#همنورد #همپا #شریک #دوست #کوهنورد #کوهستان #زندگی

رسیدن به اوج عملکرد با داشتن یک همپای مسئولیت پذیر

یک راه عالی برای ادامه دادن به اهداف و رسیدن به موفقیت ، کمک گرفتن از شرکای مسئولیت پذیر است. آنها می توانند حمایت، تشویق و انگیزه بسیار مورد نیاز را در زمانی که احساس می کنید گیر کرده اید یا مطمئن نیستید که چگونه به جلو بروید، ارائه دهند. در حالی که یک شریک تمرینی ممکن است شما را در باشگاه بدنسازی یا راهپیمایی حمایت کند، یک شریک مسئولیت پذیر به شما کمک می کند تا با بحث در مورد اینکه چگونه کار کنید، کجا در حال مبارزه هستید و چه چیزی می خواهید به دست آورید، به شما کمک می کند تا در مسیر درست قرار بگیرید. اگر هدفی را دنبال می‌کنید و احساس می‌کنید که شور و شوق شما کم شده است، دنبال یک همپای ایده ال باشید
چه زمانی باید کمک بگیرید
هر زمان که احساس کردید در حال مبارزه هستید یا فشار مثبت بیشتری می خواهید، زمان خوبی برای کمک گرفتن است. در شروع، ممکن است احساس کنید که لازم است هر چند روز یک بار با همپای خود تماس بگیرید و عادتی را ایجاد کنید، سپس به هفتگی یا ماهانه تغییر دهید. اگر نفر اول مناسب نیست، به جستجو ادامه دهید تا زمانی که کسی را پیدا کنید که مناسب است. به یاد داشته باشید که مربیان و معلمان معمولا دستمزد می گیرند، در حالی که همپایاین و همنوردان خوب پاسخگویی رایگان هستند. حتما به طور مساوی مبادله کنید تا رابطه یک طرفه نشود.

از کی بپرسیم
اول از همه، به دنبال کسی باشید که به او اعتماد دارید. آخرین چیزی که نیاز دارید این است که رویاهای خود را برای کسی که آنها را رد می کند یا سعی می کند شما را دلسرد کند، آشکار کنید. شما ممکن است یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا افراد مهم دیگری را به عنوان همنورد خود انتخاب کنید، یا ممکن است با فردی از همان باشگاه یا باشگاهی که به هدفی مشابه شما رسیده است و می تواند مشاوره ارائه دهد، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین ممکن است از طریق منابع آنلاین مانند گروه‌های فیس‌بوک، انجمن‌ها همپایی پیدا کنید. شرکت در سفرهای کوهنوردی می تواند راهی عالی برای ملاقات با همنورذان مسئولیت پذیر بالقوه باشد.

چه چیزی بخواهیم
یک همپای مسئولیت پذیر به شما گوش می دهد، بازخورد ارائه می دهد و به شما کمک می کند در مسیر درست بمانید. آنها انگیزه بیرونی را برای تکمیل انگیزه درونی شما فراهم می کنند. من از یک همپای پاسخگویی برای نوشتن خود استفاده می کنم. هفته‌ای دو بار ایمیل می‌زنیم، موفقیت‌های 3-4 روز گذشته را به اشتراک می‌گذاریم و اهداف خود را برای 3-4 روز آینده مشخص می‌کنیم. با نوشتن اهداف و تعهد به شخص دیگر، عزم خود را برای پیگیری بیشتر تقویت می کنم. من نمی خواهم او را ناامید کنم یا اعتراف کنم که آنچه را که گفتم انجام ندادم. و در مقابل، من همان حمایت و تشویق را به او تقدیم می کنم.
شما می توانید همین کار را برای اهداف تناسب اندام انجام دهید و به همسرتان بگویید که چه تمرینی یا پیاده روی دارید، هر شب چه ساعتی بخوابید یا چند وعده پروتئین در روز مصرف می کنید. این اهداف را می توان برای هر جایی که می خواهید فرآیند انجام دهید تنظیم کرد. همپایان مسئولیت پذیری نیز ممکن است از طریق رقابت دوستانه انگیزه ایجاد کنند. دوست من رقابت را به عنوان "موافقت برای عملکرد بهتر" تعریف می کند، که دقیقاً همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. شما ممکن است آمار را مقایسه کنید و ممکن است از یک "رقابت" لذت ببرید.

چرا شریک شدن؟
برای رسیدن به اهداف ما واقعاً "دهکده ای لازم است". ما در روابط مشترک قوی تر از آن هستیم که خودمان کار کنیم. شکستن قول هایی که به کسانی که به آنها اعتماد داریم و به آنها احترام می گذاریم سخت تر از شکستن وعده هایی است که به خودمان می دهیم. به همپای خود متعهد شوید، تمرین مسئولیت پذیری خود را به تقویم خود اضافه کنید، آن را دنبال کنید و دست به کار شوید تا تغییرات ایجاد کنید. یادت باشد، تو تنها نیستی!

#همنورد #همپا #شریک #دوست #کوهنورد #کوهستان #زندگی


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 988
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14749
بازدید ماه: 70547
کل بازدید ها: 423875
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com