#درامد #کوهنوردی #درامد_کوهنوردی

راه های کسب درامد از کوهنوردی

9 راه برای کسب درآمد کوهنوردان حرفه ای ،اکثر افرادی که تا به حال در یک سفر مناسب بوده اند احتمالاً به این فکر کرده اند که انجام این کار برای امرار معاش چگونه است. می توانید، چمدان خود را ببندید، کفش های خود را بپوشید و به سادگی در یک زمان عالی به کوه بروید. سپس، هنگامی که به خانه رسیدید، یک چک حقوقی خوب دریافت کنید که در آن یادداشتی آمده است که باید فردا دوباره به یک برنامه کوهنوردی دیگری بروید. زندگی در رویا، درست است؟
راه های اصلی کسب درآمد برای کوهنوردان، کار به عنوان یکی از موارد زیر است:
    عکاسیی
    فیلم سازی
    فروش تجهیزات
    راهنمای / مربی کوهنوردی
    روابط عمومی/بازاریابی
    تکاور
    پینه دوز کفش
    نویسنده
    کوهنورد حرفه ای

خوب، برخی از مردم برای امرار معاش کوهنوردی می کنند. اگرچه ممکن است دقیقاً شبیه این خوابی که من توضیح دادم نباشد. شروع به عنوان یک کوهنورد حرفه ای آسان نیست. کوهنوردان زیادی در آنجا حضور دارند، و تعداد بسیار کمی از آن‌ها به جز احساس شگفت‌انگیز ایستادن در قله، چیزی از آن به دست می‌آورند. دلیلش این است که این یک سرگرمی است، نه یک حرفه، و به این دلیل که در وهله اول تقاضای زیادی برای کوهنوردان حرفه ای وجود ندارد.
در این مقاله به بررسی نحوه کسب درآمد کوهنوردان حرفه ای، میزان درآمد آنها و ساعات کاری آنها می پردازم. همچنین تجربه و آموزش هایی که برای انجام این کارها نیاز دارید را بررسی می کنیم.

1. عکاس
عکاسان کوهنورد برای گرفتن عکس‌های شگفت‌انگیز از افرادی که در حال کوه‌پیمایی، کوهنوردی در کوه‌ها هستند، همراه با آن عکس‌های منظره باورنکردنی که در وبلاگ‌های کوهنوردی پیدا می‌کنید و کمپین‌هایی اضافه می‌کنند، پول می‌گیرند.
با این حال، کار آنها در گرفتن عکس های عالی متوقف نمی شود. این افراد ساعت‌ها جلوی کامپیوتر می‌گذرانند و هر چیزی را که گرفته‌اند را ویرایش و مرتب می‌کنند.
آنها همچنین باید ایده های خود را به مشتریان ارائه دهند و نقل قول ها را جمع آوری کنند تا در وهله اول کار را به دست آورند. علاوه بر آن، آنها اغلب مجبورند جاهای مناسب را جستجو کنند، کوهنوردان را به آنجا منتقل کنند و به آنها غذا بدهند. شغل سخت!
عکاسان معمولا دستمزد زیادی دریافت نمی کنند. چند عکاس حرفه‌ای کوهنوردی هستند که درآمدهای زیادی کسب می‌کنند، اما تعداد آنها بسیار کم است. اکثر عکاسان در فضای باز بیش از یک شغل برای پرداخت صورتحساب دارند.
عکاسان زیادی هستند که آثار خود را به صورت رایگان در اینترنت قرار می دهند. این کار مهارت را بی ارزش می کند و حقوق بالقوه شما را کاهش می دهد، که بد است. مدیریت جنبه تجاری کنسرت شما نیز می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر سر برای تجارت ندارید. قرار گرفتن در هوای بد نیز می تواند عکسبرداری عالی شما را به تعویق بیاندازد یا لغو کند.
برای شروع لزوماً به تجربه زیادی نیاز ندارید. امروزه، شما می توانید یک دوربین مناسب و تجهیزات دیگر را با قیمت نسبتاً کمی تهیه کنید، که شروع مورد نیاز را به شما می دهد. اگر روح خلاقی دارید و دوست دارید برای این اشتیاق راهی داشته باشید، عکاسی کوهنوردی ممکن است چیزی باشد که می‌توانید قایق شما را شناور کنید. شما معمولاً می توانید ساعات کاری خود را تنظیم کنید و رئیس خود هستید، که عالی است.
چیزی که شما نیاز دارید و ممکن است برای شما هزینه کمی داشته باشد، یک کامپیوتر مناسب و نرم افزار ویرایش عکس است. اگر نتوانید تصاویر خود را به درستی ویرایش کنید، نمی توانید آنها را بفروشید.
چیزی که شما نیاز دارید، که لزوما نمی توان آن را آموزش داد، چشم خوبی برای عکاسی است. برخی از آموزش ها کمک خواهد کرد، اما شما یا آن را دارید یا ندارید.
با این حال، گاهی اوقات، برای دریافت بهترین نور، مجبور خواهید بود ساعت های طولانی دیوانه وار کار کنید. شما همچنین باید با حمل وسایل کوهنوردی و عکاسی خود از کوه بالا بروید، که می تواند یک کار طاقت فرسا باشد.

2. فیلم سازی
این یک کار بزرگ است. ساخت یک فیلم کوهنوردی به معنای واقعی کلمه شامل همه فرایند ها است، از برنامه ریزی گرفته تا انجام فیلمبرداری واقعی، کار پس از تولید و حتی فروش و توزیع.
افرادی که در این زمینه بسیار موفق و باتجربه هستند، درآمد زیادی به دست می آورند و به آنها اجازه می دهند فقط چند ماه در سال کار کنند و همچنان درآمد کافی برای حمایت از آنها در بقیه سال داشته باشند.
کسانی که تازه وارد این صنعت شده اند یا کمتر موفق هستند درآمد بسیار کمی دارند و اغلب مجبورند شغل دومی را انتخاب کنند.
بخش جالب این کار این است که شما زیاد بیرون هستید. و می توانید با افراد بسیار باحالی معاشرت کنید. منظورم این است که شما از هیچ فرد تازه‌کاری که در حال انجام سفر است فیلم نمی‌گیرید، اینطور است؟ نکته منفی این است که هنوز باید مردم را وادار به حمایت از فیلم‌هایتان کنید. این اغلب جنبه سخت کار است و می تواند بسیار ناامید کننده باشد.در حین کار، احتمالاً ساعات طولانی دیوانه وار کار خواهید کرد، به اندازه 60 ساعت در هفته.پس از اتمام فیلمبرداری، باید به دفتر کار برگردید تا همه چیزهایی را که فیلمبرداری کرده اید ویرایش کنید. خشن به نظر می رسد، اما بیشتر این افراد هنوز هم برای صعود وقت دارند، بنابراین آنقدرها هم بد نیست.
همچنین برای شروع به آموزش و تجربه مناسب نیاز دارید – اکثر سازندگان فیلم در فضای باز دارای مدرک دانشگاهی هستند. این بدان معنی است که آنها احتمالاً مقداری بدهی دانشجویی نیز برای پرداخت دارند.

3. فروش تجهیزات
برای این کار، برای فروش محصولات خود به مغازه های خارج از منزل سفر می کنید. آن را به عنوان یک فروشنده دوره گرد در نظر بگیرید.به مغازه ای می رسید، جایی که احتمالاً چیزی در مورد آنچه می خواهید بفروشید نشنیده باشند. بنابراین، شما باید کارکنان فروشگاه را آموزش دهید، مدیر را متقاعد کنید که وسایل شما را بخرد و افراد جدیدی را برای ثبت نام با آنها پیدا کنید.شما همچنین باید کارهای مدیریتی زیادی انجام دهید، مانند پیش بینی فروش، تحقیق در مورد رقابت، تجزیه و تحلیل داده های فروش و هماهنگی دموهای تجهیزات. علاوه بر این، احتمالاً باید در نمایشگاه‌های تجاری نیز کار کنید.
از طرف دیگر، این افراد معمولاً حقوق مناسبی دریافت می کنند، به خصوص آنهایی که تجربه بیشتری دارند.
از جنبه منفی، ساعات کاری آنها می تواند بسیار طولانی باشد. بسیاری از آنها تا 50 ساعت در هفته کار می کنند و سفرهای زیادی دارند. به خاطر داشته باشید که معمولاً سفر برای کار چندان جالب نیست.
شما همچنین برای انجام درست کار خود به آموزش خاصی نیاز دارید – اکثر این افراد دارای مدرک دانشگاهی هستند.
یکی از مزایای عالی این شغل این است که می توانید از تمام مغازه های لوازم خانگی دیدن کنید. از آنجایی که شما برای شرکت تجهیزات فنی کار می کنید، معمولاً وسایل را با تخفیف عالی و حتی گاهی رایگان دریافت می کنید. جایزه!

4. راهنمای/ مربی کوهنوردی
اگر دوست دارید با مردم کار کنید و می خواهید اشتیاق خود را برای سرگرمی به دیگران منتقل کنید، ممکن است این شغل برای شما مناسب باشد.مقیاس پرداخت برای راهنماها بسیار متفاوت است. برخی از آنها در چند ماه به اندازه ای درآمد دارند که بتوانند بقیه سال را دوام بیاورند، در حالی که برخی دیگر باید در تمام طول سال کار کنند تا دستمزد بسیار کمی بگیرند.ساعات کار معمولا طولانی است، به خصوص در فصل اوج، جایی که می توانید تا 60 ساعت در هفته کار کنید. در حالی که در حال سفر هستید، واضح است که دائماً در ساعت کارهستید، زیرا مشتریان خود را همیشه همراه خود دارید.
این یک کار واقعاً جالب است، زیرا برای انجام کاری که به صورت رایگان انجام می دهید، دستمزد دریافت می کنید. خوب! طرف دیگر این است که شما احتمالاً همان مسیر را چندین بار انجام می دهید که از آن خسته می شوید.
به عنوان یک راهنمای کوهنوردی، می توانید با افراد مختلف از هر طبقه و در سنین مختلف، از بچه ها تا افراد مسن، افراد تجاری، مادران خانه و حتی سربازان کار کنید.
شما همچنین می‌توانید در محیط‌های مختلف تمرین کنید، معمولاً از باشگاه شروع می‌شود و در یک مکان عالی در فضای باز به پایان می‌رسد. شما می توانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و با هم از موانع سخت عبور کنید، که واقعا جالب و مفید است.
برای اینکه یک راهنما باشید، نیاز به آموزش و گواهینامه مناسب دارید. گواهینامه مورد نیاز به منطقه ای که در آن کار می کنید بستگی دارد، گاهی اوقات به زمینی که قصد عبور از آن را دارید.
دریافت این گواهینامه فوق العاده زمان بر و پرهزینه است. شما همچنین باید کارهای بسیار متنوعی را در زمین‌های مختلف انجام دهید، که در نهایت با مهارت در اسکی، پیش‌بینی بهمن، کوه‌نوردی، عبور از یخچال‌های طبیعی و بسیاری از مهارت‌های دیگر خاتمه می‌یابد.
شما باید در کوهنوردی بهتر و به مراتب توانمندتر از افرادی باشید که راهنمایی می کنید، به همین دلیل است که اکثر راهنماها در واقع به واقع کوهنورد حرفه ای هستند، نه کوهنورد.
شما همچنین مشتریانی دریافت می کنید که می تواند هفته هر کسی را خراب کند. ساعات کاری طولانی و اغلب غیرقابل پیش بینی است، به خصوص اگر هوای بدی داشته باشید.

5. روابط عمومی/بازاریابی
به عنوان یک فرد روابط عمومی یا بازاریابی، اساساً مردم را متقاعد می کنید که شرکت شما و محصولات یا خدمات آنها بمب است و آنها باید رقابت را فراموش کنند.شما باید کاتالوگ، تبلیغات و مقالات بازاریابی بنویسید و ایده های جدیدی برای فروش کالاهای خود ارائه دهید.
احتمالاً باید به عنوان سخنگوی در دموها و نمایشگاه‌های تجاری نیز کار کنید و راه‌هایی برای ارائه مطالب خود در مجلات کوهنوردی و وبلاگ‌های کوهنوردی پیدا کنید. هر چیزی که می نویسید باید جذاب و فان باشد، در غیر این صورت مردم آن را به خاطر نمی آورند.
از میان تمام حرفه های کوهنوردی، این یکی بیشترین حقوق را می دهد. درآمد این افراد تقریباً دو برابر درآمدی است که شما به عنوان یک عکاس یا فیلمساز تازه شروع کرده اید.ساعات کاری بسیار زیادی دارند، اکثر این افراد بیش از 50 ساعت در هفته کار می کنند. آنها معمولا زمانی برای صعود ندارند. برای انجام این کار به آموزش خاصی نیاز دارید که معمولا شامل مدرک دانشگاهی است.
این شغل بسیار شیرین است، زیرا شما می توانید آخرین تجهیزات را قبل از اینکه وارد بازار شود ببینید و امتحان کنید و معمولاً با افراد بسیار باحالی کار می کنید. 

6. ناجی کوهستان ، محیط بان
این یکی خیلی باحاله شما می توانید ماموریت های جستجو و نجات را سازماندهی کنید، مسیرها را حفظ کنید و بسازید، گشت زنی کنید 
کار به عنوان یک محیط بان یک شغل فصلی است، هرچند که دستمزد آن چندان بالا نیست - مشابه آنچه شما به عنوان یک عکاس جوان کسب می کنید.
در فصل، شما حدود 40 ساعت در هفته کار می کنید، گاهی اوقات بیشتر. در فصل خارج از فصل، باید شغل دیگری پیدا کنید. همچنین برای انجام این کار به آموزش خاصی نیاز دارید، اما این لزوماً مستلزم گرفتن مدرک دانشگاهی نیست.از طرفی، شما می توانید به معنای واقعی کلمه همیشه در کوه باشید. این کار شماست!از جنبه منفی، ممکن است کشته یا مجروح شوید. ماموریت های نجات نیز عالی نیستند، زیرا به این معنی است که فردی به شدت مجروح یا کشته شده است.با اضافه شدن به دستمزد کوچک شما، باید کارهای اداری زیادی انجام دهید و قوانین دیوانه وار زیادی را رعایت کنید

7. کفاشی کوهستان
تعمیر کفش یک حرفه بسیارخوبی است که ورود به آن سخت است. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، به آموزش و تجربه زیادی نیاز دارید.چک حقوق شما مستقیماً با حجم کار مرتبط است، که می تواند به معنای کار کردن بین 20 تا 60 ساعت در هفته باشد.پر ارزش ترین بخش این شغل زمانی است که مردم از کار شما تعریف می کنند. از جنبه منفی، شما با پای افراد کار می کنید که گاهی اوقات سرمازده می شوند.شما همچنین به طور روزانه بوی چسب تنفس می کنید، بنابراین برای سلامتی شما مضر است.

8. نویسنده
اگر رابطه خوبی با کلمات دارید، این ممکن است برای شما موقعیت مناسبی باشد. نوشتن در مورد ماجراهای خارج از منزل و موضوعات مرتبط شامل گردآوری مقالاتی است که مردم واقعاً می خواهند بخوانند و بررسی واقعی آنها، همه به موقع. به هر حال، مردم می خواهند وبلاگ ها و مجلات مورد علاقه خود را به طور منظم به روز داشته باشند.
بیشتر نویسندگان درآمد چندانی ندارند و برای گذران زندگی مجبورند کارهای دیگری را انجام دهند. البته، مگر اینکه شما علاقه مند باشید و برای همه نام های بزرگ این صنعت مطالبی با مشخصات بالا بنویسید.ساعات کاری شما نیز انعطاف‌پذیر و احتمالاً بسیار کم خواهد بود، که معادل یک کار نیم روزه یا یک روز در میان است.برای اینکه یک نویسنده موفق باشید، احتمالاً به نوعی آموزش رسمی مانند مدرک دانشگاهی نیاز دارید. تجربه در زمینه روزنامه نگاری یا ادبیات نیز امتیاز محسوب می شود.
نکته منفی این است که شما پول بسیار کمی دریافت می کنید، اغلب در مهلت های زمانی محدود کار می کنید و شاهکار باورنکردنی خود را در مقایسه با کالاهای مزخرف درجه دوم که توسط آماتورها ارسال می شود، دارید، که بد است. با این حال، شما باید تمام زندگی خود را حول محور کوهنوردی برنامه ریزی کنید، بنابراین ممکن است فقط در رویا زندگی کنید.

9. کوهنورد حمایت شونده
این بسیار شیرین است! اگر مهارت‌های کلاس جهانی دارید و مورد توجه افراد مناسب قرار گرفته اید، آنها در واقع به شما پول می‌دهند تا به کوهنوردی بروید، نه اینکه فقط وسایل رایگان جالبی به شما بدهند.شما می توانید سفیر برند شوید، مصاحبه کنید، عکس خود را بگیرید و پوسترها را امضا کنید.مقیاس دستمزد بسیار متفاوت است. اگر به موفقیت رسیده باشید، مردم برای تداعی نام شما با برندشان پول زیادی خرج می کنند.
با این حال، اکثر کوهنوردان تحت حمایت آنقدر درآمد ندارند. نکته منفی دیگر این است که دوران  شما معمولاً کوتاه مدت است و امنیت شغلی ندارید. اگربدشانس بودید و در یک تصادف مجروح شدید یا اگر کوهنورد جدیدتر، بهتر و داغتر دیگری آمد، حامیان مالی شما می توانند مانند یک سیب زمینی داغ شما را رها کنند.مزیت یک کوهنورد تحت حمایت این است که شما در واقع برای انجام کاری که دوست دارید پول می گیرید.
در این مورد، حامیان مالی شما از شما می خواهند که حداقل پروژه ها یا سفرها را در مدت زمان مشخصی تکمیل کنید، زیرا آنها می خواهند بیشترین تبلیغات ممکن را از شما داشته باشند.تکمیل همه اینها می تواند استرس زا باشد و لذت کاری را که انجام می دهید از بین ببرد.
همچنین باید نمایه رسانه‌های اجتماعی خود را به دقت تنظیم کنید تا با تصویری که حامیان مالی شما می‌خواهند به تصویر بکشند مطابقت داشته باشید و به اندازه کافی فالوور جمع کنید.

نتیجه
اگر عاشق کوهنوردی هستید و دوست دارید زندگی خود را حول محور آن بسازید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای این منظور انجام دهید.
با این حال، معمولاً دستمزد بسیار ناچیز است و همیشه قابل اعتماد نیست، بنابراین احتمالاً مجبور خواهید بود استاندارد زندگی خود را کاهش دهید و در صورت عدم موفقیت، چیزی برای پس گرفتن داشته باشید.اگر همه چیز به نفع شما پیش برود، دریافت پول برای انجام کاری که دوست دارید بسیار شیرین است

#درامد #کوهنوردی #درامد_کوهنوردی


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 427
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7314
بازدید ماه: 31539
کل بازدید ها: 168317

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله