#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ

تعریف های تازه ای از بیس کمپ

نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
6 ایده برای تعریف مجدد کمپ پایه زمستانی

1. کلبه های بک کانتری
اسکی‌بازان یا برف‌بازان شادی می‌کنند - کلبه‌های روستایی که در اعماق کوه‌ها قرار گرفته‌اند، در صورتی که خواب در برف جذابیت نداشته باشد، کمپ زمستانی رویای کوله‌ گردها است. بهترین بخش در مورد این کلبه ها این است که شما می توانید مثل همیشه چمدان خود را برای یک سفر کوله گردی ببندید. فقط چادر را پشت سر بگذارید، اما اگر در زمین های مستعد سرسره سفر می کنید، تجهیزات اسکی، اسپلیت برد یا کفش برفی و همچنین تجهیزات ایمنی بهمن مانند فانوس دریایی، بیل و کاوشگر (و آموزش لازم برای استفاده از آنها) را به همراه داشته باشید.
بیشتر کلبه‌ها روستایی هستند، بنابراین برنامه‌ریزی کنید که پد و کیسه خواب گرم خود را روی زمین بیندازید. همچنین می‌خواهید یک اجاق گاز و فیلتر آب به همراه داشته باشید، اگرچه بسیاری از کلبه‌ها دارای اجاق چوبی هستند. فراموش نکنید که دستمال‌های کلروکس یا روش‌های دیگری برای ضدعفونی سطوح کلبه به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است یک یا دو موش را ببینید که در امتداد تخته‌های کف می‌دوند. بسیاری از کلبه ها توسط سازمان های غیرانتفاعی مانند اداره می شوند و از ماه ها قبل رزرو می کنند، بنابراین در صورت امکان سفر خود را زودتر برنامه ریزی کنید.

2. یورت
اگر ترجیح می‌دهید تا بیس کمپ زمستانی خود رانندگی کنید، اما همچنان احساس می‌کنید که در حال سخت‌گیری هستید، یک یا دو شب یک یورت اجاره کنید. این کلبه‌ها مانند یک کلبه‌های محلی، معمولاً در کمپ‌های مستقر قرار دارند، اما امکانات کمی ارائه می‌دهند. گاهی اوقات آنها دارای یک باربیکیو بیرونی، گودال آتش، و میز پیک نیک هستند و در داخل آنها ممکن است تخت های دوطبقه یا فقط طبقه خالی داشته باشند.
علیرغم امکانات بسیار ابتدایی، این کلبه‌های مدور فضای خشکی را برای جبران هوای مرطوب یا سرد ارائه می‌کنند و کمپینگ در آب و هوای زمستانی ناخوشایند را بسیار قابل تحمل‌تر می‌کنند. کیت خود را روی زمین یا یک تختخواب مانند که معمولاً هنگام کمپینگ با ماشین انجام می دهید، قرار دهید. از آنجایی که وسیله نقلیه شما درست بیرون یورت است، با راحت ترین بالش کمپ خود، یک لحاف اضافی مانند آرگو، و یک دسته کارت برای سرگرمی عصر خود بیایید و شب را در آنجا بنشینید.

3. تریلرهای مسافرتی قدیمی
بکسل کردن تریلرهای مسافرتی یا سرمایه‌گذاری در یک کابین برای کامیون خود دیگر فقط برای والدین بازنشسته یا همسایگان مسن شما نیست. اگر سبک سفر می‌کنید و بدتان نمی‌آید که آن را خشن کنید، یک تریلر قطره‌ای را در نظر بگیرید که می‌تواند به راحتی توسط یک SUV کوچکتر یا حتی یک سدان با گیره تریلر یدک شود. این تریلرهای دستی (و فوق العاده زیبا) گاهی اوقات دارای آشپزخانه هستند و قطعاً فضایی برای همه ملافه های شما دارند. اگر نیاز به ارتقا دارید، یک تریلر بزرگتر با اتصالات یا حتی یک RV، اگر با یک وسیله نقلیه بزرگ راحت هستید، در نظر بگیرید.

4. ون های ماجراجویی
قبل از اینکه شغل خود را ترک کنید، خانه خود را بفروشید و درازمدت وارد جاده شوید، یک ون ماجراجویی را برای یک آخر هفته اجاره کنید تا ببینید آیا دوست دارید کوچک زندگی کنید اما بزرگ ماجراجویی کنید. زمستان بهترین زمان برای امتحان زندگی ون است زیرا به هر حال بیشتر تمایل دارید با سقفی بالای سر خود بخوابید.
رانندگی با ون های ماجراجویی کمی راحت تر از ماشین های RV و تریلرهای مسافرتی است، و گاهی اوقات اگر از مسیری دور می شوید، مناسبتر هستند. برخی از لاستیک‌ها بلند شده یا مجهز به لاستیک‌های قوی‌تر هستند، می‌توانند دوچرخه یا اسکی را در داخل و همچنین همه ملافه‌های شما قرار دهند، و در صورت نیاز به پارک کردن آنها در یک محیط شهری راحت‌تر و کمتر به چشم می‌آیند. شرکت‌های اجاره‌ای که به شما اجازه می‌دهند ون‌هایشان را برای یک سفر آخر هفته بیرون ببرید، در سرتاسر کشور ظاهر می‌شوند، بنابراین دفعه بعد که به مکانی گرم و قابل حمل برای اقامت نیاز دارید، یکی از این موارد را در نظر بگیرید.
جایی گرم و قابل حمل برای اقامت

5. کمپینگ ماشین
اگر به فضای یک ون ماجراجویی نیاز ندارید یا اگر ترجیح می‌دهید پول نقد را برای کرایه دور نریزید، گذاشتن صندلی‌های تقریباً هر SUV و قرار دادن چند پد، کیسه خواب یا بالش می‌تواند شگفت‌آور باشد. اگر صندلی‌های شما صاف نیستند، می‌توانید اشیاء صاف و محکم را در شکاف قرار دهید تا کمی راحت‌تر شود. اگر قدتان بلندتر است و به فضای پا بیشتری نیاز دارید، صندلی های جلوی خود را صاف بخوابانید تا چند اینچ بیشتر به خودتان بدهید.اگر درست انجام شود، خوابیدن در ماشین می تواند فوق العاده راحت باشد. برای راهنمایی های عمیق تر در این مورد، نحوه کمپ کردن موفقیت آمیز در ماشین خود را بررسی کنید.

6. کمپینگ برفی
اگر همیشه در مورد کمپینگ در برف فکر می کردید اما عصبی بودید که آن را امتحان کنید، نترسید. در مورد کمپینگ در برف در مقایسه با کمپینگ معمولی بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد، اما با کمی تحقیق و تجهیزات مناسب می توانید در تمام طول شب گرم و دنج بمانید.
برای اینکه خود را برای موفقیت آماده کنید، تا آنجا که ممکن است بین خود و زمین فاصله بی اندازید. هنگام خواب، دو پد تشک را در زیر خود قرار دهید. یک تشک فوم سلول بسته را برای عایق کردن و یک تشک عایق مانند را روی زمین برای راحتی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کیسه ای که استفاده می کنید برای دمای مورد انتظار شما مناسب است و یک آستر اضافه کنید تا کمی گرمای بیشتری به کیت شما اضافه کند.

به عشق کمپینگ
از تجدید نظر در سبک کمپینگ فعلی خود برای رفتن به آنجا در زمستان نترسید. بیس کمپ شما را برای ماجراهای پیش رو آماده می کند و به شما امکان می دهد تا از گشت و گذار به طور کامل لذت ببرید.

#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ


# تغذیه_سالم #سلامتی_و_تغذیه #رژیم_غذایی_صحیح #میوه_و_سبزیجات #پروتئین_سالم #قند_و_شکر_سالم #روغن_سالم #سبک_زندگی_سالم
معجزه تغذیه در بهبود کیفیت زندگی
تغذیه مناسب و سلامتی بدن اهمیتی فراگیر در زندگی ما دارد. رژیم غذایی صحیح و متوازن نه تنها به ما انرژی و قدرت جسمی می‌بخشد، بلکه به ما کمک می‌کند در برابر بیماری‌ها مقاومت بهتری داشته باشیم و زندگی سالم‌تری را تجربه کنیم. اما گاهی اوقات، در میان فراوانی اطلاعات درباره تغذیه و سلامتی، سردرگم می‌شویم و نمی‌دانیم کدام راهکارها و روش‌ها برای بهبود سلامتی بدنمان موثرتر هستند. به خوشبختی، در این مقاله از قله، به بررسی راهکارها و روش‌های ساده برای بهبود سلامتی از طریق تغذیه می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با رژیم غذایی مناسب در ادامه این مقاله با قله همراه باشید.
#  کوهنوردی #طبیعت #هیجان #ماجراجویی #خودشکوفایی #تحمل_استرس #رشد_شخصی #اراده #تصمیم‌گیری #مدیریت_ریسک
کوهنوردی، هیجان و رشد شخصی در قله‌ها
کوهنوردی هنر و علم فراگیری فعالیتی است که در آن افراد به تسلط بر محیط‌های کوهستانی و صعود به قله‌ها پرداخته و از زیبایی‌ها و چالش‌های طبیعت بهره می‌برند. این ورزش و ماجراجویی متنوع در سطوح مختلفی از تجربه قرار می‌گیرد، از کوه‌های محلی و کوهچه‌ها تا قله‌های مرتفع و معروف جهان. به طور کلی، کوهنوردی نیازمند ترکیبی از استعداد فیزیکی، تکنیک‌های صعود و فرود، تجربه و مهارت است. در این مقاله از قله به هنر کوهنوردی پرداخته شده است. با خواندن این مقاله درک درست و بهتری از کوهنوردی خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با هنر کوهنوردی در ادامه با قله همراه باشید.
#سفر_تابستانی #جاهای_دیدنی #مقصد_گردشگری #طبیعت_زیبا #مناظر_خیره_کننده #سفر_به_اردبیل #کوه_گل_دنا #جهان_نما_گرگان #کوهرنگ_بهشتی سفید #فیروزکوه_تهران #آلاشت_مازندران #کردستان #لرستان #کهگیلویه و بویراحمد #چهارمحال_بختیاری
تابستان، به کجای ایران سفر کنیم؟ جاذبه‌هایی که همیشه پنهان مانده‌اند!
اگر در امسال نیز قصد دارید به سنت گذشته پایبند شده و تعطیلات تابستانی خود را در شمال کشور، در شهرهای ساحلی و دریایی سپری کنید، لحظه‌ای صبر کنید! در ادامه، با ما همراه باشید تا بهترین مقاصد سفر در تابستان را برای شما معرفی کنیم. ممکن است تا به حال به این مقاصد فکر نکرده باشید.این سرزمین چهارفصل، دارای مقاصد گردشگری بسیار جذابی است که بسیاری از ما به آنها غافل هستیم یا به درستی بررسی نکرده‌ایم. در سفرهای تابستانیمان، بیشتر ما تمایل داریم به شهرهایی سفر کنیم که معتدل‌تر هستند و از داغی تیر و مرداد فراری داشته باشیم. اما به نظر شما کدام شهرهای ایران برای سفر در تابستان بهترین انتخاب هستند؟ اگر می خواهید با این شهرها آشنا شوید در ادامه با قله همراه باشید.
#لکنت_زبان #مدیریت_لکنت_زبان #افزایش_مهارت_صحبت_کردن #ارتباط_مؤثر #تقویت_تلفظ #مشکلات_صحبت_کردن #لکنت_زبان_و_روابط_اجتماعی #راهکارهای_مدیریت_لکنت_زبان #مهارت_صحبت_کردن #افزایش_اعتماد_به_نفس
لکنت زبان و راهکارهای عملی برای بهبود مهارت صحبت کردن
لکنت زبان یکی از مشکلاتی است که برخی افراد در بیان و صحبت کردن با آن روبرو می‌شوند. این مشکل می‌تواند تأثیرات متعددی بر روی زندگی روزمره و روابط اجتماعی شخص داشته باشد. لکنت زبان باعث می‌شود که فرد در بیان کلمات و جملات به مشکل برخورده و ناتوانی در انتقال اطلاعات و ارتباط مؤثر با مخاطبین را تجربه کند. در این مقاله از قله، به بررسی انواع لکنت زبان، علل و عوامل آن، تأثیرات آن بر روابط اجتماعی و راهکارهای مدیریت و درمان آن خواهیم پرداخت. با خواندن این مقاله، شما با مفهوم لکنت زبان آشنا خواهید شد و روش‌های کاربردی برای مقابله با آن را به دست خواهید آورد. در ادامه با قله همراه باشید.
#کفش_کوهنوردی #مواد_ساخت_کفش_کوهنوردی #تکنولوژی_کفش_کوهنوردی #طراحی_کفش_کوهنوردی #انواع_کفش_کوهنوردی #راحتی_کفش_کوهنوردی #پشتیبانی_کفش_کوهنوردی #امنیت_کفش_کوهنوردی
رازهای کفش‌های کوهنوردی: آسودگی، امنیت و خلاقیت در هر قدم
کفش‌های کوهنوردی، یکی از اجزای حیاتی تجهیزات کوهنوردی هستند که برای ماجراجویی‌های در طبیعت و صعودهای کوهستانی طراحی شده‌اند. این کفش‌ها با ترکیبی از عناصر مانند راحتی، پشتیبانی، مقاومت و طراحی منحصر به فرد، به کوهنوردان امکان می‌دهند تا در مسیرهای غیرمسطح، زمین‌های سخت و شرایط متغیر طبیعت، با اطمینان بیشتری حرکت کنند. کفش‌های کوهنوردی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و مواد با کیفیت ساخته می‌شوند. در این مقاله از قله با ساختار کفش های کوهنوردی بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه با قله همراه باشید.
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 
نصب اپلیکشن قله
خانه   درباره ما   ورود   عضویت   حریم خصوصی    قوانین و مقررات
آمار تعداد نفرات بازدید کننده از سایت قله
بازدید امروز: 7951  نفر
بازدید روز گذشته: 8774  نفر
بازدید هفته: 56375  نفر
بازدید ماه: 245062  نفر
کل بازدید ها: 1887416  نفر
سایت قله مرجع جامع گردشگری ایران به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در گروه قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل  مدیریت : info@Gholleh.com    
ایمیل تبلیغات و اسپانسری:   ads@gholleh.com
تلفن :02191692194
نصب اپلیکشن قله قله را دنبال کنید