#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست

راهنمای نپال: بهترین راهپیمایی ها و صعودهای هیمالیا

دلایل زیادی برای سفر به نپال وجود دارد و البته هیمالیا یکی از آنهاست. با این حال، کوهنوردی در نپال نه تنها به دلیل وسعت زیاد کوه ها، و تنوع قله ها برای کاوش و صعود، بلکه به دلیل فرهنگ منحصر به فرد کوهستانی خاص است. پرچم‌های دعا، دهکده‌های کوچک کوهستانی، شرپاها و یاک‌ها، معابد دورافتاده، همگی تجربه منحصربه‌فرد کوهنوردی در نپال را رقم می‌زنند.
در زیر راهنمای هیمالیا نپال را با گزیده ای از 10 گزینه برتر کوهنوردی در هیمالیا به اشتراک می گذاریم. فصل قبل یا بعد از موسمی است، یعنی از آوریل تا ژوئن یا سپتامبر تا نوامبر. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از ایمنی و کمک به تدارکات، با راهنمای کوهستانی دارای گواهی IFMGA یا NNMGA قرارداد ببندید تا از ایمنی بالاتری برخوردار باشید. علاوه بر این، پیوستن به یک گروه یک گزینه بهتری است که تجربه صعود را لذت بخش تر و همچنین ارزان تر و ایمن تر می کند.

کوهنوردی در در نپال
کوهنوردی یک گزینه عالی برای کسانی است که دوست دارند از یک ماجراجویی در فضای باز در هیمالیا لذت ببرند، اما مهارت های فنی یا تجربه کوهستانی بالا برای صعود به قله هیمالیا را ندارند. نپال به خاطر سفرهای کوهنوردی خود مشهور است، و مواردی که در اینجا فهرست شده اند مورد علاقه ما هستند.

1. کمپ پایه آناپورنا (ABC Trek)
ارتفاعات آناپورنا در شمال مرکزی نپال یکی از نقاط مهم کوهنوردی هیمالیا است. اگرچه  پیست آناپورنا به عنوان یکی از بهترین مسیرهای کوهنوردی  مسافت طولانی در جهان انتخاب شده است، کوهنوردی در بیس کمپ آناپورنا به همان اندازه زرق و برق دار است اما سختی کمتری دارد. و از آنجایی که کوتاه‌تر است و شما را به ارتفاع کمتری می‌برد، برای کوهنوردانی که تجربه کمی دارند اما سطح تناسب اندام خوبی دارند، مناسب است.
    مدت زمان متوسط: 2 هفته
    نقطه شروع: نایاپول
    بلندترین نقطه: پناهگاه آناپورنا (4130 متر)
    سختی: متوسط
    نکات برجسته:
شما دید عمیقی از فرهنگ و روستاهای محلی خواهید داشت. شگفت انگیز وراحت تر از بیس کمپ اورست است

2. پون هیل
در منطقه آناپورنا، کوهنوردی کوتاه‌تر و آسان‌تر در پون هیل شما را به منظره شگفت‌انگیز پون تپه می‌برد. این نقطه منحصربه‌فرد به شما امکان می‌دهد منظره‌ای 360 درجه از کوه‌های اطراف را تماشا کنید، به‌علاوه، مکانی فوق‌العاده برای لذت بردن از طلوع بی‌نظیر خورشید است.
مدت زمان متوسط: 1 تا 2 هفته
نقطه شروع: نایاپول
بالاترین نقطه: نقطه دید پون هیل در ارتفاع 3210 متری
سختی: از آنجایی که روزانه چندین ساعت را به پیاده روی می گذرانید، به سطح آمادگی جسمانی خوبی نیاز خواهید داشت.
نکات برجسته:
تماشای طلوع خورشید از Poon Hill
عبور از منطقه آناپورنا
از مناظر شگفت انگیز 360 درجه هیمالیا لذت ببرید

3. کمپ اصلی اورست (EBC Trek)
این سفر شما را از طریق شمال شرقی نپال به قلب بخش هیمال ماهالنگور هیمالیا می برد، جایی که اورست در آن قرار دارد. اگرچه در یک ماجراجویی کوهنوردی به قله مرتفع ترین کوه جهان نخواهید رسید، اما طعم فرهنگ محلی و کوهنوردی اورست را خواهید چشید.
مدت زمان متوسط: 2 هفته
نقطه شروع: لوکلا
بالاترین نقطه: کمپ اصلی اورست (5364 متر) 17598 فوت
سختی: متوسط
نکات برجسته:
فرهنگ کوهستان اورست را کشف کنید.
منطقه ای نمادین از هیمالیا را کاوش کنید

4. راهپیمایی کانچن جونگا
Kanchenjunga در شرق هیمالیا، بین منطقه Taplejung نپال و هند واقع شده است. کانچن جونگا با ارتفاع 8586 متری که به معنای "پنج گنج برف بلند" است، سومین کوه مرتفع جهان و کوهی واقعا چالش برانگیز برای صعود است، سخت تر از اورست. با این حال، سفرهای کوتاه تر در این منطقه نیز یک گزینه است.
پیاده روی در رشته کوه کانچن جونگای هیمال راهی عالی برای کاوش در این منطقه است که به دلیل زیبایی طبیعی، گیاهان و جانوران و همچنین به دلیل فرهنگ منحصر به فردش مشهور است. سفرهای کانچن جونگا طولانی و از نظر فیزیکی سخت است، اما اگر به دنبال جستجو در یک مکان دورافتاده پر از شگفتی های ارزشمند هستید، ارزشش را دارد.
کوه نوردی در نپال
هدف اکسپدیشن کوهنوردی از این جهت متفاوت است که هدف نهایی رسیدن به قله کوه است و خواسته ها کمی متفاوت است. البته با توجه به اینکه برخی از مرتفع‌ترین کوه‌های جهان در هیمالیا قرار دارند، منطقی است که نپال چنین نقطه‌ای برای کوهنوردی باشد. با این حال، به خاطر داشته باشید که ارتفاع، آب و هوا، و چالش های فنی نیاز است، و بنابراین، در واقع رسیدن به قله امری مسلم نیست. از طرفی، نپال آنقدر زرق و برق دار است که صرف نظر از آن ارزشش را خواهد داشت.

5. قله مرا
صعود به قله مرا یک گزینه عالی برای کوهنوردان مبتدی است، اگرچه سطح آمادگی جسمانی خوب و سازگاری برای مقابله با آن ضروری است. Mera در منطقه ساگارماتا نپال واقع شده است. مسیرهای مختلفی برای صعود وجود دارد که مسیر شمالی بیشترین صعود را دارد و شامل پیاده روی در ارتفاعات یخچال است. جبهه‌های غربی و جنوبی برای کوهنوردان پیشرفته‌تری که به دنبال مسیرهای فنی‌تر هستند عالی است. یکی از نکات برجسته Mera این است که از قله می توانید از مناظر پانورامای 360 درجه اورست، کانچن جونگا، لوتسه، ماکالو و چو اویو که برخی از بلندترین کوه های جهان هستند لذت ببرید.
ارتفاع: 6476 متر (21247 فوت)
میانگین مدت زمان: 16 تا 25 روز
نقطه شروع: لوکلا
دشواری: مهارت های اولیه کوه نوردی مورد نیاز است (درجه PD)
نکات برجسته:
تماشای 5 تا از مرتفع ترین کوه های جهان از قله.
یک صعود قابل دسترس برای کوهنوردان مبتدی.
گزینه صعود از مسیرهای فنی بیشتر برای کوهنوردان پیشرفته تر.

6. لوبوچه
Lobuche در نزدیکی یخچال Khumbu واقع شده است که بین کوه اورست و خط الراس Lhotse-Nuptse قرار دارد. دو قله شرقی و غربی این کوه را تشکیل می دهند. Lobuche east یک قله کوهنوردی در نظر گرفته می شود - هرچند فنی تر از سایرین - و یک کوه آموزشی عالی است، در حالی که Lobuche west یک قله اکسپدیشن در نظر گرفته می شود. در نتیجه، بسته به اینکه تصمیم بگیرید با کدام یک از این دو صعود کنید، دشواری متفاوتی دارند.
ارتفاع: شرق: 6119 متر (20075 فوت) غرب: 6145 متر (20161 فوت)
مدت زمان متوسط: 2 تا 3 هفته
نقطه شروع: لوکلا
سختی: متوسط
نکات برجسته:
یک گزینه عالی برای تمرین و سازگاری
مناظر زیبا از منطقه اورست.
Lobuche East فنی ترین قله کوهنوردی در نپال است
توصیه می کنیم: این برنامه ترکیبی شگفت انگیز که شما را به کمپ اصلی اورست و قله Lobuche East می برد.

7. آما دابلام
آما دابلام بیشتر مورد علاقه است و دلیل خوبی هم دارد. به دلیل شکل آن، نام آن به "گردنبند مادر" ترجمه می شود، اما گاهی اوقات به عنوان "ماترهورن هیمالیا" نیز شناخته می شود. این قله که در منطقه خومبو، در شمال شرقی نپال قرار دارد، یکی از محبوب ترین قله های کوهنوردی در این کشور است و معمولاً از طریق خط الراس جنوب غربی صعود می شود.
ارتفاع: 6812 متر (22349 فوت)
میانگین مدت زمان: 1 ماه
نقطه شروع: لوکلا
سختی: فنی، برای کوهنوردان پیشرفته
نکات برجسته:
یخچال معلق
چالش کوهنوردی
منطقه شگفت انگیز خومبو و فرهنگ نپال را کاوش کنید.

8. هیملونق هیمال
هیملونق هیمال در منطقه ماناسلو، نزدیک به مرز تبت، در شمال شرقی منطقه آناپورنا واقع شده است. این یک صعود ایده آل برای کسانی است که به دنبال امتحان هدف 7k بدون چالش های فنی بزرگ هستند.
ارتفاع: 7140 متر (23430 فوت)
میانگین مدت زمان: 1 ماه
نقطه شروع: کاتماندو
سختی: ارتفاع بالا، نیمه فنی، درجه بندی سه بعدی
نکات برجسته:
طلوع و غروب شگفت انگیز خورشید را تماشا کنید.
از روستاهای دورافتاده نپال در نزدیکی مرز تبت دیدن کنید.
یک ماه کامل را به کوهنوردی در قله 7k در نپال بگذرانید.

9. ماناسلو
ماناسلو، "کوه روح" هشتمین کوه مرتفع جهان است. این شهر در غرب مرکزی نپال، در زیرشاخه هیمال ماناسلو هیمالیا واقع شده است. دره های یخبندان شگفت انگیز و یال های طولانی آن چندین مسیر کوهنوردی را برای کوهنوردان فراهم می کند. اگرچه این "ساده ترین" 8 هزار کوهنوردی است، اما هنوز یک کوه بسیار آزمایشی است که به مهارت های کوهنوردی به خوبی آموزش دیده نیاز دارد. همچنین، به خاطر داشته باشید که قبل و بعد از موسمی فصل هیمالیا صعود است، با این حال، سپتامبر برای ماناسلو بهینه است.
ارتفاع: 8163 متر (26781 فوت)
میانگین مدت زمان: 35-60 روز
نقطه شروع: کاتماندو
سختی: سخت
نکات برجسته:
صعود به یکی از قله های 8 هزار متری هیمالیا.
کاوش در منطقه خیره کننده ماناسلو و مناظر.
پیاده روی در برخی از روستاهای نپال و کشف فرهنگ محلی.

10. اورست
کوه اورست، بلندترین کوه جهان را می توان صعود کرد، اما نه به راحتی. با این حال، راهنمای IFMGA، Tshering، چندین بار به این نماد کوهنوردی شگفت انگیز صعود کرده و مردم را با موفقیت به قله هدایت کرده است. تجربه و آموزش لازم است..
ارتفاع: 8848.86 متر (29031.7 فوت)
میانگین مدت زمان: 2 ماه
نقطه شروع: لوکلا
سختی: بسیار سخت
نکات برجسته:
بالا رفتن از بلندترین کوه جهان
مهارت ها و تجربیات کوهنوردی خود را امتحان کنید.
دستیابی به یک شاهکار شگفت انگیز در هیمالیاهای نفس گیر.

منبع: www.explore-share.com

#نپال #گردشگری #هیمایلا #اورست


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1495
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7803
بازدید ماه: 32462
کل بازدید ها: 275796
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931