#کودکان#کوهستان#کودکان_کوهنورد

نکاتی برای اینکه بچه ها را در فضای باز بیرون بیاورید

به اشتراک گذاشتن یک تجربه بیابانی با فرزندانتان می تواند یک عمر خاطرات عالی را به همراه داشته باشد. یا، می تواند به سرعت از کنترل خارج شود و تبدیل به بدترین کابوس شما شود. پس از 11 سال ماجراجویی خانوادگی در کشور، ما همه چیز را از فریادهای عصبانی گرفته تا خنده های غیرقابل کنترل و هیستریک و همه چیز را تجربه کرده ایم. از طریق همه اینها، ما چندین استراتژی را آموخته ایم که زمان ما را در طبیعت فوق العاده می کند. در اینجا پنج نکته اصلی ما برای بیرون بردن بچه ها در فضای باز، ایجاد خاطرات فوق العاده و ماجراجویی های خانوادگی برجسته آورده شده است.
1. «آموزش» را به بخشی عادی از زندگی روزمره تبدیل کنید
از روزی که دخترمان ابی می‌توانست راه برود، ما این انتظار را داشتیم که او مسافتی برابر با سن خود را طی کند. وقتی یک ساله بود، می‌توانست 4 تا 5 روز در هفته یک مایل راه برود. بنابراین به جای استفاده از کالسکه برای نیم مایل پیاده روی تا پارک، هر سه به جای آن پیاده روی می کردیم. مطمئناً کارآمدترین روش سفر نبود، زیرا ما در طول مسیر توقف می‌کردیم و به همه چیز نگاه می‌کردیم، اما مطمئناً زمینه را برای استقلال فراهم می‌کرد و در عین حال تناسب اندام را نیز ایجاد می‌کرد.

2. زمانی را در فضای باز بگذرانید
وقتی فرصتی به بچه‌ها داده شود، راه‌های فوق‌العاده‌ای برای سرگرم کردن خود در بیرون پیدا می‌کنند، از بالا رفتن از صخره‌ها گرفته تا پرتاب کردن درخت کاج و تعقیب چوب در نهرها. اهمیت این موضوع در جشن تولد هفتمین ابی برای من آشکار شد. ما 10 دانش آموز کلاس اولی را به یک پارک کوهستانی محلی برای چند ساعت در جنگل دعوت کردیم. من به اشتباه فرض کردم که همه آنها در نیم ساعت اول مهمانی قبل از اینکه کیک و هدایایی داشته باشیم، خود را سرگرم می کنند. ابی و پسر دیگری (که تمام مدت کمپ می‌کردند) نیم ساعت را صرف کردند تا ببینند تا کجا می‌توانند مخروط‌های کاج را پرتاب کنند، جست‌وجوی حشرات، بالا رفتن از صخره‌ها و غیره. انجام دادن. این یک درس تکان دهنده بود که بچه ها به شدت به زمان زیادی در خارج از خانه نیاز دارند تا یاد بگیرند چگونه خود را سرگرم کنند.

3. بازی ساختگی برای کمک به گذراندن زمان و مسافت
وقتی ابی سه ساله بود، فیلم‌های مورد علاقه‌اش شیر، جادوگر و کمد لباس بودند. هر دو فیلم فوق العاده ای در مورد بچه های ماجراجو در دنیاهای خیالی بودند. ما برای کمک به گذراندن زمان در پیاده‌روی‌های طولانی یا دوچرخه‌سواری، از هر دوی این طرح‌ها استفاده کردیم. سنجاب‌های روی درختان به سربازان شرور ملکه شریر تبدیل شدند. لحظه‌ای که این مهاجمان خطرناک را می‌دیدیم، از مسیر می‌دویدیم و پشت سنگ‌ها یا درخت‌ها پنهان می‌شدیم. صخره های مسیر تبدیل به مزارع گدازه ای شدند که می توانستند کفش های شما را با یک قدم اشتباه آب کنند. در مسیرهای به خصوص خسته کننده، زمانی که انگیزه رو به کاهش بود، پیتر یا من جادوگر سفید ترسناک را می دیدیم که روی ما ظاهر می شود. یک نگاه اجمالی به این جادوگر شیطانی ما را فریاد می‌کشد و با حداکثر سرعت در مسیر پایین می‌دویم تا از خشم شیطانی او فرار کنیم. من مطمئن هستم که هرکسی که در طول یکی از این فرارها در مسیر با آنها روبرو شدیم، واقعاً فکر می کردند که ما دیوانه هستیم، اما ابی کاملاً هر لحظه ای را که در پارک های ملی نارنیا یا ترابیتیا می گذراندیم دوست داشت.

4. بچه ها به وسایل گرم، خشک و باکیفیت نیاز دارند
اولین سفر کمپینگ ابی زمانی بود که سه هفته داشت. در سال اول زندگی، او بیش از 60 شب را در یک چادر گذراند. ما بلافاصله فهمیدیم که تا زمانی که او گرم و خشک بود، دوست داشت بیرون باشد. ما در سال اول روی یک کیسه خواب با کیفیت بالا و 20 درجه سرمایه گذاری کردیم و از یک بند بادامک بادامک برای بستن طول اضافی استفاده کردیم. این کار تا نه سالگی او ادامه داشت و یکی از بهترین سرمایه گذاری های ما برای اطمینان از تفریح خانوادگی در فضای باز بود. زمانی که دو ساله بود، پد خواب Therm-a-Restخودش را گرفت  و بهتر از خانه در چادر می‌خوابید.

5. وظایف چالش برانگیز را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید
یک غذای ویژه برای تقویت روحیه در طول یک ماجراجویی چالش برانگیز بسیار مفید است. وقتی تصمیم گرفتیم یک ماجراجویی بلندپروازانه را انجام دهیم، چه سفری 30 مایلی با کوله پشتی در چهار روز زمانی که او چهار ساله بود یا یک صخره نوردی 1000 فوتی در هفت سالگی، از قبل به او اطلاع دادیم که قرار است انجام شود. روز سختی بود و با او در مورد مکان های دیدنی صحبت کرد تا به او کمک کند ببیند که در طول مسیر پیشرفت می کند. در هر نقطه عطفی به او انگیزه ای می دادیم تا ادامه دهد. در صعود، یک میان وعده واقعاً خاص  آوردیم که در بالای زمین اصلی می‌خوریم. او می‌دانست که وقتی سخت‌ترین بخش روز را پشت سر بگذارد، پاداشی خواهد داشت. این به او کمک کرد تا مشکلات را پشت سر بگذارد و غرور چنین موفقیت بزرگی را که او را در بقیه روز ادامه می‌داد به اشتراک بگذارد.
در سفر کوله‌پشتی، برای کسی که بهترین کوهنوردی را برای هر روز از سفر انجام داده، جوایزی آورده‌ایم. در پایان هر روز کنار آتش می نشستیم و در مورد کارهای بزرگی که او انجام داد و می خواستیم بیشتر آنها را ببینیم صحبت می کردیم و جایزه بهترین کوهنورد را به او اهدا می کردیم. (جوایز چیزهایی بودند که او می توانست از بقیه سفر استفاده کند و از آن لذت ببرد - یک جفت دوربین دوچشمی اسباب بازی، راهنمای میدانی برای حشرات و غیره) بله، رشوه دادن است، اما به ما اجازه داد نگرش مثبتی را که می خواستیم ببینیم، تقویت کنیم. بیشتر و به او انگیزه دهید تا در روزهای طولانی چالش برانگیز باشد.
این نکات، همراه با استراحت‌های فراوان و میان‌وعده‌های عالی، به اصول اساسی تبدیل شده‌اند که به ما این امکان را می‌دهند تا از بسیاری از ماجراجویی‌های خانوادگی باورنکردنی در کنار هم لذت ببریم.

#کودکان#کوهستان#کودکان_کوهنورد


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 792
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14553
بازدید ماه: 70351
کل بازدید ها: 423679
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com