#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ

نحوه انتخاب سایز و شکل مناسب پد خواب

در سال 2003، ما در کیسه‌خواب‌ها تغییراتی دادیم و برش مومیایی (که به سمت پاها مخروطی می‌شود) را در تشک‌هایمان معرفی کردیم. راستش را بخواهید، دلیل اولیه این شکل جدید صرفاً این بود که ظاهر جالبی داشت. اما در سال 2009 متوجه شدیم که می‌توانیم مقداری وزن را با پدهای مومیایی‌مان کم کنیم.
این روزها، اگر یک گرم  سریع و سبک هستید، احتمالاً یک تشک به سبک مومیایی سلاح انتخابی شماست. علاوه بر این واقعیت واضح که وزن کمتری دارند، این پدها همچنین کوچکتر می شوند و فضای ارزشمندی را در کیت کمپینگ شما ذخیره می کنند.
با این حال، اگرچه کمتر برابر با فضای بیشتر در بسته شما است، اما همچنین به معنای فضای کمتری برای خواب در پایان روز است. برای کسانی که از احساس محدودیت در هنگام خواب متنفرند، یک پد سنتی و مستطیلی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. ممکن است به روش سنتی تقریباً پنج اونس یا بیشتر وزن اضافه کنید، اما در شب نیز فضای بیشتری برای خوابیدن خواهید داشت.
یکی دیگر از عواملی که باید هنگام انتخاب شکل پد خود در نظر بگیرید، آب و هوای است که در آن کمپ خواهید کرد. کمپین های سخت زمستانی اغلب یک پد به شکل سنتی را ترجیح می دهند. چرا؟ زیرا اینها پهن‌تر هستند، یعنی قبل از رسیدن به لبه پد جایی که عایق به پایان می‌رسد و سرما شروع می‌شود، فضای بیشتری برای حرکت و گسترش دارید.

اندازه پد خواب
خواب. فقط به زبان آوردن کلمه می تواند خمیازه ای را القا کند و شما را مشتاقانه منتظر آن ساعات خوشبختی کنید که می توانید دراز بکشید و به خواب بروید. همه خواب را دوست دارند. به علاوه، ساعاتی که هوشیاری شما به طور موقت معلق است و مغز شما استراحت می کند نیز برای سلامتی شما حیاتی است. بنابراین جای تعجب نیست که چرا ما اینقدر در مورد نحوه خوابیدن خود حساس هستیم. حقیقت را بگوییم، هر کسی در مورد نحوه خوابیدن شما ترجیح خاصی دارد و دقیقاً به همین دلیل است که ما اندازه ها و شکل های مختلفی را برای تشک های خود ایجاد کرده ایم. پس از همه، ما درک می کنیم که خواب قهرمان گمنام روزهای عالی در فضای باز است. بنابراین هنگامی که پد خواب بعدی خود را انتخاب می کنید، باید چند ملاحظات اساسی را رعایت کنید.

شکل پد خواب
دو عنصر وجود دارد که باید هنگام اندازه گیری پد خود در نظر بگیرید: طول و عرض. هنگام انتخاب طول پد، همیشه به این موضوع نمی‌رسید که چقدر بلند (یا کوتاه) هستید. مطمئناً، این قانون اساسی است. اگر قدتان بلند است، یک سایز بزرگ را در نظر بگیرید، که در مورد ما به معنای پدی است که طول آن حدود 6 فوت و 5 اینچ است. اندازه استاندارد  ما، برای مرجع، 6 فوت است. هر دوی این ها تشک های "تمام طول" در نظر گرفته می شوند. با این حال، برخی از کمپینگ ها در واقع سایز کوچک را ترجیح می دهند که حدود 3 فوت است. چرا؟ زیرا آنها ترجیح می دهند وزن و فضای بسته خود را صرفه جویی کنند و طول بدن خود (معمولا ساق پا و پاها) را روی کوله پشتی خود قرار دهند. بار دیگر، طول تشک شما به اولویت بستگی دارد ... و البته قد شما.
سپس عرض وجود دارد. بیشتر تشک‌های ما 20 اینچ عرض در اندازه معمولی و 25 اینچ عرض در اندازه Large دارند. اما بخش جالب اینجاست. به تازگی سایز Regular-Wide را نیز معرفی شده. بله، این تشک 6 فوتی است که عرض آن 25 اینچ برای کسانی است که سطح خواب بیشتری را نیاز دارند. بنابراین یک بار دیگر، ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مجموعه‌ای از انتخاب‌ها را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید سیستم خواب خود را به‌خوبی تنظیم کنید.

پد خواب زنانه
ما تشک زنانه خود را با در نظر گرفتن دو چیز ایجاد کردیم: طول و گرما. از آنجایی که زنان به طور متوسط کوتاه‌تر از مردان هستند، بالشتک‌های مخصوص زنان ما قد کوتاه‌تری دارند. به این ترتیب، اگر شما یک زن 5.4 اینچی هستید، لازم نیست یک پد 6 فوتی بخرید. می توانید به جای آن پد 5.6 اینچی را خریداری کنید و در وزن و حجم ناخواسته صرفه جویی کنید. اما این پدها نه تنها کوتاهتر هستند، بلکه گرمتر نیز هستند. از آنجایی که توده بدن اساساً عامل اصلی تعیین کننده برای گرم خوابیدن شما است، افراد کوچکتر (مردان یا زنان به طور یکسان) می توانند از گرمای کمی استفاده کنند. بنابراین تشک های مخصوص زنان چند ترفند ویژه برای گرم کردن آنها دارند.
در نسخه‌های فوم، ما برش‌های کمتری را در مناطقی که به گرمای بیشتری نیاز است انجام می‌دهیم - قسمت‌های باسن، پا و بالاتنه تشک. از نظر تشریحی، فوم لگن اضافه شده نیز اتفاق می افتد که پشتیبانی اضافی برای خواباننده های جانبی فراهم می کند.
بنابراین اکنون که به اندازه و شکل تشک های کمپینگ به خوبی آشنا هستید، می توانید به راحتی در انتخاب های مختلف جستجو کنید و پد مناسب برای ماجراجویی های کمپینگ خود را بیابید.

#پدخواب#کیسه_خواب#خواب_کمپینگ


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 1032
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14793
بازدید ماه: 70591
کل بازدید ها: 423919
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com