#کودکان#کوهستان#کودکان_کوهنورد

نکاتی برای اینکه بچه ها را در فضای باز بیرون بیاورید

به اشتراک گذاشتن یک تجربه بیابانی با فرزندانتان می تواند یک عمر خاطرات عالی را به همراه داشته باشد. یا، می تواند به سرعت از کنترل خارج شود و تبدیل به بدترین کابوس شما شود. پس از 11 سال ماجراجویی خانوادگی در کشور، ما همه چیز را از فریادهای عصبانی گرفته تا خنده های غیرقابل کنترل و هیستریک و همه چیز را تجربه کرده ایم. از طریق همه اینها، ما چندین استراتژی را آموخته ایم که زمان ما را در طبیعت فوق العاده می کند. در اینجا پنج نکته اصلی ما برای بیرون بردن بچه ها در فضای باز، ایجاد خاطرات فوق العاده و ماجراجویی های خانوادگی برجسته آورده شده است.
1. «آموزش» را به بخشی عادی از زندگی روزمره تبدیل کنید
از روزی که دخترمان ابی می‌توانست راه برود، ما این انتظار را داشتیم که او مسافتی برابر با سن خود را طی کند. وقتی یک ساله بود، می‌توانست 4 تا 5 روز در هفته یک مایل راه برود. بنابراین به جای استفاده از کالسکه برای نیم مایل پیاده روی تا پارک، هر سه به جای آن پیاده روی می کردیم. مطمئناً کارآمدترین روش سفر نبود، زیرا ما در طول مسیر توقف می‌کردیم و به همه چیز نگاه می‌کردیم، اما مطمئناً زمینه را برای استقلال فراهم می‌کرد و در عین حال تناسب اندام را نیز ایجاد می‌کرد.

2. زمانی را در فضای باز بگذرانید
وقتی فرصتی به بچه‌ها داده شود، راه‌های فوق‌العاده‌ای برای سرگرم کردن خود در بیرون پیدا می‌کنند، از بالا رفتن از صخره‌ها گرفته تا پرتاب کردن درخت کاج و تعقیب چوب در نهرها. اهمیت این موضوع در جشن تولد هفتمین ابی برای من آشکار شد. ما 10 دانش آموز کلاس اولی را به یک پارک کوهستانی محلی برای چند ساعت در جنگل دعوت کردیم. من به اشتباه فرض کردم که همه آنها در نیم ساعت اول مهمانی قبل از اینکه کیک و هدایایی داشته باشیم، خود را سرگرم می کنند. ابی و پسر دیگری (که تمام مدت کمپ می‌کردند) نیم ساعت را صرف کردند تا ببینند تا کجا می‌توانند مخروط‌های کاج را پرتاب کنند، جست‌وجوی حشرات، بالا رفتن از صخره‌ها و غیره. انجام دادن. این یک درس تکان دهنده بود که بچه ها به شدت به زمان زیادی در خارج از خانه نیاز دارند تا یاد بگیرند چگونه خود را سرگرم کنند.

3. بازی ساختگی برای کمک به گذراندن زمان و مسافت
وقتی ابی سه ساله بود، فیلم‌های مورد علاقه‌اش شیر، جادوگر و کمد لباس بودند. هر دو فیلم فوق العاده ای در مورد بچه های ماجراجو در دنیاهای خیالی بودند. ما برای کمک به گذراندن زمان در پیاده‌روی‌های طولانی یا دوچرخه‌سواری، از هر دوی این طرح‌ها استفاده کردیم. سنجاب‌های روی درختان به سربازان شرور ملکه شریر تبدیل شدند. لحظه‌ای که این مهاجمان خطرناک را می‌دیدیم، از مسیر می‌دویدیم و پشت سنگ‌ها یا درخت‌ها پنهان می‌شدیم. صخره های مسیر تبدیل به مزارع گدازه ای شدند که می توانستند کفش های شما را با یک قدم اشتباه آب کنند. در مسیرهای به خصوص خسته کننده، زمانی که انگیزه رو به کاهش بود، پیتر یا من جادوگر سفید ترسناک را می دیدیم که روی ما ظاهر می شود. یک نگاه اجمالی به این جادوگر شیطانی ما را فریاد می‌کشد و با حداکثر سرعت در مسیر پایین می‌دویم تا از خشم شیطانی او فرار کنیم. من مطمئن هستم که هرکسی که در طول یکی از این فرارها در مسیر با آنها روبرو شدیم، واقعاً فکر می کردند که ما دیوانه هستیم، اما ابی کاملاً هر لحظه ای را که در پارک های ملی نارنیا یا ترابیتیا می گذراندیم دوست داشت.

4. بچه ها به وسایل گرم، خشک و باکیفیت نیاز دارند
اولین سفر کمپینگ ابی زمانی بود که سه هفته داشت. در سال اول زندگی، او بیش از 60 شب را در یک چادر گذراند. ما بلافاصله فهمیدیم که تا زمانی که او گرم و خشک بود، دوست داشت بیرون باشد. ما در سال اول روی یک کیسه خواب با کیفیت بالا و 20 درجه سرمایه گذاری کردیم و از یک بند بادامک بادامک برای بستن طول اضافی استفاده کردیم. این کار تا نه سالگی او ادامه داشت و یکی از بهترین سرمایه گذاری های ما برای اطمینان از تفریح خانوادگی در فضای باز بود. زمانی که دو ساله بود، پد خواب Therm-a-Restخودش را گرفت  و بهتر از خانه در چادر می‌خوابید.

5. وظایف چالش برانگیز را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید
یک غذای ویژه برای تقویت روحیه در طول یک ماجراجویی چالش برانگیز بسیار مفید است. وقتی تصمیم گرفتیم یک ماجراجویی بلندپروازانه را انجام دهیم، چه سفری 30 مایلی با کوله پشتی در چهار روز زمانی که او چهار ساله بود یا یک صخره نوردی 1000 فوتی در هفت سالگی، از قبل به او اطلاع دادیم که قرار است انجام شود. روز سختی بود و با او در مورد مکان های دیدنی صحبت کرد تا به او کمک کند ببیند که در طول مسیر پیشرفت می کند. در هر نقطه عطفی به او انگیزه ای می دادیم تا ادامه دهد. در صعود، یک میان وعده واقعاً خاص  آوردیم که در بالای زمین اصلی می‌خوریم. او می‌دانست که وقتی سخت‌ترین بخش روز را پشت سر بگذارد، پاداشی خواهد داشت. این به او کمک کرد تا مشکلات را پشت سر بگذارد و غرور چنین موفقیت بزرگی را که او را در بقیه روز ادامه می‌داد به اشتراک بگذارد.
در سفر کوله‌پشتی، برای کسی که بهترین کوهنوردی را برای هر روز از سفر انجام داده، جوایزی آورده‌ایم. در پایان هر روز کنار آتش می نشستیم و در مورد کارهای بزرگی که او انجام داد و می خواستیم بیشتر آنها را ببینیم صحبت می کردیم و جایزه بهترین کوهنورد را به او اهدا می کردیم. (جوایز چیزهایی بودند که او می توانست از بقیه سفر استفاده کند و از آن لذت ببرد - یک جفت دوربین دوچشمی اسباب بازی، راهنمای میدانی برای حشرات و غیره) بله، رشوه دادن است، اما به ما اجازه داد نگرش مثبتی را که می خواستیم ببینیم، تقویت کنیم. بیشتر و به او انگیزه دهید تا در روزهای طولانی چالش برانگیز باشد.
این نکات، همراه با استراحت‌های فراوان و میان‌وعده‌های عالی، به اصول اساسی تبدیل شده‌اند که به ما این امکان را می‌دهند تا از بسیاری از ماجراجویی‌های خانوادگی باورنکردنی در کنار هم لذت ببریم.

#کودکان#کوهستان#کودکان_کوهنورد


# تغذیه_سالم #سلامتی_و_تغذیه #رژیم_غذایی_صحیح #میوه_و_سبزیجات #پروتئین_سالم #قند_و_شکر_سالم #روغن_سالم #سبک_زندگی_سالم
معجزه تغذیه در بهبود کیفیت زندگی
تغذیه مناسب و سلامتی بدن اهمیتی فراگیر در زندگی ما دارد. رژیم غذایی صحیح و متوازن نه تنها به ما انرژی و قدرت جسمی می‌بخشد، بلکه به ما کمک می‌کند در برابر بیماری‌ها مقاومت بهتری داشته باشیم و زندگی سالم‌تری را تجربه کنیم. اما گاهی اوقات، در میان فراوانی اطلاعات درباره تغذیه و سلامتی، سردرگم می‌شویم و نمی‌دانیم کدام راهکارها و روش‌ها برای بهبود سلامتی بدنمان موثرتر هستند. به خوشبختی، در این مقاله از قله، به بررسی راهکارها و روش‌های ساده برای بهبود سلامتی از طریق تغذیه می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با رژیم غذایی مناسب در ادامه این مقاله با قله همراه باشید.
#  کوهنوردی #طبیعت #هیجان #ماجراجویی #خودشکوفایی #تحمل_استرس #رشد_شخصی #اراده #تصمیم‌گیری #مدیریت_ریسک
کوهنوردی، هیجان و رشد شخصی در قله‌ها
کوهنوردی هنر و علم فراگیری فعالیتی است که در آن افراد به تسلط بر محیط‌های کوهستانی و صعود به قله‌ها پرداخته و از زیبایی‌ها و چالش‌های طبیعت بهره می‌برند. این ورزش و ماجراجویی متنوع در سطوح مختلفی از تجربه قرار می‌گیرد، از کوه‌های محلی و کوهچه‌ها تا قله‌های مرتفع و معروف جهان. به طور کلی، کوهنوردی نیازمند ترکیبی از استعداد فیزیکی، تکنیک‌های صعود و فرود، تجربه و مهارت است. در این مقاله از قله به هنر کوهنوردی پرداخته شده است. با خواندن این مقاله درک درست و بهتری از کوهنوردی خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با هنر کوهنوردی در ادامه با قله همراه باشید.
#سفر_تابستانی #جاهای_دیدنی #مقصد_گردشگری #طبیعت_زیبا #مناظر_خیره_کننده #سفر_به_اردبیل #کوه_گل_دنا #جهان_نما_گرگان #کوهرنگ_بهشتی سفید #فیروزکوه_تهران #آلاشت_مازندران #کردستان #لرستان #کهگیلویه و بویراحمد #چهارمحال_بختیاری
تابستان، به کجای ایران سفر کنیم؟ جاذبه‌هایی که همیشه پنهان مانده‌اند!
اگر در امسال نیز قصد دارید به سنت گذشته پایبند شده و تعطیلات تابستانی خود را در شمال کشور، در شهرهای ساحلی و دریایی سپری کنید، لحظه‌ای صبر کنید! در ادامه، با ما همراه باشید تا بهترین مقاصد سفر در تابستان را برای شما معرفی کنیم. ممکن است تا به حال به این مقاصد فکر نکرده باشید.این سرزمین چهارفصل، دارای مقاصد گردشگری بسیار جذابی است که بسیاری از ما به آنها غافل هستیم یا به درستی بررسی نکرده‌ایم. در سفرهای تابستانیمان، بیشتر ما تمایل داریم به شهرهایی سفر کنیم که معتدل‌تر هستند و از داغی تیر و مرداد فراری داشته باشیم. اما به نظر شما کدام شهرهای ایران برای سفر در تابستان بهترین انتخاب هستند؟ اگر می خواهید با این شهرها آشنا شوید در ادامه با قله همراه باشید.
#لکنت_زبان #مدیریت_لکنت_زبان #افزایش_مهارت_صحبت_کردن #ارتباط_مؤثر #تقویت_تلفظ #مشکلات_صحبت_کردن #لکنت_زبان_و_روابط_اجتماعی #راهکارهای_مدیریت_لکنت_زبان #مهارت_صحبت_کردن #افزایش_اعتماد_به_نفس
لکنت زبان و راهکارهای عملی برای بهبود مهارت صحبت کردن
لکنت زبان یکی از مشکلاتی است که برخی افراد در بیان و صحبت کردن با آن روبرو می‌شوند. این مشکل می‌تواند تأثیرات متعددی بر روی زندگی روزمره و روابط اجتماعی شخص داشته باشد. لکنت زبان باعث می‌شود که فرد در بیان کلمات و جملات به مشکل برخورده و ناتوانی در انتقال اطلاعات و ارتباط مؤثر با مخاطبین را تجربه کند. در این مقاله از قله، به بررسی انواع لکنت زبان، علل و عوامل آن، تأثیرات آن بر روابط اجتماعی و راهکارهای مدیریت و درمان آن خواهیم پرداخت. با خواندن این مقاله، شما با مفهوم لکنت زبان آشنا خواهید شد و روش‌های کاربردی برای مقابله با آن را به دست خواهید آورد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کفش_کوهنوردی #مواد_ساخت_کفش_کوهنوردی #تکنولوژی_کفش_کوهنوردی #طراحی_کفش_کوهنوردی #انواع_کفش_کوهنوردی #راحتی_کفش_کوهنوردی #پشتیبانی_کفش_کوهنوردی #امنیت_کفش_کوهنوردی
رازهای کفش‌های کوهنوردی: آسودگی، امنیت و خلاقیت در هر قدم
کفش‌های کوهنوردی، یکی از اجزای حیاتی تجهیزات کوهنوردی هستند که برای ماجراجویی‌های در طبیعت و صعودهای کوهستانی طراحی شده‌اند. این کفش‌ها با ترکیبی از عناصر مانند راحتی، پشتیبانی، مقاومت و طراحی منحصر به فرد، به کوهنوردان امکان می‌دهند تا در مسیرهای غیرمسطح، زمین‌های سخت و شرایط متغیر طبیعت، با اطمینان بیشتری حرکت کنند. کفش‌های کوهنوردی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مواد با کیفیت ساخته می‌شوند. در این مقاله از قله با ساختار کفش های کوهنوردی بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 8150  نفر
بازدید روز گذشته: 8774  نفر
بازدید هفته: 56574  نفر
بازدید ماه: 245261  نفر
کل بازدید ها: 1887615  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید