#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان

کارهایی که یک کوهنورد قبل از صعود باید انجام دهد

معتقدم که آمادگی برای هر مسیر کوهنوردی کاری ضروری است، خواه برنامه فقط برای یک روز به سمت یک تپه باشد یا برای صعود به قله اورست. این شامل آمادگی جسمی و روحی و همچنین تدارکات و تجهیزات می شود. علاوه بر این، باید برای شرایط اضطراری احتمالی نیز به صورت کامل آماده باشید.
به طور خلاصه، هر کوهنوردی در صورت برنامه ریزی برای صعود جدید باید موارد زیر را انجام دهد:
در انجمن های کوهنوردی در مورد مکان برنامه ریزی شده خود بخوانید
در صورت امکان، سعی کنید با یک راهنمای محلی تماس بگیرید و راهنمایی بخواهید
اطمینان حاصل کنید که وسایل مورد نیاز را دارید و روش های استفاده از آنها را بداند.
بهترین فصول آب و هوا را برای مقصد خود بخوانید
مطمئن شوید که خوب استراحت کرده باشید و بدن شما برای صعود آمادگی کامل دارد.
خیلی چیزها را باید در نظر گرفت! در زیر، جزئیات بیشتری را باز می کنم که کوهنوردان موفق چگونه قبل از سفر جدید آماده می شوند.

مقدمات آمادگی برای کوهنوردی
کوهنوردی یک ورزش عالی است، اما می تواند فوق العاده خطرناک نیز باشد. قبل از شروع سفر، مطمئن شوید که می دانید چه انتظاری دارید - آب و هوا، زمین، امکانات موجود در مسیر و موارد دیگر.
برای تماس با پایگاه با کارشناسان آن منطقه وقت بگذارید یا از یک راهنمای کوهستانی معتبر برای مسیری که در نظر دارید مشاوره بگیرید.
صرف نظر از مسیری که طی می کنید، باید برخی از اصول اولیه مانند ناوبری با استفاده از نقشه یا GPS را بدانید. همچنین باید شرایط آب و هوایی منطقه ای را که به سمت آن می روید و نوع مهارت های فنی که احتمالاً به آن نیاز دارید، مانند طناب زدن، یاد بگیرید.
اگر از صفر شروع می کنید، توصیه می کنم رایج ترین انجمن های کوهنوردی را برای مقصد کوهستان خود جستجو کنید. بسیاری از افراد در مورد تجربیات خود می نویسند، بنابراین می توان با انجام این کار خیلی چیزها را یاد گرفت.

برنامه ریزی برای صعود
برنامه ریزی یک کار ضروری است. من معتقدم ضرب المثل قدیمی می گوید: "شکست در برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است". این موضوع برای کوهنوردی صدق می کند، زیرا عدم آمادگی می تواند شما را با مشکلات جدی مواجه کند، به خصوص اگر گم شوید و آب و هوا به بدترین حالت تبدیل شود. چه در یک سفر یک روزه کوتاه و چه طولانی تر، باید برنامه ریزی درستی داشته باشید.
مسیری را که احتمالاً طی می‌کنید برنامه‌ریزی کنید، یادداشت‌های را که سایر افراد قبلا برای آن مسیر نوشتند را مطالعه کنید.برای درک زمینی که با آن روبرو خواهید شد و تجهیزاتی که برای این کار نیاز دارید وقت بگذارید.
قبل از اینکه خانه را ترک کنید، وسایل خود را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که همه چیز را بسته بندی کرده اید.

یک صعود چالش برانگیز - نه خودکشی
همچنین مهم است که بدانید چه مدت احتمال دارد زمان برای صعود نیاز داشته باشید و اوج نقطه صعود چقدر است. هنگامی که کل صعود و شیب سفر را درک کردید، مطمئن شوید که شرایط بدنی شما با چالشی که با آن روبرو خواهید شد برابری می کند.
در مورد توانایی های خود صادق باشید (این نه فقط شما، بلکه کل گروه شما را شامل می شود). اگر بر اساس محدودیت‌های خود برنامه‌ریزی کنید، مسیری را انتخاب نمی‌کنید که خیلی چالش برانگیز است.
شرم آور نیست که از کارهای کوچک شروع کنید و در طول زمان به مسیرهای دشوارتر بروید. مطمئناً، مسیری را انتخاب کنید که شما را به چالش بکشد، اما در محدوده معقول.
برخی از مسیرهای تجاری دارای برنامه های جهت یابی هستند. اگر در یک منطقه تازه هستید، این را بررسی کنید - قطعاً به شما کمک می کند تا به آنچه در پیش رو دارید برسید.

کفش کوه برای فصول مختلف
کفش های کوهنوردی شما مهم ترین وسیله شما هستند، زیرا کوهنوردی و پیاده روی به طور یکسان به پای ثابت متکی است. اطمینان حاصل کنید که چکمه‌های شما برای زمینی که احتمالاً پیمایش می کنید مناسب هستند.هنگام بررسی کفش های خود آب و هوا را در نظر بگیرید.

نکات آماده سازی تجهیزات فنی
اگر زمان کافی برای انجام یک صعود کوچک قبل از یک صعود چالش برانگیز جدید نداشته باشم و تجهیزات آزمایش نشده جدیدی داشته باشم، عادت غیرعادی دارم که تجهیزاتم را در خانه آزمایش کنم. کاری که انجام می دهم این است که تمام وسایلم را طوری تجهیز می کنم که انگار در حال کوهنوردی هستم - کرامپون، کلاه ایمنی، همه چیز - و فقط برای قدم زدن در باغ می روم.
در باغ سعی می‌کنم اسکات انجام دهم، در اطراف حرکت کنم و احساس کنم که همه چیز چگونه است. اگر چیزی کاملاً درست نباشد، به احتمال زیاد فورا متوجه خواهم شد.مطمئناً نمی خواهید متوجه شوید که بند کلاه ایمنی شما هنگام برداشتن اولین قدم های خود از کوه معیوب است. با انجام پیاده روی در باغ، تقریباً همیشه از این کار اجتناب می شود.

بررسی تجهیزات بیشتر
وسایل مورد نیاز برای مسیری که در حال برنامه ریزی هستید را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه چیز در شرایط کار خوب است - حتی اگر نیاز دارید، از قبل آن را امتحان کنید. اگر می توانید وسایل زیادی را بسته بندی نکنید، زیرا این کار بسته شما را فوق العاده سنگین می کند و حرکت شما را بسیار سخت تر از آنچه لازم است می کند.
بررسی کنید که لباس های شما برای پیاده روی نیز مناسب باشد. لباس‌ها برای انجام فعالیت‌های زیاد باید قابلیت تنفس داشته باشند، اما همچنین باید لباس‌های چروک‌دار برای گرم نگه‌داشتن شما در شب یا چیزی ضد باد و آب برای گرم نگه داشتن و خشک نگه داشتن شما در صورت گیر کردن در باران، بسته بندی کنید. جوراب ها باید به اندازه کافی راحت و ضخیم باشند تا از ایجاد تاول جلوگیری شود.
نقشه و قطب نما را بسته بندی کنید و مطمئن شوید که نحوه استفاده از آنها را می دانید. استفاده از GPS خوب است و بسیار ساده تر از استفاده از نقشه است، اما ممکن است باتری شما تمام شود و به طور جدی گم شوید.
یک چراغ قوه و باتری های یدکی بردارید. این باید منطقی باشد. چراغ جلو ساده ترین و کاربردی ترین گزینه برای چراغ قوه است.اگر به شب می خورید و قصد دارید غذای خود را در راه بپزید، کبریت ضد آب بردارید. و جایگزین مناسب برای کیت سنگ چخماق است.
چاقوی قلمی، مانند چاقوی ارتش سوئیس، و سوت نیز ابزارهای بسیار مفیدی هستند. در مواقع اضطراری از سوت برای جلب توجه استفاده کنید. سیگنال بین المللی برای زمان های اضطراری شش سوت است که هر دقیقه تکرار می شود.

آماده سازی غذا
غذاهای پرانرژی و ترجیحاً خوشمزه نیز مصرف کنید. قبل از نیاز مطمئن شوید که فاسد نمی شود. همیشه مطمئن شوید که جیره های اضطراری را بسته بندی کنید، فقط در صورتی که در جایی بیش از حد انتظار گیر بیفتید. بسته بندی غذاهایی که سبک وزن هستند و نیاز به آماده سازی بسیار کمی دارند، مانند گوشت گاو و آجیل مفید است.

پیش بینی هواشناسی
پیش بینی آب و هوا را در طول هفته ها (ترجیحاً روزها) قبل از شروع بررسی کنید. اگر شرایط مساعد نیست، صعود خود را یک روز به تاخیر بیندازید. هنگامی که شروع کردید، احتمالاً نمی توانید به راحتی به عقب برگردید، بنابراین اغلب ارزش کمی تأخیر را دارد و صعود شما را آسان تر و ایمن تر می کند.
برای پیش بینی آب و هوای کوهستان، من دوست دارم به پیش بینی کوهستان نگاه کنم. با توجه به تجربه من، آنها منبع بزرگی از اطلاعات برای پیش بینی آب و هوا در کوه ها (در سطح بین المللی) هستند.

بسته  نجات
آب و هوای کوهستانی غیرقابل پیش بینی است، بنابراین همیشه برای بدترین شرایط آماده باشید، حتی اگر با آسمان آبی به راه افتاده اید و پیش بینی آب و هوا چیزی در مورد طوفان یا باران نمی گوید.
با در نظر گرفتن این موضوع، تجهیزات پناه اضطراری ببندید. این مقداری محافظت در برابر عناصر ایجاد می کند و می تواند زندگی شما را نجات دهد. اینها سبک و کاملاً بادوام هستند، بنابراین وزن زیادی را تحمل نخواهید کرد. اگر در نهایت به آن نیاز پیدا کردید، خوشحال خواهید شد.

آماده سازی اضطراری کوهنوردی چیست و چه باید کرد
همه ما دوست داریم فکر کنیم که شکست ناپذیر هستیم. حقیقت این است که متاسفانه حوادث در کوهستان رایج است. برنامه ریزی اقدامات خود در مواقع اضطراری می تواند تفاوتی بین انجام آن به صورت یکپارچه در مقابل تبدیل شدن به بخشی از آمارهای کمتر خوش شانس باشد.
اگر به درستی برای شرایط اضطراری معمولی آماده شده باشید، در صورت وقوع، نیازی نیست که زیاد فکر کنید و زمان واکنش شما را تسریع می کند. این بسیار عالی است، زیرا ممکن است قضاوت شما تحت استرس تا حدودی مختل شود.
در اینجا مواردی وجود دارد که باید در صورت داشتن شرایط اضطراری به خاطر داشته باشید:
آرام باش. عجله در کارها می تواند وضعیت را بسیار بدتر کند.
وضعیت فردی که مجروح شده است را ارزیابی کنید. آیا می توان آنها را توسط گروه به پایین منتقلکرد یا به کمک اضافی نیاز دارید؟
اگر آنتن داشته باشید ، می توانید برای کمک تماس بگیرید. اگر آنتن ندارید، یک نفر (ترجیحاً دو نفر، اگر گروه شما به اندازه کافی بزرگ است) باید به جایی که می توانید آنتن دهی موبایل داشته باشید یا می‌تواند کمک بگیرد، پیاده‌روی کنند. مطمئن شوید که محل و شرح محل حضور مجروح را یادداشت کرده اید، زیرا این کار رسیدن تیم امداد به آنجا را بسیار آسان می کند. همراه با این، ماهیت آسیب را یادداشت کنید و به تیم امداد کمک کنید تا برای هر چیزی که پیدا کنند آماده باشند.
اگر مشکوک هستید که مجروح دچار آسیب های ستون فقرات شده است، به هیچ وجه او را حرکت ندهید. اگر اینطور نیسشت، آنها را تا جایی که می توانید به پناهگاه منتقل کنید. در هر صورت، از فرد در برابر عناصر طبیعی محافظت کنید و او را به خوبی هیدراته نگه دارید. این به روند نجات و بازیابی کمک می کند.
از مسیری که می‌روید خیلی دور نشوید، زیرا این جایی است که تیم نجات به دنبال شما می‌آید. اگر برای یافتن سرپناه نیاز به دور شدن از نقطه حادثه دارید، علامتی بگذارید که نشان دهد کجا رفته اید.
گوشی خود را در یک کیسه ضد آب بسته شده با خود ببرید. از بیسم دستی نیز استفاده کنید، زیرا این به شما امکان می‌دهد تا در صورت دور بودن از دید یکدیگر، با سایر اعضای گروه خود ارتباط برقرار کنید. اگر فرکانس صحیح را تنظیم کنید، می توانید با تیم امداد کوهستان محلی نیز تماس بگیرید.
جعبه کمک های اولیه را بسته بندی کنید و نحوه استفاده از آن را بدانید. قطعاً رفتن به آموزش های اولیه کمک های اولیه، نه فقط برای کوهنوردی، بلکه در زندگی روزمره نیز مفید است.

آمادگی تمرین کوهنوردی
شما باید برای یک صعود موفق آماده باشید. در اینجا، بسته به سطح آمادگی بدنی و مکانی که در حال حاضر هستید، می‌توانید هر تعداد تمرینی را انجام دهید.
برخی از گزینه های خوب شامل دویدن، شنا، ایروبیک و پیاده روی واقعی است. تمرین خود را دقیقاً قبل از صعود فشرده کنید تا قبل از اینکه واقعاً نیاز به انجام تمرین داشته باشید، بیش از حد به خودتان فشار نیاورید.

گروه خود را به خطر نیندازید
اگر سابقه مشکلات قلبی یا ریوی دارید، باید قبل از شروع کوهنوردی با پزشک خود مشورت کنید، زیرا این فعالیت می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. اگر در کوهستان اتفاقی برای شما بیفتد و به دلیل تاخیر در آب و هوای بد گیر بیفتید، این می تواند بقیه گروه شما را نیز در معرض خطر قرار دهد.

قدرت ذهنی در کوهنوردی
وقتی شرایط سخت می شود باید از نظر ذهنی قوی باشید. این ممکن است به این معنی باشد که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود، اما پیش رفتن واقعاً سخت است، یا می‌تواند به این معنی باشد که اوضاع بدتر خواهد شد. در هر صورت، باید روحیه خود را بالا نگه دارید تا با مسائل کنار بیایید.
شما تنها کسی هستید که واقعاً می‌تواند بداند که برای صاف نگه داشتن روحیه تان به چه چیزهایی نیاز دارید. این را در نظر بگیرید و در مورد هر چیزی که ممکن است در مسیر اتفاق بیفتد فکر کنید. در مورد واکنش خود در هر موقعیتی فکر کنید و از احساس خود و نحوه برخورد با آن در سطح احساسی و فکری پیشی بگیرید.

نتیجه
اگر می خواهید یک کوهنورد موفق باشید، آمادگی و برنامه ریزی مناسب ضروری است. هنگام برنامه ریزی و آماده سازی مسیر، زمین و محدودیت های خود را در نظر بگیرید.مطمئن شوید که از نظر ذهنی نیز قوی هستید، به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که شرایط سخت می‌شود، روحیه تان نگه دارید.

منبع: mountainhomies.com


#آمادگی #کوهنورد #آمادگی_کوهنورد #کوهستان


#نکات_مهم_کوهنوردی
10 نکته عالی برای کوهنوردی
چه به دنبال بالا رفتن از کوه‌ها در کشور خودتان باشید و چه در خارج از کشور، بدن شما مطمئناً با چند جنگ تناسب اندام کلیدی روبرو خواهد شد، بنابراین باید به درستی برای آنچه ممکن است با آن مواجه شوید، از جمله موارد اضطراری احتمالی، آماده باشید.
#کوهنوردی #نکات_مهم #لذت_بردن_از_کوهنوردی
نکات کوهنوردی برای لذت بردن بیشتر از آن
صحبت کردن یا فکر کردن در مورد ایستادن بر فراز یک کوه همیشه آسان تر از روند واقعی رسیدن به قله است. درست مثل هر چیز دیگری در زندگی. اما کوهنوردی واقعاً یک فعالیت عجیب است، زیرا نیمی از زمان‌ها تا حد زیادی ناراحتی روحی و یا جسمی را تجربه می‌کنیم. ما می ترسیم، عرق می کنیم، سرد و کم آب می شویم (اغلب به طور همزمان) و سپس، در پایان، کاملا متقاعد می شویم که زمان زندگی خود را داشته ایم.
#فضای_باز #جوانان #کوهنردی #گردشگری
چرا برنامه های فضای باز برای جوانان اهمیت دارد؟
با توجه به اینکه دو سوم جمعیت جهان در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند، بسیار مهم است که مردم راه‌هایی برای بیرون رفتن بیابند. به خصوص جوانان. چرا؟ زندگی شهری ما را به کاهش نتایج بهداشتی مرتبط می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد تا با فراهم کردن فضاهای سبز شهری کافی، برخی نیازهای اساسی انسانی را به شهروندان خود برسانند.
#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ
تعریف های تازه ای از بیس کمپ
نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
#کوله_گردی#کولهپشتی#کوهستان
درباره کوله گردی بخوانید
حتی به عنوان یک کوهنورد باتجربه، کوله‌پشتی می‌تواند مانند یک جهش ترسناک به قلمروی با ناشناخته‌ها و خطرات فراوان به نظر برسد. حتی به عنوان کسی که اکنون بیشتر تابستان‌هایش را با کوله‌پشتی می‌گذراند، هنوز به یاد دارم که به این فکر می‌کنم که آیا کوله‌ گردی برای من امکان‌پذیر است یا نه. آیا می‌توانم بار سنگینی را برای مایل‌ها در یک زمان بر پشت خود حمل کنم؟ آیا پیاده‌روی‌های روزانه‌ای که انجام می‌دادم به اندازه‌ای بود که خودم را برای آنچه در حین کوله‌ گردی تحمل می‌کردم آماده کنم؟ذ
#بهداش #طبیعت #کوهستان
چگونه در طبیعت گردی بهداشتی و تمیز بمانیم
اگرچه فقط ساعت 5 بعد از ظهر بود، جنگل تاریک بود و برف شدیدی بارید. ما هشت نفر (سه راهنمای درمان در بیابان، به علاوه پنج شرکت‌کننده) دور آتشی زیر یک برزنت پوشیده از کفش‌های برفی جمع شده‌ایم - بدن‌های خیس و سردمان روی نیمکت‌های برف با امیدهای بزرگ به گرما جمع شده‌اند. جوراب از خطوط بالای آتش آویزان بود و 16 پای خیس و برهنه درست روی شعله های آتش آویزان بود.
#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ
نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب
در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
#اکوکمپینگ #کوهنوردی #کوهستان
5 نکته برای کمپینگ بومگردی
در هسته خود، کمپینگ زیست محیطی یک طرز فکر است. این عشق به دنیای طبیعی است که به میل قانع کننده ای برای حفظ طبیعت تا حد امکان وحشی با بر جای گذاشتن تأثیر اندک یا بدون تأثیر بر مناظر تبدیل شده است. این بدان معناست که نسبت به ردپای اکولوژیکی خود آگاه باشید و اقداماتی را برای محافظت از منطقه ای که برای بازسازی انتخاب می کنید انجام دهید. کمپینگ بوم گردی به عنوان یک اقدام شخصی از لحظه شروع برنامه ریزی سفر اتفاق می افتد و تا زمانی که کمپ خود را جمع و جور می کنید و حرکت می کنید ادامه می یابد.
#کمپ_پاییزی #پاییز #کمپ
دستور العمل های عالی برای کمپینگ پاییزی
بدون شک، پاییز یکی از بهترین زمان های سال برای کمپینگ است. هوای مطبوع ، گرمای طاقت فرسا گذشته و برگ ها شروع به خشک شدن کرده اند. اگر از فضای باز لذت می برید، اکنون زمان مناسبی برای بیرون رفتن است. اما کمپینگ پاییزی نیز مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. در حالی که هات داگ و سالاد سیب زمینی ممکن است در آخر هفته چهارم ژوئیه موثر بوده باشند، پاییز ما را مشتاق غذاهایی می کند که بدن ما را گرم می کند و روحیه ما را بالا می برد. وقت غذای راحت است! بنابراین برای کمک به شما در استقبال از فصل، ما لیستی از چند دستور غذای خوب را برای کمپینگ پاییزی گردآوری کرده ایم. خوب غذا بخورید، گرم بمانید و به کاوش ادامه دهید.
#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان
کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید
وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
12345678910
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1522
بازدید روز گذشته: 909
بازدید هفته: 7830
بازدید ماه: 32489
کل بازدید ها: 275823
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     تلفن ، واتساپ  :09353704931