#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ

تعریف های تازه ای از بیس کمپ

نکاتی را برای تعریف مجدد کمپ‌های پایه و راحت‌تر ماندن در طول ماجراجویی‌های زمستانی هنگام کمپینگ یا کوله‌ گردی در سرما دریافت کنید. گرمتر بمانید و بهتر استراحت کنید.اگر از گذراندن ماه های زمستان با خیال پردازی در مورد کوله گردی، خوابیدن زیر ستاره ها، بیدار شدن از خواب به ماجراجویی های مورد علاقه خود و به طور کلی کمپینگ خسته شده اید، چند خبر برای شما داریم. فقط به این دلیل که زمستان است، به این معنی نیست که زمان اصلی برای کمپینگ نیست. در واقع، با کمی خلاقیت، انعطاف‌پذیری و روحیه ماجراجویانه، می‌توانید دوباره تعریف کنید که بیس‌کمپ خود در زمستان چگونه به نظر می‌رسد و در طول فصل گرم و راحت بخوابید.
6 ایده برای تعریف مجدد کمپ پایه زمستانی

1. کلبه های بک کانتری
اسکی‌بازان یا برف‌بازان شادی می‌کنند - کلبه‌های روستایی که در اعماق کوه‌ها قرار گرفته‌اند، در صورتی که خواب در برف جذابیت نداشته باشد، کمپ زمستانی رویای کوله‌ گردها است. بهترین بخش در مورد این کلبه ها این است که شما می توانید مثل همیشه چمدان خود را برای یک سفر کوله گردی ببندید. فقط چادر را پشت سر بگذارید، اما اگر در زمین های مستعد سرسره سفر می کنید، تجهیزات اسکی، اسپلیت برد یا کفش برفی و همچنین تجهیزات ایمنی بهمن مانند فانوس دریایی، بیل و کاوشگر (و آموزش لازم برای استفاده از آنها) را به همراه داشته باشید.
بیشتر کلبه‌ها روستایی هستند، بنابراین برنامه‌ریزی کنید که پد و کیسه خواب گرم خود را روی زمین بیندازید. همچنین می‌خواهید یک اجاق گاز و فیلتر آب به همراه داشته باشید، اگرچه بسیاری از کلبه‌ها دارای اجاق چوبی هستند. فراموش نکنید که دستمال‌های کلروکس یا روش‌های دیگری برای ضدعفونی سطوح کلبه به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است یک یا دو موش را ببینید که در امتداد تخته‌های کف می‌دوند. بسیاری از کلبه ها توسط سازمان های غیرانتفاعی مانند اداره می شوند و از ماه ها قبل رزرو می کنند، بنابراین در صورت امکان سفر خود را زودتر برنامه ریزی کنید.

2. یورت
اگر ترجیح می‌دهید تا بیس کمپ زمستانی خود رانندگی کنید، اما همچنان احساس می‌کنید که در حال سخت‌گیری هستید، یک یا دو شب یک یورت اجاره کنید. این کلبه‌ها مانند یک کلبه‌های محلی، معمولاً در کمپ‌های مستقر قرار دارند، اما امکانات کمی ارائه می‌دهند. گاهی اوقات آنها دارای یک باربیکیو بیرونی، گودال آتش، و میز پیک نیک هستند و در داخل آنها ممکن است تخت های دوطبقه یا فقط طبقه خالی داشته باشند.
علیرغم امکانات بسیار ابتدایی، این کلبه‌های مدور فضای خشکی را برای جبران هوای مرطوب یا سرد ارائه می‌کنند و کمپینگ در آب و هوای زمستانی ناخوشایند را بسیار قابل تحمل‌تر می‌کنند. کیت خود را روی زمین یا یک تختخواب مانند که معمولاً هنگام کمپینگ با ماشین انجام می دهید، قرار دهید. از آنجایی که وسیله نقلیه شما درست بیرون یورت است، با راحت ترین بالش کمپ خود، یک لحاف اضافی مانند آرگو، و یک دسته کارت برای سرگرمی عصر خود بیایید و شب را در آنجا بنشینید.

3. تریلرهای مسافرتی قدیمی
بکسل کردن تریلرهای مسافرتی یا سرمایه‌گذاری در یک کابین برای کامیون خود دیگر فقط برای والدین بازنشسته یا همسایگان مسن شما نیست. اگر سبک سفر می‌کنید و بدتان نمی‌آید که آن را خشن کنید، یک تریلر قطره‌ای را در نظر بگیرید که می‌تواند به راحتی توسط یک SUV کوچکتر یا حتی یک سدان با گیره تریلر یدک شود. این تریلرهای دستی (و فوق العاده زیبا) گاهی اوقات دارای آشپزخانه هستند و قطعاً فضایی برای همه ملافه های شما دارند. اگر نیاز به ارتقا دارید، یک تریلر بزرگتر با اتصالات یا حتی یک RV، اگر با یک وسیله نقلیه بزرگ راحت هستید، در نظر بگیرید.

4. ون های ماجراجویی
قبل از اینکه شغل خود را ترک کنید، خانه خود را بفروشید و درازمدت وارد جاده شوید، یک ون ماجراجویی را برای یک آخر هفته اجاره کنید تا ببینید آیا دوست دارید کوچک زندگی کنید اما بزرگ ماجراجویی کنید. زمستان بهترین زمان برای امتحان زندگی ون است زیرا به هر حال بیشتر تمایل دارید با سقفی بالای سر خود بخوابید.
رانندگی با ون های ماجراجویی کمی راحت تر از ماشین های RV و تریلرهای مسافرتی است، و گاهی اوقات اگر از مسیری دور می شوید، مناسبتر هستند. برخی از لاستیک‌ها بلند شده یا مجهز به لاستیک‌های قوی‌تر هستند، می‌توانند دوچرخه یا اسکی را در داخل و همچنین همه ملافه‌های شما قرار دهند، و در صورت نیاز به پارک کردن آنها در یک محیط شهری راحت‌تر و کمتر به چشم می‌آیند. شرکت‌های اجاره‌ای که به شما اجازه می‌دهند ون‌هایشان را برای یک سفر آخر هفته بیرون ببرید، در سرتاسر کشور ظاهر می‌شوند، بنابراین دفعه بعد که به مکانی گرم و قابل حمل برای اقامت نیاز دارید، یکی از این موارد را در نظر بگیرید.
جایی گرم و قابل حمل برای اقامت

5. کمپینگ ماشین
اگر به فضای یک ون ماجراجویی نیاز ندارید یا اگر ترجیح می‌دهید پول نقد را برای کرایه دور نریزید، گذاشتن صندلی‌های تقریباً هر SUV و قرار دادن چند پد، کیسه خواب یا بالش می‌تواند شگفت‌آور باشد. اگر صندلی‌های شما صاف نیستند، می‌توانید اشیاء صاف و محکم را در شکاف قرار دهید تا کمی راحت‌تر شود. اگر قدتان بلندتر است و به فضای پا بیشتری نیاز دارید، صندلی های جلوی خود را صاف بخوابانید تا چند اینچ بیشتر به خودتان بدهید.اگر درست انجام شود، خوابیدن در ماشین می تواند فوق العاده راحت باشد. برای راهنمایی های عمیق تر در این مورد، نحوه کمپ کردن موفقیت آمیز در ماشین خود را بررسی کنید.

6. کمپینگ برفی
اگر همیشه در مورد کمپینگ در برف فکر می کردید اما عصبی بودید که آن را امتحان کنید، نترسید. در مورد کمپینگ در برف در مقایسه با کمپینگ معمولی بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد، اما با کمی تحقیق و تجهیزات مناسب می توانید در تمام طول شب گرم و دنج بمانید.
برای اینکه خود را برای موفقیت آماده کنید، تا آنجا که ممکن است بین خود و زمین فاصله بی اندازید. هنگام خواب، دو پد تشک را در زیر خود قرار دهید. یک تشک فوم سلول بسته را برای عایق کردن و یک تشک عایق مانند را روی زمین برای راحتی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کیسه ای که استفاده می کنید برای دمای مورد انتظار شما مناسب است و یک آستر اضافه کنید تا کمی گرمای بیشتری به کیت شما اضافه کند.

به عشق کمپینگ
از تجدید نظر در سبک کمپینگ فعلی خود برای رفتن به آنجا در زمستان نترسید. بیس کمپ شما را برای ماجراهای پیش رو آماده می کند و به شما امکان می دهد تا از گشت و گذار به طور کامل لذت ببرید.

#بیس_کمپ #کمپ_پایه #کمپ


بهترین مکان های گردشگری در تابستان
تابستان و اوقات فراغت آن بهترین فرصت برای سر زدن به گوشه و کنار کشور و آشنایی با میراث فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری آن است. در این میان برخی شهر‌ها به خاطر شرایط آب و هوایی ویژه‌ای که دارند بیشتر از سایر نقاط ایران‌زمین، به عنوان مقصد نهایی گردشگران تابستانی در مرکز توجه قرار می‌گیرند. ما در این گزارش تلاش کردیم برخی از این نقاط و شهر‌ها را به شما معرفی کنیم. با قله همراه باشید.
راهکارهای مقابله با حمله ی خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی
خرس ها تا زمانی که شما و دیگر انسان ها را نبینند، موجوداتی گوشه گیر و بی آزار هستند. زمانی که آن ها را دیدید، باید مانند یک مهمان خوش رفتار در همسایگی آن ها رفتار کنید. گزارش حملات خرس ها به انسان ها، بسیار کم می باشد و تمام آن ها نیز در قلمروی خرس ها و سهل انگاری انسان ها روی می دهد. پس احتمال حملات خرس به انسان ها در کوهنوردی بسیار پایین است . برای آگاهی بیشتر هنگام رویارویی با خرس در کوهنوردی و طبیعت گردی با قله همراه باشید.
کیسه ی بیواک چیست؟ و بیواک در کوهستان یعنی چه؟
کیسه بیواک ها جانپناه های تک نفره و مینیمالیستی هستند که لایه اضافی برای محافظت در برابر محیط از شما ایجاد می کنند. کیسه بیواک عموما از کیسه خواب بزرگتر است و معمولا از مواد ضد آب و باد به جهت مقاومت بیشتر تولید میشوند. کیسه بیواک وزن کمتری نسبت به چادر یک نفره دارد. به نقل از msrgear کیسه بیواک ها عموما به دلیل حبس کردن هوا در محیط کوچکتر از چادر گرمتر هستند، اما فضای دسترسی آنها بسیار محدودتر است. برای آشنایی بیشتر با بیواک و راهنمای خرید کیسه ی بیواک با قله همراه باشید.
حل مشکل دستشویی در کوهنوردی و طبیعت
با همه گیر شدن ورزش کوهنوردی و دسترسی راحت اکثر افراد به قله های مطرح کشور، تا چند سال گذشته شاهد این بودیم که کوهستان در حال تبدیل شدن به زباله دان هست ولی چند سالی میشه که به وضوح تبدیل شدن کوهستان به دستشویی رو مشاهده میکنیم. در این مقاله میخواهیم در مورد مشکل دستشویی در طبیعت صحبت کنیم. با قله همراه باشید.
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی
ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی نکته بسیار مهمی برای ما کوهنوردان است. نوع و مدت این ورزش نیاز به یک برنامه بازیابی توان جسمی را بیشتر برجسته می‌کند. گاه بعد از یک برنامه سنگین و یا بعد از هفته‌های متوالی اجرای برنامه احساس می‌کنیم توان جسمی‌مان تحلیل رفته و باید مدتی برنامه های سبک تری بریم یا اصلا در برنامه ای شرکت نکنیم تا توان خودمون رو بدست بیاریم.علم ورزش و تغدیه اینجا به کمک ما می آید تا زمان بازیابی جسمی خود را بهبود ببخشیم و کیفیت اون رو بالا ببریم. البته تغذیه و آمادگی جسمی قبل از برنامه و نحوه تغذیه در زمان اجرای برنامه تاثیر بسیار زیادی در شدت تحلیل توان ما داره که این بحث رو بعدا ادامه میدیم. برای آشنایی بیشتر با ریکاوری بدن بعد از کوهنوردی با قله همراه باشید.
راهنمای خرید کیسه خواب
کیسه خواب یا Sleeping bag ،رختخواب مدرنی است که هم لحاف است و هم تشک، به صورتی که این دو به وسیله یک زیپ یا دکمه متصل هستند و فردی که از آن استفاده می کند، پس از خوابیدن درون آن و بستن زیپ یا دکمه ها در واقع لحاف و تشک را بهم وصل می کند.در این مقاله از قله در ارتباط با راهنمای خرید کیسه خواب کوهنوردی گفته ایم تا به راحتی بتوانید کیسه خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
گتر کوهنوردی چیست؟
خار و خاشاک، آب، برف، شن و ماسه و… می توانند در طول یک فعالیت کوهنوردی، وارد کفش شوند. گتر کوهنوردی می تواند حد فاصل بین کفش و شلوار را بپوشاند و اجازه ورود چیزی به درون کفش را ندهد حال از خود میپرسید گتر کوهنوردی چیست؟ برای آشنایی بیشتر با گتر کوهنوردی با مقاله های قله همراه باشید. در این مفاله بیشتر با گتر کوهنوردی و انواع آن آشنا خواهید شد.
نحوه ی صحیح تمیز کردن کوله پشتی
همانطور که می دانید کوله پشتی کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد می باشد و نیاز به محافظت و نگهداری زیادی دارد. اگر نمیخواهید دوباره هزینه ی زیادی برای خرید کوله متحمل شوید پس حتما باید حواستان به نگهداری کوله پشتی تان باشد. این کوله ها چون به صورت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است طی عوامل متعددی از جمله جذب عرق بدن یا جذب گرد و غبار ، لک باران ، لک پخت و پز و ... آلوده شوند که این آلودگی ها در طولانی مدت ممکن است به کوله پشتی شما آسیب برساند پس ما در این مقاله از قله به شما آموزش می دهیم که چگونه کوله پشتی خود را تمیز کنید.
Fastpacking چیست؟
Fastpacking ترکیبی از دویدن طولانی (تریل رانینگ) با کوهنوردی سبک به منظور ماجراجویی در فضای باز است. در Fastpacking شما اکثر مواقع با سرعت بالا می‌دوید و گاهی ‌اوقات پیاده‌روی می‌کنید و همراه با یک کوله‌ پشتی سبک شامل تمام لوازم ضروری برای سفر چند روزه، مسافت‌های طولانی را می‌پیمایید. حرکت سریع همراه با یک کوله سبک به شما امکان فرار از جمعیت و شلوغی، دیدن مناظر طبیعی حومه شهر و گذراندن اوقاتی طولانی در آنجا را فراهم می‌سازد. برای آشنایی بیشتر با Fastpacking با قله همراه باشید.
آشنایی با اسکای رانینگ
اسکای رانینگ که به نام دوی کوهستان به فارسی ترجمه شده است یکی از رشته های ورزشی است که بیشتر فعالیت های آن در فضای آزادی است که در حوزه های کوهستان جای بگیرد .گرچه این رشته ورزشی خطرهای زیادی دارد با این وجود توانسته طرفداران زیادی را در جهان به خود جلب نماید. برای آشنایی بیشتر با این رشته ی ورزشی با قله همراه باشید.
12345678910...
سایر مقالات مفید
نظرات و پیشنهادات شما عزیزان
نام و نام خانوادگی:

عنوان نظر: 

متن نظر: 

کد امنیتی:  

 

آمار بازدید از سایت قله
بازدید امروز: 699
بازدید روز گذشته: 2174
بازدید هفته: 14460
بازدید ماه: 70258
کل بازدید ها: 423586
سایت قله مرجع جامع گردشگری و کوهنوردی ایران شامل بانک کامل از اطلاعات کوهستان ها و قلل ایران در حوزه های توصیف کوهستان و قله ، هواشناسی کوهستان ،مسیریابی کوهستان به صورت رایگان و شبانه روزی برای همه عزیزان خدمت رسانی  می کند . ما در سایت قله بسیار خوشحال خواهیم شد تا از نظرات و پیشنهادات سازنده شما کاربران عزیز بهره مند شویم همچنین اگر امکان همکاری با سایت قله را داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید و ما را در ارایه هر چه بهتر خدمات یاری فرمایید.
آدرس ایمیل :info@gholleh.com     اینستاگرام  :@gholleh_com