#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای

چگونه یک کوهنورد حرفه ای شویم

تبدیل شدن به یک کوهنورد حرفه ای به سال ها یا حتی دهه ها تمرین سخت نیاز دارد. شما باید یاد بگیرید که بدن خود را هم از نظر ذهنی و هم از نظر فیزیکی آماده کنید و به جنبه های فنی مانند بالا رفتن از سطوح مختلف، مدیریت طناب ها و محورهای یخی، جنبه های ایمنی و نجات تسلط پیدا کنید، در حالی که تعادلی بین کار تیمی و پشتکار فردی داشته باشید.
برای هرکسی که کوهنوردی را شروع می‌کند، تمرین استقامتی در سالن بدنسازی و همچنین یادگیری و تمرین در داخل خانه بر روی دیوارهای مصنوعی را توصیه می‌کنم. این کار کوهنوردان حرفه ای را قادر می سازد تا دست های خود را قوی کرده و یاد بگیرند که چگونه با کمک دست ها از موانع سنگی و دیواره ها آویزان شوند و مهارت های تعادل را به دست آورند. برخی از نکات اساسی مربوط به کوهنوردی وجود دارد که شما باید از آنها پیروی کنید، در حالی که کوهنوردی را به عنوان یک سرگرمی انتخاب کرده و سپس برای تبدیل شدن به یک "حرفه ای" تلاش کنید.همچنین بستگی زیادی به تعریف شما از "حرفه ای" دارد. در این پست من یک رویکرد معمولی تر را در پیش خواهم گرفت.

کیفیتی که یک کوهنورد حرفه ای می سازد
کوهنوردی را می‌توان به‌عنوان یک سرگرمی خاص توصیف کرد که در دسته‌بندی ورزش‌های خلی سخت قرار می‌گیرد. در میان بسیاری از مردم این امری عجیب است که برای یک سفر کوهستانی در مکان های کوهستانی مختلف دنیا سفر کنید.
نکاتی وجود دارد که باید در تمام طول سفر دنبال شود تا سفری پرماجرا و به یاد ماندنی داشته باشید.

اولویت اول یادگیری ایمنی است.
در بیشتر سفرهای کوهستانی، همه به تنهایی می روند و باید با سختی ها و مشکلات خاصی روبرو شوند و باید به تنهایی آنها را مدیریت کنند. کوهنوردی مستلزم تعیین، مهارت، قدرت، استقامت و سایر تجهیزات ضروری کوهنوردی است. بهترین نوع کوهنوردی شامل شهامت، خطر، احساس پیروزی بزرگ زمانی است که به بالای یک کوه می رسد. ساعت ها صبر و شهامت لازم است تا به بالای کوه برسید.

تکنیک های طناب
شما همچنین باید سعی کنید در تکنیک های مختلف کوهنوردی متخصص باشید. تکنیک کوهنوردی طناب نقش حیاتی در کوهنوردی دارد. ممکن است زمین های کوهستانی متفاوتی وجود داشته باشد مانند: کوه‌های دشت، کوه‌های ناهموار، شیب‌های یخی، صعودهای عمودی و دیگر ساختارهای دشوار کوهستانی. خطر اصلی مرتبط با کوهنوردی، خطر لیز خوردن و از دست دادن زندگی است.

عامل ذهنی
فاکتورهای مهم دیگر، عنصر تمرکز است که رفتار کوهنورد را در حین صعود تعیین می کند، از دست دادن آن می تواند نتایج مهلکی داشته باشد. قبل از حرکت کوهنوردی، کوهنوردان تمرین های مختلف زیادی انجام می دهند، کتاب ها و مجلات مختلف را می خوانند و مجلات مرتبط با کوهنوردی نیز انواع مختلفی دارند. از این رو، آنها همچنین تمایل دارند تا در مورد تکنیک های اساسی که در کوهنوردی قابل استفاده هستند، چیزهای زیادی بیاموزند.

تجهیزات مناسب تهیه کنید
کفش های کوهنوردی
کفش‌های مخصوص کوهنوردی برای محافظت از پاهای شما در برابر آسیب‌ها در زمین‌های ناهموار مختلف مورد نیاز است. این کفش ها دارای برش های بالا هستند و دارای روکش و زیره اضافی هستند. آنها کاملاً سخت و قوی هستند و شما را از سطوح زمین ناهموار و شرایط آب و هوایی محافظت می کنند. همچنین، آنها به طور خاص برای آب و هوای خشن و سخت طراحی شده اند.
می‌توانید با استفاده از کفش‌های کوهنوردی معمولی شروع کنید، اما من توصیه می‌کنم به دنبال کفش‌های کوهنوردی حرفه‌ای‌تر باشید، زیرا صعود شما فنی‌تر و سخت‌تر می‌شود.
علاوه بر این، کفش‌های حرفه‌ای به شما چسبندگی محکمی روی سنگ‌ها می‌دهند و احتمال لیز خوردن را به حداقل می‌رسانند. ضروری است زیرا از دست دادن گیره پای شما می تواند منجر به آسیب شدید شود یا حتی می تواند به قیمت جان شما تمام شود. کفش‌ها معمولاً از مواد سخت ساخته شده‌اند ، بنابراین مواد کفش برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب هستند.
این کفش ها همچنین دارای ساق بلند هستند که از پاها و مچ پا پشتیبانی کافی می کند و احتمال کشیدگی مچ پا را به حداقل می رساند. آنها همچنین از آب و سایر گرد و غبارها از بیرون جلوگیری می کنند تا پاهای شما را لمس نکنند.

تن پوش
برای انجام سفر کوهنوردی خود به راحتی و به طور موثر به لباس مناسب نیاز است. این موضوع همچنین به نوع زمین یا شرایط آب و هوایی که در آن در حال کوهنوردی هستید بستگی دارد. در شرایط آب و هوایی سخت و سرد، برای جلوگیری از یخ زدگی یا جراحات دیگر، باید لباس کافی داشته باشید. در حالی که در آب و هوای گرم باید حداقل و ضروری ترین لباس را بپوشید.

تجهیزات فنی
سایر تجهیزات فنی نیز بسیار مهم هستند و بدون این تجهیزات فنی نمی توانید با اطمینان کامل کوهنوردی خود را انجام دهید. اگر در برف کوهنوردی می کنید، باید یک بیل دستی با خود حمل کنید. طناب ، یکی دیگر از تجهیزاتی است که در مسیرهایی که نیاز به دست سنگ هست باید به همراه خود داشته باشید.کرامپون ها و تبرهای یخ نیز نقش حیاتی ایفا می کنند، زیرا شما نیاز دارید .
چیزهای ضروری دیگر می تواند کیت های پزشکی یا مقدار زیادی آب باشد.شما همچنین باید قبل از رفتن به کوهستان زانوها و سر خود را با تجهیزات ایمنی بپوشانید زیرا این کار شما را از صدمات نجات می دهد.

نتیجه
کوهنوردی مستلزم تجربه، دانش فنی، توانایی ورزشی، استقامت، هماهنگی و تمرکز ذهنی است.
بسیاری از افراد تمرینات خود را برای کوهنوردی در سالن های ورزشی محلی خود، روی دیوارهای سرپوشیده کوهنوردی آغاز می کنند. شما متخصصان آموزش دیده را در آنجا خواهید یافت تا شما را راهنمایی کنند و به شما یاد دهند که چگونه شروع کنید.
شما به برخی آموزش های واقعی نیاز دارید، زیرا جنبه های فنی و پیشرفتی وجود دارد که باید برای صعود ایمن بیاموزید. نیازهای ضروری و مسائل ایمنی وجود دارد که باید قبل از رفتن به بزرگ ترین کوهی که می توانید بیابید، یاد بگیرید!
سالن ورزشی محلی خود و جدیدترین ها را برای گروه های کوهنوردی در نزدیکی خود بررسی کنید. شما می توانید از این طریق دوستان مادام العمر و همنوردان کوهنوردی پیدا کنید! کوهنوردی برای همه مناسب نیست، اما اگر برای شما مناسب باشد، ممکن است هرگز در موقعیتی قرار نگیرید که راحت خود را «حرفه ای» خطاب کنید. مطمئناً کوه ها می دانند چگونه از همه ما مبتدی بسازند.

#کوهنورد #حرفه_ای #کوهنورد_حرفه_ای


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 920
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14681
بازدید ماه: 70479
کل بازدید ها: 423807
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com