#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان

کیسه خواب در هوای سرد: به دنبال چه چیزی باشید

وقتی صحبت از کیسه خواب های هوای سرد می شود، من همه آن را تجربه کرده ام. در طول زندگی ام، اکتشافات و پروژه هایم مرا در موقعیت های بی شماری قرار داده اند. این لیست شامل موارد زیر است: لرزیدن در یک کیسه تابستانی 40 درجه در طول یک شب 17 درجه، بردن یک کیسه ضخیم مایل ها به داخل جنگل، غرق شدن در یک کیسه صفر درجه در یک شب مرطوب تابستانی، گذراندن روزها در خلوت با یک کیسه کاملا خیس شده و مبارزه با سرمازدگی در یک شب -60 درجه.
من عادت داشتم به افرادی که شیک‌ترین و گران‌ترین تجهیزات را می‌خریدند، آن را غیرضروری و کمی مضحک می‌دانستم. با این حال، زمان و تجربه دیدگاه من را کمی تغییر داده است، اجازه دهید توضیح دهم.
باز کردن کیسه خواب
کاربردهای بسیار متنوعی برای کیف و وسایل خواب وجود دارد و انتخاب کیف مناسب می تواند اغلب بسیار دشوار باشد. به عنوان مثال، حتی اگر دو مکان مختلف ممکن است دمای یکسانی داشته باشند، عوامل بسیار بیشتری وجود دارد تا فقط دما را در نظر بگیرید. البته دما بسیار مهم است، اما در میان عوامل کلیدی دیگر، میزان فضایی است که ممکن است داشته باشید یا نداشته باشید، نوع فعالیت، مدت زمانی که در حال برنامه ریزی هستید، متغیر بودن آب و هوا تا رطوبت… زمانی که من برای سفر، صعود یا اکسپدیشن چمدان می‌بندم در نظر گرفته می‌شود.
هنگام تصمیم گیری در مورد کیسه خواب در هوای سرد، تصمیمات من تحت تأثیر موارد زیر است: وزن، گرما/عملکرد و طراحی/دوام.

وزن
من شخصاً اغلب مایلم کمی گرما و راحتی را با یک بسته سبک تر معاوضه کنم. بسیاری از کوهنوردان حتی تا آنجا پیش می روند که برای کاهش وزن، یک کیسه خواب با شریک کوهنوردی خود به اشتراک می گذارند.. همچنین، دیده‌ام که ورزشکاران حرفه‌ای از حامیان مالی خود خواسته‌اند که طرح‌های کیسه‌های سفارشی را برای سبک و نیازهایشان طراحی کنند.
وزن کمتر همیشه خوب است، اما اغلب قیمت یالاتر دارد. کیسه خواب های سبک تر در هوای سرد به طور اجتناب ناپذیری دوام و ساختار مشابه کیسه خواب های برلیتر را ندارند و گران تر خواهند بود. در مقابل، یک کیسه "برلیتر" نه قابلیت بسته بندی را دارد و نه به اندازه یک کیسه سبک تر فشرده می شود، که می تواند به شدت بر آنچه شما می توانید در بسته خود بگنجانید تأثیر بگذارد.
اساساً، هر چه سبکتر می‌شوید، ریسک بالاتر می‌رود. اتخاذ یک ذهنیت سریع و سبک می تواند برای کاری که انجام می دهید بسیار مهم و ضروری باشد. از طرف دیگر، ممکن است کمی غیر ضروری باشد و در حالی که ممکن است در دسته وزنی برنده شوید، ممکن است در سایرین بازنده باشید. در یک صعود کوه رابسون چند سال پیش، ما کیسه های 20 درجه را برای کاهش وزن برداشتیم، در حالی که یک کیسه 0 درجه درجه حرارت ایده آل بود. ما گرفتار طوفان شدیم و یک شب بسیار بسیار سرد را صرف دعا کردیم که دیوارهای چادرمان پاره نشود، اما کیسه‌های سبک‌تر و فضای بیشتر در بسته برای هدف بسیار مهم بود.
مواقعی وجود دارد که ما تصمیم می‌گیریم ماموریت‌های کاهش وزن پد سبک‌تر را انجام دهیم، جایی که سرعت و سبک بودن کاملاً حیاتی بود، وقتی نوبت به یک ماموریت سریع و سبک در کوهستان می شود که انتظار دارم زمین زیادی را پوشش دهم، سبک تر را انتخاب می کنم. کیسه خواب بیش از کیسه های گرمتر در هر روز هفته. همچنین ضرری ندارد که هرچه زمان می‌گذرد، شرکت‌ها کیف‌های بهتر و بهتری می‌سازند که همه چیز را ممکن می‌سازد.
نتیجه نهایی؟ وزن کمتر خوب است، اما همیشه بهترین نیست.

گرما
من از پس‌زمینه‌ی کیسه‌خواب‌های فروشگاهی Goodwill و Thrift Store آمده‌ام، بیش از چند شب در کیسه‌های خوب و بد وارد شده‌ام و تضاد بین این دو را تجربه کرده‌ام. ابزار مهم است، و هر چه بیشتر به خودم فشار بیاورم بیشتر از آن متقاعد می شوم.
یکی از ویژگی هایی که من در کیف به دنبال آن هستم، قابلیت عایق بودن آن در شرایط کمتر ایده آل مانند محیط هایی است که خشک نگه داشتن آن دشوار است. این به من آرامش می دهد اگر همه چیز خراب شود، با دانستن اینکه اگر اوضاع به سمت جنوب پیش برود و در نهایت به مبارزه برای بقا تبدیل شود، اتاق "حائل" اضافی وجود دارد. همچنین در ماموریت‌های چند روزه در چادرهای جمع و جور یا بیواک، زمانی که رطوبت به یک نبرد دائمی تبدیل می‌شود و زمان یا فرصتی برای خشک کردن چیزها وجود ندارد، تفاوت زیادی ایجاد می‌کند.
می‌دانم که برخی از کوهنوردان توصیه می‌کنند در هیچ صعودی که بیش از دو روز طول می‌کشد توصیه می کنند از کیسه‌های الیاف مصنوعی استفاده کنند. عایق مصنوعی در هنگام خیس شدن بهتر  عمل می کند. این به سرعت با پیشرفت فناوری در پشت جدیدترین کیسه‌ها در حال تغییر است - پایین بودن آبگریز نیرویی است که باید رویآن حساب کرد.
من همچنین فکر می کنم که قرار دادن عایق در مناطق کلیدی کمک زیادی می کند. همانطور که ممکن است بدانید یا ندانید، اغلب تنها راه برای خشک کردن چیزی (مانند دستکش، آستر، جوراب، لایه های پایه و غیره) در آب و هوای سرد این است که آنها را برای شب در کیسه خواب خود قرار دهید و اجازه دهید گرمای بدن شما رطوبت را خشک کنید ویژگی هایی که به تمرکز گرما در ناحیه ای کمک می کند که برای تضمین خشک شدن دستکش های مرطوب شما تا صبح بسیار مفید خواهند بود.
گاهی اوقات فرآیند تصمیم گیری ساده است و درجه حرارت کیسه خواب شما مهم ترین عامل است. هنگام مواجهه با دمای شدید، بدیهی است که نمی توانید با یک کیسه 15 درجه در یک شب 20- از خانه خلاص شوید، بنابراین ایمنی باید همیشه بزرگترین نگرانی باشد و مطمئن شوید که کیفی را انتخاب کنید که مناسب آب و هوای شما باشد.

طرح
در کوهستان عوامل و متغیرهای زیادی وجود دارد که به ناچار نمی توان آنها را کنترل کرد. برای من، بخش بزرگی از فشار دادن قابلیت‌های شخصی‌ام  به حداقل رساندن متغیرهایی که می‌توانم کنترل کنم خلاصه می‌شود. وسایل خواب جزء عظیمی از آن چیز است، متغیری که باید جدی گرفته شود. من نمی خواهم پویایی که بتوانم آن را کنترل کنم تا به هیچ وجه مانع از پیگیری من شود.
دوام یک کیفیت مهم و آشکار است. هیچ‌کس نمی‌خواهد هر چند سال یک بار یک کیسه خواب جدید بخرد، زیرا زیپ آن شکسته و .... من می گویم اکثر ما برای مدتی پس انداز می کنیم و کیسه خواب خود را با دقت انتخاب می کنیم، زیرا جهنم، وسایل خوب ارزان نیستند. من می‌خواهم بتوانم اطمینان داشته باشم که وسایلم زمانی که مایل‌ها یا هفته‌ها به سفر می‌روم، پایدار می‌مانند.
نشستن در کیسه خواب در چادر
طراحی در ذهن من با دوام همراه است. دوام محصول طراحی خوب است. من فکر می‌کنم تجهیزات زیادی وجود دارد که برای سودآوری طراحی شده‌اند، و سپس تجهیزاتی وجود دارد که برای ماندگاری طراحی شده‌اند. یک بار بخر، یک بار گریه کن، همیشه می گویم.
کیسه خواب ممکن است گرم باشد و ممکن است سبک باشد، اما آیا می تواند رطوبت را تحمل کند، آیا این ماده در برابر آب مقاوم است؟ آیا می توان آن را به مدت یک هفته به دیوارهای مرطوب یک چادر کوبید یا در چند شب بارانی در یک کیسه بیوی زنده ماند؟ اگر ساختمان وجود نداشته باشد، کیسه خواب "گرم" هوای سرد شما به زودی خیس می شود و هر چیزی وجود خواهد داشت به جز گرما.
در خاتمه، رویکردی برای همه کیسه‌خواب‌ها وجود ندارد، اما امیدوارم چیزهای کمی که در این مسیر آموخته‌ام بتواند برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری روی کیسه خواب خود هستند، مفید و روشنگر باشد.

جیمز بارکمن


#کیسه_خواب #کوهنوردی #کوهستان


 #سنگنوردی#سبک_صخره‌ای#سبک_یخی#سبک_آلپاین#بولدرینگ#مهارت‌های_سنگنوردی#تجهیزات_سنگنوردی#مسابقات_سنگنوردی#ماجراجویی_در_طبیعت#تفریح_فیزیکی
معرفی سبک های مختلف سنگنوردی
سبک‌های مختلف سنگ‌نوردی، دنیای جذاب و متنوعی از این ورزش هیجان‌انگیز را به ما معرفی می‌کنند. این ورزش چندگانه، با تنوع بی‌پایانی از تکنیک‌ها، محیط‌ها و تجهیزات، به افراد اجازه می‌دهد تا با توجه به علایق و مهارت‌های خود، سبکی منحصر به فرد از سنگ‌نوردی را انتخاب کنند. از صعودهای با مسیر‌های صخره‌ای تا صعودهای آلپاین و تسلط بر یخ، هر سبک سنگ‌نوردی دارای چالش‌ها و تجربیات منحصر به فرد خود است. در این مقاله از قله، ما به بررسی این سبک‌های متنوع و جذاب می‌پردازیم و تأثیر آنها بر تجربه سنگ‌نوردان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همچنین، با توجه به اینکه سنگ‌نوردی به عنوان یک ورزش جسمی و ذهنی فوق‌العاده ارتقاء می‌یابد، ما نگاهی به فواید آن بر سلامتی فردی نیز خواهیم داشت. در ادامه با قله همراه باشید.
 #مدیریت_خشم_و_تنش#زندگی_زناشویی_سالم#ارتباط_مثبت_در_زناشویی#رویکردهای_نوین_در_روابط_زناشویی#مهارت‌های_ارتباطی_زوجین#توسعه_روابط_خانوادگی#تربیت_کودکان_سالم#زندگی_مشترک_خوشبخت
هنر مدیریت خشم و تنش: راهنمایی به روابط زناشویی سالم و خوشبخت
مدیریت خشم و تنش در زندگی زناشویی یکی از مسائل مهم و حیاتی در جامعه ماست. زندگی زناشویی، یکی از بخش‌های حیات انسانی است که با وجود لحظات شادی و انسجام، ممکن است با چالش‌ها و مشکلاتی همراه باشد. خشم و تنش به عنوان دو عامل رایج در این روابط، می‌توانند تأثیرات منفی بر روابط زناشویی و سلامت روانی اعضای خانواده داشته باشند. در این مقاله از قله، به بررسی علل و آثار منفی خشم و تنش در زندگی زناشویی می‌پردازیم و تکنیک‌ها و راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که افراد می‌توانند برای مدیریت بهتر این عواطف و ایجاد روابط سالم‌تر در زندگی زناشویی خود بهره‌برند. همچنین، از مطالعات موردی و نمونه‌های واقعی برای نشان دادن کاربردهای عملی این راهکارها در زندگی زناشویی استفاده می‌شود.
#کوهنوردی_ایران#مقاصد_کوهنوردی#پیاده_روی_در_طبیعت#کوهنوردان_ایران#سفر_به_کوهستان#جذابیت_طبیعی_ایران#کوههای_ایران#ماجراجویی_در_طبیعت_ایران
مقاصد برتر کوهنوردی در ایران کجا قرار دارند؟
کوهنوردی یکی از ورزش‌ها و فعالیت‌های پرجذابی است که علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویی در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. ایران با تنوع طبیعی خیره‌کننده‌اش از کوهستان‌های بلند تا مناظر زیبای کویری، یکی از مقاصد مورد علاقه کوهنوردان از سراسر دنیا محسوب می‌شود. در این مقاله از قله، بهترین مکان‌های کوهنوردی ایران را برای شما معرفی خواهیم کرد تا شما نیز بتوانید تجربه فراموش‌نشدنی کوهنوردی در این سرزمین زیبا را تجربه کنید. در ادامه با قله همراه باشید.
# کتاب_چرا_حال_انسان_امروزی_خوب_نیست #مایکل_روث #روان‌شناسی_اجتماعی #کتابخوانی #کتاب_جدید #خواندن_کتاب #معرفی_کتاب #تحلیل_کتاب
معرفی کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست!؟
کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست!؟ نوشته‌ی مایکل روث، به شما راه ترمیم شأن و وقار خودتان را به عنوان یک انسان نشان می‌دهد. همانطور که یونگ می‌گوید، انسان همواره در جستجوی روح است پس وقت آن رسیده که با کمک این کتاب به خود حقیقی‌تان بازگردید. برای آشنایی بیشتر با این کتاب در ادامه با قله همراه باشید.
#غار_یخی_چما#زیبایی_طبیعت_ایران#گردشگری_در_چهارمحال و بختیاری#تاریخ_غار_یخی#معجون_طبیعت_و_تاریخ#سفر_به_غارهای_ایران#کوهستان_البرز#بازدید_از_مکانهای_تاریخی
معرفی زیبایی و تاریخ غار یخی چما
غار یخی چما یکی از معروف‌ترین غارهای یخی در ایران است و در استان چهارمحال و بختیاری، در شمال غربی کشور واقع شده است. این غار به عنوان یک مکان تاریخی و باستان‌شناسی نیز جلب توجه محققان و گردشگران شده است. این مکان در دامنه کوه‌ها قرار گرفته و دارای مناظر طبیعی زیبا و چشم‌نوازی است.یکی از ویژگی‌های برجسته این غار، وجود یک یخچال طبیعی داخل غار است. این امر به غار جذابیت ویژه‌ای اضافه کرده است.غار یخی چما به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در ایران شناخته می‌شود. برخی از مردم معتقدند که غار یخی چما دارای ارتباطات مذهبی و باورهای مرتبط با دین می‌باشد و به نوعی مکان مذهبی است. گردشگران می‌توانند داخل غار را با همراهی راهنماهای محلی بپیمایند و زیبایی‌های داخل غار را ببینند. همچنین، محیط طبیعی اطراف غار نیز برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و طبیعت‌گردی مناسب است. برای آشنایی بیشتر با این غار زیبا در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 516  نفر
بازدید روز گذشته: 4779  نفر
بازدید هفته: 38758  نفر
بازدید ماه: 190061  نفر
کل بازدید ها: 2776994  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید