کار برای امرار معاش چگونه است. می توانید، چمدان خود را ببندید، کفش های خود را بپوشید و به سادگی در یک زمان عالی به کوه بروید. سپس، هنگامی که به خانه رسیدید، یک چک حقوقی خوب دریافت کنید که در آن یادداشتی آمده است که باید فردا دوباره به یک برنامه کوهنوردی دیگری بروید. زندگی در رویا، درست است؟
راه های اصلی کسب درآمد برای کوهنوردان، کار به عنوان یکی از موارد زیر است:
    عکاسیی
    فیلم سازی
    فروش تجهیزات
    راهنمای / مربی کوهنوردی
    روابط عمومی/بازاریابی
    تکاور
    پینه دوز کفش
    نویسنده
    کوهنورد حرفه ای

خوب، برخی از مردم برای امرار معاش کوهنوردی می کنند. اگرچه ممکن است دقیقاً شبیه این خوابی که من توضیح دادم نباشد. شروع به عنوان یک کوهنورد حرفه ای آسان نیست. کوهنوردان زیادی در آنجا حضور دارند، و تعداد بسیار کمی از آن‌ها به جز احساس شگفت‌انگیز ایستادن در قله، چیزی از آن به دست می‌آورند. دلیلش این است که این یک سرگرمی است، نه یک حرفه، و به این دلیل که در وهله اول تقاضای زیادی برای کوهنوردان حرفه ای وجود ندارد.
در این مقاله به بررسی نحوه کسب درآمد کوهنوردان حرفه ای، میزان درآمد آنها و ساعات کاری آنها می پردازم. همچنین تجربه و آموزش هایی که برای انجام این کارها نیاز دارید را بررسی می کنیم.

1. عکاس
عکاسان کوهنورد برای گرفتن عکس‌های شگفت‌انگیز از افرادی که در حال کوه‌پیمایی، کوهنوردی در کوه‌ها هستند، همراه با آن عکس‌های منظره باورنکردنی که در وبلاگ‌های کوهنوردی پیدا می‌کنید و کمپین‌هایی اضافه می‌کنند، پول می‌گیرند.
با این حال، کار آنها در گرفتن عکس های عالی متوقف نمی شود. این افراد ساعت‌ها جلوی کامپیوتر می‌گذرانند و هر چیزی را که گرفته‌اند را ویرایش و مرتب می‌کنند.
آنها همچنین باید ایده های خود را به مشتریان ارائه دهند و نقل قول ها را جمع آوری کنند تا در وهله اول کار را به دست آورند. علاوه بر آن، آنها اغلب مجبورند جاهای مناسب را جستجو کنند، کوهنوردان را به آنجا منتقل کنند و به آنها غذا بدهند. شغل سخت!
عکاسان معمولا دستمزد زیادی دریافت نمی کنند. چند عکاس حرفه‌ای کوهنوردی هستند که درآمدهای زیادی کسب می‌کنند، اما تعداد آنها بسیار کم است. اکثر عکاسان در فضای باز بیش از یک شغل برای پرداخت صورتحساب دارند.
عکاسان زیادی هستند که آثار خود را به صورت رایگان در اینترنت قرار می دهند. این کار مهارت را بی ارزش می کند و حقوق بالقوه شما را کاهش می دهد، که بد است. مدیریت جنبه تجاری کنسرت شما نیز می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر سر برای تجارت ندارید. قرار گرفتن در هوای بد نیز می تواند عکسبرداری عالی شما را به تعویق بیاندازد یا لغو کند.
برای شروع لزوماً به تجربه زیادی نیاز ندارید. امروزه، شما می توانید یک دوربین مناسب و تجهیزات دیگر را با قیمت نسبتاً کمی تهیه کنید، که شروع مورد نیاز را به شما می دهد. اگر روح خلاقی دارید و دوست دارید برای این اشتیاق راهی داشته باشید، عکاسی کوهنوردی ممکن است چیزی باشد که می‌توانید قایق شما را شناور کنید. شما معمولاً می توانید ساعات کاری خود را تنظیم کنید و رئیس خود هستید، که عالی است.
چیزی که شما نیاز دارید و ممکن است برای شما هزینه کمی داشته باشد، یک کامپیوتر مناسب و نرم افزار ویرایش عکس است. اگر نتوانید تصاویر خود را به درستی ویرایش کنید، نمی توانید آنها را بفروشید.
چیزی که شما نیاز دارید، که لزوما نمی توان آن را آموزش داد، چشم خوبی برای عکاسی است. برخی از آموزش ها کمک خواهد کرد، اما شما یا آن را دارید یا ندارید.
با این حال، گاهی اوقات، برای دریافت بهترین نور، مجبور خواهید بود ساعت های طولانی دیوانه وار کار کنید. شما همچنین باید با حمل وسایل کوهنوردی و عکاسی خود از کوه بالا بروید، که می تواند یک کار طاقت فرسا باشد.

2. فیلم سازی
این یک کار بزرگ است. ساخت یک فیلم کوهنوردی به معنای واقعی کلمه شامل همه فرایند ها است، از برنامه ریزی گرفته تا انجام فیلمبرداری واقعی، کار پس از تولید و حتی فروش و توزیع.
افرادی که در این زمینه بسیار موفق و باتجربه هستند، درآمد زیادی به دست می آورند و به آنها اجازه می دهند فقط چند ماه در سال کار کنند و همچنان درآمد کافی برای حمایت از آنها در بقیه سال داشته باشند.
کسانی که تازه وارد این صنعت شده اند یا کمتر موفق هستند درآمد بسیار کمی دارند و اغلب مجبورند شغل دومی را انتخاب کنند.
بخش جالب این کار این است که شما زیاد بیرون هستید. و می توانید با افراد بسیار باحالی معاشرت کنید. منظورم این است که شما از هیچ فرد تازه‌کاری که در حال انجام سفر است فیلم نمی‌گیرید، اینطور است؟ نکته منفی این است که هنوز باید مردم را وادار به حمایت از فیلم‌هایتان کنید. این اغلب جنبه سخت کار است و می تواند بسیار ناامید کننده باشد.در حین کار، احتمالاً ساعات طولانی دیوانه وار کار خواهید کرد، به اندازه 60 ساعت در هفته.پس از اتمام فیلمبرداری، باید به دفتر کار برگردید تا همه چیزهایی را که فیلمبرداری کرده اید ویرایش کنید. خشن به نظر می رسد، اما بیشتر این افراد هنوز هم برای صعود وقت دارند، بنابراین آنقدرها هم بد نیست.
همچنین برای شروع به آموزش و تجربه مناسب نیاز دارید – اکثر سازندگان فیلم در فضای باز دارای مدرک دانشگاهی هستند. این بدان معنی است که آنها احتمالاً مقداری بدهی دانشجویی نیز برای پرداخت دارند.

3. فروش تجهیزات
برای این کار، برای فروش محصولات خود به مغازه های خارج از منزل سفر می کنید. آن را به عنوان یک فروشنده دوره گرد در نظر بگیرید.به مغازه ای می رسید، جایی که احتمالاً چیزی در مورد آنچه می خواهید بفروشید نشنیده باشند. بنابراین، شما باید کارکنان فروشگاه را آموزش دهید، مدیر را متقاعد کنید که وسایل شما را بخرد و افراد جدیدی را برای ثبت نام با آنها پیدا کنید.شما همچنین باید کارهای مدیریتی زیادی انجام دهید، مانند پیش بینی فروش، تحقیق در مورد رقابت، تجزیه و تحلیل داده های فروش و هماهنگی دموهای تجهیزات. علاوه بر این، احتمالاً باید در نمایشگاه‌های تجاری نیز کار کنید.
از طرف دیگر، این افراد معمولاً حقوق مناسبی دریافت می کنند، به خصوص آنهایی که تجربه بیشتری دارند.
از جنبه منفی، ساعات کاری آنها می تواند بسیار طولانی باشد. بسیاری از آنها تا 50 ساعت در هفته کار می کنند و سفرهای زیادی دارند. به خاطر داشته باشید که معمولاً سفر برای کار چندان جالب نیست.
شما همچنین برای انجام درست کار خود به آموزش خاصی نیاز دارید – اکثر این افراد دارای مدرک دانشگاهی هستند.
یکی از مزایای عالی این شغل این است که می توانید از تمام مغازه های لوازم خانگی دیدن کنید. از آنجایی که شما برای شرکت تجهیزات فنی کار می کنید، معمولاً وسایل را با تخفیف عالی و حتی گاهی رایگان دریافت می کنید. جایزه!

4. راهنمای/ مربی کوهنوردی
اگر دوست دارید با مردم کار کنید و می خواهید اشتیاق خود را برای سرگرمی به دیگران منتقل کنید، ممکن است این شغل برای شما مناسب باشد.مقیاس پرداخت برای راهنماها بسیار متفاوت است. برخی از آنها در چند ماه به اندازه ای درآمد دارند که بتوانند بقیه سال را دوام بیاورند، در حالی که برخی دیگر باید در تمام طول سال کار کنند تا دستمزد بسیار کمی بگیرند.ساعات کار معمولا طولانی است، به خصوص در فصل اوج، جایی که می توانید تا 60 ساعت در هفته کار کنید. در حالی که در حال سفر هستید، واضح است که دائماً در ساعت کارهستید، زیرا مشتریان خود را همیشه همراه خود دارید.
این یک کار واقعاً جالب است، زیرا برای انجام کاری که به صورت رایگان انجام می دهید، دستمزد دریافت می کنید. خوب! طرف دیگر این است که شما احتمالاً همان مسیر را چندین بار انجام می دهید که از آن خسته می شوید.
به عنوان یک راهنمای کوهنوردی، می توانید با افراد مختلف از هر طبقه و در سنین مختلف، از بچه ها تا افراد مسن، افراد تجاری، مادران خانه و حتی سربازان کار کنید.
شما همچنین می‌توانید در محیط‌های مختلف تمرین کنید، معمولاً از باشگاه شروع می‌شود و در یک مکان عالی در فضای باز به پایان می‌رسد. شما می توانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و با هم از موانع سخت عبور کنید، که واقعا جالب و مفید است.
برای اینکه یک راهنما باشید، نیاز به آموزش و گواهینامه مناسب دارید. گواهینامه مورد نیاز به منطقه ای که در آن کار می کنید بستگی دارد، گاهی اوقات به زمینی که قصد عبور از آن را دارید.
دریافت این گواهینامه فوق العاده زمان بر و پرهزینه است. شما همچنین باید کارهای بسیار متنوعی را در زمین‌های مختلف انجام دهید، که در نهایت با مهارت در اسکی، پیش‌بینی بهمن، کوه‌نوردی، عبور از یخچال‌های طبیعی و بسیاری از مهارت‌های دیگر خاتمه می‌یابد.
شما باید در کوهنوردی بهتر و به مراتب توانمندتر از افرادی باشید که راهنمایی می کنید، به همین دلیل است که اکثر راهنماها در واقع به واقع کوهنورد حرفه ای هستند، نه کوهنورد.
شما همچنین مشتریانی دریافت می کنید که می تواند هفته هر کسی را خراب کند. ساعات کاری طولانی و اغلب غیرقابل پیش بینی است، به خصوص اگر هوای بدی داشته باشید.

5. روابط عمومی/بازاریابی
به عنوان یک فرد روابط عمومی یا بازاریابی، اساساً مردم را متقاعد می کنید که شرکت شما و محصولات یا خدمات آنها بمب است و آنها باید رقابت را فراموش کنند.شما باید کاتالوگ، تبلیغات و مقالات بازاریابی بنویسید و ایده های جدیدی برای فروش کالاهای خود ارائه دهید.
احتمالاً باید به عنوان سخنگوی در دموها و نمایشگاه‌های تجاری نیز کار کنید و راه‌هایی برای ارائه مطالب خود در مجلات کوهنوردی و وبلاگ‌های کوهنوردی پیدا کنید. هر چیزی که می نویسید باید جذاب و فان باشد، در غیر این صورت مردم آن را به خاطر نمی آورند.
از میان تمام حرفه های کوهنوردی، این یکی بیشترین حقوق را می دهد. درآمد این افراد تقریباً دو برابر درآمدی است که شما به عنوان یک عکاس یا فیلمساز تازه شروع کرده اید.ساعات کاری بسیار زیادی دارند، اکثر این افراد بیش از 50 ساعت در هفته کار می کنند. آنها معمولا زمانی برای صعود ندارند. برای انجام این کار به آموزش خاصی نیاز دارید که معمولا شامل مدرک دانشگاهی است.
این شغل بسیار شیرین است، زیرا شما می توانید آخرین تجهیزات را قبل از اینکه وارد بازار شود ببینید و امتحان کنید و معمولاً با افراد بسیار باحالی کار می کنید. 

6. ناجی کوهستان ، محیط بان
این یکی خیلی باحاله شما می توانید ماموریت های جستجو و نجات را سازماندهی کنید، مسیرها را حفظ کنید و بسازید، گشت زنی کنید 
کار به عنوان یک محیط بان یک شغل فصلی است، هرچند که دستمزد آن چندان بالا نیست - مشابه آنچه شما به عنوان یک عکاس جوان کسب می کنید.
در فصل، شما حدود 40 ساعت در هفته کار می کنید، گاهی اوقات بیشتر. در فصل خارج از فصل، باید شغل دیگری پیدا کنید. همچنین برای انجام این کار به آموزش خاصی نیاز دارید، اما این لزوماً مستلزم گرفتن مدرک دانشگاهی نیست.از طرفی، شما می توانید به معنای واقعی کلمه همیشه در کوه باشید. این کار شماست!از جنبه منفی، ممکن است کشته یا مجروح شوید. ماموریت های نجات نیز عالی نیستند، زیرا به این معنی است که فردی به شدت مجروح یا کشته شده است.با اضافه شدن به دستمزد کوچک شما، باید کارهای اداری زیادی انجام دهید و قوانین دیوانه وار زیادی را رعایت کنید

7. کفاشی کوهستان
تعمیر کفش یک حرفه بسیارخوبی است که ورود به آن سخت است. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، به آموزش و تجربه زیادی نیاز دارید.چک حقوق شما مستقیماً با حجم کار مرتبط است، که می تواند به معنای کار کردن بین 20 تا 60 ساعت در هفته باشد.پر ارزش ترین بخش این شغل زمانی است که مردم از کار شما تعریف می کنند. از جنبه منفی، شما با پای افراد کار می کنید که گاهی اوقات سرمازده می شوند.شما همچنین به طور روزانه بوی چسب تنفس می کنید، بنابراین برای سلامتی شما مضر است.

8. نویسنده
اگر رابطه خوبی با کلمات دارید، این ممکن است برای شما موقعیت مناسبی باشد. نوشتن در مورد ماجراهای خارج از منزل و موضوعات مرتبط شامل گردآوری مقالاتی است که مردم واقعاً می خواهند بخوانند و بررسی واقعی آنها، همه به موقع. به هر حال، مردم می خواهند وبلاگ ها و مجلات مورد علاقه خود را به طور منظم به روز داشته باشند.
بیشتر نویسندگان درآمد چندانی ندارند و برای گذران زندگی مجبورند کارهای دیگری را انجام دهند. البته، مگر اینکه شما علاقه مند باشید و برای همه نام های بزرگ این صنعت مطالبی با مشخصات بالا بنویسید.ساعات کاری شما نیز انعطاف‌پذیر و احتمالاً بسیار کم خواهد بود، که معادل یک کار نیم روزه یا یک روز در میان است.برای اینکه یک نویسنده موفق باشید، احتمالاً به نوعی آموزش رسمی مانند مدرک دانشگاهی نیاز دارید. تجربه در زمینه روزنامه نگاری یا ادبیات نیز امتیاز محسوب می شود.
نکته منفی این است که شما پول بسیار کمی دریافت می کنید، اغلب در مهلت های زمانی محدود کار می کنید و شاهکار باورنکردنی خود را در مقایسه با کالاهای مزخرف درجه دوم که توسط آماتورها ارسال می شود، دارید، که بد است. با این حال، شما باید تمام زندگی خود را حول محور کوهنوردی برنامه ریزی کنید، بنابراین ممکن است فقط در رویا زندگی کنید.

9. کوهنورد حمایت شونده
این بسیار شیرین است! اگر مهارت‌های کلاس جهانی دارید و مورد توجه افراد مناسب قرار گرفته اید، آنها در واقع به شما پول می‌دهند تا به کوهنوردی بروید، نه اینکه فقط وسایل رایگان جالبی به شما بدهند.شما می توانید سفیر برند شوید، مصاحبه کنید، عکس خود را بگیرید و پوسترها را امضا کنید.مقیاس دستمزد بسیار متفاوت است. اگر به موفقیت رسیده باشید، مردم برای تداعی نام شما با برندشان پول زیادی خرج می کنند.
با این حال، اکثر کوهنوردان تحت حمایت آنقدر درآمد ندارند. نکته منفی دیگر این است که دوران  شما معمولاً کوتاه مدت است و امنیت شغلی ندارید. اگربدشانس بودید و در یک تصادف مجروح شدید یا اگر کوهنورد جدیدتر، بهتر و داغتر دیگری آمد، حامیان مالی شما می توانند مانند یک سیب زمینی داغ شما را رها کنند.مزیت یک کوهنورد تحت حمایت این است که شما در واقع برای انجام کاری که دوست دارید پول می گیرید.
در این مورد، حامیان مالی شما از شما می خواهند که حداقل پروژه ها یا سفرها را در مدت زمان مشخصی تکمیل کنید، زیرا آنها می خواهند بیشترین تبلیغات ممکن را از شما داشته باشند.تکمیل همه اینها می تواند استرس زا باشد و لذت کاری را که انجام می دهید از بین ببرد.
همچنین باید نمایه رسانه‌های اجتماعی خود را به دقت تنظیم کنید تا با تصویری که حامیان مالی شما می‌خواهند به تصویر بکشند مطابقت داشته باشید و به اندازه کافی فالوور جمع کنید.

نتیجه
اگر عاشق کوهنوردی هستید و دوست دارید زندگی خود را حول محور آن بسازید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای این منظور انجام دهید.
با این حال، معمولاً دستمزد بسیار ناچیز است و همیشه قابل اعتماد نیست، بنابراین احتمالاً مجبور خواهید بود استاندارد زندگی خود را کاهش دهید و در صورت عدم موفقیت، چیزی برای پس گرفتن داشته باشید.اگر همه چیز به نفع شما پیش برود، دریافت پول برای انجام کاری که دوست دارید بسیار شیرین است

#درامد #کوهنوردی #درامد_کوهنوردی


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1145
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14906
بازدید ماه: 70704
کل بازدید ها: 424032
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com