#کی2 #اورست #مقایسه_کی2_با_اورست #صعود_مرگبار

پنج دلیل برای اینکه صعود کی 2 خطرناکتر از اورست است

به ازای هر 20 نفری که به اورست صعود می کنند، فقط یک نفر قله کی 2 را فتح می کند قله کی 2 همچنین یکی از خطرناک ترین کوه های جهان است که میزان مرگ و میر در آن 25 در صد و در قله اورست 6.5 درصد است . از جمله دلایل اصلی اینکه صعود کی 2 سخت تر از اورست است، نبود شرپاها، پشتیبانی، طناب ها و مسیرهای ثابت در کی 2، هوای غیرقابل پیش بینی ، ریزش بهمن، فنی بودن و شیب سریع صعود و تدارکات صعود است. قله کی 2 با ارتفاع 8611 متر، دومین قله مرتفع جهان است که فقط اورست با ارتفاع 8848 متری از آن مرتفعتر است. سال 2008 یکی از بزرگترین تراژدی ها در تاریخ کوهنوردی را رقم زد که 11 کوهنورد در کی 2 در یک روز جان باختند.بنابراین، دقیقاً چرا کی 2 اینقدر خطرناک است؟ من با مقایسه کی 2 با اورست توضیح خواهم داد.
1- کشورهای مختلف، قوانین مختلف
کوه اورست در نپال است، یک مقصد توریستی خوش‌آمد که در آن به راحتی می‌توان ویزا دریافت کرد و پروازها نسبتاً ارزان هستند.مسیر رسیدن به کمپ اصلی اورست در جاده‌های خاکی است که به راحتی می‌توان پیاده‌روی کرد. علاوه بر این، شما شرپاها را دارید که تمام وسایل شما را حمل می کنند و در طول مسیر در چایخانه ها می مانید. در مجموع، این یک تجربه نسبتا آسان است.این را با کی 2 مقایسه کنید: این قله در رشته کوه قراقورام در پاکستان واقع شده است، کشوری که ورود به آن بسیار دشوار است. اخذ ویزا آسان نیست و این کشور به طور کلی یک مقصد گردشگری در نظر گرفته نمی شود.کی 2 یک یخچال طبیعی در حقیقت این فقط یک یخچال طبیعی نیست - این یک سفر بسیار فنی است که در آن ترکیبی از یخ، برف و صخره‌ای یخبندان وجود دارد که بالا رفتن از آن فوق‌العاده فنی و بالقوه خطرناک است.بنابراین، حتی قبل از اینکه به کوه برسید، باید آمادگی بدنی بسیار قوی داشته باشید. احتمال آسیب جدی حتی قبل از رسیدن به بیس کمپ زیاد است.در نهایت، هیچ شرپا یا چایخانه ای وجود ندارد. شما تمام وسایل خود را با خود حمل می کنید و باید در طول مسیر چادر بزنید و این سفر را بسیار سخت تر کنید.

2- تفاوت مسیر و صعود
با توجه به مسیر صعود به اورست، مسیرها بسیار خوب طراحی شده اند. همچنین شیب ملایم‌تری دارد و زیگزاگی‌های زیادی دارد که بالا رفتن را آسان‌تر می‌کند.علاوه بر این، شما هر روز یک صعود شیب دار ندارید. تنها چند مانع واقعاً دشوار وجود دارد، مانند استپ هیلاری و آبشار یخی خومبو. اورست معمولاً یک صعود فنی نیست.در کی 2، مسیرها به خوبی چیده نشده اند، زیرا افراد زیادی وجود ندارند که از چالش این کوه استقبال کنند. این کوه به شکل مثلث است، بنابراین از روز اول بدون توجه به مسیری که انتخاب می کنید، با یک صعود شیب دار مواجه خواهید شد.هر روز یک صعود فنی در کی 2 است، با بسیاری از موانع واقعا دشوار در طول راه. این صعود بسیار فنی تر نیز هست، با سنگ، یخ و کوهنوردی مخلوط در کل مسیر مواجه خواهید شد.نمونه‌هایی از سنگ‌نوردی‌های سخت در وسط یک صعود آلپاین عبارتند از: دودکش هاوس و هرم سیاه. در یک نقطه در ارتفاع نسبتاً زیاد، جایی که شما در حال حاضر از کمبود اکسیژن رنج می‌برید باید از زیر یک یخچال معلق عبور کنید.

3-دوری به عدم قطعیت می‌افزاید
در اورست، دو شهر کوچک در فاصله یکی دو روز از مسیر وجود دارد که به آرامش خاطر می‌افزاید. در مقایسه، کی 2 یک کوه کاملاً تنها است. اگر در آنجا دچار مشکل شوید، مدت زیادی طول می کشد تا کسی بتواند به امنیت برسد.

4. تفاوت در محبوبیت

این نکته با دو نکته قبلی مرتبط است. از آنجایی که اورست بسیار محبوب است، شرکت های زیادی با راهنماهای پولی وجود دارند که مردم را به بالای کوه می برند. به همین دلیل، مسیرهای محبوب تر دارای طناب های ثابت هستند که کار را برای کسانی که قصد صعود به قله را دارند آسان تر می کند.مشتریان در تورهای پولی اغلب "طناب کوتاه" نامیده می شوند، زیرا آنها با یک طناب کوتاه به شرپا متصل می شوند تا سریع و آسان از کوه بالا بروند.در مقابل، کی 2 به دلیل دور بودن و سختی آن محبوبیتی ندارد. این بدان معنی است که هیچ طناب ثابت و مشتری "طناب کوتاه" وجود ندارد. تک تک اعضای تیم باید در موفقیت تیم سهیم باشند و کوهنوردی با تجربه و ماهر باشند.
شخصی می‌گفت: «شما به اورست صعود می‌کنید تا در مهمانی‌ها برای مردم داستان بگویید. اگر می خواهید یکی از بهترین کوهنوردان شوید، کی 2 را صعود  کنید.»

5. بهمن های بیشتر در کی 2
بله، هوای کوهستان همیشه غیرقابل پیش بینی است، می دانم. با این حال، برخی از کوه‌ها به دلیل درجه بیشتری از غیرقابل پیش‌بینی بودن شناخته شده‌اند.کی 2 دورتر از اورست در شمال قرار دارد و آب و هوای فوق‌العاده بدی را ایجاد می‌کند که بسیار غیرقابل پیش‌بینی است. شما واقعاً هرگز نمی‌دانید با چه چیزی روبرو خواهید شد، بنابراین نمی‌توانید روی آرامش هوا حساب کنید که پنجره‌ای را که برای رسیدن به قله و بازگشت به قله نیاز دارید به شما می‌دهد.بهمن نیز در کی 2 بسیار بیشتر از اورست است.به همین دلیل، یک صعود موفق در کی 2 به همان اندازه که مهارت نیاز دارد به شانس نیز بستگی دارد. وقتی نگاهی به لیست تلفات در کی 2 بیندازید، کوهنوردان بسیار برجسته و بسیار کارآمدی را در میان آنها خواهید دید.

#کی2 #اورست #مقایسه_کی2_با_اورست #صعود_مرگبار


#اورست #صعود #صعود_به_اورست
صعود به اورست بدون تجربه: ممکن است یا نه؟
در اینجا میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم برای اینکه به طور کامل به قله اورست صعود کنید و ماجراجویی این صعود را به دوستان و خانواده خود بگویید، چه کاری باید انجام دهید. در اینجا شما دقیقاً مراحل مقدماتی را که باید برای افزایش احتمال صعود و فرود موفقیت آمیز به قله اورست انجام دهید، مطالعه خواهید کرد.
#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای
چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم
تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
#انفرادی #کوهنوردی #کوهنوردی_انفرادی
چرا کوهنوردی انفرادی نه؟
آیا می توان به طور کامل به سبک انفرادی «Into The Wild» رفت یا باید همیشه حداقل یک همنورد را با خود به همراه داشته باشید. کوهنوردی راهی عالی برای کاوش در فضای باز است. همچنین یک ورزش بالقوه خطرناک است، آنقدر خطرناک که برخی از طرح‌های کمک‌های پزشکی آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین، حکم کوهنوردی انفرادی چیست؟
#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان
کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد
معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست
راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا
دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
#کفش_کوهنوردی #کفش #کوهنوردی #طبیعت #کوهستان
اصول انتخاب و خرید کفش مناسب برای کوهنوردی
این که می توانند کفش های کوهنوردی کوچک و تنگ بپوشند تقریباً در بین کوهنوردان رایج شده است. بنابراین صحبت های زیادی در مورد انگشتان بسیار خمیده، بی حسی پا و سایر مشکلاتی که هنگام استفاده از کفش های کوهنوردی بسیار کوچک ایجاد می شود، وجود دارد.از طرفی در مورد کفش های کوهنوردی بزرگ و عواقب آن صحبت بسیار کم است. کفش های کوهنوردی بزرگ مانند کفش های کوچک تاثیر بسیار منفی روی تکنیک و قدرت کوهنورد می گذارد.
#لیست #تجهیزات #لیست_تجهیزات_کوهنوردی #صعود #هواپیما
چک لیست صعود: وسایلی که یک کوهنورد در هواپیما می تواند با خود همراه داشته باشد.
وقتی برای کوهنوردی سفر می‌کنید، مخصوصاً در سطح بین‌المللی، باید تشخیص دهید چه وسایلی را می توانید با هواپیما حمل کنید و چه وسایلی برای حمل مجاز نیستند بخصوص در مورد تجهیزات کوهنوردی و سخره نوردی خاص .در این مقاله به بررسی چک لیست هایی که می توانید قبل از سفر خود آنها را بررسی کنید خواهیم پرداخت. تا از برگشت بار خود در فرودگاه جلوگیری کنید و همچنین بتوانید لیستی از تجهیزات که همراه خود می توانید داشته باشید و لیستی که در مقصد باید خریداری یا اجاره کنید را تهیه کنید.
#کتاب #کوهنوردی #کتاب_کوهنوردی
5 کتاب کوهنوردی که مبتدیان باید بخوانند
بررسی تمام دانش کوهنوردی که امروز می توان به دست آورد بسیار دشوار است اگر بخواهیم از بهترین ها بیاموزم، آیا باید کتاب های افسانه های کوهنوردی را بخوانم یا منسوخ شده و مطالب جدیدی جایگزین آنها شده است؟حالا اگر مثل من آخر هفته هایتان را با رویای کوه بگذرانید، احتمالا دیر یا زود کتاب های خوبی پیدا خواهید کرد. با این حال، اگر در کوهنوردی تازه کار هستید و می خواهید یک لیست کوتاه داشته باشید، من اینجا هستم تا به شما کمک کنم.کدام کتاب‌ها را می‌توانید بخوانید تا بهتر شما را برای فضای کوهستان آماده کنید؟ در این مقاله، من به بررسی پنج کتاب می پردازم که منابع بسیار خوبی برای افراد تازه وارد به کوهنوردی هستند.
#صعود #سخت #قله_های _صعود_نشده
بلندترین قله های صعود نشده جهان
قله های صعود نشده اغلب به عنوان قله های ویرجین(باکره) شناخته می شوند. بسیاری از این قله ها بسیار سخت و خطرناکتر از اورست هستند.علاوه بر این، کوه های موجود در این لیست نیز از کم بازدیدترین مکان های روی زمین هستند.در بسیاری از موارد چندین مسیر ممکن برای رسیدن به یک قله وجود داردولی برای برخی دیگر دریغ از یک مسیر برای صعود که در این مقاله به بررسی این قله ها خواهیم پرداخت.
#کفش #کوهنوردی #کفش_کوهنوردی #کفش_پیاده_روی #کوهستان
پیاده روی با کفش های کوهنوردی، آیا واقعا ایده خوبی است؟
پیاده روی در کوهستان همیشه در یک حالت نیست که نیاز به پوتین های کوهنوردی داشته باشد در بسیاری از مسیرهای کوهنوردی پوشیدن کفش مناسب پیاده روی می تواند بسیار ایده ال باشد و در برخی از مسیرها داشتن هر دو یعنی کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می تواند گزینه مناسبی باشد با توجه به تفاوتی که بین این دو وجو دارد. سبکی و سنگینی ،راحتی و سفتی در پا ،خستگی کمتر یا بیشتر این ها برخی از تفاوت هایی هستند که بین کفش کوهنوردی و کفش پیاده روی می توان نام برد ولی در بسیاری از مسیرها لازم می شود که برای داشتن یک سفر ایده ال در کوهستان هر دو اینها را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در مسیر کوهپیمایی در پایتان با هم جابجا کنید تا از سفر لذت بیشتری ببرید.
123456

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 414
بازدید روز گذشته: 616
بازدید هفته: 7301
بازدید ماه: 31526
کل بازدید ها: 168304

سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931
logo-samandehi
قله قله قله قله